Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarna Gotland Gävleborg Halland Jämtland Jönköping Kalmar Kronoberg Norrbotten Skåne Stockholm Södermanland Uppsala Värmland Västerbotten Västernorrland Västmanland Västra Götaland Örebro Östergötland

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Gävleborgs län

Antal danser: 86

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Oktober
Fre31 19.00-22.30 Pär Norlings Kulturens hus Bollnäs Bollnäs Bollnäs Gävleborg PRO
Fre31 20.00-24.00 Extas Vallsta bygdegård Vallsta Bollnäs Gävleborg
November
Lör1 19.00-22.30 Spelgänget Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg
Lör1 22.00-02.00 Topix Mingel & Bar Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Sön2 18.00-22.00 Claes Lövgrens GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Sön2 18.00-22.00 Umbrella Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre7 14.00-18.00 Ola & Jag Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg PRO
Lör8 21.00-01.00 Radio Bjuråkers bygdegård Bricka Hudiksvall Gävleborg
Lör8 21.00-01.00 Umbrella Bjuråkers bygdegård Bricka Hudiksvall Gävleborg
Lör8 22.00-02.00 The Slicers Mingel & Bar Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör8 18.00-21.30 Samzons Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg PRO
Sön9 18.00-22.00 Perikles Högsgården Hög Hudiksvall Gävleborg
Sön9 18.00-22.00 Junix Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Ons12 18.00-21.30 BarraBazz Folkets Hus Järbo Järbo Sandviken Gävleborg
Fre14 19.00-22.30 Leif-Tommys Kulturens hus Bollnäs Bollnäs Bollnäs Gävleborg PRO
Lör15 19.00-22.30 Hedins Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg
Sön16 18.00-22.00 Mickes GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Sön16 18.00-22.00 Blender Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre21 14.00-18.00 Nordbergs Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg PRO
Lör22 21.00-01.00 Jenny Saléns Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg
Sön23 18.00-22.00 Drifters Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Tor27 18.00-21.30 Löpsjötorparns Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
Fre28 19.00-22.30 Hudiks Kulturens hus Bollnäs Bollnäs Bollnäs Gävleborg PRO
Fre28 Lasse Stefanz Tuppens Bollnäs Bollnäs Bollnäs Gävleborg
Fre28 20.00-24.00 Jive Vallsta bygdegård Vallsta Bollnäs Gävleborg
Lör29 21.00-01.00 Voyage Bjuråkers bygdegård Bricka Hudiksvall Gävleborg
Lör29 19.00-22.30 Mittbandet Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg
Lör29 22.00-02.00 Alvenfors Mingel & Bar Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Sön30 18.00-22.00 Donnez GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Sön30 18.00-22.00 Voyage Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
December
Fre5 19.00-22.30 Jonnys Kulturens hus Bollnäs Bollnäs Bollnäs Gävleborg PRO
Fre5 14.00-18.00 Samzons Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg PRO
Fre5 Black Jack Tuppens Bollnäs Bollnäs Bollnäs Gävleborg
Fre5 20.00-24.00 Per-Håkans Vallsta bygdegård Vallsta Bollnäs Gävleborg
Lör6 21.00-01.00 Jannez Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg
Lör6 22.00-02.00 The Slicers Mingel & Bar Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Sön7 18.00-22.00 Streaplers Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Ons10 18.00-21.30 Lundbergs Duo Folkets Hus Järbo Järbo Sandviken Gävleborg
Lör13 19.00-22.30 Strike Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg
Lör13 BarraBazz Folkets Hus Järvsö Järvsö Ljusdal Gävleborg
Lör13 21.00-01.00 Rezar Vallsta bygdegård Vallsta Bollnäs Gävleborg
Sön14 18.00-22.00 Thor Görans GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Tor25 21.00-01.00 Thor Görans Bolaget Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg
Tor25 Extract Folkets Hus Järvsö Järvsö Ljusdal Gävleborg
Tor25 21.00-01.00 Deléns Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg
Lör27 19.00-22.30 Ej fastställt Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg
Lör27 21.00-01.00 Casanovas Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Januari 2015
Mån5 20.00-01.00 Claes Lövgrens Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Mån5 20.00-01.00 Jontez Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Sön11 18.00-22.00 Junix GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Sön18 18.00-22.00 Callinaz Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Fre23 20.00-24.00 Martinez Vallsta bygdegård Vallsta Bollnäs Gävleborg
Sön25 18.00-22.00 Drifters GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Februari 2015
Sön1 18.00-22.00 Jenny Saléns Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Fre6 19.00-22.30 Mittbandet Kulturens hus Bollnäs Bollnäs Bollnäs Gävleborg PRO
Lör7 18.00-21.30 Kenneth Hertz Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg PRO
Sön15 18.00-22.00 Martinez Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Tor26 18.00-21.30 Strike Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
Mars 2015
Sön1 18.00-22.00 Looking Back Band Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Lör7 18.00-21.30 Jonnys Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg PRO
Sön15 18.00-22.00 Per-Håkans Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Tor19 19.00-22.30 Bo Christerz Kulturens hus Bollnäs Bollnäs Bollnäs Gävleborg PRO
Tor26 18.00-21.30 Junix Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
Fre27 20.00-24.00 Shine Vallsta bygdegård Vallsta Bollnäs Gävleborg
Sön29 18.00-22.00 Matz Bladhs Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
April 2015
Sön12 18.00-22.00 Donnez Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Maj 2015
Lör2 18.00-21.30 Ola & Jag Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg PRO
Juni 2015
Fre5 21.00-01.00 Mickeys Tors loge Torsåker Hofors Gävleborg
Lör13 20.00-23.30 Holidays Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg
Tis16 20.00-24.00 Mickeys Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Juli 2015
Ons1 18.00-21.30 Mittbandet Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg PRO
Sön19 17.00-21.00 Mittbandet Ön Hedesunda Hedesunda Gävle Gävleborg PRO
Lör25 19.00-22.30 Mittbandet Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg
Augusti 2015
Tis4 18.00-21.30 Mittbandet Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Tis11 18.00-21.30 Bo Christerz Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
September 2015
Lör5 18.00-21.30 Holens Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg PRO
Sön27 18.00-22.00 Donnez Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Oktober 2015
Sön11 18.00-22.00 Bengt Hennings Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Lör17 19.00-22.30 Mittbandet Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg
Sön25 18.00-22.00 Jontez Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
November 2015
Lör7 18.00-21.30 BarraBazz Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg PRO
Sön8 18.00-22.00 Mats Bergmans Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Ons11 Shine Folkets Hus Järbo Järbo Sandviken Gävleborg
Sön22 18.00-22.00 Claes Lövgrens Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
December 2015
Lör5 18.00-21.30 Hedins Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg PRO
Sön6 18.00-22.00 Streaplers Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg

Tipsa om dessa danser





wellnes_468x60