Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser två veckor framåt

Antal danser: 157

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
December
Lör4 Klas Johnssons Rällapaviljongen Borgholm Borgholm Borgholm Kalmar
Lör4 19.00-22.30 Pär Norlings Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg SPF
Lör4 19.00-23.00 Callinaz Folkets Park Huskvarna Huskvarna Jönköping Jönköping
Lör4 21.00-01.00 Tonix Sandra Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar
Lör4 21.00-01.00 Streaplers Sandra Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar
Lör4 20.00-24.00 Fernandoz Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör4 20.00-24.00 Martinez Ramshall Veinge Laholm Halland
Lör4 Lasse Stefanz Törringelund Oxie Malmö Skåne
Lör4 20.00-24.00 Xplays Kvarnparken Mjölby Mjölby Mjölby Östergötland
Lör4 20.00-24.00 Jannez Sundsta säteri Norrtälje Sundsta Norrtälje Stockholm
Lör4 Casanovas Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Lör4 Freqvens Brunsbo gästgiveri Skara Skara Västra Götaland
Lör4 21.00-01.00 Sannex Folkets Hus & Park Skurup Skurup Skurup Skåne
Lör4 19.00-23.00 Mickeys Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland
Lör4 21.00-01.00 Allstars Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör4 20.00-24.00 Black Jack Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör4 19.00-23.00 Donnez Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör4 Perikles Surbrunnsparken Ystad Ystad Ystad Skåne
Lör4 20.00-24.00 Blender Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Sön5 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön5 19.00-22.30 Strike Folkets Hus Bräcke Bräcke Bräcke Jämtland PRO
Sön5 17.00-21.00 Engdahls Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Sön5 13.00-16.00 Patrick Eklöf Tuben Farsta Farsta Farsta Stockholm PRO
Sön5 17.00-21.00 Callinaz Parken Götene Götene Götene Västra Götaland
Sön5 17.00-21.00 Jive Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna Vaccinationsintyg
Sön5 18.00-22.00 Allstars Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön5 14.00-17.00 Edwings Folkungaskolan Linköping Linköping Linköping Östergötland
Sön5 17.00-21.00 Mogna Män Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Sön5 13.00-16.00 Birger Kareliusson Pensionärernas Hus i Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Sön5 17.00-21.00 Kjellez Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön5 19.00-22.00 Bendix Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön5 14.00-17.00 Huddinge Big Band Nalen Stockholm Stockholm Stockholm
Sön5 PHs Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön5 17.00-21.00 Jannez Folkets Park Vetlanda Vetlanda Vetlanda Jönköping
Mån6 PHs Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån6 18.00-21.30 Kjellez Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Tis7 19.00-22.30 Dur X Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Tis7 19.00-22.30 Micke Ahlgrens Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis7 15.00-19.00 Orient Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis7 18.00-21.30 Hazzes Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland
Tis7 19.30-23.00 C-Laget Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland
Tis7 18.00-21.30 Henke & Anders Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland PRO
Tis7 13.30-17.00 Samzons Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Ons8 18.00-21.30 Matz Rogers Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Ons8 18.30-22.30 Orient Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons8 14.00-17.00 Stisses Landerydgården Hjulsbro Linköping Östergötland
Ons8 19.00-22.00 Duo Vi Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons8 17.00-20.00 Eklöfs Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons8 13.00 Kenneth Hertz Tellus fritidscenter Södermalm Stockholm Stockholm
Ons8 19.00-22.30 Tobbez Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons8 13.30-17.00 Gideons Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons8 18.00-21.00 Ola & Jag Gnistan Gullänget Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Tor9 18.30-22.30 Donnez Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor9 17.00-20.30 Sweedz Tornsborgs Tivoli Färingtofta Klippan Skåne
Tor9 12.00-15.00 Tång & Co Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland PRO
Tor9 Vinylbandet Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tor9 New Generation Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tor9 13.00-16.00 Mickes Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Tor9 13.00-17.00 Sandbergs Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor9 18.00-21.00 Cedrix Bredaryds bygdegård Bredaryd Värnamo Jönköping PRO Vaccinationsintyg
Fre10 20.00-24.00 Engdahls Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre10 20.00-24.00 Casanovas Bellevueparken Karlshamn Karlshamn Karlshamn Blekinge
Fre10 20.00-24.00 Blender Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Fre10 14.00-17.00 Kenneth & Classe Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland SKPF
Fre10 19.00-22.30 Ola & Jag Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten Vaccinationsintyg
Fre10 Framed Nya Sjökanten Lysekil Lysekil Västra Götaland
Fre10 14.00-17.00 Kalle & Stefan Södergården Motala Motala Motala Östergötland PRO
Fre10 20.00-24.00 Black Jack Sundsta säteri Norrtälje Sundsta Norrtälje Stockholm
Fre10 19.00-23.00 Donnez Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre10 20.00-24.00 Streaplers Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre10 19.30-23.00 Matz Bladhs Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm vaccinering/immunitet krav
Fre10 13.00-16.00 Lars Erikssons Fältöversten Dansträffen Stockholm Stockholm Stockholm
Fre10 20.00-24.00 PHs IFU Arena Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Lör11 20.00-24.00 Donnez Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Lör11 21.00-01.00 Perikles Dagstorp Gillestuga Dösjebro Kävlinge Skåne
Lör11 20.00-24.00 Engdahls Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Lör11 19.00-23.00 Fernandoz Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Lör11 20.00-24.00 Blender Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Lör11 Avant Folkets Hus Norrfjärden Norrfjärden Piteå Norrbotten
Lör11 Black Jack Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Lör11 21.00-01.00 Casanovas Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör11 20.00-24.00 Streaplers Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör11 21.00-01.00 Callinaz Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Lör11 20.00-24.00 Kjellez Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör11 20.00-24.00 Matz Bladhs Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör11 20.00-02.00 Lasse Stefanz Östersund Arena Östersund Östersund Jämtland
Lör11 20.00-02.00 Jannez Östersund Arena Östersund Östersund Jämtland
Lör11 20.00-02.00 Vikingarna med Christer Sjögren Östersund Arena Östersund Östersund Jämtland
Sön12 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön12 13.00-16.00 Tomaz & Co Tuben Farsta Farsta Farsta Stockholm PRO
Sön12 17.00-21.00 PHs Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna Vaccinationsintyg
Sön12 18.00-21.30 Sounders Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön12 17.00-21.00 Matz Bladhs Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön12 17.00-21.00 Black Jack Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön12 15.00-18.00 Edwings Östra Tollstad bygdegård Mantorp Mjölby Östergötland PRO
Sön12 18.00-22.00 Streaplers GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg Vaccinationsbevis
Sön12 14.00-17.00 Dancemän Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland
Sön12 17.30-21.30 Blender Nässjö Sportdansklubb Nässjö Nässjö Jönköping Vaccinationsintyg
Sön12 Engdahls Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön12 15.00-18.30 Remix Nybo bygdegård Gustafs Säter Dalarna SPF
Sön12 17.00-21.00 Fernandoz Trombon Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Sön12 17.00-21.00 Callinaz Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Mån13 14.00-17.00 Ingvar & Co Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Mån13 19.30-23.00 Blender Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland
Mån13 Engdahls Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis14 19.00-22.30 Martinez Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis14 15.00-19.00 Kalle & Stefan Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis14 18.30-21.00 Rent drag Folkets Hus Norrahammar Norrahammar Jönköping Jönköping
Tis14 19.30-23.00 Diggarna Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland
Tis14 16.00-20.00 Toini Ahlms Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne PRO
Tis14 15.00-19.00 Orient Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Tis14 Stisses Åby Herrgård Gamleby Västervik Kalmar
Tis14 13.30-17.00 BarraBazz Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Ons15 18.00-21.30 Jive Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons15 18.30-22.30 Nordhs Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons15 19.00-22.00 Thore Olofssons Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Ons15 19.00-22.00 Agneta & Peter Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons15 19.00-22.00 Hollyz Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Ons15 17.00-20.00 Junix Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons15 18.00-22.00 Engdahls Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons15 13.00 Wahlén & Segeblad Tellus fritidscenter Södermalm Stockholm Stockholm
Ons15 19.30-23.00 Charlies Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Ons15 13.30-17.00 Matz Rogers Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Tor16 18.30-22.30 Holidays Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor16 13.00-16.00 Patrick Eklöf Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Tor16 Perikles Gästis Höör Höör Höör Skåne
Tor16 19.00-22.00 Cristina Taube med Pelle Olssons orkester CIK Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala
Tor16 12.00-15.00 Hazzes Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland PRO
Tor16 Casanovas Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor16 18.00-21.00 Charlies Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland PRO
Fre17 13.30-17.00 Lars Erikssons Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Fre17 19.00-22.30 Trippix Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Fre17 20.00-24.00 Allstars Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Fre17 20.00-01.00 Engdahls Grevieparken Grevie Båstad Skåne
Fre17 20.00-01.00 Voize Grevieparken Grevie Båstad Skåne
Fre17 20.00-01.00 Matz Bladhs Grevieparken Grevie Båstad Skåne
Fre17 20.00-24.00 Kjellez Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre17 Perikles Gästis Höör Höör Höör Skåne
Fre17 19.00-22.30 BarraBazz Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland
Fre17 Jive Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Fre17 Thoniez Brunsbo gästgiveri Skara Skara Västra Götaland
Fre17 20.30-00.30 Callinaz Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland
Fre17 19.30-23.00 Micke Ahlgrens Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm vaccinering/immunitet krav
Fre17 19.00-23.00 Holidays Kvarnhagskällan Växjö Club68 Växjö Växjö Kronoberg
Lör18 20.00-24.00 Engdahls Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör18 20.00-24.00 Holidays Ramshall Veinge Laholm Halland
Lör18 20.00-24.00 Allstars Kvarnparken Mjölby Mjölby Mjölby Östergötland
Lör18 19.00-23.00 Callinaz Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Lör18 20.00-24.00 Donnez Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Lör18 Thoniez Brunsbo gästgiveri Skara Skara Västra Götaland
Lör18 Perikles Slimminge bygdegård Janstorp Skurup Skåne
Lör18 19.00-23.30 Ingvar Fahsts Folkets Hus Teckomatorp Teckomatorp Svalöv Skåne
Lör18 21.00-01.00 Scotts Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör18 19.00-23.00 Ola & Jag Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör18 19.00-23.00 Mickes Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör18 Lasse Stefanz Surbrunnsparken Ystad Ystad Ystad Skåne
Lör18 20.00-24.00 Sannex Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro