Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Västra Götalands län

Antal danser: 110

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
September
Ons24 19.00-22.00 Kent & Henke Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland >
Ons29 19.00-22.00 Kent & Henke Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor10 12.00-15.00 Kent & Henke Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland >
Tor30 12.00-15.00 Kent & Henke Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland PRO
Oktober
Fre28 20.30-00.30 Donnez Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland >
Fre01 20.30-00.30 Donnez Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland
Fre28 19.00-22.30 Hasse Peters Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland >
Fre01 19.00-22.30 Hasse Peters Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland
Fre28 20.00-24.00 Casanovas Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland >
Fre01 20.00-24.00 Casanovas Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Lör28 21.00-01.00 Jannez Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland >
Lör02 21.00-01.00 Jannez Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Tis28 18.00-21.30 Mogna Män Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland >
Tis05 18.00-21.30 Mogna Män Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland
Ons28 18.00-21.30 Black Jack Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland >
Ons06 18.00-21.30 Black Jack Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons28 19.30-22.30 Kalle & Stefan Folkets Park Ödeborg Ödeborg Uddevalla Västra Götaland >
Ons06 19.30-22.30 Kalle & Stefan Folkets Park Ödeborg Ödeborg Uddevalla Västra Götaland
Ons28 19.00-22.30 Diggarna Sätila Bygdegård Sätila Marks Västra Götaland >
Ons06 19.00-22.30 Diggarna Sätila Bygdegård Sätila Marks Västra Götaland
Tor28 12.00-15.00 Hazzes Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland >
Tor07 12.00-15.00 Hazzes Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland PRO
Fre28 Scotts Grästorpsfestivalen Grästorp Grästorp Västra Götaland >
Fre08 Scotts Grästorpsfestivalen Grästorp Grästorp Västra Götaland
Lör28 19.00-23.00 Excess Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland >
Lör09 19.00-23.00 Excess Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Sön28 13.30 Trebello Blå Stället Angered Göteborg Västra Götaland >
Sön10 13.30 Trebello Blå Stället Angered Göteborg Västra Götaland
Sön28 18.00-22.00 Casanovas Parken Götene Götene Götene Västra Götaland >
Sön10 18.00-22.00 Casanovas Parken Götene Götene Götene Västra Götaland
Mån28 18.00-21.30 Chiquita Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland >
Mån11 18.00-21.30 Chiquita Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Tis28 19.00-22.30 Dur X Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland >
Tis12 19.00-22.30 Dur X Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland Gammaldans nybörjarkurs
Tor28 12.00-15.00 Mogna Män Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland >
Tor14 12.00-15.00 Mogna Män Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland PRO
Fre7 19.00-22.30 Mogna Män Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland >
Fre15 19.00-22.30 Mogna Män Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland
Lör28 20.00-24.00 Sounders Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland >
Lör16 20.00-24.00 Sounders Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör28 21.00-01.00 Blender Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland >
Lör16 21.00-01.00 Blender Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Sön11 18.00-21.30 Engdahls Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland >
Sön17 18.00-21.30 Engdahls Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Tis3 18.00-21.30 Henke & Anders Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland >
Tis19 18.00-21.30 Henke & Anders Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland PRO
Tis1 18.00-21.30 Sounders Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland >
Tis19 18.00-21.30 Sounders Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland
Tis15 19.00-22.30 Charlies Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland >
Tis19 19.00-22.30 Charlies Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Ons13 18.00-21.30 Holidays Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland >
Ons20 18.00-21.30 Holidays Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Tor6 12.00-15.00 Tore & Company Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland >
Tor21 12.00-15.00 Tore & Company Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland PRO
Lör28 20.00-24.00 Callinaz Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland >
Lör23 20.00-24.00 Callinaz Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Mån17 19.00-22.30 Kalle & Stefan Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland >
Mån25 19.00-22.30 Kalle & Stefan Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland
Mån18 18.00-21.30 Donnez Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland >
Mån25 18.00-21.30 Donnez Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Tis14 19.00-22.30 Rent drag Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland >
Tis26 19.00-22.30 Rent drag Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Tor10 12.00-15.00 Charlies Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland >
Tor28 12.00-15.00 Charlies Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland PRO
Lör17 19.00-23.00 Streaplers Folkets Hus Lysekil Lysrkil Lysekil Västra Götaland >
Lör30 19.00-23.00 Streaplers Folkets Hus Lysekil Lysrkil Lysekil Västra Götaland Föranmälan
Lör25 21.00-01.00 Larz Kristerz Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland >
Lör30 21.00-01.00 Larz Kristerz Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Sön19 17.00-21.00 Blender Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland >
Sön31 17.00-21.00 Blender Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Sön19 17.00-21.00 Mogna Män Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland >
Sön31 17.00-21.00 Mogna Män Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
November
Tis28 18.00-21.30 Kent & Henke Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland >
Tis02 18.00-21.30 Kent & Henke Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland
Tis28 19.00-22.30 Emg Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland >
Tis02 19.00-22.30 Emg Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Ons28 18.00-21.30 Matz Bladhs Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland >
Ons03 18.00-21.30 Matz Bladhs Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Fre28 Streaplers Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland >
Fre05 Streaplers Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör28 20.00-24.00 Matz Bladhs Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland >
Lör06 20.00-24.00 Matz Bladhs Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör3 21.00-01.00 Callinaz Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland >
Lör06 21.00-01.00 Callinaz Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Mån28 18.00-21.30 Engdahls Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland >
Mån08 18.00-21.30 Engdahls Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Tis28 18.00-21.30 Henke & Anders Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland >
Tis09 18.00-21.30 Henke & Anders Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland PRO
Tis4 19.00-22.30 Eva & Ingvar Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland >
Tis09 19.00-22.30 Eva & Ingvar Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Tor28 12.00-15.00 Mogna Män Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland >
Tor11 12.00-15.00 Mogna Män Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland PRO
Tor4 Cedrix Kville bygdegård Kville Tanum Västra Götaland >
Tor11 Cedrix Kville bygdegård Kville Tanum Västra Götaland
Fre28 20.30-00.30 Casanovas Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland >
Fre12 20.30-00.30 Casanovas Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland
Fre28 19.00-22.30 Charlies Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland >
Fre12 19.00-22.30 Charlies Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland
Tis28 18.00-21.30 Kenneth & Classe Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland >
Tis16 18.00-21.30 Kenneth & Classe Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland
Tis28 19.00-22.30 Connys Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland >
Tis16 19.00-22.30 Connys Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Ons14 18.00-21.30 Micke Ahlgrens Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland >
Ons17 18.00-21.30 Micke Ahlgrens Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Tor28 Cedrix Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland >
Tor18 Cedrix Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Tor28 12.00-15.00 Connys Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland >
Tor18 12.00-15.00 Connys Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland PRO
Lör28 20.00-24.00 Casanovas Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland >
Lör20 20.00-24.00 Casanovas Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Sön28 17.00-21.00 Foxie Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland >
Sön21 17.00-21.00 Foxie Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Mån17 18.00-21.30 Sounders Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland >
Mån22 18.00-21.30 Sounders Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Tis1 19.00-22.30 Charlies Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland >
Tis23 19.00-22.30 Charlies Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Tor14 12.00-15.00 Kent & Henke Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland >
Tor25 12.00-15.00 Kent & Henke Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland PRO
Fre14 20.30-00.30 Jannez Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland >
Fre26 20.30-00.30 Jannez Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland
Fre9 19.00-22.30 Kenneth & Classe Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland >
Fre26 19.00-22.30 Kenneth & Classe Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland
Lör14 20.00-24.00 Sounders Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland >
Lör27 20.00-24.00 Sounders Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör8 21.00-01.00 Donnez Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland >
Lör27 21.00-01.00 Donnez Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Sön28 20.00-23.30 Freqvens Brunsbo gästiveri Skara Skara Västra Götaland >
Sön28 20.00-23.30 Freqvens Brunsbo gästiveri Skara Skara Västra Götaland
Sön22 18.00-21.30 Matz Bladhs Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland >
Sön28 18.00-21.30 Matz Bladhs Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön2 18.00-22.00 Excess Parken Götene Götene Götene Västra Götaland >
Sön28 18.00-22.00 Excess Parken Götene Götene Götene Västra Götaland
Tis24 18.00-21.30 Cedrix Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland >
Tis30 18.00-21.30 Cedrix Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland
Tis14 19.00-22.30 Diggarna Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland >
Tis30 19.00-22.30 Diggarna Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
December
Ons28 18.00-21.30 Engdahls Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland >
Ons01 18.00-21.30 Engdahls Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Tor28 18.00-21.00 Mogna Män Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland >
Tor02 18.00-21.00 Mogna Män Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Tor28 12.00-15.00 Charlies Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland >
Tor02 12.00-15.00 Charlies Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland PRO
Fre28 20.30-00.30 Streaplers Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland >
Fre03 20.30-00.30 Streaplers Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland
Lör3 20.00-24.00 Fernandoz Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland >
Lör04 20.00-24.00 Fernandoz Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör28 21.00-01.00 Allstars Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland >
Lör04 21.00-01.00 Allstars Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Sön28 18.00-22.00 Callinaz Parken Götene Götene Götene Västra Götaland >
Sön05 18.00-22.00 Callinaz Parken Götene Götene Götene Västra Götaland
Mån28 18.00-21.30 Kjellez Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland >
Mån06 18.00-21.30 Kjellez Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Tis28 18.00-21.30 Henke & Anders Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland >
Tis07 18.00-21.30 Henke & Anders Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland PRO
Tis1 18.00-21.30 Hazzes Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland >
Tis07 18.00-21.30 Hazzes Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland
Tis28 19.00-22.30 Dur X Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland >
Tis07 19.00-22.30 Dur X Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Tor28 12.00-15.00 Hazzes Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland >
Tor09 12.00-15.00 Hazzes Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland PRO
Fre2 20.00-24.00 Blender Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland >
Fre10 20.00-24.00 Blender Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör28 20.00-24.00 Donnez Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland >
Lör11 20.00-24.00 Donnez Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Lör28 21.00-01.00 Casanovas Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland >
Lör11 21.00-01.00 Casanovas Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Ons5 18.00-21.30 Jive Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland >
Ons15 18.00-21.30 Jive Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Fre9 20.30-00.30 Callinaz Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland >
Fre17 20.30-00.30 Callinaz Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland
Fre28 19.00-22.30 Trippix Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland >
Fre17 19.00-22.30 Trippix Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Lör28 19.00-23.00 Callinaz Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland >
Lör18 19.00-23.00 Callinaz Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Lör10 20.00-24.00 Engdahls Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland >
Lör18 20.00-24.00 Engdahls Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör28 21.00-01.00 Scotts Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland >
Lör18 21.00-01.00 Scotts Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Mån28 18.00-21.30 Holidays Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland >
Mån20 18.00-21.30 Holidays Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Tis28 18.00-21.30 Mogna Män Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland >
Tis21 18.00-21.30 Mogna Män Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland
Sön9 18.00-21.30 Engdahls Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland >
Sön26 18.00-21.30 Engdahls Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön4 20.00-24.00 Blender Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland >
Sön26 20.00-24.00 Blender Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Mån28 19.00-24.00 Ej fastställt Svenska mässan Göteborg Göteborg Västra Götaland >
Mån27 19.00-24.00 Ej fastställt Svenska mässan Göteborg Göteborg Västra Götaland
Mån28 19.00-24.00 Blender Svenska mässan Göteborg Göteborg Västra Götaland >
Mån27 19.00-24.00 Blender Svenska mässan Göteborg Göteborg Västra Götaland
Tis6 18.00-22.00 Blender Parken Götene Götene Götene Västra Götaland >
Tis28 18.00-22.00 Blender Parken Götene Götene Götene Västra Götaland
Ons21 18.00-21.30 Sandins Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland >
Ons29 18.00-21.30 Sandins Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons28 18.00-21.30 Henke & Anders Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland >
Ons29 18.00-21.30 Henke & Anders Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland PRO
Januari 2022
Lör13 20.00-24.00 Blender Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland >
Lör15 20.00-24.00 Blender Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Tor7 12.00-15.00 Mogna Män Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland >
Tor27 12.00-15.00 Mogna Män Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Februari
Lör28 21.00-01.00 Blender Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland >
Lör12 21.00-01.00 Blender Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Ons15 18.00-21.00 Mogna Män Folkets Hus Brastad Brastad Lysekil Västra Götaland >
Ons23 18.00-21.00 Mogna Män Folkets Hus Brastad Brastad Lysekil Västra Götaland
Augusti
Fre4 20.00-02.00 Sannex Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland >
Fre19 20.00-02.00 Sannex Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland
Fre4 20.00-02.00 Donnez Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland >
Fre19 20.00-02.00 Donnez Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland
Fre4 20.00-02.00 Expanders Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland >
Fre19 20.00-02.00 Expanders Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland
Fre4 20.00-02.00 Streaplers Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland >
Fre19 20.00-02.00 Streaplers Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland
Lör28 20.00-02.00 Black Jack Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland >
Lör20 20.00-02.00 Black Jack Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland
Lör28 20.00-02.00 Casanovas Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland >
Lör20 20.00-02.00 Casanovas Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland
Lör28 20.00-02.00 Fernandoz Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland >
Lör20 20.00-02.00 Fernandoz Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland
Lör28 20.00-02.00 Blender Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland >
Lör20 20.00-02.00 Blender Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland