Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Gävleborgs län

Antal danser: 63

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juni
Tor16 18.00-21.30 Pär Norlings Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg >
Tor25 18.00-21.30 Pär Norlings Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg PRO
Tor16 19.00-23.00 Black Jack Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg >
Tor25 19.00-23.00 Black Jack Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg
Fre28 20.00-24.00 Casanovas Älvstagården Jättendal Nordanstig Gävleborg >
Fre26 20.00-24.00 Casanovas Älvstagården Jättendal Nordanstig Gävleborg
Lör5 21.30-02.00 PerHåkans Sidskogen Järvsö Järvsö Ljusdal Gävleborg >
Lör27 21.30-02.00 PerHåkans Sidskogen Järvsö Järvsö Ljusdal Gävleborg
Juli
Tor28 18.00-21.30 Kjell Dahls Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg >
Tor02 18.00-21.30 Kjell Dahls Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg PRO
Tor28 19.00-23.00 PerHåkans Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg >
Tor02 19.00-23.00 PerHåkans Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg
Tis28 20.00-24.00 Perikles Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg >
Tis07 20.00-24.00 Perikles Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Tor4 18.00-21.30 BarraBazz Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg >
Tor09 18.00-21.30 BarraBazz Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg PRO
Tor28 19.00-23.00 Wahlströms Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg >
Tor09 19.00-23.00 Wahlströms Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg
Fre28 20.00-00.30 Bob Stevens Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg >
Fre10 20.00-00.30 Bob Stevens Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Fre7 20.00-24.00 Blender Älvstagården Jättendal Nordanstig Gävleborg >
Fre10 20.00-24.00 Blender Älvstagården Jättendal Nordanstig Gävleborg
Lör28 20.00-01.00 Jive Näsbergs loge Korskrogen Ljusdal Gävleborg >
Lör11 20.00-01.00 Jive Näsbergs loge Korskrogen Ljusdal Gävleborg
Lör28 20.00-01.00 Per Lundgrens Näsbergs loge Korskrogen Ljusdal Gävleborg >
Lör11 20.00-01.00 Per Lundgrens Näsbergs loge Korskrogen Ljusdal Gävleborg
Tis28 20.00-24.00 Casanovas Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg >
Tis14 20.00-24.00 Casanovas Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Tor5 18.00-21.30 Ola & Jag Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg >
Tor16 18.00-21.30 Ola & Jag Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg PRO
Fre16 20.00-24.00 Donnez Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg >
Fre17 20.00-24.00 Donnez Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Tis28 Junix Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg >
Tis21 Junix Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Tis10 20.00-24.00 Sannex Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg >
Tis21 20.00-24.00 Sannex Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Tor28 18.00-21.30 Lars Erikssons Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg >
Tor23 18.00-21.30 Lars Erikssons Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg PRO
Tor14 19.00-23.00 Sannex Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg >
Tor23 19.00-23.00 Sannex Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg
Fre4 20.00-24.00 Thor Görans & Agneta Olzzon Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg >
Fre24 20.00-24.00 Thor Görans & Agneta Olzzon Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Tis13 18.00-21.30 Strike Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg >
Tis28 18.00-21.30 Strike Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Tis28 20.00-24.00 Callinaz Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg >
Tis28 20.00-24.00 Callinaz Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Tor12 18.00-21.30 Jonnys Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg >
Tor30 18.00-21.30 Jonnys Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg PRO
Tor6 19.00-23.00 Jannez Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg >
Tor30 19.00-23.00 Jannez Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg
Fre30 20.00-24.00 Tommys (FIN) Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg >
Fre31 20.00-24.00 Tommys (FIN) Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Augusti
Tis28 18.00-21.30 Holens Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg >
Tis04 18.00-21.30 Holens Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Tis28 20.00-24.00 Allstars Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg >
Tis04 20.00-24.00 Allstars Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Tor4 18.00-21.30 Eklöfs Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg >
Tor06 18.00-21.30 Eklöfs Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg PRO
Tor2 19.00-23.00 Casanovas Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg >
Tor06 19.00-23.00 Casanovas Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg
Fre28 20.00-24.00 Engdahls Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg >
Fre07 20.00-24.00 Engdahls Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Tis28 18.00-21.30 Agneta & Peter Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg >
Tis11 18.00-21.30 Agneta & Peter Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Tis28 20.00-24.00 PerHåkans Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg >
Tis11 20.00-24.00 PerHåkans Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Tor3 18.00-21.30 Cedrix Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg >
Tor13 18.00-21.30 Cedrix Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg PRO
Tor11 19.00-23.00 Expanders Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg >
Tor13 19.00-23.00 Expanders Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg
Fre2 20.00-24.00 Sounders Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg >
Fre14 20.00-24.00 Sounders Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Fre28 20.00-24.00 PerHåkans Åmotsparken Åmot Ockelbo Gävleborg >
Fre14 20.00-24.00 PerHåkans Åmotsparken Åmot Ockelbo Gävleborg
Fre5 20.00-24.00 Allstars Älvstagården Jättendal Nordanstig Gävleborg >
Fre21 20.00-24.00 Allstars Älvstagården Jättendal Nordanstig Gävleborg
Sön1 17.00-21.00 Blender Hambologen Kilafors Kilafors Bollnäs Gävleborg >
Sön23 17.00-21.00 Blender Hambologen Kilafors Kilafors Bollnäs Gävleborg
Fre4 20.00-24.00 Streaplers Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg >
Fre28 20.00-24.00 Streaplers Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
September
Tis28 18.00-21.30 Ola & Jag Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg >
Tis01 18.00-21.30 Ola & Jag Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Ons28 18.00-21.30 Hedins Sporthallen Kungsgården Kungsgården Sandviken Gävleborg >
Ons02 18.00-21.30 Hedins Sporthallen Kungsgården Kungsgården Sandviken Gävleborg PRO
Fre28 20.00-24.00 Glenn-Endys Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg >
Fre04 20.00-24.00 Glenn-Endys Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Fre28 20.00-24.00 Jannez Älvstagården Jättendal Nordanstig Gävleborg >
Fre04 20.00-24.00 Jannez Älvstagården Jättendal Nordanstig Gävleborg
Lör28 21.00-01.00 Allstars Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg >
Lör05 21.00-01.00 Allstars Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg
Sön28 18.00-22.00 Alvenfors GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg >
Sön20 18.00-22.00 Alvenfors GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Tor21 18.00-21.30 Samzons Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg >
Tor24 18.00-21.30 Samzons Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
Sön28 18.00-22.00 Donnez Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg >
Sön27 18.00-22.00 Donnez Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Oktober
Sön28 18.00-22.00 Martinez GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg >
Sön04 18.00-22.00 Martinez GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Ons28 18.00-21.30 BarraBazz Sporthallen Kungsgården Kungsgården Sandviken Gävleborg >
Ons07 18.00-21.30 BarraBazz Sporthallen Kungsgården Kungsgården Sandviken Gävleborg PRO
Sön10 18.00-22.00 Fernandoz Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg >
Sön11 18.00-22.00 Fernandoz Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Lör17 Martinez Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg >
Lör24 Martinez Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg
Sön28 18.00-22.00 Streaplers Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg >
Sön25 18.00-22.00 Streaplers Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Tor6 18.00-21.30 Sandbergs Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg >
Tor29 18.00-21.30 Sandbergs Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
November
Sön28 18.00-22.00 Micke Ahlgrens GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg >
Sön01 18.00-22.00 Micke Ahlgrens GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Sön6 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg >
Sön08 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Lör4 20.00-24.00 Callinaz Folkets Hus Näsviken - Bygdegården Näsviken Hudiksvall Gävleborg >
Lör14 20.00-24.00 Callinaz Folkets Hus Näsviken - Bygdegården Näsviken Hudiksvall Gävleborg
Lör12 21.00-01.00 Sannex Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg >
Lör21 21.00-01.00 Sannex Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg
Sön28 18.00-22.00 Skåningarna Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg >
Sön22 18.00-22.00 Skåningarna Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Tor7 18.00-21.30 Jonnys Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg >
Tor26 18.00-21.30 Jonnys Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
December
Lör28 20.00-01.00 Expanders Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg >
Lör05 20.00-01.00 Expanders Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg
Lör28 20.00-01.00 Jannez Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg >
Lör05 20.00-01.00 Jannez Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg
Sön28 18.00-22.00 Lövgrens Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg >
Sön06 18.00-22.00 Lövgrens Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg