Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser på söndag

Antal danser: 24

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Januari
Sön21 Titanix Birka Stockholm Stockholm Stockholm >
Sön26 Titanix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön19 18.00-22.00 Diggarna Centrum Långås Långås Falkenberg Halland >
Sön26 18.00-22.00 Diggarna Centrum Långås Långås Falkenberg Halland
Sön12 18.00-22.00 Skåningarna Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar >
Sön26 18.00-22.00 Skåningarna Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar
Sön28 16.00-19.00 Holens Folkets Hus Kumla Kumla Kumla Örebro >
Sön26 16.00-19.00 Holens Folkets Hus Kumla Kumla Kumla Örebro PRO
Sön22 17.00-21.00 Trippix Folkets Hus Limmared Limmared Tranemo Västra Götaland >
Sön26 17.00-21.00 Trippix Folkets Hus Limmared Limmared Tranemo Västra Götaland
Sön17 15.00-19.00 Liljas Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne >
Sön26 15.00-19.00 Liljas Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne PRO
Sön28 19.00-22.30 Agneta & Peter Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland >
Sön26 19.00-22.30 Agneta & Peter Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Sön28 18.00-21.30 Hedins Folkets Park Brännö Brännö Hylte Halland >
Sön26 18.00-21.30 Hedins Folkets Park Brännö Brännö Hylte Halland
Sön19 17.00-21.00 Streaplers Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna >
Sön26 17.00-21.00 Streaplers Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön12 18.00-22.00 Blender Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland >
Sön26 18.00-22.00 Blender Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön13 18.00-22.00 Martinez GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg >
Sön26 18.00-22.00 Martinez GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Sön3 18.00-21.30 Jive Isladan Bjästa Bjästa Örnsköldsvik Västernorrland >
Sön26 18.00-21.30 Jive Isladan Bjästa Bjästa Örnsköldsvik Västernorrland
Sön2 18.00-21.30 Strike Kulturens hus Bollnäs Bollnäs Bollnäs Gävleborg >
Sön26 18.00-21.30 Strike Kulturens hus Bollnäs Bollnäs Bollnäs Gävleborg PRO
Sön12 17.00-20.00 Kenneth & Classe Kville bygdegård Kville Tanum Västra Götaland >
Sön26 17.00-20.00 Kenneth & Classe Kville bygdegård Kville Tanum Västra Götaland SPF
Sön28 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten >
Sön26 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön28 19.00-22.00 Ola & Jag Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten >
Sön26 19.00-22.00 Ola & Jag Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön28 17.00-20.30 Kalle & Stefan Rottnegården Rottne Växjö Kronoberg >
Sön26 17.00-20.30 Kalle & Stefan Rottnegården Rottne Växjö Kronoberg PRO
Sön22 14.00-18.00 Fyrtaktarna Sorunda bygdegård Sorunda Nynäshamn Stockholm >
Sön26 14.00-18.00 Fyrtaktarna Sorunda bygdegård Sorunda Nynäshamn Stockholm
Sön22 17.00-20.30 Sandins Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland >
Sön26 17.00-20.30 Sandins Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Sön11 17.00-21.00 Black Jack Trombon Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm >
Sön26 17.00-21.00 Black Jack Trombon Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Sön25 17.00-21.00 Matz Bladhs Törringelund Oxie Malmö Skåne >
Sön26 17.00-21.00 Matz Bladhs Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön3 Glenn Miller Orchestra Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Sön26 Glenn Miller Orchestra Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön3 Janssons Duo Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Sön26 Janssons Duo Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön3 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Sön26 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm