Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Skåne län

Antal danser: 271

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juli
Tis25 18.30-22.30 Fernandoz Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Ons26 Candix Blå caféet Lomma Lomma Lomma Skåne
Ons26 19.00-23.00 Voize Nya Åhusparken Åhus Kristianstad Skåne
Ons26 18.30-22.00 Orient Trollsjön Eslöv Eslöv Eslöv Skåne
Ons26 18.00-22.00 Charlies Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Tor27 19.00-22.00 Callinaz Landskronakarnevalen Landskrona Landskrona Skåne
Tor27 Perikles Landskronakarnevalen Landskrona Landskrona Skåne
Tor27 18.30-21.30 Ninnas Ribbersborg Malmö Malmö Malmö Skåne
Fre28 21.00-01.00 Perikles Askeröds ip Askeröd Hörby Skåne
Fre28 19.00-22.00 Larz Kristerz Landskronakarnevalen Landskrona Landskrona Skåne
Fre28 20.00-24.00 Thor Görans & Agneta Olsson Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör29 21.00-01.00 Blender Askeröds ip Askeröd Hörby Skåne
Lör29 Lasse Stefanz Folkets Park Värestorp Värestorp Kristianstad Skåne
Lör29 21.00-01.00 Engdahls Granhyddan Beddingestrand Beddingestrand Trelleborg Skåne
Lör29 Perikles Surbrunnsparken Ystad Ystad Skåne
Sön30 17.00-20.30 Memorys Folkets Park Billesholm Billesholm Bjuv Skåne
Sön30 20.00-24.00 Donnez Kulla Rörum Rörum Simrishamn Skåne
Augusti
Tis01 18.30-22.30 Engdahls Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Tis01 18.00-22.00 Fernandoz Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons02 Digit Blå caféet Lomma Lomma Lomma Skåne
Ons02 19.00-23.00 Blomman & Jeppe Nya Åhusparken Åhus Kristianstad Skåne
Ons02 18.30-22.00 Tomas & co (ej Tomaz & Co) Trollsjön Eslöv Eslöv Eslöv Skåne
Ons02 18.00-22.00 Trasthes Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Tor03 16.00-20.00 Engdahls Hx Helsingborg Helsingborg Helsingborg Skåne
Tor03 20.00-23.50 Scotts Hx Helsingborg Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre04 21.00-01.00 Wizex Bäckaskogs Slott Kiaby Kristianstad Skåne
Fre04 20.00-23.45 Barbados Hx Helsingborg Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre04 16.00-20.00 Skåningarna Hx Helsingborg Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre04 20.00-24.00 Thoréns Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör05 20.00-23.50 Black Jack Hx Helsingborg Helsingborg Helsingborg Skåne
Lör05 20.00-24.00 Candix Klackabacken Näsum Bromölla Skåne
Lör05 21.00-01.00 Bob Stevens Verums bygdegård Verum Hässleholm Skåne
Sön06 15.00-19.00 Nordhs Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Tis08 18.30-22.30 Bob Stevens Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Tis08 Kalle & Stefan Granada Lönsboda PRO Lönsboda Osby Skåne PRO
Tis08 18.00-22.00 Thoréns Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons09 M & M Blå caféet Lomma Lomma Lomma Skåne
Ons09 18.30-22.00 Ingvar Fahsts Trollsjön Eslöv Eslöv Eslöv Skåne
Ons09 18.00-22.00 Stickan & Classe Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Tor10 20.00-22.00 Sandins Hamntorget Malmö Malmö Malmö Skåne
Fre11 19.00-00.45 Foxie Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Fre11 19.00-00.45 Voize Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Fre11 20.00-24.00 Martinez Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör12 19.00-00.45 Callinaz Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Lör12 19.00-00.45 Sannex Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Sön13 17.00-20.30 Erik Arnolds Folkets Park Billesholm Billesholm Bjuv Skåne
Sön13 15.00-18.30 Ingvar Fahsts Klöva Hallar Klippan Klippan Skåne
Sön13 19.00-22.45 Donnez Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Mån14 19.00-22.45 Martinez Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Mån14 17.00-20.30 Stämbandet Tingvalla Åstorp PRO Åstorp Åstorp Skåne PRO
Tis15 18.30-22.30 Fernandoz Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Tis15 19.00-22.45 Titanix Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Tis15 18.00-22.00 Skåningarna Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons16 17.00-21.00 Tuboys Folkets Park Perstorp Perstorp Perstorp Skåne PRO
Ons16 19.00-22.45 Matz Bladhs Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Ons16 18.30-22.00 Liljas Trollsjön Eslöv Eslöv Eslöv Skåne
Ons16 18.00-22.00 Tång & Co Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Tor17 16.00-20.00 Candix Folkets Park Knislinge Knislinge Östra Göinge Skåne
Tor17 19.00-22.45 Lasse Stefanz Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Fre18 19.00-00.45 Blender Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Fre18 19.00-00.45 Perikles Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Fre18 20.00-24.00 Nordhs Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Sön20 15.00-19.00 Cedrix Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön20 18.00-22.00 Holidays Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis22 18.30-22.30 Drifters Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Tis22 Likes EOS-hallen Lund Lund Lund Skåne
Tis22 18.00-22.00 Jontez Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis22 15.00-19.00 Candys Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne PRO
Ons23 Donnez Perstorpsdagarna Perstorp Perstorp Skåne
Ons23 18.30-22.00 Hedins Trollsjön Eslöv Eslöv Eslöv Skåne
Ons23 18.00-22.00 Orient Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Tor24 14:00-17:30 Memorys Allaktivitetshuset Älvkullen Höör Höör Skåne PRO
Tor24 18.00-22.00 Bob Stevens Folkets Park Malmö Malmö Malmö Skåne
Tor24 19.30-23.30 Skåningarna Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre25 Lasse Stefanz Bjuvskalaset Bjuv Bjuv Skåne
Fre25 21.00-01.00 Streaplers Bäckaskogs Slott Kiaby Kristianstad Skåne
Fre25 Likes Palmfestivalen Trelleborg Trelleborg Skåne
Fre25 Perikles Palmfestivalen Trelleborg Trelleborg Skåne
Fre25 20.00-24.00 Hedins Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör26 Perikles Bjuvskalaset Bjuv Bjuv Skåne
Lör26 Likes Blomsterfesten Skåne-Tranås Tomelilla Skåne
Sön27 15.00-19.00 Kent Borgström Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne PRO
Sön27 17.00-20.30 Orient Folkets Park Billesholm Billesholm Bjuv Skåne
Sön27 18.00-21.30 Manfred Frid Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Sön27 18.00-22.00 Martinez Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis29 18.00-22.00 Lövgrens Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons30 18.30-22.00 Candix Trollsjön Eslöv Eslöv Eslöv Skåne
Ons30 18.00-22.00 Cedrix Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Tor31 18.30-22.30 Hedins Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
September
Fre01 20.00-24.00 Donnez Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör02 20.00-24.00 Glenn-Endys Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör02 Perikles Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön03 15.00-19.00 M & M Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön03 17.00-20.30 Stämbandet Folkets Park Billesholm Billesholm Bjuv Skåne
Sön03 17.00-21.00 Engdahls Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön03 18.00-22.00 Donnez Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis05 16.00-20.00 Kalle & Stefan Folkets Park Glimåkra Glimåkra Glimåkra Skåne PRO
Tis05 18.00-22.00 Mats Bergmans Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons06 17.00-21.00 Ingvar Fahsts Folkets Park Perstorp Perstorp Perstorp Skåne PRO
Ons06 18.30-22.30 Hedins Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Tor07 18.30-22.30 Bob Stevens Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre08 21.00-01.00 Grönwalls Bäckaskogs Slott Kiaby Kristianstad Skåne
Fre08 20.00-24.00 Rent drag Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre08 20.00-24.00 Mats Bergmans Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör09 Arvingarna Barsebäcks hamnkrog Barsebäck Kävlinge Skåne
Sön10 18.00-22.00 Fernandoz Törringelund Oxie Malmö Skåne
Mån11 17.00-20.30 M & M Tingvalla Åstorp PRO Åstorp Åstorp Skåne PRO
Tis12 Gott & Blandat Granada Lönsboda PRO Lönsboda Osby Skåne PRO
Tis12 18.00-22.00 Holidays Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons13 16.00-20.00 Candys Folkets Park Trelleborg Trelleborg Trelleborg Skåne PRO
Tor14 18.30-22.30 Lövgrens Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre15 20.00-24.00 Matz Bladhs Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör16 21.30-01.30 Perikles Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Lör16 19.30-24.00 Liljas Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne
Lör16 21.00-01.00 Bob Stevens Surbrunnsparken Ystad Ystad Skåne
Lör16 20.00-24.00 Skåningarna Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön17 15.00-19.00 Orient Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön17 17.00-21.00 Lövgrens Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön17 18.00-22.00 Skåningarna Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis19 18.00-22.00 Matz Bladhs Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons20 17.00-21.00 Candys Folkets Park Perstorp Perstorp Perstorp Skåne PRO
Ons20 18.30-22.30 Orient Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Tor21 16.00-20.00 Löpsjötorparns Folkets Park Knislinge Knislinge Östra Göinge Skåne
Tor21 18.30-22.30 Matz Rogers Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor21 19.00-23.00 Blender Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre22 20.00-24.00 Glenn-Endys Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Sön24 15.00-19.00 Orient Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne PRO
Sön24 17.00-21.00 Holidays Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön24 18.00-22.00 Chiquita Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis26 18.00-22.00 Engdahls Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis26 15.00-19.00 Widuo Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne PRO
Tor28 18.30-22.30 Skåningarna Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre29 Perikles Grevieparken Grevie Båstad Skåne
Fre29 Hedins Gya bygdegård Stehag Eslöv Skåne
Fre29 Lasse Stefanz Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre29 20.00-24.00 Lövgrens Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör30 21.00-01.00 Perikles Dagstorp Gillestuga Dösjebro Kävlinge Skåne
Lör30 21.00-01.00 Dolbyz Folkets Park Skurup Skurup Skurup Skåne
Lör30 20.00-24.00 Mats Bergmans Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör30 Scotts Törringelund Oxie Malmö Skåne
Oktober
Sön01 15.00-19.00 Memorys Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön01 17.00-21.00 PerHåkans Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön01 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis03 16.00-20.00 Orient Folkets Park Glimåkra Glimåkra Glimåkra Skåne PRO
Tis03 18.00-22.00 Thor Görans & Agneta Olsson Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons04 17.00-21.00 Liljas Folkets Park Perstorp Perstorp Perstorp Skåne PRO
Ons04 16.00-20.00 Tuboys Folkets Park Trelleborg Trelleborg Trelleborg Skåne PRO
Ons04 18.30-22.30 Cedrix Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Tor05 19.00-23.00 Sannex Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre06 20.00-24.00 Ingvar Fahsts Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre06 20.00-24.00 Skåningarna Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör07 21.00-01.00 Dolbyz Folkets Hus Bromölla Bromölla Bromölla Skåne
Lör07 Wahlströms Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön08 17.00-21.00 Glenn-Endys Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön08 18.00-22.00 Matz Bladhs Törringelund Oxie Malmö Skåne
Mån09 17.00-20.30 Orient Tingvalla Åstorp PRO Åstorp Åstorp Skåne PRO
Tis10 Orient Granada Lönsboda PRO Lönsboda Osby Skåne PRO
Tis10 18.00-22.00 Martinez Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre13 20.00-24.00 Matz Rogers Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör14 19.30-24.00 Sweedz Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne
Lör14 20.00-24.00 Matz Bladhs Folkets Park Glimåkra Glimåkra Glimåkra Skåne
Lör14 20.00-24.00 Donnez Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör14 21.00-01.00 Boppin'B Törringelund Oxie Malmö Skåne
Lör14 21.00-01.00 The Playtones Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön15 15.00-19.00 Tuboys Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön15 17.00-21.00 Skåningarna Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön15 18.00-22.00 Bob Stevens Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis17 18.00-22.00 Fernandoz Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons18 17.00-21.00 Berths Favoriter Folkets Park Perstorp Perstorp Perstorp Skåne PRO
Ons18 18.30-22.30 Nordhs Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Tor19 16.00-20.00 Tuboys Folkets Park Knislinge Knislinge Östra Göinge Skåne
Fre20 20.00-24.00 Glenn-Endys Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Sön22 17.00-21.00 Matz Bladhs Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön22 18.00-22.00 Engdahls Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis24 18.00-22.00 Bob Stevens Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis24 15.00-19.00 Kjell-Reines Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne PRO
Fre27 20.00-24.00 Holidays Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör28 20.00-24.00 Lövgrens Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör28 Perikles Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön29 15.00-19.00 Svanlundz Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne PRO
Sön29 17.00-21.00 Fernandoz Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön29 17.00-21.00 PerHåkans Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis31 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
November
Ons01 17.00-21.00 Memorys Folkets Park Perstorp Perstorp Perstorp Skåne PRO
Ons01 16.00-20.00 Ingvar Fahsts Folkets Park Trelleborg Trelleborg Trelleborg Skåne PRO
Ons01 18.30-22.30 Carlssonz Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Tor02 18.30-22.30 Micke Ahlgrens Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre03 21.00-01.00 Sannex Folkets Park Skurup Skurup Skurup Skåne
Fre03 Perikles Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre03 20.00-24.00 Thor Görans & Agneta Olsson Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör04 Perikles Tingvalla Tomelilla Tomelilla Tomelilla Skåne
Lör04 Black Jack Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön05 15.00-19.00 Tripz Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön05 17.00-21.00 Donnez Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön05 17.00-21.00 Mats Bergmans Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis07 16.00-20.00 Stickan & Classe Folkets Park Glimåkra Glimåkra Glimåkra Skåne PRO
Tis07 18.00-22.00 Hedins Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre10 20.00-24.00 Rose-Maries Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre10 20.00-24.00 Engdahls Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör11 21.00-01.00 Mickeys Folkets Hus Bromölla Bromölla Bromölla Skåne
Lör11 20.00-24.00 Glenn-Endys Folkets Park Glimåkra Glimåkra Glimåkra Skåne
Lör11 Casanovas Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Lör11 20.00-24.00 Matz Bladhs Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön12 17.00-21.00 Mats Bergmans Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön12 17.00-21.00 Skåningarna Törringelund Oxie Malmö Skåne
Mån13 17.00-20.30 Cedrix Tingvalla Åstorp PRO Åstorp Åstorp Skåne PRO
Tis14 Cedrix Granada Lönsboda PRO Lönsboda Osby Skåne PRO
Tis14 18.00-22.00 Thoréns Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons15 17.00-21.00 Stämbandet Folkets Park Perstorp Perstorp Perstorp Skåne PRO
Ons15 18.30-22.30 Candix Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Tor16 18.30-22.30 Engdahls Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre17 20.00-24.00 Sandins Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör18 Perikles Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Lör18 19.30-24.00 Ingvar Fahsts Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne
Sön19 15.00-19.00 Bengt Hedin & Co Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön19 17.00-21.00 Matz Bladhs Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön19 17.00-21.00 Callinaz Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis21 18.00-22.00 Skåningarna Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre24 20.00-24.00 Mats Bergmans Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör25 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön26 15.00-19.00 TutteZ Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne PRO
Sön26 17.00-21.00 Lövgrens Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön26 18.00-22.00 Blender Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Sön26 17.00-21.00 Jontez Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis28 18.00-22.00 Donnez Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis28 15.00-19.00 Memorys Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne PRO
Ons29 18.30-22.30 Ingvar Fahsts Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Tor30 18.30-22.30 Martinez Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
December
Fre01 Perikles Surbrunnsparken Ystad Ystad Skåne
Fre01 20.00-24.00 Matz Bladhs Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör02 21.00-01.00 Matz Bladhs Folkets Park Skurup Skurup Skurup Skåne
Lör02 Perikles Surbrunnsparken Ystad Ystad Skåne
Lör02 Lasse Stefanz Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön03 15.00-19.00 Kjell-Reines Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön03 17.00-21.00 Holidays Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis05 16.00-20.00 Cedrix Folkets Park Glimåkra Glimåkra Glimåkra Skåne PRO
Tis05 18.00-22.00 Engdahls Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons06 16.00-20.00 Candys Folkets Park Trelleborg Trelleborg Trelleborg Skåne PRO
Ons06 18.30-22.30 Nordhs Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre08 20.00-24.00 Fernandoz Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör09 Perikles Dagstorp Gillestuga Dösjebro Kävlinge Skåne
Lör09 20.00-24.00 Fernandoz Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön10 17.00-21.00 Skåningarna Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön10 17.00-21.00 Mats Bergmans Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Mån11 17.00-20.30 Ingvar Fahsts Tingvalla Åstorp PRO Åstorp Åstorp Skåne PRO
Tis12 Stickan & Classe Granada Lönsboda PRO Lönsboda Osby Skåne PRO
Tis12 18.00-22.00 Chiquita Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tor14 18.30-22.30 Donnez Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre15 20.00-24.00 Lövgrens Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör16 Blender Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Lör16 Perikles Slimminge bygdegård Janstorp Skurup Skåne
Sön17 17.00-21.00 Drifters Törringelund Oxie Malmö Skåne
Ons20 18.30-22.30 Memorys Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Mån25 19.30-24.00 Ajax Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne
Mån25 Scotts Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Mån25 20.00-24.00 Bob Stevens Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Tis26 15.00-19.00 Ingvar Fahsts Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne PRO
Tis26 17.00-21.00 Bob Stevens Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön31 20.30-01.00 Engdahls Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Januari 2018
Fre05 Löpsjötorparns Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne
Fre05 20.00-24.00 Skåningarna Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör20 20.00-24.00 Thoréns Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Februari
Mån05 20.00-24.00 Donnez Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör17 20.00-24.00 Matz Bladhs Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Mars
Lör03 20.00-24.00 Thor Görans & Agneta Olsson Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör17 20.00-24.00 Mats Bergmans Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör31 20.00-24.00 Lövgrens Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
April
Lör14 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Mån30 20.00-24.00 Glenn-Endys Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Maj
Lör12 20.00-24.00 Bob Stevens Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör26 20.00-24.00 Skåningarna Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne