Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.
Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik
Antal danser: 81
Datum | Tid | Dansband | Dansställe | Ort | Kommun | Län | Övrigt | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
April 2024 | |||||||||
Mån | 01 | 18.00-21.00 | Karl-Erik | Medborgarhuset Arvidsjaur | Arvidsjaur | Arvidsjaur | Norrbotten | ||
Ons | 03 | 19.00-22.00 | Bendix | Stadsöskolan | Gammelstad | Luleå | Norrbotten | ||
Lör | 06 | 20.00-24.00 | Martinez | Folkets Hus Piteå | Piteå | Piteå | Norrbotten | ||
Sön | 07 | 18.00-21.00 | Karl-Erik | Medborgarhuset Arvidsjaur | Arvidsjaur | Arvidsjaur | Norrbotten | ||
Ons | 10 | 19.00-22.00 | Peter G's | Stadsöskolan | Gammelstad | Luleå | Norrbotten | ||
Sön | 14 | 18.00-21.00 | Karl-Erik | Medborgarhuset Arvidsjaur | Arvidsjaur | Arvidsjaur | Norrbotten | ||
Ons | 17 | 19.00-22.00 | BarraBazz | Stadsöskolan | Gammelstad | Luleå | Norrbotten | ||
Sön | 21 | 18.00-21.00 | Karl-Erik | Medborgarhuset Arvidsjaur | Arvidsjaur | Arvidsjaur | Norrbotten | ||
Ons | 24 | 19.00-22.00 | Avant | Stadsöskolan | Gammelstad | Luleå | Norrbotten | ||
Sön | 28 | 18.00-21.00 | Karl-Erik | Medborgarhuset Arvidsjaur | Arvidsjaur | Arvidsjaur | Norrbotten | ||
Maj 2024 | |||||||||
Tor | 02 | 19.00-22.00 | Serenad | Stadsöskolan | Gammelstad | Luleå | Norrbotten | ||
Tor | 02 | 19.00-22.00 | Ola & Jag | Medborgarhuset Arjeplog | Arjeplog | Arjeplog | Norrbotten | ||
Ons | 08 | 19.00-22.00 | Mickes | Stadsöskolan | Gammelstad | Luleå | Norrbotten | ||
Ons | 15 | 19.00-22.00 | BarraBazz | Stadsöskolan | Gammelstad | Luleå | Norrbotten | ||
Fre | 31 | 20.00-24.00 | Martinez | Björknäsparken | Boden | Boden | Norrbotten | ||
Fre | 31 | 20.00-24.00 | Ron Thomson | Logen Käcktjärn | Bölebyn | Piteå | Norrbotten | ||
Juni 2024 | |||||||||
Lör | 01 | 19.00-22.00 | Avant | Logen Käcktjärn | Bölebyn | Piteå | Norrbotten | ||
Fre | 07 | 20.00-24.00 | Highlights | Logen Käcktjärn | Bölebyn | Piteå | Norrbotten | ||
Fre | 07 | 20.00-24.00 | Jive | Björknäsparken | Boden | Boden | Norrbotten | ||
Lör | 08 | 19.00-22.00 | Bendix | Logen Käcktjärn | Bölebyn | Piteå | Norrbotten | ||
Lör | 15 | Bendix | Allsåklubben | Överkalix | Överkalix | Norrbotten | |||
Lör | 15 | 19.00-22.00 | Mickes | Logen Käcktjärn | Bölebyn | Piteå | Norrbotten | ||
Lör | 15 | Thor Görans | Nunisparken Gällivare | Gällivare | Gälivare | Norrbotten | |||
Tis | 25 | 20.00-00.00 | Holidays | Folkets Hus Överkalix | Överkalix | Överkalix | Norrbotten | ||
Tis | 25 | 20.00-00.00 | Replay (FIN) | Allsåklubben | Överkalix | Överkalix | Norrbotten | ||
Tis | 25 | BarraBazz | Grand Artic Resort | Överkalix | Överkalix | Norrbotten | |||
Ons | 26 | 20.00-01.00 | Holidays | Folkets Hus Överkalix | Överkalix | Överkalix | Norrbotten | ||
Ons | 26 | 20.00-01.00 | Kjellez | Folkets Hus Överkalix | Överkalix | Överkalix | Norrbotten | ||
Ons | 26 | 20.00-00.00 | Replay (FIN) | Allsåklubben | Överkalix | Överkalix | Norrbotten | ||
Ons | 26 | BarraBazz | Grand Artic Resort | Överkalix | Överkalix | Norrbotten | |||
Tor | 27 | 20.00-01.00 | Martinez | Folkets Hus Överkalix | Överkalix | Överkalix | Norrbotten | ||
Tor | 27 | 20.00-01.00 | Kjellez | Folkets Hus Överkalix | Överkalix | Överkalix | Norrbotten | ||
Tor | 27 | 20.00-00.00 | Micke Ahlgrens | Allsåklubben | Överkalix | Överkalix | Norrbotten | ||
Tor | 27 | BarraBazz | Grand Artic Resort | Överkalix | Överkalix | Norrbotten | |||
Fre | 28 | 20.00-01.00 | Bhonus | Folkets Hus Överkalix | Överkalix | Överkalix | Norrbotten | ||
Fre | 28 | 20.00-01.00 | Martinez | Folkets Hus Överkalix | Överkalix | Överkalix | Norrbotten | ||
Fre | 28 | 20.00-00.00 | Micke Ahlgrens | Allsåklubben | Överkalix | Överkalix | Norrbotten | ||
Fre | 28 | BarraBazz | Grand Artic Resort | Överkalix | Överkalix | Norrbotten | |||
Fre | 28 | 20.00-24.00 | Danzerz | Logen Käcktjärn | Bölebyn | Piteå | Norrbotten | ||
Lör | 29 | 18.00-01.00 | Bhonus | Brännabergets Festplats | Överkalix | Överkalix | Norrbotten | ||
Lör | 29 | 18.00-01.00 | Framed | Brännabergets Festplats | Överkalix | Överkalix | Norrbotten | ||
Lör | 29 | 18.00-01.00 | Danzbanderz | Brännabergets Festplats | Överkalix | Överkalix | Norrbotten | ||
Lör | 29 | BarraBazz | Grand Artic Resort | Överkalix | Överkalix | Norrbotten | |||
Lör | 29 | 19.00-22.00 | Peter G's | Logen Käcktjärn | Bölebyn | Piteå | Norrbotten | ||
Sön | 30 | 19.00-22.00 | Peter G's | Björknäsparken | Boden | Boden | Norrbotten | ||
Juli 2024 | |||||||||
Fre | 05 | 20.00-24.00 | Bob Stevens | Björknäsparken | Boden | Boden | Norrbotten | ||
Fre | 12 | Carisma (FIN) | Folkets Hus Övertorneå | Övertorneå | Övertorneå | Norrbotten | |||
Fre | 12 | Thor Görans | Folkets Hus Övertorneå | Övertorneå | Övertorneå | Norrbotten | |||
Lör | 13 | 20.00-24.00 | Eloge | Björknäsparken | Boden | Boden | Norrbotten | ||
Lör | 13 | Carisma (FIN) | Udden Kangos | Kangos | Pajala | Norrbotten | |||
Lör | 13 | Thor Görans | Udden Kangos | Kangos | Pajala | Norrbotten | |||
Fre | 19 | 20.00-24.00 | PHs | Björknäsparken | Boden | Boden | Norrbotten | ||
Lör | 20 | 20.00-24.00 | Allstars | Logen Käcktjärn | Bölebyn | Piteå | Norrbotten | ||
Lör | 20 | PHs | Brännabergets Festplats | Överkalix | Överkalix | Norrbotten | |||
Sön | 21 | 19.00-22.00 | Ola & Jag | Björknäsparken | Boden | Boden | Norrbotten | ||
Fre | 26 | 20.00-24.00 | Holidays | Björknäsparken | Boden | Boden | Norrbotten | ||
Augusti 2024 | |||||||||
Fre | 02 | 20.00-24.00 | Date | Logen Käcktjärn | Bölebyn | Piteå | Norrbotten | ||
Fre | 02 | 20.00-24.00 | Sandins | Björknäsparken | Boden | Boden | Norrbotten | ||
Lör | 03 | 19.00-22.00 | Ola & Jag | Logen Käcktjärn | Bölebyn | Piteå | Norrbotten | ||
Sön | 04 | 19.00-22.00 | Mickes | Björknäsparken | Boden | Boden | Norrbotten | ||
Fre | 09 | 20.00-24.00 | Ron Thomson | Logen Käcktjärn | Bölebyn | Piteå | Norrbotten | ||
Fre | 09 | 20.00-24.00 | Jive | Björknäsparken | Boden | Boden | Norrbotten | ||
Lör | 10 | 19.00-22.00 | Avant | Logen Käcktjärn | Bölebyn | Piteå | Norrbotten | ||
Fre | 16 | 20.00-24.00 | Thor Görans | Björknäsparken | Boden | Boden | Norrbotten | ||
Fre | 16 | 20.00-24.00 | NJT the Band | Logen Käcktjärn | Bölebyn | Piteå | Norrbotten | ||
Lör | 17 | 19.00-22.00 | Mickes | Logen Käcktjärn | Bölebyn | Piteå | Norrbotten | ||
Fre | 23 | 20.00-24.00 | Avant | Björknäsparken | Boden | Boden | Norrbotten | ||
Lör | 24 | 20.00-24.00 | Blender | Logen Käcktjärn | Bölebyn | Piteå | Norrbotten | ||
Sön | 25 | Bendix | Logen Käcktjärn | Bölebyn | Piteå | Norrbotten | |||
Fre | 30 | 20.00-24.00 | Martinez | Björknäsparken | Boden | Boden | Norrbotten | ||
September 2024 | |||||||||
Lör | 07 | Highlights | Björknäsparken | Boden | Boden | Norrbotten | |||
Ons | 11 | 19.00-22.00 | BarraBazz | Stadsöskolan | Gammelstad | Luleå | Norrbotten | ||
Ons | 18 | 19.00-22.00 | Avant | Stadsöskolan | Gammelstad | Luleå | Norrbotten | ||
Ons | 25 | 19.00-22.00 | Ola & Jag | Stadsöskolan | Gammelstad | Luleå | Norrbotten | ||
Oktober 2024 | |||||||||
Ons | 09 | 19.00-22.00 | Thor Görans | Stadsöskolan | Gammelstad | Luleå | Norrbotten | ||
Ons | 23 | 19.00-22.00 | Avant | Stadsöskolan | Gammelstad | Luleå | Norrbotten | ||
November 2024 | |||||||||
Lör | 16 | 20.00-24.00 | Martinez | Folkets Hus Piteå | Piteå | Piteå | Norrbotten | ||
Ons | 20 | 19.00-22.00 | Ola & Jag | Stadsöskolan | Gammelstad | Luleå | Norrbotten | ||
Ons | 27 | 19.00-22.00 | BarraBazz | Stadsöskolan | Gammelstad | Luleå | Norrbotten | ||
Lör | 30 | 20.00-24.00 | Casanovas | Folkets Hus Piteå | Piteå | Piteå | Norrbotten | ||
December 2024 | |||||||||
Ons | 18 | 19.00-22.00 | Avant | Stadsöskolan | Gammelstad | Luleå | Norrbotten |