Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarna Gotland Gävleborg Halland Jämtland Jönköping Kalmar Kronoberg Norrbotten Skåne Stockholm Södermanland Uppsala Värmland Västerbotten Västernorrland Västmanland Västra Götaland Örebro Östergötland

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Skåne län

Antal danser: 295

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juli
Fre1 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör2 Black Jack Degeberga idrottsplats Degeberga Kristianstad Skåne
Lör2 21.00-01.00 Drifters Harlösa idrottsplats Harlösa Eslöv Skåne
Lör2 Skåningarna Nävlinge ip Nävlinge Hässleholm Skåne
Lör2 21.00-01.00 Stensons Verums bygdegård Verum Hässleholm Skåne
Sön3 Erik Arnolds Klöva Hallar Klippan Klippan Skåne
Sön3 18.00-22.00 Ninnas Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis5 18.30-22.30 Matz Bladhs Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Tis5 18.00-21.30 Deléns Folkets Park Malmö Malmö Malmö Skåne
Tis5 15.00-19.00 Ronimas Granbacken Löberöd PRO Löberöd Eslöv Skåne PRO
Ons6 18.30-21.30 Åkesson Blå caféet Lomma Lomma Lomma Skåne
Ons6 18.30-22.00 Candix Trollsjön Eslöv Eslöv Eslöv Skåne
Ons6 18.00-22.00 M & M Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Tor7 Drifters Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Tor7 Fernandoz Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Tor7 Perikles Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Fre8 Barbados Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Fre8 Black Jack Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Fre8 Callinaz Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Fre8 Donnez Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Fre8 Kindbergs Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Fre8 Perikles Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Fre8 Sannex Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Fre8 Voize Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Fre8 20.00-24.00 Fernandoz Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör9 Arvingarna Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Lör9 Bob Stevens Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Lör9 Danne Stråhed Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Lör9 Jannez Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Lör9 Lasse Stefanz Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Lör9 Per-Håkans Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Lör9 Perikles Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Lör9 The Hub Caps Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Lör9 Wizex Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Lör9 21.30-01.30 Donnez Folkets Park Värestorp Värestorp Kristianstad Skåne
Sön10 18.00-21.30 Stämbandet Folkets Park Billesholm Billesholm Bjuv Skåne PRO
Sön10 Sceniors Klöva Hallar Klippan Klippan Skåne
Sön10 Lasse Stefanz Kulla Rörum Rörum Simrishamn Skåne
Sön10 18.00-22.00 Callinaz Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis12 18.30-22.30 Skåningarna Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Tis12 18.00-21.30 Bob Stevens Folkets Park Malmö Malmö Malmö Skåne
Tis12 15.00-19.00 Candys Granbacken Löberöd PRO Löberöd Eslöv Skåne PRO
Ons13 18.30-21.30 Remlenz Blå caféet Lomma Lomma Lomma Skåne
Ons13 18.30-22.00 Liljas Trollsjön Eslöv Eslöv Eslöv Skåne
Ons13 18.00-22.00 Canyons Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Tor14 Perikles Sommarrock Svedala Svedala Svedala Skåne
Fre15 20.00-24.00 Sandins Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör16 21.00-01.00 Perikles Dagstorp Gillestuga Dösjebro Kävlinge Skåne
Lör16 21.00-01.00 Bob Stevens Granhyddan Beddingestrand Beddingestrand Trelleborg Skåne
Lör16 Matz Wallez Ivö Camping Fjälkinge Kristianstad Skåne
Lör16 20.00-24.00 Znits Klackabacken Näsum Bromölla Skåne
Sön17 18.00-22.00 Fernandoz Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis19 18.30-22.30 Claes Lövgrens Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Tis19 18.00-21.30 Callinaz Folkets Park Malmö Malmö Malmö Skåne
Ons20 18.30-21.30 Zick Zack Blå caféet Lomma Lomma Lomma Skåne
Ons20 18.30-22.00 Bengt Hedin & Co Trollsjön Eslöv Eslöv Eslöv Skåne
Ons20 18.00-22.00 Gott & Blandat Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre22 20.00-24.00 Shoodix Edelweiss Helsingborg Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre22 19.00 Benny Anderssons Orkester Sofiero slott Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre22 20.00-24.00 Drifters Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör23 21.30-01.30 Perikles Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Sön24 18.00-21.30 Orient Folkets Park Billesholm Billesholm Bjuv Skåne PRO
Sön24 Perikles Kulla Rörum Rörum Simrishamn Skåne
Sön24 18.00-21.30 Manfred Frid Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Tis26 18.30-22.30 Drifters Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Tis26 18.00-21.30 Chiquita Folkets Park Malmö Malmö Malmö Skåne
Ons27 18.30-21.30 Candix Blå caféet Lomma Lomma Lomma Skåne
Ons27 18.30-22.00 Sweedz Trollsjön Eslöv Eslöv Eslöv Skåne
Ons27 18.00-22.00 Orient Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre29 21.00-01.00 Perikles Askeröds ip Askeröd Hörby Skåne
Fre29 21.00-01.00 Wizex Bäckaskogs Slott Kiaby Kristianstad Skåne
Fre29 Barbados Landskronakarnevalen Landskrona Landskrona Skåne
Fre29 20.00-24.00 Thor Görans & Agneta Olsson Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör30 21.00-01.00 Barbados Askeröds ip Askeröd Hörby Skåne
Lör30 21.30-01.30 Lasse Stefanz Folkets Park Värestorp Värestorp Kristianstad Skåne
Lör30 21.00-01.00 Black Jack Granhyddan Beddingestrand Beddingestrand Trelleborg Skåne
Lör30 20.00-24.00 Matz Rogers Klackabacken Näsum Bromölla Skåne
Lör30 Perikles Österporthallen Ystad Ystad Skåne
Sön31 18.00-21.30 Kent Borgström Folkets Park Billesholm Billesholm Bjuv Skåne PRO
Sön31 Drifters Kulla Rörum Rörum Simrishamn Skåne
Augusti
Tis2 18.30-22.30 Bob Stevens Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Tis2 15.00-19.00 Orient Granbacken Löberöd PRO Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis2 18.00-22.00 Thoréns Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons3 18.30-21.30 Tomaz & Co Blå caféet Lomma Lomma Lomma Skåne
Ons3 18.30-22.00 M & M Trollsjön Eslöv Eslöv Eslöv Skåne
Ons3 18.00-22.00 Jackpots Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre5 21.00-01.00 Martinez Bäckaskogs Slott Kiaby Kristianstad Skåne
Fre5 20.00-24.00 Stensons Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör6 Callinaz Kulla Rörum Rörum Simrishamn Skåne
Lör6 Catch Nävlinge ip Nävlinge Hässleholm Skåne
Lör6 21.00-01.00 Bob Stevens Verums bygdegård Verum Hässleholm Skåne
Sön7 15.00-19.00 Ej fastställt Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön7 18.00-21.30 Memorys Folkets Park Billesholm Billesholm Bjuv Skåne PRO
Sön7 18.00-21.30 Monica Fredriksson Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Tis9 18.30-22.30 Donnez Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Tis9 15.00-19.00 Candix Granbacken Löberöd PRO Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis9 18.00-22.00 Fernandoz Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons10 18.30-21.30 M & M Blå caféet Lomma Lomma Lomma Skåne
Ons10 18.30-22.00 Liljas Trollsjön Eslöv Eslöv Eslöv Skåne
Ons10 18.00-22.00 Charlies Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Tor11 Dolbyz Torget Höör Höör Höör Skåne
Tor11 Partyfabriken Torget Höör Höör Höör Skåne
Fre12 19.00-00.45 Bob Stevens Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Fre12 19.00-00.45 Larz Kristerz Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Fre12 20.00-24.00 Matz Bladhs Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör13 20.00-24.00 Orient Klackabacken Näsum Bromölla Skåne
Lör13 Sannex Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Sön14 18.00-21.30 Ej fastställt Folkets Park Billesholm Billesholm Bjuv Skåne PRO
Sön14 Donnez Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Mån15 Casanovas Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Tis16 18.30-22.30 Thor Görans & Agneta Olsson Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Tis16 15.00-19.00 Tuboys Granbacken Löberöd PRO Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis16 19.00-23.00 Drifters Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Tis16 18.00-22.00 Matz Bladhs Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons17 16.00-20.00 Cedrix Folkets Park Knislinge PRO Knislinge Östra Göinge Skåne PRO
Ons17 Matz Bladhs Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Ons17 18.30-22.00 Remlenz Trollsjön Eslöv Eslöv Eslöv Skåne
Ons17 18.00-22.00 Stickan & Classe Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Tor18 Lasse Stefanz Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Fre19 Blender Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Fre19 Skåningarna Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Fre19 20.00-24.00 Hedins Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör20 21.30-01.30 Scotts Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Sön21 15.00-19.00 Cedrix Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön21 Ingvar & Camilla Klöva Hallar Klippan Klippan Skåne
Sön21 18.00-22.00 Bob Stevens Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis23 18.30-22.30 Fernandoz Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Tis23 19.00-22.00 Engdahls EOS-hallen Lund Lund Lund Skåne
Tis23 15.00-19.00 Cedrix Granbacken Löberöd PRO Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis23 18.00-22.00 Jontez Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons24 18.30-22.00 Ej fastställt Trollsjön Eslöv Eslöv Eslöv Skåne
Ons24 18.00-22.00 Nordhs Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Tor25 18.30-22.30 Mats Bergmans Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre26 20.00-24.00 Shoodix Edelweiss Helsingborg Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre26 18.00-22.00 Liljas Folkets Hus Bromölla Bromölla Bromölla Skåne PRO
Fre26 Hedins Gya bygdegård Stehag Eslöv Skåne
Fre26 Perikles Palmfestivalen Trelleborg Trelleborg Skåne
Fre26 20.00-24.00 Martinez Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Sön28 15.00-19.00 Ingvar Fahsts Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne
Sön28 18.00-21.30 Erik Arnolds Folkets Park Billesholm Billesholm Bjuv Skåne PRO
Sön28 18.00-22.00 Claes Lövgrens Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis30 18.30-22.30 Stensons Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Tis30 15.00-19.00 Reflex Granbacken Löberöd PRO Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis30 18.00-22.00 Hedins Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons31 18.30-22.00 Hedins Trollsjön Eslöv Eslöv Eslöv Skåne
Ons31 18.00-22.00 Cedrix Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
September
Tor1 18.30-22.30 Fernandoz Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre2 20.00-24.00 Rent drag Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre2 Perikles Skeppet Simrishamn Simrishamn Simrishamn Skåne
Fre2 20.00-24.00 Claes Lövgrens Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör3 21.30-01.30 Lasse Stefanz Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Lör3 20.00-24.00 Glenn-Endys Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör3 21.00-01.00 Perikles Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön4 15.00-19.00 M & M Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön4 18.00-21.30 Zolo Folkets Park Billesholm Billesholm Bjuv Skåne PRO
Sön4 17.00-21.00 Fernandoz Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön4 18.00-22.00 Skåningarna Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis6 15.00-19.00 Orient Folkets Park Glimåkra Glimåkra Glimåkra Skåne PRO
Tis6 18.00-22.00 Donnez Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons7 18.30-22.30 Nordhs Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Tor8 18.30-22.30 Drifters Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre9 21.00-01.00 Grönwalls Bäckaskogs Slott Kiaby Kristianstad Skåne
Fre9 20.00-24.00 Jontez Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör10 Scotts Dammstorpsgård Östra Odarslöv Lund Skåne
Sön11 18.00-22.00 Thoréns Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis13 18.00-22.00 Engdahls Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tor15 19.00-23.00 Dreams Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre16 20.00-24.00 Glenn-Endys Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör17 21.30-01.30 Perikles Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Lör17 19.30-24.00 Liljas Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne
Lör17 19.30-24.00 Christer Lundgren Lomma dansrotunda Lomma Lomma Skåne
Lör17 20.00-24.00 Mats Bergmans Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön18 15.00-19.00 Gott & Blandat Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön18 17.00-21.00 Mats Bergmans Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön18 18.00-22.00 Stensons Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis20 18.00-22.00 Skåningarna Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons21 14.00-18.00 Bengt Hedin & Co Folkets Park Knislinge PRO Knislinge Östra Göinge Skåne PRO
Ons21 18.30-22.30 Hedins Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Tor22 18.309-22.3 Bob Stevens Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre23 21.00-01.00 Streaplers Bäckaskogs Slott Kiaby Kristianstad Skåne
Fre23 20.00-24.00 Shoodix Edelweiss Helsingborg Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre23 21.00-01.00 Sannex Folkets Park Skurup Skurup Skurup Skåne
Fre23 20.00-24.00 Donnez Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör24 20.00-24.00 Glenn-Endys Folkets Park Glimåkra Glimåkra Glimåkra Skåne
Sön25 15.00-19.00 Memorys Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne
Sön25 17.00-21.00 Thor Görans & Agneta Olsson Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön25 18.00-22.00 Matz Bladhs Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis27 18.00-22.00 Thor Görans & Agneta Olsson Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tor29 18.30-22.30 Martinez Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor29 19.00-23.00 Casanovas Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre30 Perikles Dagstorp Gillestuga Dösjebro Kävlinge Skåne
Fre30 18.00-22.00 Orient Folkets Hus Bromölla Bromölla Bromölla Skåne PRO
Fre30 21.00-01.00 Black Jack Grevieparken Grevie Båstad Skåne
Fre30 Lasse Stefanz Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre30 20.00-24.00 Ej fastställt Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Oktober
Lör1 20.00-24.00 Donnez Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör1 21.00-01.00 Wahlströms Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön2 15.00-19.00 Memorys Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön2 17.00-21.00 Donnez Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön2 18.00-22.00 Bob Stevens Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis4 15.00-19.00 Stickan & Classe Folkets Park Glimåkra Glimåkra Glimåkra Skåne PRO
Tis4 18.00-22.00 Matz Bladhs Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons5 18.30-22.30 Cedrix Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Tor6 18.30-22.30 Engdahls Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre7 20.00-24.00 Christer Lundgren Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre7 20.00-24.00 Thoréns Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör8 21.00-01.00 Larz Kristerz Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön9 18.00-22.00 Mats Bergmans Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis11 18.00-22.00 Martinez Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tor13 19.00-23.00 Expanders Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre14 20.00-24.00 Mats Bergmans Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör15 19.30-24.00 Nordhs Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne
Lör15 20.30-01.00 Drifters Sparbanken Skåne Arena Lund Lund Skåne
Lör15 20.30-01.00 Larz Kristerz Sparbanken Skåne Arena Lund Lund Skåne
Lör15 20.00-24.00 Claes Lövgrens Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön16 15.00-19.00 Tuboys Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön16 17.00-21.00 Engdahls Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön16 18.00-22.00 Fernandoz Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis18 18.00-22.00 Fernandoz Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons19 14.00-18.00 Kjell-Reines Folkets Park Knislinge PRO Knislinge Östra Göinge Skåne PRO
Ons19 18.30-22.30 M & M Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre21 20.00-24.00 Matz Bladhs Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör22 19.30-24.00 Nordhs Lomma dansrotunda Lomma Lomma Skåne
Lör22 21.00-01.00 Streaplers Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön23 17.00-21.00 Matz Bladhs Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön23 18.00-22.00 Donnez Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis25 18.00-22.00 Bob Stevens Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tor27 18.30-22.30 Matz Bladhs Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor27 19.00-23.00 Sannex Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre28 18.00-22.00 Ej fastställt Folkets Hus Bromölla Bromölla Bromölla Skåne PRO
Fre28 20.00-24.00 Claes Lövgrens Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör29 20.00-24.00 Fernandoz Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör29 21.00-01.00 Perikles Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön30 15.00-19.00 Kjell-Reines Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne
Sön30 17.00-21.00 Matz Bladhs Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön30 17.00-21.00 Micke Ahlgrens Törringelund Oxie Malmö Skåne
November
Tis1 15.00-19.00 Memorys Folkets Park Glimåkra Glimåkra Glimåkra Skåne PRO
Tis1 15.00-19.00 Candix Granbacken Löberöd PRO Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis1 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons2 18.30-22.30 Candix Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre4 20.00-24.00 Deléns Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör5 21.00-01.00 Voize Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön6 15.00-19.00 Orient Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Tis8 18.00-22.00 Per-Håkans Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tor10 19.00-23.00 Blender Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre11 20.00-24.00 Svante & Co Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre11 20.00-24.00 Engdahls Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör12 20.00-24.00 Glenn-Endys Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön13 17.00-21.00 Claes Lövgrens Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön13 17.00-21.00 Matz Bladhs Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis15 18.00-22.00 Claes Lövgrens Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons16 14.00-18.00 Ej fastställt Folkets Park Knislinge PRO Knislinge Östra Göinge Skåne PRO
Ons16 18.30-22.30 Orient Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre18 20.00-24.00 Holidays Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör19 19.30-24.00 Remlenz Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne
Lör19 19.30-24.00 Jackpots Lomma dansrotunda Lomma Lomma Skåne
Sön20 15.00-19.00 Bengt Hedin & Co Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön20 15.00-19.00 Trasthes Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne
Sön20 17.00-21.00 Jontez Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis22 18.00-22.00 Jontez Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tor24 19.00-23.00 Jannez Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre25 18.00-22.00 Gott & Blandat Folkets Hus Bromölla Bromölla Bromölla Skåne PRO
Fre25 21.00-01.00 Thor Görans & Agneta Olsson Grevieparken Grevie Båstad Skåne
Fre25 20.00-24.00 Donnez Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör26 20.00-24.00 Matz Bladhs Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön27 17.00-21.00 Skåningarna Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön27 17.00-21.00 Stensons Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis29 18.00-22.00 Mats Bergmans Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons30 18.30-22.30 Nordhs Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
December
Fre2 20.00-24.00 Mats Bergmans Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör3 21.00-01.00 Lasse Stefanz Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön4 15.00-19.00 Kjell-Reines Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön4 17.00-21.00 Drifters Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis6 15.00-19.00 Cedrix Folkets Park Glimåkra Glimåkra Glimåkra Skåne PRO
Tis6 18.00-22.00 Thoréns Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons7 18.30-22.30 Romele Band Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre9 20.00-24.00 Framed Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör10 20.00-24.00 Skåningarna Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön11 17.00-21.00 Engdahls Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön11 17.00-21.00 Claes Lövgrens Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis13 18.00-22.00 Stensons Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre16 20.00-24.00 Glenn-Endys Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör17 Blender Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön18 17.00-21.00 Callinaz Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis20 18.00-22.00 Holidays Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Sön25 19.30-24.00 Ingvar Fahsts Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne
Mån26 15.00-19.00 Ninnas Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne PRO
Mån26 20.00-24.00 Bob Stevens Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Mån26 17.00-21.00 Bob Stevens Törringelund Oxie Malmö Skåne
Lör31 Thom Williams Folkets Hus Bromölla Bromölla Bromölla Skåne PRO
Lör31 20.30-01.00 Stensons Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Januari 2017
Tor5 Engdahls Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre13 20.00-24.00 Engdahls Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Sön22 17.00-21.00 Engdahls Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön29 17.00-21.00 Engdahls Törringelund Oxie Malmö Skåne

Tipsa om dessa danser





Q2 2014 Image Banner 480 x 280