Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarna Gotland Gävleborg Halland Jämtland Jönköping Kalmar Kronoberg Norrbotten Skåne Stockholm Södermanland Uppsala Värmland Västerbotten Västernorrland Västmanland Västra Götaland Örebro Östergötland

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Skåne län

Antal danser: 250

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juli
Fre31 20.00-24.00 Stensons Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Augusti
Lör1 21.00-01.00 Likes (fd Jukeboxers) Granhyddan Beddingestrand Beddingestrand Trelleborg Skåne
Lör1 21.00-01.00 Pedalens pågar Granhyddan Beddingestrand Beddingestrand Trelleborg Skåne
Lör1 21.00-01.00 Nordhs Klackabacken Näsum Bromölla Skåne
Lör1 20.00-24.00 Jannez Kulla Rörum Rörum Simrishamn Skåne
Sön2 15.00-19.00 Stardust Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön2 17.00-21.00 Monica Fredriksson Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Sön2 18.00-22.00 Dolbyz Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis4 18.30-22.30 Matz Bladhs Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Tis4 15.00-19.00 Berths Favoriter Granbacken Löberöd PRO Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis4 Remlenz Ribbersborg Malmö Malmö Malmö Skåne
Tis4 15.00-19.00 M & M Folkets Hus Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Ons5 18.00-22.00 Hedins Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Ons5 18.30-22.00 Ingvar Fahsts Trollsjön Eslöv Eslöv Eslöv Skåne
Ons5 18.30-22.00 Ninas Blå caféet Lomma Lomma Lomma Skåne
Tor6 18.30-21.30 Pallez Ribbersborg Malmö Malmö Malmö Skåne
Fre7 20.00-24.00 Znits Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör8 21.30-01.30 Sannex Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Lör8 20.00-24.00 Clics Almåsa fritidsby Malmö Malmö Skåne
Lör8 Catch Tollarps ip Tollarp Kristianstad Skåne
Lör8 21.00-01.00 Bob Stevens Verums bygdegård Verum Hässleholm Skåne
Sön9 17.00-21.00 Manfred Frid Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Tis11 18.30-22.30 Donnez Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Tis11 15.00-19.00 Ingvar Fahsts Granbacken Löberöd PRO Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis11 16.00-20.00 Trasthes Granada Lönsboda PRO Lönsboda Osby Skåne PRO
Tis11 18.00-22.00 Thoréns Folkets Park Malmö Malmö Malmö Skåne
Tis11 15.00-19.00 Hedins Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Ons12 18.30-22.00 Remlenz Trollsjön Eslöv Eslöv Eslöv Skåne
Ons12 18.30-22.00 Rosmary Klick Blå caféet Lomma Lomma Lomma Skåne
Tor13 17.00-20.30 Kent Borgström Tornsborg Färingtofta Klippan Skåne PRO
Fre14 20.00-24.00 Claes Lövgrens Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre14 19.00-00.45 Engdahls Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Fre14 19.00-00.45 Flamingokvintetten Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Lör15 19.00-00.45 Catch Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Lör15 19.00-00.45 Wizex Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Lör15 Perikles Dammstorpsgård Östra Odarslöv Lund Skåne
Sön16 15.00-19.00 Cedrix Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön16 15.00-18.30 Ingvar & Camilla Klöva Hallar Klippan Klippan Skåne
Sön16 19.00-22.45 Elisas Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Mån17 19.00-22.45 Donnez Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Tis18 18.00-22.00 Drifters Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis18 15.00-19.00 Orient Granbacken Löberöd PRO Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis18 19.00-22.45 Streaplers Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Tis18 15.00-19.00 Dinos Folkets Hus Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Ons19 18.00-22.00 Nordhs Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Ons19 18.30-22.00 Jackpots Trollsjön Eslöv Eslöv Eslöv Skåne
Ons19 18.30-22.00 Candix Blå caféet Lomma Lomma Lomma Skåne
Ons19 19.00-22.45 Voize Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Tor20 19.00-22.45 Lasse Stefanz Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Fre21 20.00-24.00 Matz Bladhs Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre21 19.00-00.45 Black Jack Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Fre21 19.00-00.45 Callinaz Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Sön23 18.00-22.00 Fernandoz Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis25 18.00-22.00 Stensons Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis25 Engdahls EOS-hallen Lund Lund Lund Skåne
Tis25 15.00-19.00 Cedrix Granbacken Löberöd PRO Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis25 18.00-22.00 Deléns Folkets Park Malmö Malmö Malmö Skåne
Tis25 15.00-19.00 Memorys Folkets Hus Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Ons26 18.30-22.00 Candix Trollsjön Eslöv Eslöv Eslöv Skåne
Tor27 17.00-20.30 Sceniors Tornsborg Färingtofta Klippan Skåne PRO
Tor27 18.30-22.30 Mats Bergmans Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor27 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Fre28 20.00-24.00 Remlenz Sockerhyllan Arlöv Arlöv Burlöv Skåne
Fre28 20.00-24.00 Per-Håkans Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre28 18.00-22.00 Liljas Folkets Hus Bromölla Bromölla Bromölla Skåne PRO
Fre28 17.00-20.30 Claes Lövgrens Hx Helsingborg Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre28 20.30-24.00 Black Jack Hx Helsingborg Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre28 21.00-01.00 Elisas Bäckaskogs Slott Kiaby Kristianstad Skåne
Fre28 Hedins Gya bygdegård Stehag Eslöv Skåne
Fre28 20.00-21.00 Likes (fd Jukeboxers) Palmfestivalen Trelleborg Trelleborg Skåne
Fre28 21.00-01.00 Perikles Palmfestivalen Trelleborg Trelleborg Skåne
Lör29 21.30-01.30 Lasse Stefanz Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Lör29 20.00-01.00 Diamantorkestern Palmfestivalen Trelleborg Trelleborg Skåne
Lör29 20.00-01.00 Najz Palmfestivalen Trelleborg Trelleborg Skåne
Lör29 20.00-24.00 Mats Bergmans Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön30 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön30 15.00-19.00 Ingvar Fahsts Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne PRO
September
Tis1 18.00-22.00 Jontez Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis1 15.00-19.00 Erik Arnolds Folkets Hus Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Ons2 18.00-22.00 Cedrix Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Ons2 16.00-20.00 Ingvar Fahsts Folkets Park Trelleborg Trelleborg Trelleborg Skåne PRO
Tor3 19.00-23.00 Expanders Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tor3 18.30-22.30 Jive Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre4 20.00-24.00 Donnez Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre4 Larz Kristerz Grevieparken Grevie Båstad Skåne
Fre4 20.00-24.00 Rent drag Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Lör5 Perikles Slagthuset Malmö Malmö Malmö Skåne
Sön6 15.00-19.00 M & M Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön6 17.00-21.00 Claes Lövgrens Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön6 18.00-22.00 Donnez Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis8 18.00-22.00 Thoréns Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis8 16.00-20.00 Orient Granada Lönsboda PRO Lönsboda Osby Skåne PRO
Tis8 15.00-19.00 Ingvar Fahsts Folkets Hus Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Ons9 18.30-22.30 Ej fastställt Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Tor10 18.30-22.30 Jontez Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor10 18.00-22.00 Hedins Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Fre11 Lasse Stefanz Söderslätts countryfestival Anderslöv Trelleboreg Skåne
Fre11 20.00-24.00 Jenny Saléns Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre11 21.00-01.00 Grönwalls Bäckaskogs Slott Kiaby Kristianstad Skåne
Lör12 20.00-24.00 Glenn-Endys Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör12 Drifters Dammstorpsgård Östra Odarslöv Lund Skåne
Sön13 17.00-21.00 Engdahls Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön13 18.00-22.00 Per-Håkans Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis15 18.00-22.00 Matz Bladhs Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis15 15.00-19.00 Zlipperz Folkets Hus Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Tor17 19.00-23.00 Blender Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tor17 18.30-22.30 Micke Ahlgrens Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre18 20.00-24.00 Jontez Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör19 21.30-01.30 Perikles Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Lör19 19.30-24.00 Nordhs Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne
Sön20 15.00-19.00 Memorys Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön20 18.00-22.00 Matz Bladhs Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis22 18.00-22.00 Martinez Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis22 15.00-19.00 Orient Folkets Hus Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Ons23 18.30-22.30 Candix Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Tor24 18.30-22.30 Fernandoz Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre25 20.00-24.00 Carnettis Sockerhyllan Arlöv Arlöv Burlöv Skåne
Fre25 20.00-24.00 Glenn-Endys Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre25 18.00-22.00 Sweedz Folkets Hus Bromölla Bromölla Bromölla Skåne PRO
Fre25 Lasse Stefanz Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre25 Arvingarna Amiralen Malmö Malmö Malmö Skåne
Fre25 Perikles Stortorget Ängelholm Ängelholm Ängelholm Skåne
Lör26 19.30-24.00 Erik Arnolds Lomma dansrotunda Lomma Lomma Skåne
Lör26 Lasse Stefanz Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Lör26 21.30-01.30 Scotts Törringelund Oxie Malmö Skåne
Lör26 Perikles Korsavadshallen Simrishamn Simirishamn Skåne
Lör26 21.00-01.00 Sannex Folkets Park Skurup Skurup Skurup Skåne
Lör26 20.00-24.00 Matz Bladhs Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön27 17.00-21.00 Matz Bladhs Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön27 18.00-22.00 Thoréns Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön27 15.00-19.00 Morfars polare Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne PRO
Tis29 18.00-22.00 Mats Bergmans Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis29 15.00-19.00 Kjell-Reines Folkets Hus Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Ons30 18.30-22.30 M & M Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Oktober
Tor1 19.00-23.00 Casanovas Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tor1 18.30-22.30 Per-Håkans Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre2 20.00-24.00 Mats Bergmans Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre2 21.00-01.00 Elisas Grevieparken Grevie Båstad Skåne
Lör3 21.30-01.30 Elisas Törringelund Oxie Malmö Skåne
Lör3 Arvingarna (show) Tingvalla Tomelilla Tomelilla Tomelilla Skåne
Sön4 15.00-19.00 Persarna Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön4 17.00-21.00 Fernandoz Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön4 18.00-22.00 Stensons Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis6 18.00-22.00 Fernandoz Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis6 15.00-19.00 Tuboys Folkets Hus Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Ons7 16.00-20.00 Kent Borgström Folkets Park Trelleborg Trelleborg Trelleborg Skåne PRO
Fre9 20.00-24.00 Thoréns Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre9 20.00-24.00 Svante & Co Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre9 Jenny Saléns Ystad saltsjöbad Ystad Ystad Skåne
Lör10 20.00-24.00 Stensons Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön11 17.00-21.00 Jenny Saléns Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön11 18.00-22.00 Drifters Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis13 18.00-22.00 Donnez Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis13 15.00-19.00 Stardust Folkets Hus Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Ons14 18.30-22.30 Nordhs Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Tor15 19.00-23.00 Sannex Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre16 20.00-24.00 Donnez Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör17 The Hub Caps Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Lör17 19.30-24.00 Källströms Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne
Lör17 Scotts Dammstorpsgård Östra Odarslöv Lund Skåne
Sön18 15.00-19.00 Tuboys Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön18 17.00-21.00 Donnez Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön18 18.00-22.00 Deléns Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis20 18.00-22.00 Hedins Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tor22 18.00-23.00 Callinaz Sommarlust Kristianstad Kristianstad Skåne
Tor22 18.00-23.00 Catch Sommarlust Kristianstad Kristianstad Skåne
Tor22 18.00-22.00 Jenny Saléns Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Fre23 18.00-22.00 Cedrix Folkets Hus Bromölla Bromölla Bromölla Skåne PRO
Fre23 20.00-24.00 Fernandoz Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör24 19.30-24.00 Liljas Lomma dansrotunda Lomma Lomma Skåne
Lör24 21.30-01.30 Glenn-Endys Törringelund Oxie Malmö Skåne
Lör24 21.00-01.00 Fernandoz Folkets Park Skurup Skurup Skurup Skåne
Lör24 20.00-24.00 Claes Lövgrens Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön25 17.00-21.00 Drifters Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön25 17.00-21.00 Micke Ahlgrens Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön25 15.00-19.00 Candys Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne PRO
Tis27 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons28 18.30-22.30 Roger Lindbloms Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Tor29 19.00-23.00 Kindbergs Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre30 20.00-24.00 Persarna Sockerhyllan Arlöv Arlöv Burlöv Skåne
Fre30 Perikles Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre30 20.00-24.00 Claes Lövgrens Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör31 21.30-01.30 Black Jack Törringelund Oxie Malmö Skåne
Lör31 Perikles Tingvalla Tomelilla Tomelilla Tomelilla Skåne
November
Sön1 15.00-19.00 Bengt Hedin & Co Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön1 17.00-21.00 Stensons Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön1 17.00-21.00 Donnez Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis3 18.00-22.00 Per-Håkans Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tor5 18.00-22.00 Fernandoz Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Fre6 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör7 21.30-01.30 Blender Törringelund Oxie Malmö Skåne
Lör7 20.00-24.00 Jenny Saléns Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön8 17.00-21.00 Jontez Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis10 18.00-22.00 Claes Lövgrens Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis10 16.00-20.00 Cedrix Granada Lönsboda PRO Lönsboda Osby Skåne PRO
Ons11 18.30-22.30 Cedrix Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Tor12 19.00-23.00 Date Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre13 20.00-24.00 C-Laget Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre13 20.00-24.00 Glenn-Endys Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör14 Perikles Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Sön15 15.00-19.00 Orient Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön15 17.00-21.00 Callinaz Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön15 17.00-21.00 Matz Bladhs Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis17 18.00-22.00 Callinaz Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre20 20.00-24.00 Donnez Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör21 19.30-24.00 Jackpots Lomma dansrotunda Lomma Lomma Skåne
Lör21 21.30-01.30 Perikles Törringelund Oxie Malmö Skåne
Lör21 19.30-24.00 Liljas Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne
Lör21 20.00-24.00 Fernandoz Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön22 17.00-21.00 Fernandoz Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön22 15.00-19.00 Kent Borgström Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne PRO
Tis24 18.00-22.00 Matz Bladhs Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons25 18.30-22.30 M & M Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre27 18.00-22.00 Tom Williams Folkets Hus Bromölla Bromölla Bromölla Skåne PRO
Fre27 20.00-24.00 Jontez Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Sön29 17.00-21.00 Drifters Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön29 17.00-21.00 Mats Bergmans Törringelund Oxie Malmö Skåne
December
Tis1 18.00-22.00 Stensons Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tor3 18.30-22.30 Martinez Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre4 21.30-01.30 Scotts Törringelund Oxie Malmö Skåne
Fre4 20.00-24.00 Mats Bergmans Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör5 21.30-01.30 Lasse Stefanz Törringelund Oxie Malmö Skåne
Lör5 21.00-01.00 Matz Bladhs Folkets Park Skurup Skurup Skurup Skåne
Lör5 20.00-24.00 Donnez Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön6 15.00-19.00 Kjell-Reines Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön6 17.00-21.00 Jenny Saléns Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis8 18.00-22.00 Fernandoz Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis8 16.00-20.00 Gott & Blandat Granada Lönsboda PRO Lönsboda Osby Skåne PRO
Ons9 18.30-22.30 Orient Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Tor10 18.00-22.00 Matz Bladhs Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Fre11 20.00-24.00 Matz Bladhs Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör12 21.30-01.30 Thor Görans & Agneta Olsson Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön13 17.00-21.00 Mats Bergmans Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön13 17.00-21.00 Claes Lövgrens Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis15 18.00-22.00 Jontez Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons16 18.30-22.30 Thom Williams Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre18 20.00-24.00 Ingvar Fahsts Sockerhyllan Arlöv Arlöv Burlöv Skåne
Fre18 20.00-24.00 Claes Lövgrens Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör19 20.00-24.00 Glenn-Endys Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön20 17.00-21.00 Callinaz Törringelund Oxie Malmö Skåne
Fre25 21.00-01.00 Enjoy Folkets Park Skurup Skurup Skurup Skåne
Fre25 19.30-24.00 Sweedz Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne
Fre25 20.00-24.00 Bob Stevens Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön27 17.00-21.00 Bob Stevens Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön27 15.00-19.00 Ingvar Fahsts Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne PRO
Tor31 Tuboys Folkets Hus Bromölla Bromölla Bromölla Skåne PRO
Tor31 Ingvar Fahsts Lomma dansrotunda Lomma Lomma Skåne
Tor31 20.30-01.00 Callinaz Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Januari 2016
Tis5 Perikles Tingvalla Tomelilla Tomelilla Tomelilla Skåne
Tis5 20.00-24.00 Ej fastställt Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne

Tipsa om dessa danser





wellnes_468x60