Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Blekinge län

Antal danser: 21

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Oktober
Fre22 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Fre29 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre20 20.00-24.00 Excess Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge >
Fre29 20.00-24.00 Excess Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre16 17.00-20.30 Bengt-Ingvarz Folkets Hus Tving Tving Karlskrona Blekinge >
Fre29 17.00-20.30 Bengt-Ingvarz Folkets Hus Tving Tving Karlskrona Blekinge
November
Ons28 18.00-22.00 Holidays Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge >
Ons03 18.00-22.00 Holidays Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Lör3 Larz Kristerz Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge >
Lör06 Larz Kristerz Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Fre28 19.00-23.00 Matz Bladhs Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Fre12 19.00-23.00 Matz Bladhs Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre1 20.00-24.00 Jannez Bellevueparken Karlshamn Karlshamn Karlshamn Blekinge >
Fre12 20.00-24.00 Jannez Bellevueparken Karlshamn Karlshamn Karlshamn Blekinge
Ons3 18.00-22.00 Donnez Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge >
Ons17 18.00-22.00 Donnez Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Fre15 19.00-23.00 Kjellez Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Fre26 19.00-23.00 Kjellez Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre8 20.00-24.00 Perikles Bellevueparken Karlshamn Karlshamn Karlshamn Blekinge >
Fre26 20.00-24.00 Perikles Bellevueparken Karlshamn Karlshamn Karlshamn Blekinge
December
Ons28 18.00-22.00 Matz Bladhs Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge >
Ons01 18.00-22.00 Matz Bladhs Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Fre28 20.00-24.00 Allstars Bellevueparken Karlshamn Karlshamn Karlshamn Blekinge >
Fre03 20.00-24.00 Allstars Bellevueparken Karlshamn Karlshamn Karlshamn Blekinge
Lör28 Casanovas Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge >
Lör04 Casanovas Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Fre28 19.00-23.00 Donnez Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Fre10 19.00-23.00 Donnez Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre28 20.00-24.00 Casanovas Bellevueparken Karlshamn Karlshamn Karlshamn Blekinge >
Fre10 20.00-24.00 Casanovas Bellevueparken Karlshamn Karlshamn Karlshamn Blekinge
Lör10 Black Jack Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge >
Lör11 Black Jack Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons28 18.00-22.00 Engdahls Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge >
Ons15 18.00-22.00 Engdahls Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Lör17 19.00-23.00 Engdahls Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Lör25 19.00-23.00 Engdahls Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Januari 2022
Fre28 21.30-01.30 Lasse Stefanz Bellevueparken Karlshamn Karlshamn Karlshamn Blekinge >
Fre07 21.30-01.30 Lasse Stefanz Bellevueparken Karlshamn Karlshamn Karlshamn Blekinge
Mars
Fre28 20.00-24.00 Blender Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge >
Fre04 20.00-24.00 Blender Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Juli
Tis11 18.30-22.30 Engdahls Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Tis26 18.30-22.30 Engdahls Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge