Dansband

Dansband

Spelningar med Callinaz

Antal danser: 47

Datum Tid Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juli
Tor18 20.00-01.00 Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Fre19 20.00-02.00 Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Ons24 20.30-00.30 Hjortnäs Brygga Hjortnäs Leksand Dalarna
Tor25 19.00-23.00 Folkets Park Nora Nora Nora Örebro
Fre26 20.00-24.00 Sägnernas Hus Sandhem Mullsjö Jönköping
Lör27 Folkets Park Vretstorp Vretstorp Hallsberg Örebro
Sön28 17.00-21.00 Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Mån29 Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna
Augusti
Fre2 20.00-24.00 Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Lör3 21.00-01.00 Bestorpsparken Bestorp Linköping Östergötland
Sön4 18.00-22.00 Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Tis6 20.30-24.00 Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Ons7 18.00-23.00 Fröjden Jönköping Jönköping Jönköping Jönköping
Tor8 19.00-23.00 Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Fre9 20.00-24.00 Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar
Lör10 19.00-23.00 Skansen Galejan Stockholm Stockholm Stockholm
Sön11 Malmöfestivalen Malmö Malmö Skåne
Lör31 21.00-01.00 Mannes Loge Boda, Svärdsjö Falun Dalarna
September
Sön1 18.00-22.00 Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tor5 18.00-22.00 Hågelbyparken Tumba Botkyrka Stockholm
Fre6 19.00-03.00 Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Lör7 19.00-24.00 Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Mån9 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis10 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons11 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre13 19.00-23.00 Liseberg Polketten Göteborg Göteborg Västra Götaland
Lör14 Folkets Hus Uddevalla Uddevalla Uddevalla Västra Götaland
Tor19 19.00-23.00 Säterdalen Säter Säter Dalarna
Fre20 21.00-01.00 Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Lör21 21.00-01.00 Kvarnparken Mjölby Mjölby Mjölby Östergötland
Sön22 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons25 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor26 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Fre27 20.00-24.00 Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Oktober
Ons2 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons9 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor10 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Fre18 21.00-01.00 Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör19 21.00-01.00 Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland
Fre25 20.00-24.00 Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
November
Lör9 20.00-24.00 Boråsparken Borås Borås Västra Götaland
Lör16 21.00-01.00 Folkets Hus Järvsö Järvsö Ljusdal Gävleborg
Sön17 17.00-21.00 Ebba dansklubb Tullinge Tullinge Botkyrka Stockholm
Sön24 18.00-22.00 Stadsöskolan Luleå Gammelstad Luleå Norrbotten
Fre29 19.00-23.00 Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
December
Sön8 17.00-21.00 Parken Götene Götene Götene Västra Götaland
Januari 2020
Fre24 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Generic 120x600