Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i juli

Antal danser: 63

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juli
Tor1 Allstars Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Tor1 Black Jack Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg
Tor1 21.00-01.00 Casanovas Arenan Västervik Resort Västervik Västervik Kalmar
Tor1 18.00-22.00 Fernandoz Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Tor1 19.00-23.00 Hollyz Dalaborgsparken Vänersborg Vänersborg Västra Götaland
Tor1 19.00-23.00 Martinez Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Tor1 Rytmix Café Kajutan Båthallen Stackgrönnan Skellefteå Västerbotten
Fre2 20.00-24.00 Callinaz Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Fre2 21.00-01.00 Sannex Arenan Västervik Resort Västervik Västervik Kalmar
Lör3 21.00-01.00 Blender Arenan Västervik Resort Västervik Västervik Kalmar
Lör3 Casanovas Aspåsnäset Aspås Krokom Jämtland
Lör3 21.00-01.00 Martinez Folkets Park Knutby Knutby Uppsala Uppsala
Lör3 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Tis6 19.00-23.00 Donnez Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor8 Bendix Café Kajutan Båthallen Stackgrönnan Skellefteå Västerbotten
Tor8 19.00-23.00 Engdahls Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Tor8 PerHåkans Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg
Fre9 19.00-23.00 Fernandoz Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör10 21.00-01.00 Allstars Tors loge Torsåker Hofors Gävleborg
Lör10 20.00-24.00 Holidays Rangelstorps loge Mariannelund Eksjö Jönköping
Lör10 20.00-24.00 Sounders Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Lör10 21.00-01.00 Streaplers Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Sön11 17.00-21.00 Engdahls Strandpärlan Torne Torne Alvesta Kronoberg
Mån12 19.00-23.00 Jannez Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Tis13 21.00-01.00 Jannez Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland
Tis13 19.00-23.00 Lövgrens Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons14 21.00-01.00 Callinaz Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland
Tor15 Avant Café Kajutan Båthallen Stackgrönnan Skellefteå Västerbotten
Tor15 18.00-22.00 Bennrix Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Tor15 20.00-01.00 Blender Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland
Tor15 Expanders Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Tor15 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Tor15 20.00-01.00 Sannex Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland
Tor15 Wahlströms Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg
Fre16 20.00-24.00 Sannex Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Fre16 21.00-01.00 Streaplers Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland
Lör17 20.00-24.00 Fernandoz Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Lör17 21.00-01.00 Jannez Tors loge Torsåker Hofors Gävleborg
Lör17 21.00-01.00 Larz Kristerz Folkets Park Knutby Knutby Uppsala Uppsala
Lör17 21.00-01.00 PerHåkans Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Tis20 19.00-23.00 Martinez Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons21 Casanovas Ärstaparken Kyrkdal Kramfors Västernorrland
Tor22 Blender Ärstaparken Kyrkdal Kramfors Västernorrland
Tor22 19.00-23.00 Bob Stevens Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Tor22 Jive Café Kajutan Båthallen Stackgrönnan Skellefteå Västerbotten
Fre23 20.00-24.00 Martinez Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Fre23 19.00-23.00 Matz Bladhs Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör24 20.00-24.00 Donaldz Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Lör24 19.00-23.00 Engdahls Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Sön25 17.00-21.00 Bob Stevens Strandpärlan Torne Torne Alvesta Kronoberg
Mån26 19.00-23.00 Callinaz Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Tis27 19.00-23.00 Streaplers Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons28 Expanders Ärstaparken Kyrkdal Kramfors Västernorrland
Ons28 20.00-24.00 Streaplers Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Tor29 18.00-22.00 Engdahls Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Tor29 19.00-23.00 Jive Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Tor29 Rytmix Café Kajutan Båthallen Stackgrönnan Skellefteå Västerbotten
Tor29 Sannex Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg
Fre30 20.00-24.00 Blender Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör31 21.00-01.00 Donnez Eklidens festplats Västra Harg Mjölby Östergötland
Lör31 20.00-24.00 Matz Rogers Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Lör31 21.00-01.00 PerHåkans Tors loge Torsåker Hofors Gävleborg
Lör31 21.00-01.00 Sannex Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg