Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i mars

Antal danser: 169

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Mars 2022
Tis1 16.00-20.00 Orient Folkets Park Glimåkra Glimåkra Glimåkra Skåne
Tis1 Bob Stevens Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis1 Bendéns Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis1 Donnez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis1 Holidays Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis1 18.00-21.30 Kent & Henke Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland
Ons2 19.00-22.00 Avant Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons2 16.00-20.00 Trasthen & Stahren Parken Trelleborg Trelleborg Trelleborg Skåne PRO
Ons2 Bendéns Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons2 19.00-22.30 Junix Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons2 13.30-17.00 Hedins Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons2 17-00-20.00 Dancemän Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Tor3 18.30-22.30 Donnez Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor3 13.00-16.00 Tomaz & Co Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm Vaccinering/immunitet krav
Tor3 Bendéns Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor3 PHs Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor3 Foxie Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor3 12.00-15.00 Mogna Män Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Fre4 19.00-23.00 Donnez Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre4 20.00-24.00 Blender Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre4 13.30-17.00 Kalle & Stefan Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna PRO
Fre4 14.00-18.00 Ola & Jag Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre4 14.00-17.00 Hazzes Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland SKPF
Fre4 18.00-21.00 Orient Tuna bygdegård Vimmerby Tuna Vimmerby Kalmar
Fre4 Bendéns Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre4 20.00-24.00 PHs Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör5 20.00-24.00 Voize Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör5 18.00-22.00 Junix Arena Rotebro Rotebro Sollentuna Stockholm Vaccinationsintyg
Lör5 Bendéns Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör5 Kjellez Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör5 Hollyz Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör5 21.00-01.00 Donnez Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör5 20.00-24.00 Blender Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör5 Black Jack John Scotts Kopparberg Ljusnarsberg Örebro
Sön6 17.00-21.00 Voize Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna Vaccinationsintyg
Sön6 18.00-21.00 Orient Gunnarps bygdegård Gunnarp Falkenberg Halland SPF
Sön6 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön6 Leif Kronlund Storband Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön6 13.00-16.00 Christer Eklund Pensionärernas Hus i Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Sön6 17.00-20.00 Leif & Peo Kville bygdegård Kville Tanum Västra Götaland SPF
Sön6 14.00-17.00 Kalle & Stefan Folkungaskolan Linköping Linköping Linköping Östergötland
Mån7 19.30-23.00 Callinaz Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Mån7 PHs Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån7 Matz Bladhs Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån7 Expanders Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån7 Voize Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån7 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån7 12.00-14.30 Conny Brodin Axelhuset Göteborg Göteborg Göteborg Västra Götaland
Tis8 14.00-17.30 Jonnys Kulturhuset Svanen Borlänge Borlänge Dalarna PRO
Tis8 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis8 Callinaz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis8 Voize Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis8 Matz Bladhs Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons9 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons9 18.00-21.30 Junix Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Ons9 19.00-22.30 Avant Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons9 13.30-17.00 Matz Rogers Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons9 17-00-20.00 Bejaz Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Tor10 18.00-21.00 Orient Bredaryds bygdegård Bredaryd Värnamo Jönköping PRO
Tor10 Titanix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor10 Excess Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor10 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor10 13.00-16.00 Avant Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten Vaccinationsintyg
Fre11 18.00-21.00 Tomaz & Co Orrskogen Malung Malung Dalarna
Fre11 14.00-17.00 Orient Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland SKPF
Fre11 21.00-01.00 Wahlströms Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Fre11 19.00-23.00 Matz Rogers Kvarnhagskällan Växjö Club68 Växjö Växjö Kronoberg
Fre11 Sounders Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre11 19.00-22.30 Bendix Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten Vaccinationsintyg
Fre11 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Fre11 19.00-23.00 Jannez Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Fre11 21.00-01.00 Blender Borgen Norrköping Norrköping Norrköping Östergötland
Lör12 19.00-23.00 Martinez Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Lör12 20.00-24.00 Engdahls Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Lör12 21.00-01.00 Blender Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Lör12 Perikles Unity Line Ystad Ystad Ystad Skåne
Lör12 Jannez Mälarsalen Stockholm Stockholm Stockholm
Lör12 19.00-23.00 Alvenfors Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör12 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Sön13 18.00-21.30 Mogna Män Folkets Park Brännö Brännö Hylte Halland
Sön13 17.00-21.00 Engdahls Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön13 18.00-22.00 Callinaz Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön13 15.00-18.00 Kjell-Reines Östra Tollstad bygdegård Mantorp Mjölby Östergötland PRO
Mån14 Chiquita Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån14 Fernandoz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån14 13.30-17.00 Kalle & Stefan Möklintagården Möklinta Sala Västmanland
Mån14 19.00-22.00 Spelfinkarna Allhem Färgelanda Färgelanda Färgelanda Västra Götaland
Mån14 12.00-14.30 Bengt Åkerberg Axelhuset Göteborg Göteborg Göteborg Västra Götaland
Mån14 18.00-21.30 Engdahls Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Tis15 17.00-20.30 Hedins Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg PRO
Tis15 Chiquita Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis15 Fernandoz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis15 18.00-21.30 Mogna Män Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland
Ons16 13.30-17.00 Edwings Folkets Hus Gubbo Gubbo Smedjebacken Dalarna
Ons16 13.00 Tomaz & Co Tellus fritidscenter Södermalm Stockholm Stockholm
Ons16 13.30-17.00 Sandbergs Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons16 17-00-20.00 Anders Nilssons Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Tor17 17.00-20.30 Kenneth & Classe Folkets Park Rydaholm Rydaholm Värnamo Jönköping PRO
Tor17 Mickeys Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor17 PHs Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre18 14.00-18.00 Pär Norlings Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre18 14.00-17.00 Kjell-Reines Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland SKPF
Fre18 21.00-01.00 Blender Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Fre18 18.00-21.30 Junix Skeppet Målilla Målilla Hultsfred Kalmar PRO
Fre18 20.00-24.00 Casanovas Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre18 20.30-00.30 Callinaz Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland
Fre18 19.00-22.30 Mogna Män Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland
Lör19 21.00-01.00 Jannez Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Lör19 Donnez Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Lör19 20.00-24.00 Blender Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Lör19 20.00-24.00 Perikles Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Sön20 18.00-21.00 Orient Älvsereds bygdegård Älvsered Falkenberg Halland
Sön20 Donnez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön20 17.00-21.00 Martinez Kolsnäslogen Sunne Sunne Värmland
Sön20 13.30-17.00 Pär Norlings Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Sön20 17.00-20.00 Spelfinkarna Kville bygdegård Kville Tanum Västra Götaland SPF
Sön20 14.00-17.00 Stisses Folkungaskolan Linköping Linköping Linköping Östergötland
Mån21 Black Jack Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån21 Voize Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån21 Donnez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån21 12.00-14.30 Conny Brodin Axelhuset Göteborg Göteborg Göteborg Västra Götaland
Tis22 14.00-17.30 Holens Kulturhuset Svanen Borlänge Borlänge Dalarna PRO
Tis22 16.00-19.30 Orient Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg
Tis22 20.00-24.00 Engdahls Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Tis22 19.00-22.30 Black Jack Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis22 Alvenfors Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons23 Gideons Lännagården Hysingsvik Norrtälje Stockholm
Ons23 Donnez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons23 13.30-17.00 BarraBazz Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons23 18.00-21.30 Black Jack Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons23 17-00-20.00 Cirrus Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Tor24 18.30-22.30 Voize Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor24 14.00-17.00 Orient Kulturgården Höör Hööt Höör Skåne
Tor24 18.00-21.00 Tomaz & Co Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland PRO
Fre25 19.00-01.00 PHs Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre25 14.00-17.00 Renés favoriter Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland SKPF
Fre25 18.30-22.00 Orient Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland SPF
Fre25 21.00-01.00 Jannez Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Fre25 14.00-17.00 Patrick Eklöf Skeppsgården Bålsta Håbo Uppsala
Fre25 19.00-22.30 Ola & Jag Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten Vaccinationsintyg
Fre25 20.00-24.00 Black Jack Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre25 20.00-24.00 Blender Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör26 19.00-01.00 Blender Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör26 19.00-02.00 Vikingarna med Christer Sjögren Älmhults handelsplats Älmhult Älmhult Kronoberg
Lör26 19.00-02.00 Lasse Stefanz Älmhults handelsplats Älmhult Älmhult Kronoberg
Lör26 18.00-22.00 Gideons Arena Rotebro Rotebro Sollentuna Stockholm Vaccinationsintyg
Lör26 20.00-24.00 Engdahls Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör26 17.00-21.00 Tottes Klintgården Gåsborn Filipstad Värmland
Lör26 19.00-23.00 Jannez Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Lör26 20.00-24.00 PHs Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör26 18.00-22.00 Eklöfs Häradshammars bygdegård Vikbolandet Norrköping Östergötland Vaccinering/immunitet krav
Sön27 15.00-19.00 Orient Rosenhagen Anderslöv Anderslöv Trelleborg Skåne
Sön27 17.00-21.00 Black Jack Trombon Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Sön27 13.00-16.00 Tomaz & Co Tuben Farsta Farsta Farsta Stockholm
Sön27 15.00-18.30 Junix Boglösa bygdegård Boglösa Enköping Uppsala
Sön27 17.00-21.00 Blender Holken Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön27 18.00-22.00 Wahlströms Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Mån28 19.00-22.00 Kalle & Stefan Allhem Färgelanda Färgelanda Färgelanda Västra Götaland
Mån28 12.00-14.30 Stefan Nilsson Axelhuset Göteborg Göteborg Göteborg Västra Götaland
Tis29 15.00-19.00 Orient Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne
Tis29 18.00-21.30 Hazzes med Maria Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland
Tis29 13.30-17.00 Junix Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Ons30 19.00-22.00 Duo Vi Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons30 13.30-17.00 Matz Bladhs Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons30 17-00-20.00 Holens Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Tor31 18.00-21.30 Pär Norlings Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
Tor31 Jannez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor31 13.00-16.00 Kelaz Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor31 17.00-20.30 Orient Deje Kulturhus Deje Forshaga Värmland