Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarna Gotland Gävleborg Halland Jämtland Jönköping Kalmar Kronoberg Norrbotten Skåne Stockholm Södermanland Uppsala Värmland Västerbotten Västernorrland Västmanland Västra Götaland Örebro Östergötland

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Västernorrlands län

Antal danser: 133

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
December
Lör20 Lasse Stefanz Härnösand Arena Härnösand Härnösand Västernorrland
Tor25 21.00-01.00 Martinez Casino Cosmopol Sundsvall Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Tor25 Jive Hotell Hallstaberget Sollefteå Sollefteå Västernorrland
Fre26 21.00-01.00 Svänzons Casino Cosmopol Sundsvall Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Fre26 21.00-01.00 Framed Folkets Hus Erikslund Erikslund Ånge Västernorrland
Fre26 21.00-01.00 Black Jack Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Lör27 19.00-23.00 Ola & Jag Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Lör27 19.00-23.00 BarraBazz Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Sön28 18.00-22.00 Voyage Folkets Hus Skönsberg Skönsberg Sundsvall Västernorrland
Ons31 Martinez Södra Berget Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Ons31 21.00-01.00 Jive Casino Cosmopol Sundsvall Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Ons31 Black Jack Hotell Hallstaberget Sollefteå Sollefteå Västernorrland
Januari 2015
Lör3 21.00-01.00 Donnez Olympia Bredbyn Bredbyn Örnsköldsvik Västernorrland
Sön4 21.00-01.00 Sannex Folkets Hus Bollsta Bollsta Kramfors Västernorrland
Sön4 21.00-01.00 Jannez Folkets Hus Bollsta Bollsta Kramfors Västernorrland
Mån5 Larz Kristerz Hotell Hallstaberget Sollefteå Sollefteå Västernorrland
Mån5 21.00-01.00 Jannez Casino Cosmopol Sundsvall Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Mån5 21.00-01.00 Blender Folkets Hus Skönsberg Skönsberg Sundsvall Västernorrland
Tis6 18.00-22.00 Drifters Isladan Bjästa Bjästa Örnsköldsvik Västernorrland
Ons7 19.00-22.30 Serenad Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons7 18.30-21.30 Billys Folkets Hus Bollsta Bollsta Kramfors Västernorrland
Fre9 21.00-01.00 Highlights Casino Cosmopol Sundsvall Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Ons14 18.00-21.00 Ola & Jag Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Ons14 19.00-22.30 Junix Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Fre16 21.00-01.00 Per-Håkans Casino Cosmopol Sundsvall Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Lör17 Perikles Folkets Hus Erikslund Erikslund Ånge Västernorrland
Sön18 18.00-21.30 Hedins Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Ons21 18.30-21.30 Bälg-Ollez Folkets Hus Bollsta Bollsta Kramfors Västernorrland
Tor22 19.00-22.30 Martinez Folkets Hus Skönsberg Skönsberg Sundsvall Västernorrland
Fre23 21.00-01.00 Streaplers Casino Cosmopol Sundsvall Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Lör24 21.00-01.00 Umbrella Folkets Hus Erikslund Erikslund Ånge Västernorrland
Ons28 18.00-21.00 Sven-Rogers Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Ons28 19.00-22.30 BarraBazz Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Tor29 19.00-22.00 Serenad Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Fre30 21.00-01.00 Matz Bladhs Casino Cosmopol Sundsvall Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Lör31 21.00-01.00 Jannez Folkets Hus Skönsberg Skönsberg Sundsvall Västernorrland
Februari 2015
Sön1 18.00-21.30 Janders Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Sön1 18.00-21.00 Christerz Åte Överhörnäs Överhörnäs Örnsköldsvik Västernorrland
Ons4 18.30-21.30 Sven-Rogers Folkets Hus Bollsta Bollsta Kramfors Västernorrland
Tor5 19.00-22.30 Claes Lövgrens Folkets Hus Skönsberg Skönsberg Sundsvall Västernorrland
Fre6 19.00-03.00 Zlips Parken Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Fre6 19.00-03.00 Jannez Parken Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Fre6 21.00-01.00 Drifters Hullsta Sollefteå Sollefteå Sollefteå Västernorrland
Fre6 19.00-03.00 Blender Parken Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Lör7 19.00-03.00 Voyage Parken Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Lör7 19.00-03.00 Umbrella Parken Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Lör7 19.00-03.00 Expanders Parken Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Lör7 Black Jack Folkets Hus Söråker Söråker Timrå Västernorrland
Ons11 18.00-21.00 Bälg-Ollez Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Ons11 19.00-22.30 Agneta & Peter Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Tor12 19.00-22.00 Billys Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Fre13 21.00-01.00 Zlips Casino Cosmopol Sundsvall Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Lör14 21.00-01.00 Highlights Folkets Hus Skönsberg Skönsberg Sundsvall Västernorrland
Sön15 18.00-21.30 Mats Bergmans Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Ons18 18.30-21.30 BarraBazz Folkets Hus Bollsta Bollsta Kramfors Västernorrland
Tor19 19.00-22.30 Per-Håkans Folkets Hus Skönsberg Skönsberg Sundsvall Västernorrland
Tor19 Christerz Hotell Mittlandia Ånge Ånge Västernorrland
Sön22 18.30-21.30 Christerz Hullsta Sollefteå Sollefteå Sollefteå Västernorrland
Ons25 18.00-21.00 Finezze Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Ons25 19.00-22.30 Billys Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Tor26 19.00-22.00 Janders Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Fre27 21.00-01.00 Martinez Hullsta Sollefteå Sollefteå Sollefteå Västernorrland
Fre27 21.00-01.00 Claes Lövgrens Casino Cosmopol Sundsvall Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Lör28 21.00-01.00 Umbrella Folkets Hus Skönsberg Skönsberg Sundsvall Västernorrland
Lör28 21.00-01.00 Thor Görans Olympia Bredbyn Bredbyn Örnsköldsvik Västernorrland
Mars 2015
Sön1 18.00-21.00 Ola & Jag Forsmoträffen Forsmo Sollefteå Västernorrland
Sön1 18.00-22.00 Claes Lövgrens Isladan Bjästa Bjästa Örnsköldsvik Västernorrland
Ons4 18.30-21.30 Christerz Folkets Hus Bollsta Bollsta Kramfors Västernorrland
Fre6 21.00-01.00 Thor Görans Casino Cosmopol Sundsvall Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Ons11 18.00-21.00 Ola & Jag Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Ons11 19.00-22.30 Janders Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Tor12 19.00-22.00 Mickes Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Lör14 21.00-01.00 Zlips Folkets Hus Skönsberg Skönsberg Sundsvall Västernorrland
Sön15 18.00-21.30 Junix Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Sön15 18.00-21.00 Bälg-Ollez Forsmoträffen Forsmo Sollefteå Västernorrland
Ons18 18.30-21.30 Ola & Jag Folkets Hus Bollsta Bollsta Kramfors Västernorrland
Ons18 Christerz St Petri Logen Härnösand Härnösand Västernorrland
Fre20 21.00-01.00 Sannex Casino Cosmopol Sundsvall Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Ons25 18.00-21.00 Mickes Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Tor26 19.00-22.30 Matz Bladhs Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Tor26 19.00-22.00 Hudiks Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Fre27 21.00-01.00 Jannez Folkets Hus Junsele Junsele Sollefteå Västernorrland
Fre27 21.00-01.00 Black Jack Casino Cosmopol Sundsvall Sundsvall Sundsvall Västernorrland
April 2015
Ons1 18.30-21.30 Finezze Folkets Hus Bollsta Bollsta Kramfors Västernorrland
Tor2 19.00-22.30 Thor Görans Folkets Hus Skönsberg Skönsberg Sundsvall Västernorrland
Fre3 21.00-01.00 Kindbergs Casino Cosmopol Sundsvall Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Fre3 21.00-01.00 Jannez Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons8 19.00-22.30 Hedins Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons8 18.00-21.00 Bälg-Ollez Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Tor9 19.00-22.00 Hedins Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Fre10 21.00-01.00 Jannez Hullsta Sollefteå Sollefteå Sollefteå Västernorrland
Ons15 18.30-21.30 Hudiks Folkets Hus Bollsta Bollsta Kramfors Västernorrland
Sön19 18.00-21.00 Serenad Forsmoträffen Forsmo Sollefteå Västernorrland
Ons22 19.00-22.30 Junix Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons22 18.00-21.00 Hudiks Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Tor23 19.00-22.00 Ola & Jag Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Fre24 21.00-01.00 Streaplers Hullsta Sollefteå Sollefteå Sollefteå Västernorrland
Fre24 21.00-01.00 Martinez Casino Cosmopol Sundsvall Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Lör25 19.00-22.00 Christerz Faxen Ramsele Ramsele Sollefteå Västernorrland
Ons29 18.30-21.30 Janders Folkets Hus Bollsta Bollsta Kramfors Västernorrland
Maj 2015
Fre1 19.00-22.30 Micke Ahlgrens Folkets Hus Skönsberg Skönsberg Sundsvall Västernorrland
Fre1 21.00-01.00 Jannez Casino Cosmopol Sundsvall Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Ons6 19.00-22.30 Samzons Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons6 18.00-21.00 Janders Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Tor7 19.00-22.00 BarraBazz Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Ons13 18.30-21.30 Mickes Folkets Hus Bollsta Bollsta Kramfors Västernorrland
Sön17 18.00-21.00 Christerz Forsmoträffen Forsmo Sollefteå Västernorrland
Ons20 18.00-21.00 Ola & Jag Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Tor21 19.00-22.00 Christerz Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Lör23 21.00-01.00 Martinez Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Ons27 18.30-21.30 Serenad Folkets Hus Bollsta Bollsta Kramfors Västernorrland
Juni 2015
Sön7 BarraBazz Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland
Lör20 21.00-01.00 Radio Gussjönoret Gussjö Härnösand Västernorrland
Lör20 Martinez Gussjönoret Gussjö Härnösand Västernorrland
Sön21 18.30-21.30 Tobbes Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland
Tor25 19.00-22.00 Mittbandet Tallbacken Ånge Ånge Ånge Västernorrland
Lör27 Martinez Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland
Sön28 18.30-21.30 Mickes Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland
Juli 2015
Sön5 18.30-21.30 Ola & Jag Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland
Sön5 BarraBazz Ånäsparken Kovland Sundsvall Västernorrland
Sön12 18.30-21.30 Billys Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland
Sön19 Christerz Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland
Sön19 18.30-21.30 Bälg-Ollez Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland
Ons22 20.00-24.00 Sannex Gussjönoret Gussjö Härnösand Västernorrland
Sön26 18.30-21.30 Hudiks Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland
Augusti 2015
Sön2 18.30-21.30 Christerz Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland
Sön9 18.30-21.30 Sven-Rogers Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland
Sön16 18.30-21.30 Serenad Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland
Tor20 19.00-22.00 Christerz Tallbacken Ånge Ånge Ånge Västernorrland
Sön23 18.30-21.30 Duo Vi Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland
Sön30 18.30-21.30 BarraBazz Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland
September 2015
Sön13 BarraBazz Ånäsparken Kovland Sundsvall Västernorrland
December 2015
Tor10 Christerz Hotell Mittlandia Ånge Ånge Västernorrland

Tipsa om dessa danser





wellnes_468x60