Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.
Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik
Antal danser: 99
Datum | Tid | Dansband | Dansställe | Ort | Kommun | Län | Övrigt | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
April 2024 | |||||||||
Tor | 25 | 13.00-15.30 | Anders Berggren | Tiljan | Östersund | Östersund | Jämtland | ||
Fre | 26 | 19.00-22.30 | Pär Norlings | Trångsvikens bygdegård | Trångsviken | Krokom | Jämtland | ||
Lör | 27 | 20.00-23.00 | Streaks | Sommarparadiset Sandviken | Sandviken | Östersund | Jämtland | ||
Sön | 28 | 18.00-21.00 | Rolf Lennartz | Folkets Hus Strömsund | Strömsund | Strömsund | Jämtland | Gratis Entre | |
Maj 2024 | |||||||||
Lör | 04 | 20.00-02.00 | Black Jack | Näskottshallen | Nälden | Krokom | Jämtland | ||
Lör | 04 | 20.00-02.00 | Allstars | Näskottshallen | Nälden | Krokom | Jämtland | ||
Sön | 05 | 18.30-22.00 | Christerz | Furuparken | Torvalla | Östersund | Jämtland | PRO | |
Ons | 08 | 19.00-22.30 | Pär Norlings | Lyransgården | Fåker | Östersund | Jämtland | ||
Lör | 11 | 20.00-24.00 | Sannex | Aspåsnäset | Aspås | Krokom | Jämtland | ||
Sön | 12 | 18.30-22.00 | Sven-Rogers | Furuparken | Torvalla | Östersund | Jämtland | PRO | |
Fre | 17 | 21.00-01.00 | PHs | Sommarparadiset Sandviken | Sandviken | Östersund | Jämtland | ||
Fre | 17 | 19.00-22.30 | Glads | Trångsvikens bygdegård | Trångsviken | Krokom | Jämtland | ||
Sön | 19 | 19.00-22.30 | Ola & Jag | Hårkvallen Lit | Lit | Östersund | Jämtland | ||
Ons | 22 | 19.00-22.30 | Peter G's | Grönänge | Dvärsätt | Krokom | Jämtland | PRO | |
Fre | 24 | 18.30-22.00 | Serenad | Folkets Hus Strömsund | Strömsund | Strömsund | Jämtland | PRO/SPF | |
Fre | 24 | 21.00-01.00 | Eloge | Sommarparadiset Sandviken | Sandviken | Östersund | Jämtland | ||
Lör | 25 | 20.00-24.00 | Blender | Aspåsnäset | Aspås | Krokom | Jämtland | ||
Sön | 26 | 19.00-22.30 | Glads | Hårkvallen Lit | Lit | Östersund | Jämtland | ||
Ons | 29 | 19.00-22.30 | Serenad | Grönänge | Dvärsätt | Krokom | Jämtland | ||
Fre | 31 | 21.00-01.00 | Casanovas | Sommarparadiset Sandviken | Sandviken | Östersund | Jämtland | ||
Juni 2024 | |||||||||
Lör | 01 | 20.00-01.00 | PHs | Aspåsnäset | Aspås | Krokom | Jämtland | ||
Lör | 01 | 20.00-01.00 | Ankies | Aspåsnäset | Aspås | Krokom | Jämtland | ||
Sön | 02 | BarraBazz | Hårkvallen Lit | Lit | Östersund | Jämtland | |||
Ons | 05 | 19.00-22.30 | Tobbez | Grönänge | Dvärsätt | Krokom | Jämtland | ||
Ons | 05 | 21.00-01.00 | Perikles | Sommarparadiset Sandviken | Sandviken | Östersund | Jämtland | ||
Sön | 09 | 19.00-22.30 | Serenad | Hårkvallen Lit | Lit | Östersund | Jämtland | ||
Ons | 12 | 19.00-22.30 | Glads | Grönänge | Dvärsätt | Krokom | Jämtland | PRO | |
Fre | 14 | 20.00-01.00 | Xplays | Sommarparadiset Sandviken | Sandviken | Östersund | Jämtland | ||
Lör | 15 | 20.00-24.00 | Callinaz | Aspåsnäset | Aspås | Krokom | Jämtland | ||
Sön | 16 | 19.00-22.30 | Strike | Hårkvallen Lit | Lit | Östersund | Jämtland | ||
Ons | 19 | 19.00-22.30 | Christerz | Grönänge | Dvärsätt | Krokom | Jämtland | ||
Tor | 20 | 20.00-24.00 | Streaks | Sommarparadiset Sandviken | Sandviken | Östersund | Jämtland | ||
Lör | 22 | 20.00-01.00 | Allstars | Aspåsnäset | Aspås | Krokom | Jämtland | ||
Lör | 22 | 20.00-01.00 | Martinez | Aspåsnäset | Aspås | Krokom | Jämtland | ||
Lör | 22 | 21.00-01.00 | Glads | Fröjdholmen | Myrviken | Berg | Jämtland | ||
Ons | 26 | Perikles | Furuviken Hällesjö | Hällesjö | Bräcke | Jämtland | |||
Ons | 26 | 19.00-22.30 | Ola & Jag | Grönänge | Dvärsätt | Krokom | Jämtland | PRO | |
Fre | 28 | 20.00-24.00 | Jive | Sommarparadiset Sandviken | Sandviken | Östersund | Jämtland | ||
Sön | 30 | 19.00-22.30 | Pär Norlings | Hårkvallen Lit | Lit | Östersund | Jämtland | ||
Juli 2024 | |||||||||
Ons | 03 | 19.00-22.30 | Serenad | Grönänge | Dvärsätt | Krokom | Jämtland | ||
Fre | 05 | 21.00-01.00 | Blender | Sommarparadiset Sandviken | Sandviken | Östersund | Jämtland | ||
Lör | 06 | 21.00-01.00 | Rogers | Furuviken Hällesjö | Hällesjö | Bräcke | Jämtland | Nostalgidans 2M1G | |
Lör | 06 | 21.00-01.00 | Gredes | Furuviken Hällesjö | Hällesjö | Bräcke | Jämtland | Nostalgidans 2M1G | |
Lör | 06 | 21.00-01.00 | Comix | Furuviken Hällesjö | Hällesjö | Bräcke | Jämtland | Nostalgidans 2M1G | |
Sön | 07 | 19.00-22.30 | Olle Kjells | Hårkvallen Lit | Lit | Östersund | Jämtland | ||
Ons | 10 | 19.00-22.30 | BarraBazz | Grönänge | Dvärsätt | Krokom | Jämtland | PRO | |
Fre | 12 | 21.00-01.00 | Date | Sommarparadiset Sandviken | Sandviken | Östersund | Jämtland | ||
Sön | 14 | 19.00-22.30 | Sven-Rogers | Hårkvallen Lit | Lit | Östersund | Jämtland | ||
Ons | 17 | 19.00-22.30 | Strike | Grönänge | Dvärsätt | Krokom | Jämtland | PRO | |
Fre | 19 | 20.00-01.00 | Callinaz | Sommarparadiset Sandviken | Sandviken | Östersund | Jämtland | ||
Fre | 19 | 20.00-01.00 | Streaplers | Sommarparadiset Sandviken | Sandviken | Östersund | Jämtland | ||
Fre | 19 | 18.30-22.00 | Peter G's | Ströms hembygdsgård | Strömsund | Strömsund | Jämtland | PRO/SPF | |
Lör | 20 | Streaplers | Furulundsskolan | Lillhärdal | Härjedalen | Jämtland | |||
Lör | 20 | Peter G's | Travlogen Hoting | Hoting | Strömsund | Jämtland | |||
Ons | 24 | Martinez | Furuviken Hällesjö | Hällesjö | Bräcke | Jämtland | |||
Ons | 24 | 19.00-22.30 | Glads | Grönänge | Dvärsätt | Krokom | Jämtland | ||
Fre | 26 | 21.00-01.00 | Sandins | Sommarparadiset Sandviken | Sandviken | Östersund | Jämtland | ||
Sön | 28 | 19.00-22.30 | Strike | Hårkvallen Lit | Lit | Östersund | Jämtland | ||
Ons | 31 | Date | Furuviken Hällesjö | Hällesjö | Bräcke | Jämtland | |||
Ons | 31 | 19.00-22.30 | Peter G's | Grönänge | Dvärsätt | Krokom | Jämtland | PRO | |
Augusti 2024 | |||||||||
Fre | 02 | 21.00-01.00 | Eloge | Sommarparadiset Sandviken | Sandviken | Östersund | Jämtland | ||
Lör | 03 | 20.00-24.00 | Date | Aspåsnäset | Aspås | Krokom | Jämtland | ||
Sön | 04 | 19.00-22.30 | Glads | Hårkvallen Lit | Lit | Östersund | Jämtland | ||
Ons | 07 | 19.00-22.30 | Ola & Jag | Grönänge | Dvärsätt | Krokom | Jämtland | PRO | |
Fre | 09 | 21.00-01.00 | Xplays | Sommarparadiset Sandviken | Sandviken | Östersund | Jämtland | ||
Sön | 11 | 19.00-22.30 | Peter G's | Hårkvallen Lit | Lit | Östersund | Jämtland | ||
Ons | 14 | 19.00-22.30 | Tobbez | Grönänge | Dvärsätt | Krokom | Jämtland | ||
Fre | 16 | 21.00-01.00 | Martinez | Sommarparadiset Sandviken | Sandviken | Östersund | Jämtland | ||
Fre | 16 | 18.30-22.00 | Mickes | Ströms hembygdsgård | Strömsund | Strömsund | Jämtland | PRO/SPF | |
Lör | 17 | 20.00-24.00 | PHs | Aspåsnäset | Aspås | Krokom | Jämtland | ||
Sön | 18 | 19.00-22.30 | Glads | Hårkvallen Lit | Lit | Östersund | Jämtland | ||
Ons | 21 | 19.00-22.30 | Glads | Lyransgården | Fåker | Östersund | Jämtland | ||
Fre | 23 | 21.00-01.00 | Thor Görans | Sommarparadiset Sandviken | Sandviken | Östersund | Jämtland | ||
Lör | 24 | Eloge | Aspåsnäset | Aspås | Krokom | Jämtland | |||
Lör | 24 | Streaks | Aspåsnäset | Aspås | Krokom | Jämtland | |||
Lör | 24 | Mickeys | Aspåsnäset | Aspås | Krokom | Jämtland | |||
Fre | 30 | 21.00-01.00 | Black Jack | Sommarparadiset Sandviken | Sandviken | Östersund | Jämtland | ||
September 2024 | |||||||||
Ons | 04 | 19.00-22.30 | Tobbez | Lyransgården | Fåker | Östersund | Jämtland | ||
Ons | 04 | Eloge | Sätervallen Älvros | Älvros | Härjedalen | Jämtland | |||
Fre | 06 | 21.00-01.00 | Allstars | Sommarparadiset Sandviken | Sandviken | Östersund | Jämtland | ||
Fre | 13 | 21.00-01.00 | Mickeys | Sommarparadiset Sandviken | Sandviken | Östersund | Jämtland | ||
Ons | 18 | 19.00-22.30 | Peter G's | Lyransgården | Fåker | Östersund | Jämtland | ||
Fre | 20 | 21.00-01.00 | Donnez | Sommarparadiset Sandviken | Sandviken | Östersund | Jämtland | ||
Sön | 22 | 18.30-22.00 | Ola & Jag | Furuparken | Torvalla | Östersund | Jämtland | ||
Oktober 2024 | |||||||||
Ons | 02 | 19.00-22.30 | Christerz | Lyransgården | Fåker | Östersund | Jämtland | ||
Fre | 04 | 18.30-22.00 | Glads | Folkets Hus Strömsund | Strömsund | Strömsund | Jämtland | PRO/SPF | |
Lör | 05 | 21.00-01.00 | Eloge | Ljungalid | Ljungdalen | Berg | Jämtland | ||
Fre | 11 | Eloge | OSD | Östersund | Östersund | Jämtland | |||
Ons | 16 | 19.00-22.30 | Ola & Jag | Lyransgården | Fåker | Östersund | Jämtland | ||
Sön | 20 | Peter G's | Furuparken | Torvalla | Östersund | Jämtland | |||
Fre | 25 | BarraBazz | Trångsvikens bygdegård | Trångsviken | Krokom | Jämtland | |||
November 2024 | |||||||||
Fre | 01 | 21.00-01.00 | Fernandoz | Folkets Hus Östersund | Östersund | Östersund | Jämtland | ||
Ons | 13 | 19.00-22.30 | Tobbez | Lyransgården | Fåker | Östersund | Jämtland | ||
Fre | 22 | 18.30-22.00 | Strike | Folkets Hus Strömsund | Strömsund | Strömsund | Jämtland | PRO/SPF | |
Fre | 22 | 19.00-22.30 | Ola & Jag | Trångsvikens bygdegård | Trångsviken | Krokom | Jämtland | ||
Ons | 27 | 19.00-22.30 | Serenad | Lyransgården | Fåker | Östersund | Jämtland | ||
December 2024 | |||||||||
Fre | 13 | 19.00-22.30 | Peter G's | Trångsvikens bygdegård | Trångsviken | Krokom | Jämtland | ||
Fre | 20 | 21.00-01.00 | Allstars | Folkets Hus Östersund | Östersund | Östersund | Jämtland | ||
Fre | 27 | 18.30-22.00 | Ola & Jag | Folkets Hus Strömsund | Strömsund | Strömsund | Jämtland | PRO/SPF |