Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Västernorrlands län

Antal danser: 23

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
December
Tor28 18.30-22.00 Ola & Jag Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland >
Tor02 18.30-22.00 Ola & Jag Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Ons28 18.00-21.00 Ola & Jag Gnistan Gullänget Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland >
Ons08 18.00-21.00 Ola & Jag Gnistan Gullänget Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Ons28 19.00-22.30 Tobbez Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland >
Ons08 19.00-22.30 Tobbez Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Sön28 18.00-21.30 Avant Gnistan Gullänget Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland >
Sön12 18.00-21.30 Avant Gnistan Gullänget Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Tor2 19.00-22.30 Ola & Jag Folkets Hus Östavall Östavall Ånge Västernorrland >
Tor30 19.00-22.30 Ola & Jag Folkets Hus Östavall Östavall Ånge Västernorrland
Fre25 Martinez Hotell Hallstaberget Sollefteå Sollefteå Västernorrland >
Fre31 Martinez Hotell Hallstaberget Sollefteå Sollefteå Västernorrland
Januari 2022
Lör28 21.00-01.00 Allstars Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland >
Lör08 21.00-01.00 Allstars Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Lör28 21.00-01.00 Jannez Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland >
Lör08 21.00-01.00 Jannez Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Sön4 18.00-21.30 Duo Vi Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland >
Sön09 18.00-21.30 Duo Vi Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Ons28 19.00-22.30 Ola & Jag Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland >
Ons19 19.00-22.30 Ola & Jag Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Februari
Fre28 Jannez Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland >
Fre04 Jannez Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Lör28 Lasse Stefanz Solbergsbacken Solberg Örnsköldsvik Västernorrland >
Lör05 Lasse Stefanz Solbergsbacken Solberg Örnsköldsvik Västernorrland
Lör28 Blender Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland >
Lör05 Blender Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Lör28 Perikles Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland >
Lör05 Perikles Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Ons7 19.00-22.30 Duo Vi Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland >
Ons16 19.00-22.30 Duo Vi Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Sön14 18.00-21.30 Martinez Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland >
Sön20 18.00-21.30 Martinez Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Mars
Ons28 19.00-22.30 Junix Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland >
Ons02 19.00-22.30 Junix Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons28 19.00-22.30 Avant Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland >
Ons09 19.00-22.30 Avant Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
April
Tor25 18.30-22.00 Engdahls Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland >
Tor28 18.30-22.00 Engdahls Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Lör28 21.00-01.00 Jannez Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland >
Lör30 21.00-01.00 Jannez Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Maj
Sön28 18.00-21.30 Engdahls Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland >
Sön01 18.00-21.30 Engdahls Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Tor4 20.00-24.00 Jannez Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Tor19 20.00-24.00 Jannez Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
November
Ons28 19.00-22.30 Avant Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland >
Ons09 19.00-22.30 Avant Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland