Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser på söndag

Antal danser: 29

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juli
Sön28 18.00-22.00 Blender Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Sön28 18.00-22.00 Jannez Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Sön28 Jive Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön28 17.00-21.00 Gott & Blandat Björkbacken Hynnenäs Hynnenäs Alvesta Kronoberg
Sön28 19.00-22.00 Christerz Björknäsparken Boden Boden Boden Norrbotten
Sön28 18.00-22.00 Casanovas Borensbergsparken Borensberg Motala Östergötland
Sön28 17.00-20.30 Reid & Company Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge PRO
Sön28 17.00-21.00 PerHåkans Bredsele Park Kusfors Skellefteå Västerbotten
Sön28 19.30-22.00 Basset Dansbanan Brandbergen Brandbergen Haninge Stockholm
Sön28 17.00-20.30 Tripz Folkets Park Billesholm Billesholm Bjuv Skåne PRO
Sön28 18.00-22.00 Larz Kristerz Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Sön28 17.00-20.30 Tomaz & Co Fruktåkers loge Vreta Kloster Linköping Östergötland
Sön28 18.30-22.00 Cedrix Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Sön28 19.00-22.30 Janne Hanssons Hårkvallen Lit Lit Östersund Jämtland
Sön28 20.00-24.00 Donnez Kulla Rörum Rörum Simrishamn Skåne
Sön28 17.00-21.00 Callinaz Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Sön28 19.00-23.00 Streaplers Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna
Sön28 19.00-22.30 Avant Logen Ljusvattnet Burträsk Skellefteå Västerbotten
Sön28 18.00-21.30 Ola & Jag Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland
Sön28 19.00-22.00 Karl-Erik Stenlund Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten
Sön28 18.30-21.00 Jörnetorparns Ramnaparken Borås Borås Borås Västra Götaland Gratisdans
Sön28 18.00-22.00 Glenn-Endys Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Sön28 18.00-22.00 Skåningarna Stommens Loge Magra Alingsås Västra Götaland
Sön28 18.00-21.30 Gideons Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Sön28 Bendéns Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön28 Excess Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön28 Backup Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Sön28 19.00-22.30 Mickes Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Sön28 17.00-21.00 Strike Ön Hedesunda Hedesunda Gävle Gävleborg PRO