Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Kalmar län

Antal danser: 66

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juli
Fre19 20.00-24.00 Excess Skälby loge Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar
Lör20 22.00 Barbados Borgholm 11:2 Borgholm Borgholm Kalmar
Sön21 18.00-22.00 Holidays Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Sön28 18.00-22.00 Glenn-Endys Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Augusti
Fre02 20.00-24.00 Highlights Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar
Fre02 20.00-24.00 Foxie Skälby loge Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar
Sön04 18.00-22.00 Skåningarna Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Fre09 18.00-21.30 Anders & Co Bullerbyn Pelarne Pelarne Vimmerby Kalmar SPF
Fre09 20.00-24.00 Callinaz Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar
Lör10 20.00-24.00 Sannex Torget Nybro Nybro Nybro Kalmar
Sön11 18.00-22.00 Bob Stevens Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Sön18 18.00-22.00 Bennrix Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Fre23 15.00-18.30 Orient Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar PRO
Fre23 20.00-24.00 Casanovas Skälby loge Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar
Sön25 18.00-22.00 Donnez Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Fre30 20.00-24.00 Casanovas Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar
Fre30 20.00-24.00 Blender Skälby loge Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar
Lör31 Arvingarna Björklunden Öland Norra Kvinneby Mörbylånga Kalmar
Lör31 Black Jack Björklunden Öland Norra Kvinneby Mörbylånga Kalmar
September
Sön01 18.00-22.00 Humbles Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Fre06 21.00-01.00 Highlights Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Fre06 15.00-18.30 Gott & Blandat Skälby gård Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar PRO
Lör07 21.00-01.00 Wahlströms Blackstad bygdegård Blackstad Västervik Kalmar
Sön08 18.00-22.00 Engdahls Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Tis10 16.00-19.30 Kenneth & Classe Åby herrgård Gamleby Gamleby Västervik Kalmar
Fre13 18.00-21.30 Lars Erikssons Tuna bygdegård Vimmerby Tuna Vimmerby Kalmar SPF
Lör14 21.00-01.00 Sannex Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Sön15 18.00-22.00 Glenn-Endys Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Fre20 21.00-01.00 Callinaz Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Lör21 20.00-24.00 Skåningarna Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Fre27 15.00-18.30 Kalle & Stefan Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar PRO
Lör28 21.00-01.00 Lasse Stefanz Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Sön29 18.00-22.00 Lövgrens Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar
Oktober
Tis01 16.00-19.30 Stisses Åby herrgård Gamleby Gamleby Västervik Kalmar
Fre04 21.00-01.00 Sannex Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Fre04 15.00-18.30 Trasthen & Stahren Skälby gård Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar PRO
Fre11 18.00-21.30 Renés favoriter Vena bygdegård Vena Hultsfred Kalmar SPF
Lör12 19.00-23.00 Humbles Pårydsparken Påryd Kalmar Kalmar
Tis15 16.00-19.30 Nilas Åby herrgård Gamleby Gamleby Västervik Kalmar
Fre18 21.00-01.00 Blender Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Fre18 18.00-21.30 Stisses Skeppet Målilla Målilla Hultsfred Kalmar PRO
Fre25 15.00-18.30 Liljas Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar PRO
Lör26 21.00-01.00 Donnez Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Lör26 19.00-23.00 Bob Stevens Pårydsparken Påryd Kalmar Kalmar
Sön27 18.00-22.00 Engdahls Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar
November
Fre01 21.00-01.00 Xplays Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Fre01 15.00-18.30 Kalle & Stefan Skälby gård Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar PRO
Lör02 20.00-24.00 Glenn-Endys Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Tis05 16.00-19.30 Eklöfs Åby herrgård Gamleby Gamleby Västervik Kalmar
Fre08 18.00-21.30 Cedrix Vena bygdegård Vena Hultsfred Kalmar SPF
Lör09 21.00-01.00 Black Jack Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Lör09 19.00-23.00 Skåningarna Pårydsparken Påryd Kalmar Kalmar
Sön10 18.00-22.00 Matz Bladhs Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar
Fre15 21.00-01.00 Casanovas Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Tis19 16.00-19.30 Edwings Åby herrgård Gamleby Gamleby Västervik Kalmar
Fre22 15.00-18.30 Kjell-Reines Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar PRO
Lör23 21.00-01.00 Blender Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Fre29 21.00-01.00 Wahlströms Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Fre29 15.00-18.30 Orient Skälby gård Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar PRO
December
Sön01 18.00-22.00 Glenn-Endys Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar
Sön08 18.00-22.00 Skåningarna Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar
Lör14 20.00-24.00 Engdahls Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Tis17 16.00-19.30 Gott & Blandat Åby herrgård Gamleby Gamleby Västervik Kalmar
Ons25 21.00-01.00 Wahlströms Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Fre27 15.00-18.30 Cedrix Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar PRO
Tis31 20.00-01.00 Löpsjötorparns Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar