Dansprogram

Den Stora Dansfesten i Härnösand den 24 och 25 maj 2019 med Martinez, Larz Kristerz, Jannez och Expanders

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser två veckor framåt

Antal danser: 304

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
April
Ons24 13.30-17.00 Camell Duo Folkets Hus Gubbo Gubbo Smedjebacken Dalarna
Ons24 17.00-20.30 Charlies Kulturhuset Sävsjö Sävsjö Sävsjö Jönköping
Ons24 14.00-17.00 Rolf-Åkez Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar
Ons24 19.00-22.00 Mickes Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons24 18.30-22.30 Cedrix Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons24 Fernandoz Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons24 Foxie Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons24 19.00-22.00 Lars Erikssons Lohärads bygdegård Lohärad Norrtälje Stockholm
Ons24 13.00-15.45 Wahlén & Segeblad Tellus fritidscenter Södermalm Stockholm Stockholm
Ons24 Junix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons24 Lövgrens Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons24 Jannez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons24 Carlzons Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Ons24 19.00-22.30 Strike Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons24 18.00-21.00 Avant Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Ons24 13.30-17.00 Hedins Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons24 11.00-13.45 Stefan Nilsson Folkets Hus Fräntorp Fräntorp Göteborg Västra Götaland
Ons24 18.00-21.30 Ingvar & Co Karlsholme Mariestad Mariestad Mariestad Västra Götaland PRO
Ons24 18.00-22.00 Hollyz Sjötofta Fritid Sävshult Tranemo Västra Götaland
Ons24 Engdahls Stena Danica Göteborg Göteborg Västra Götaland
Ons24 19.00-22.00 Dalsländers Åttersruds bygdegård Brålanda Vänersborg Västra Götaland
Ons24 17.00-20.00 Samzons Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Tor25 18.00-21.30 BarraBazz Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
Tor25 Expanders Vemdalsskalet Vemdalen Härjedalen Jämtland
Tor25 18.00-21.30 Orient Gröndalsskolan Värnamo Värnamo Värnamo Jönköping PRO
Tor25 18.30-22.30 Skåningarna Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor25 19.00-23.00 Titanix Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tor25 Candys Tornsborg Färingtofta Klippan Skåne
Tor25 13.00-16.00 Lars Erikssons Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tor25 Foxie Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor25 Junix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor25 13.00-16.00 Bosse Franks Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Tor25 13.00-17.00 Ola & Jag Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Tor25 13.00-16.00 Agneta & Peter Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Tor25 18.30-22.00 Avant Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor25 12.00-15.00 Tång & Co Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor25 19.00 Callinaz Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Fre26 19.00-23.00 Bennrix Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre26 18.00-21.30 Jonnys Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna PRO
Fre26 14.00-18.00 Lars Erikssons Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre26 21.00-01.00 Larz Kristerz Söders källa Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre26 20.00-24.00 Bob Stevens Karsefors festplats Ysby Laholm Halland
Fre26 14.00-17.00 Hardys Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland
Fre26 18.30-22.00 Sture & Ulf Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Fre26 Martinez Vemdalsskalet Vemdalen Härjedalen Jämtland
Fre26 18.00 Erik Arnolds Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar
Fre26 15.00-18.30 Gott & Blandat Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar PRO
Fre26 18.00-21.30 Cedrix Risingegården Åryd Växjö Kronoberg
Fre26 19.00-23.00 Kvarnby Folkets Hus Haparanda Haparanda Haparanda Norrbotten PRO
Fre26 18.00-21.00 Orient Damnfrigården Malmö Malmö Malmö Skåne
Fre26 18.00-22.00 Bengt-Ingvarz Folkets Hus Bromölla Bromölla Bromölla Skåne PRO
Fre26 20.00-24.00 Callinaz Höganäs saluhall Höganäs Höganäs Skåne
Fre26 20.00-24.00 Donnez Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre26 13.00-16.00 Zethzons Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre26 19.30-23.00 Janne Martins Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre26 13.00-16.00 Kenneth Hertz Folkets Hus Boo Saltsjö-Boo Nacka Stockholm
Fre26 13.00-16.00 Eklöfs Fältöversten Dansträffen Stockholm Stockholm Stockholm
Fre26 Vinylkompaniet Konstpoolen Nynäshamn Nynäshamn Nynäshamn Stockholm
Fre26 Maximalt Limerick Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Fre26 Date Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre26 Sounders Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Fre26 19.00-22.30 Gideons Folkets Hus Hargshamn Hargshamn Östhammar Uppsala
Fre26 20.00-24.00 Casanovas Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Fre26 14.00-17.00 Ola & Jag Skeppet Bålsta Bålsta Håbo Uppsala
Fre26 20.00-24.00 Lövgrens Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre26 20.00 Excess Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Fre26 20.00 Blender Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Fre26 21.00-01.00 Expanders Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Fre26 20.00-24.00 Highlights Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre26 20.30-00.30 Jannez Folkets Park Skara Skara Skara Västra Götaland
Fre26 19.00-23.00 Charlies Tösse bygdegård Tösse Åmål Västra Götaland
Fre26 19.00-23.00 PerHåkans Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Fre26 18.00-22.00 Holens Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro PRO
Fre26 14.00-17.00 Kalle & Stefan Västerlösa bygdegård Västerlösa Linköping Östergötland PRO
Lör27 19.00-23.00 Matz Rogers Oreparken Furudal Rättvik Dalarna
Lör27 Martinez Stora Björn Borlänge Borlänge Borlänge Dalarna
Lör27 Larz Kristerz Torp Krylbo Krylbo Avesta Dalarna
Lör27 21.00-01.00 BIK Dance Orchestra Lerdalshöjden Rättvik Rättvik Rättvik Dalarnas
Lör27 20.00-24.00 Drifters Folkets Hus Näsviken - Bygdegården Näsviken Hudiksvall Gävleborg
Lör27 20.00-24.00 Skåningarna Ramshall Veinge Laholm Halland
Lör27 Black Jack Vemdalsskalet Vemdalen Härjedalen Jämtland
Lör27 19.00-23.00 Fernandoz Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping
Lör27 19.00-23.00 Engdahls Pårydsparken Påryd Kalmar Kalmar
Lör27 19.00-23.00 Ballroom Band Swinghallen Växjö Växjö Växjö Kronoberg
Lör27 21.00-01.00 Donnez Folkets Park Skurup Skurup Skurup Skåne
Lör27 18.00-22.00 Lars Erikssons Arena Rotebro Rotebro Sollentuna Stockholm
Lör27 PerHåkans Crazy Daizy Stockholm Stockholm Stockholm Stockholm
Lör27 Barbados Djurönäset Djurö Värmdö Stockholm
Lör27 Maximalt Limerick Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Lör27 Date Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör27 20.00-24.00 Streaplers Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Lör27 20.00-24.00 Lövgrens Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Lör27 20.00 Expanders Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör27 20.00 Excess Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör27 21.00-01.00 Blender Olympia Bredbyn Bredbyn Örnsköldsvik Västernorrland
Lör27 20.00-24.00 Bob Stevens Kvarnkullen Kungälv Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör27 20.00-24.00 Sounders Folkets Park Ödeshög Ödeshög Ödeshög Östergötland
Lör27 20.00-24.00 Icaros Häradshammars bygdegård Vikbolandet Norrköping Östergötland
Lör27 19.00-01.00 Xplays Mjölby ishall Mjölby Mjölby Östergötland
Lör27 19.00-01.00 Casanovas Mjölby ishall Mjölby Mjölby Östergötland
Lör27 19.00-01.00 Wahlströms Mjölby ishall Mjölby Mjölby Östergötland
Sön28 17.00-21.00 Matz Rogers Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön28 15.00-18.30 Edwings Forumdansen Kvarnsveden Kvarnsveden Borlänge Dalarna PRO
Sön28 18.00-21.30 Orient Folkets park Brännö Brännö Hylte Halland
Sön28 19.00-22.30 Glads Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Sön28 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön28 19.00-22.00 Mickes Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön28 15.00-19.00 Memorys Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne PRO
Sön28 15.00-18.30 Kent Borgström Folkets Park Billesholm Billesholm Bjuv Skåne PRO
Sön28 17.00-21.00 Engdahls Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön28 18.00-22.00 Martinez Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön28 Humbles Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön28 Date Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön28 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön28 Leif Kronlund Storband Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön28 16.00-18.30 Eklöfs Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Sön28 15.00-18.30 Janssons orkester Boglösa bygdegård Boglösa Enköping Uppsala
Sön28 17.00-20.30 Lars Erikssons Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Sön28 18.00-21.30 Junix Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Sön28 18.00-21.30 Lövgrens Isladan Bjästa Bjästa Örnsköldsvik Västernorrland
Sön28 13.30-17.00 Kjell Dahls Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Sön28 18.00-21.30 Skåningarna Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön28 16.00-20.00 Wahlströms Folkets Park Skara Skara Skara Västra Götaland
Sön28 17.00-20.00 Cedrix Kville bygdegård Kville Tanum Västra Götaland PRO
Sön28 Bosse Franks Folkets Hus Rejmyre Rejmyre Finspång Östergötland
Sön28 14.00-17.00 Tång & Co Folkungaskolan Linköping Linköping Linköping Östergötland
Mån29 14.00-17.00 Bendéns Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Mån29 Humbles Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån29 20.00-23.00 Gentle Combo Band Chicago Stockholm Stockholm Stockholm
Mån29 Micke Ahlgrens Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån29 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån29 Alvenfors Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån29 HögÅhs Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Mån29 19.00-22.00 Serenad Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån29 14.00-17.30 Jonnys Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland PRO
Mån29 12.00-14.30 Bengt Åkerberg Axelhuset Göteborg Göteborg Göteborg Västra Götaland
Mån29 18.00-21.30 Sounders Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Tis30 20.00-24.00 Likes Karsefors festplats Ysby Laholm Halland
Tis30 21.00-01.00 Black Jack Björnholmens Loge Äng Nässjö Jönköping
Tis30 Blender Sigges Loge Bäckshult Gnosjö Jönköping
Tis30 21.00-01.00 Casanovas Örsåsa Loge Gullringen Vimmerby Kalmar
Tis30 Perikles Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Tis30 20.00-24.00 Glenn-Endys Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Tis30 13.00-16.00 Patrick Eklöf Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tis30 19.00-23.00 Hasse Svedbergs Skälby gård Järfälla Järfälla Järfälla Stockholm
Tis30 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis30 HögÅhs Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tis30 20.00-24.00 Ola & Jag Folkets Hus Boliden Boliden Skellefteå Västerbotten
Tis30 21.00-01.00 Jannez Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tis30 18.00-21.30 Kalle & Stefan Folkets Park Skara Skara Skara Västra Götaland PRO
Tis30 21.00-01.00 Streaplers Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland
Tis30 13.30-17.00 Samzons Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis30 20.00-24.00 Matz Bladhs Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Maj
Ons1 18.00-22.00 Glenn-Endys Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons1 19.00-23.00 Jannez Säterdalen Säter Säter Dalarna
Ons1 19.00-22.00 Matz Lennarts Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Ons1 17.00-21.00 Blender Folkparken Gemla Gemla Växjö Kronoberg
Ons1 18.00-22.00 Cedrix Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Ons1 Martinez Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons1 Sannex Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons1 Engdahls Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons1 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons1 HögÅhs Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Ons1 18.30-22.00 Mickes Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Ons1 18.00-21.30 Junix Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons1 19.00-22.00 C-Laget Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Ons1 Bendéns Stena Danica Göteborg Göteborg Västra Götaland
Ons1 17.00-20.00 Bejaz Löfstad Loge Löfstad Norrköping Östergötland PRO
Tor2 19.30-23.00 Diggarna Karsefors festplats Ysby Laholm Halland
Tor2 15.00-19.00 Gott & Blandat Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne
Tor2 18.30-22.30 Mats Bergmans Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor2 Martinez Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor2 19.00-21.45 Jannez Gröna lund Stockholm Stockholm Stockholm
Tor2 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor2 19.00-23.00 Lövgrens Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tor2 13.00-17.00 Micke Ahlgrens Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Tor2 18.00-21.30 Kenneth & Classe Hyssna Bygdegård Hyssna Mark Västra Götaland
Tor2 12.00-15.00 Connys Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Fre3 20.00-01.00 Callinaz Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre3 20.00-01.00 Wahlströms Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre3 13.30-17.00 Ola & Jag Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Fre3 19.00-23.00 Jonnys Folkets Park Skeer Skeer Orsa Dalarna
Fre3 20.00-24.00 Glenn-Endys Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Fre3 20.00-23.30 Trippix Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Fre3 14.00-17.00 Ingvar & Co Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland
Fre3 18.30-22.00 Mogna Män Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland
Fre3 20.00-24.00 Casanovas Ramshall Veinge Laholm Halland
Fre3 19.00-22.30 Sven-Rogers Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland
Fre3 21.00-01.00 Lasse Stefanz Sägnernas Hus Sandhem Mullsjö Jönköping
Fre3 15.00-18.30 Orient Skälby gård Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar PRO
Fre3 19.00-23.00 Mats Bergmans Kvarnhagskällan Växjö Club68 Växjö Växjö Kronoberg
Fre3 19.00-23.00 Mickes Folkets Hus Överkalix Överkalix Överkalix Norrbotten PRO
Fre3 19.00-22.00 Sandins Folkets Park Malmö Malmö Malmö Skåne
Fre3 Perikles Litemer Ystad Ystad Ystad Skåne
Fre3 20.00-24.00 Matz Bladhs Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre3 19.30-23.00 Lövgrens Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre3 13.00-16.00 Zethzons Fältöversten Dansträffen Stockholm Stockholm Stockholm
Fre3 Kalmans duo Limerick Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Fre3 20.00-24.00 Jannez Sundsta säteri Sundsta Norrtälje Stockholm
Fre3 Highlights Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre3 Framed Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Fre3 14.00-17.00 Kjell Dahls Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Fre3 20.00-24.00 Sannex Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Fre3 19.00-23.00 Kenneth & Classe Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland
Fre3 21.00-01.00 Fernandoz Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Fre3 18.30-22.00 Jive Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Fre3 19.00-22.00 Karl-Erik Stenlund Park Malåborg Malå Malå Västerbotten
Fre3 20.00-24.00 Engdahls Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Fre3 19.00-22.00 Drifters Liseberg Polketten Göteborg Göteborg Västra Götaland
Fre3 14.00-17.30 Eklöfs Folkets Park Ödeshög Ödeshög Ödeshög Östergötland PRO
Lör4 20.00-01.00 Casanovas Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Lör4 20.00-01.00 Xplays Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Lör4 20.00-23.30 Kjell Dahls Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg
Lör4 20.00-24.00 Expanders Folkets Hus Näsviken - Bygdegården Näsviken Hudiksvall Gävleborg
Lör4 18.00-22.00 Lars Erikssons Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg
Lör4 18.00-22.00 Jonnys Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg
Lör4 20.00-24.00 Matz Bladhs Ramshall Veinge Laholm Halland
Lör4 19.00-22.30 Löpsjötorparns GT-lokalen Hedeviken Hedeviken Härjedalen Jämtland
Lör4 19.00-02.00 Barbados Näskottshallen Nälden Krokom Jämtland
Lör4 19.00-02.00 Mickeys Näskottshallen Nälden Krokom Jämtland
Lör4 19.00-02.00 Jannez Näskottshallen Nälden Krokom Jämtland
Lör4 Lasse Stefanz Bokskogen Burseryd Burseryd Gislaved Jönköping
Lör4 21.00-01.00 Flamingokvintetten Blackstad bygdegård Blackstad Västervik Kalmar
Lör4 20.00-24.00 Matz Rogers Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Lör4 20.00-24.00 Stage Stadsöskolan Luleå Gammelstad Luleå Norrbotten
Lör4 Larz Kristerz Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Lör4 Perikles Litemer Ystad Ystad Ystad Skåne
Lör4 20.00-24.00 Excess Ebba dansklubb Tullinge Tullinge Botkyrka Stockholm Förköp
Lör4 Highlights Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör4 Framed Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Lör4 20.00-24.00 Donnez Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Lör4 21.00-01.00 Titanix UBSS Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala Förköp
Lör4 20.00-24.00 Holidays Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland
Lör4 20.00-24.00 Wickströmz Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Lör4 20.00-23.30 BarraBazz Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör4 21.00-01.00 Black Jack Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Lör4 20.00-24.00 Streaplers Boråsparken Borås Borås Västra Götaland
Lör4 Foxie Kärragärde La'a Hökerum Ulricehamn Västra Götaland
Lör4 20.00-24.00 Sannex Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör4 20.00-24.00 Engdahls Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön5 17.00-21.00 Lövgrens Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön5 18.00-22.00 Black Jack GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Sön5 19.00-22.30 Löpsjötorparns Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Sön5 18.00-22.00 Sweedz Folkets Park Smålandsstenar Smålandsstenar Gislaved Jönköping
Sön5 17.00-20.30 Cedrix Folkets Hus Alvesta Alvesta Alvesta Kronoberg PRO
Sön5 15.00-19.00 Liljas Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön5 18.00-22.00 Matz Bladhs Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön5 Titanix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön5 Carlzons Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön5 13.00-16.00 Eklöfs PRO-huset Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Sön5 18.00-21.00 Young once Folkets Hus Karlholm Karlholmsbruk Tierp Uppsala
Sön5 18.00-21.30 Thor Görans & Agneta Olsson Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Sön5 18.00-22.00 Casanovas Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Sön5 18.00-21.30 Mölnlycke Storband Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland Kavaj - Klänning
Sön5 18.00-22.00 Wahlströms Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Mån6 19.30-23.00 Perikles Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Mån6 14.00-17.00 Junix Allhuset Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm PRO
Mån6 Matz Bladhs Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån6 Micke Ahlgrens Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån6 20.00-23.00 Wojtek kvartett Chicago Stockholm Stockholm Stockholm
Mån6 PerHåkans Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån6 Drifters Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån6 Hedins Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Mån6 19.00-22.00 Duo Vi Övik Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån6 13.30-17.00 BarraBazz Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Mån6 12.00-14.30 Conny Brodin Axelhuset Göteborg Göteborg Göteborg Västra Götaland
Mån6 19.00-21.30 Sweedz Hjortnäs Torestorp Torestorp Mark Västra Götaland
Mån6 18.00-21.30 Donnez Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Tis7 18.30-22.00 Kenneth & Classe Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Tis7 16.00-20.00 Gott & Blandat Folkets Park Glimåkra Glimåkra Glimåkra Skåne PRO
Tis7 15.00-19.00 Memorys Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne
Tis7 15.00-19.00 Charlies Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis7 18.00-22.00 Lövgrens Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis7 13.00-16.00 Holens Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tis7 Micke Ahlgrens Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis7 Matz Bladhs Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis7 19.00-22.00 Jonnys Ulvsättra loge Kallhäll Järfälla Stockholm
Tis7 Lasse Stefanz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis7 Framed Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis7 Hedins Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tis7 18.30-22.00 Cedrix Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Tis7 18.00-21.30 Mogna Män Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Tis7 14.45-17.30 Hazzes Kvarnkullen Kungälv Kungälv Kungälv Västra Götaland PRO
Tis7 13.30-17.00 BarraBazz Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Ons8 18.00-21.30 Samzons Sporthallen Kungsgården Kungsgården Sandviken Gävleborg PRO
Ons8 18.00-23.00 Casanovas Fröjden Jönköping Jönköping Jönköping Jönköping
Ons8 18.00-23.00 Perikles Fröjden Jönköping Jönköping Jönköping Jönköping
Ons8 17.00-20.30 Erik Arnolds Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg PRO
Ons8 19.00-22.00 Sven-Rogers Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons8 16.00-20.00 Ingvar Fahsts Folkets Park Trelleborg Trelleborg Trelleborg Skåne PRO
Ons8 18.00-22.00 Kenneth & Classe Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Ons8 Micke Ahlgrens Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons8 Date Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons8 Framed Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons8 Lasse Stefanz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons8 Hedins Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Ons8 19.00-22.30 Tommys (FIN) Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons8 18.00-21.00 Finezze Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Ons8 13.30-17.00 BarraBazz Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons8 18.00-21.30 Bendéns Karlsholme Mariestad Mariestad Mariestad Västra Götaland PRO
Ons8 19.00-22.00 Foxie Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Ons8 18.00-22.00 Donaldz Sjötofta Fritid Sävshult Tranemo Västra Götaland
Ons8 Pia Pihlgrens Stena Danica Göteborg Göteborg Västra Götaland
Ons8 17.00-20.00 Kenneth Hertz Löfstad Loge Löfstad Norrköping Östergötland PRO