Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser två veckor framåt

Antal danser: 157

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
December
Lör4 Klas Johnssons Rällapaviljongen Borgholm Borgholm Borgholm Kalmar
Lör4 19.00-22.30 Pär Norlings Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg SPF
Lör4 Casanovas Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Lör4 20.00-24.00 Black Jack Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör4 19.00-23.00 Callinaz Folkets Park Huskvarna Huskvarna Jönköping Jönköping
Lör4 21.00-01.00 Tonix Sandra Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar
Lör4 21.00-01.00 Streaplers Sandra Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar
Lör4 20.00-24.00 Fernandoz Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör4 20.00-24.00 Xplays Kvarnparken Mjölby Mjölby Mjölby Östergötland
Lör4 Lasse Stefanz Törringelund Oxie Malmö Skåne
Lör4 Freqvens Brunsbo gästgiveri Skara Skara Västra Götaland
Lör4 21.00-01.00 Sannex Folkets Hus & Park Skurup Skurup Skurup Skåne
Lör4 19.00-23.00 Mickeys Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland
Lör4 20.00-24.00 Jannez Sundsta säteri Norrtälje Sundsta Norrtälje Stockholm
Lör4 21.00-01.00 Allstars Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör4 19.00-23.00 Donnez Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör4 20.00-24.00 Martinez Ramshall Veinge Laholm Halland
Lör4 Perikles Surbrunnsparken Ystad Ystad Ystad Skåne
Lör4 20.00-24.00 Blender Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Sön5 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön5 19.00-22.30 Strike Folkets Hus Bräcke Bräcke Bräcke Jämtland PRO
Sön5 13.00-16.00 Patrick Eklöf Tuben Farsta Farsta Farsta Stockholm PRO
Sön5 17.00-21.00 Callinaz Parken Götene Götene Götene Västra Götaland
Sön5 17.00-21.00 Jive Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna Vaccinationsintyg
Sön5 14.00-17.00 Edwings Folkungaskolan Linköping Linköping Linköping Östergötland
Sön5 18.00-22.00 Allstars Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön5 17.00-21.00 Engdahls Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Sön5 17.00-21.00 Kjellez Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön5 17.00-21.00 Mogna Män Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Sön5 13.00-16.00 Birger Kareliusson Pensionärernas Hus i Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Sön5 19.00-22.00 Bendix Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön5 14.00-17.00 Huddinge Big Band Nalen Stockholm Stockholm Stockholm
Sön5 PHs Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön5 17.00-21.00 Jannez Folkets Park Vetlanda Vetlanda Vetlanda Jönköping
Mån6 PHs Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån6 18.00-21.30 Kjellez Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Tis7 19.00-22.30 Dur X Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Tis7 19.00-22.30 Micke Ahlgrens Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis7 18.00-21.30 Hazzes Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland
Tis7 19.30-23.00 C-Laget Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland
Tis7 15.00-19.00 Orient Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis7 18.00-21.30 Henke & Anders Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland PRO
Tis7 13.30-17.00 Samzons Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Ons8 18.00-21.30 Matz Rogers Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Ons8 14.00-17.00 Stisses Landerydgården Hjulsbro Linköping Östergötland
Ons8 17.00-20.00 Eklöfs Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons8 19.00-22.00 Duo Vi Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons8 13.00 Kenneth Hertz Tellus fritidscenter Södermalm Stockholm Stockholm
Ons8 19.00-22.30 Tobbez Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons8 18.30-22.30 Orient Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons8 13.30-17.00 Gideons Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons8 18.00-21.00 Ola & Jag Gnistan Gullänget Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Tor9 18.00-21.00 Cedrix Bredaryds bygdegård Bredaryd Värnamo Jönköping PRO Vaccinationsintyg
Tor9 13.00-16.00 Mickes Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Tor9 17.00-20.30 Sweedz Tornsborgs Tivoli Färingtofta Klippan Skåne
Tor9 Vinylbandet Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tor9 New Generation Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tor9 18.30-22.30 Donnez Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor9 12.00-15.00 Tång & Co Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland PRO
Tor9 13.00-17.00 Sandbergs Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre10 19.30-23.00 Matz Bladhs Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm vaccinering/immunitet krav
Fre10 19.00-23.00 Donnez Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre10 20.00-24.00 Casanovas Bellevueparken Karlshamn Karlshamn Karlshamn Blekinge
Fre10 20.00-24.00 Blender Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Fre10 20.00-24.00 Streaplers Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre10 14.00-17.00 Kenneth & Classe Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland SKPF
Fre10 19.00-22.30 Ola & Jag Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten Vaccinationsintyg
Fre10 Framed Nya Sjökanten Lysekil Lysekil Västra Götaland
Fre10 14.00-17.00 Kalle & Stefan Södergården Motala Motala Motala Östergötland PRO
Fre10 13.00-16.00 Lars Erikssons Fältöversten Dansträffen Stockholm Stockholm Stockholm
Fre10 20.00-24.00 Black Jack Sundsta säteri Norrtälje Sundsta Norrtälje Stockholm
Fre10 20.00-24.00 PHs IFU Arena Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Fre10 20.00-24.00 Engdahls Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör11 21.00-01.00 Perikles Dagstorp Gillestuga Dösjebro Kävlinge Skåne
Lör11 Black Jack Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Lör11 20.00-24.00 Streaplers Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör11 20.00-24.00 Donnez Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Lör11 20.00-24.00 Blender Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Lör11 Avant Folkets Hus Norrfjärden Norrfjärden Piteå Norrbotten
Lör11 20.00-24.00 Engdahls Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Lör11 19.00-23.00 Fernandoz Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Lör11 21.00-01.00 Callinaz Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Lör11 21.00-01.00 Casanovas Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör11 20.00-24.00 Kjellez Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör11 20.00-24.00 Matz Bladhs Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör11 20.00-02.00 Lasse Stefanz Östersund Arena Östersund Östersund Jämtland
Lör11 20.00-02.00 Jannez Östersund Arena Östersund Östersund Jämtland
Lör11 20.00-02.00 Vikingarna med Christer Sjögren Östersund Arena Östersund Östersund Jämtland
Sön12 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön12 17.00-21.00 Matz Bladhs Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön12 13.00-16.00 Tomaz & Co Tuben Farsta Farsta Farsta Stockholm PRO
Sön12 15.00-18.30 Remix Nybo bygdegård Gustafs Säter Dalarna SPF
Sön12 17.00-21.00 PHs Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna Vaccinationsintyg
Sön12 18.00-21.30 Sounders Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön12 18.00-22.00 Streaplers GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg Vaccinationsbevis
Sön12 15.00-18.00 Edwings Östra Tollstad bygdegård Mantorp Mjölby Östergötland PRO
Sön12 17.30-21.30 Blender Nässjö Sportdansklubb Nässjö Nässjö Jönköping Vaccinationsintyg
Sön12 17.00-21.00 Black Jack Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön12 17.00-21.00 Callinaz Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Sön12 14.00-17.00 Dancemän Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland
Sön12 Engdahls Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön12 17.00-21.00 Fernandoz Trombon Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Mån13 14.00-17.00 Ingvar & Co Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Mån13 19.30-23.00 Blender Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland
Mån13 Engdahls Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis14 Stisses Åby Herrgård Gamleby Västervik Kalmar
Tis14 19.00-22.30 Martinez Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis14 19.30-23.00 Diggarna Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland
Tis14 15.00-19.00 Kalle & Stefan Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis14 16.00-20.00 Toini Ahlms Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne PRO
Tis14 18.30-21.00 Rent drag Folkets Hus Norrahammar Norrahammar Jönköping Jönköping
Tis14 15.00-19.00 Orient Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Tis14 13.30-17.00 BarraBazz Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Ons15 18.00-22.00 Engdahls Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons15 18.00-21.30 Jive Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons15 19.00-22.00 Thore Olofssons Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Ons15 19.00-22.00 Hollyz Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Ons15 17.00-20.00 Junix Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons15 19.00-22.00 Agneta & Peter Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons15 13.00 Wahlén & Segeblad Tellus fritidscenter Södermalm Stockholm Stockholm
Ons15 19.30-23.00 Charlies Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Ons15 18.30-22.30 Nordhs Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons15 13.30-17.00 Matz Rogers Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Tor16 13.00-16.00 Patrick Eklöf Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Tor16 Perikles Gästis Höör Höör Höör Skåne
Tor16 19.00-22.00 Cristina Taube med Pelle Olssons orkester CIK Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala
Tor16 18.30-22.30 Holidays Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor16 12.00-15.00 Hazzes Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland PRO
Tor16 Casanovas Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor16 18.00-21.00 Charlies Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland PRO
Fre17 13.30-17.00 Lars Erikssons Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Fre17 19.00-22.30 Trippix Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Fre17 19.30-23.00 Micke Ahlgrens Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm vaccinering/immunitet krav
Fre17 20.00-01.00 Engdahls Grevieparken Grevie Båstad Skåne
Fre17 20.00-01.00 Voize Grevieparken Grevie Båstad Skåne
Fre17 20.00-01.00 Matz Bladhs Grevieparken Grevie Båstad Skåne
Fre17 20.00-24.00 Allstars Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Fre17 Perikles Gästis Höör Höör Höör Skåne
Fre17 Jive Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Fre17 Thoniez Brunsbo gästgiveri Skara Skara Västra Götaland
Fre17 20.30-00.30 Callinaz Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland
Fre17 19.00-22.30 BarraBazz Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland
Fre17 20.00-24.00 Kjellez Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre17 19.00-23.00 Holidays Kvarnhagskällan Växjö Club68 Växjö Växjö Kronoberg
Lör18 19.00-23.00 Ola & Jag Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör18 19.00-23.00 Mickes Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör18 Perikles Slimminge bygdegård Janstorp Skurup Skåne
Lör18 20.00-24.00 Engdahls Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör18 20.00-24.00 Donnez Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Lör18 20.00-24.00 Allstars Kvarnparken Mjölby Mjölby Mjölby Östergötland
Lör18 19.00-23.00 Callinaz Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Lör18 Thoniez Brunsbo gästgiveri Skara Skara Västra Götaland
Lör18 19.00-23.30 Ingvar Fahsts Folkets Hus Teckomatorp Teckomatorp Svalöv Skåne
Lör18 21.00-01.00 Scotts Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör18 20.00-24.00 Holidays Ramshall Veinge Laholm Halland
Lör18 Lasse Stefanz Surbrunnsparken Ystad Ystad Ystad Skåne
Lör18 20.00-24.00 Sannex Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro