Dansband

Spelningar med Engdahls

Hemsida Facebook

antal danser: 58

datum tid dansställe ort kommun län övrigt
November
Sön17 17.00-21.00 Törringelund Oxie Malmö Skåne
Lör23 20.00-24.00 Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Ons27 Stena Danica Göteborg Göteborg Västra Götaland
Tor28 13.00-17.00 Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
December
Fre6 20.00-24.00 Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör14 20.00-24.00 Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Mån16 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis17 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor26 19.00-23.00 Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Tis31 20.30-01.00 Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Januari 2020
Sön5 Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Ons8 18.00-22.00 Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Lör18 20.00-24.00 Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön19 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis28 18.00-22.00 Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Februari
Sön2 17.00-21.00 Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Lör8 20.00-24.00 Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Mån10 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis11 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor13 18.30-22.30 Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Mån17 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis18 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons19 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Fre21 19.30-23.00 Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Sön23 18.00-22.00 GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Lör29 19.00-23.00 Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Mars
Sön1 18.00-21.30 Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Lör7 20.00-24.00 Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Sön8 17.00-21.00 Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön15 18.00-21.30 Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Tis17 19.00-22.30 Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Fre20 20.00-24.00 Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre27 19.00-23.00 Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Lör28 20.00-24.00 Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
April
Lör4 20.00-24.00 Kvarnkullen Kungälv Kungälv Kungälv Västra Götaland
Mån13 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis14 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön19 17.00-21.00 Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Mån20 18.00-21.30 Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Tis21 18.00-22.00 Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tor23 13.00-17.00 Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Fre24 20.00-24.00 Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Mån27 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis28 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons29 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Maj
Fre1 20.00-24.00 Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör2 20.00-24.00 Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör9 Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Lör16 20.00-24.00 Ramshall Veinge Laholm Halland
Juni
Mån8 18.00-21.30 Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Lör13 20.00-24.00 Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Fre19 20.00-24.00 Rangelstorps loge Mariannelund Eksjö Jönköping
Lör20 20.00-00.30 Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Tis23 19.00-23.00 Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor25 18.00-22.00 Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Fre26 20.00-24.00 Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör27 20.00-24.00 Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Juli
Mån13 20.00-01.00 Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Generic 120x600