Dansband

Spelningar med Casanovas

Hemsida Facebook

antal danser: 88

datum tid dansställe ort kommun län övrigt
Mars
Fre6 19.00-23.00 Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Lör7 21.00-01.00 Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Ons11 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor12 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Lör14 19.30-23.30 Kulturhuset Jönköping Jönköping Jönköping Jönköping
Sön15 17.00-21.00 Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Lör21 20.00-01.00 Borgen Norrköping Norrköping Norrköping Östergötland
Sön22 18.00-22.00 Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Ons25 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre27 19.00-01.00 Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Lör28 20.00-24.00 Folkets Hus Skelleftehamn - Rotan Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
April
Fre3 21.00-01.00 Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Lör4 19.00-24.00 Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Sön5 17.00-21.00 Ebba dansklubb Tullinge Botkyrka Stockholm
Tor9 19.00-24.00 Möbeln Tierp Tierp Uppsala
Fre10 20.00-01.00 Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Lör11 19.00-24.00 Tångahallen - Tånga Hed Vårgårda Vårgårda Västra Götaland
Sön12 19.00-00.30 Folkets Park Huskvarna Huskvarna Jönköping Jönköping
Mån13 18.00-22.00 Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Tor16 19.00-23.00 Säterdalen Säter Säter Dalarna
Fre17 20.00-24.00 Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör18 21.00-02.00 Nornan Stugun Stugun Ragunda Jämtland
Sön19 17.00-21.00 Hå Ordenshus Hällbo Bollnäs Gävleborg
Lör25 19.00-01.00 Mjölby ishall Mjölby Mjölby Östergötland
Tor30 21.00-01.00 Örsåsa Loge Gullringen Vimmerby Kalmar
Maj
Fre1 20.00-24.00 Sägnernas Hus Sandhem Mullsjö Jönköping
Lör9 21.00-01.00 Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland
Sön10 17.00-21.00 Folkparken Gemla Gemla Växjö Kronoberg
Fre15 20.00-24.00 Kungälvsparken Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör16 20.00-01.00 Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Ons20 18.00-23.00 Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Lör23 20.00-01.00 Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar
Tor28 20.00-24.00 Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Fre29 21.00-01.00 Sommarparadiset Sandviken Sandviken Östersund Jämtland
Lör30 19.00-24.00 Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Sön31 17.00-22.00 Hågelbyparken Tumba Botkyrka Stockholm
Juni
Ons3 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre5 21.00-01.00 Valö Festplats Rimforsa Kinda Östergötland
Lör6 20.00-24.00 Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Sön7 18.00-22.00 Folkets Park Vadstena Vadstena Vadstena Östergötland
Lör20 21.00-01.00 Mannes Loge Boda, Svärdsjö Falun Dalarna
Tis23 19.00-23.00 Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Ons24 19.00-23.00 Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor25 21.00-01.00 Arenan Västervik Resort Västervik Västervik Kalmar
Fre26 20.00-24.00 Älvstagården Jättendal Nordanstig Gävleborg
Lör27 21.00-02.00 Aspåsnäset Aspås Krokom Jämtland
Juli
Tor2 21.30-01.30 Lundegård Köpingsvik Borgholm Kalmar
Fre3 19.00-23.00 Liseberg Polketten Göteborg Göteborg Västra Götaland
Lör4 21.00-01.00 Folkets Park Väderstad Väderstad Mjölby Östergötland
Sön5 17.00-21.00 Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Lör11 22.00-02.00 Skålans bygdegård Skålan Berg Jämtland
Sön12 21.00-02.00 Orrskogen Malung Malung Dalarna
Tis14 20.00-24.00 Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Ons15 20.00-24.00 Ärstaparken Kyrkdal Kramfors Västernorrland
Tor16 20.00-24.00 Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Fre17 21.00-01.00 Bredsele Park Kusfors Skellefteå Västerbotten
Lör18 20.00-01.00 Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Tor23 19.00-23.00 Lilltorpet Falun Falun Dalarna
Fre24 Kolsnäsparken Sunne Sunne Värmland
Sön26 18.00-22.00 Borensbergsparken Borensberg Motala Östergötland
Augusti
Tor6 19.00-23.00 Laduholmen Forsbacka Forsbacka Gävle Gävleborg
Fre7 20.00-24.00 Udden Orsa Orsa Orsa Dalarna
Lör8 21.00-01.00 Borkhults festplats Borkhult Åtvidaberg Östergötland
Ons12 18.00-23.00 Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Tor13 19.00-23.00 Folkets Park Nora Nora Nora Örebro
Fre14 20.00-24.00 Skansen Galejan Stockholm Stockholm Stockholm
Lör15 20.00-01.00 Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland
Sön16 18.00-22.00 Tyllsnäs udde Borlänge Borlänge Dalarna
Fre21 20.00-24.00 Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Lör22 21.00-01.00 Ågårdstältet Värnamodagarna Värnamo Värnamo Jönköping
Sön23 18.00-22.00 Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Fre28 20.00-24.00 Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar
Lör29 19.00-24.00 Sägnernas Hus Sandhem Mullsjö Jönköping
Sön30 18.00-22.00 Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Mån31 19.00-23.00 Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
September
Tor3 19.00-23.00 Säterdalen Säter Säter Dalarna
Lör5 20,00-01.00 Brunnsparken Globen Örebro Örebro Örebro
Sön6 17.00-21.00 Parken Götene Götene Götene Västra Götaland
Ons9 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor10 19.00 Gröna lund Stockholm Stockholm Stockholm
Fre25 20.00-24.00 Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör26 19.00-24.00 Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Oktober
Lör3 21.00-01.00 Kvarnparken Mjölby Mjölby Östergötland
Sön4 17.00-21.00 Ingatorps bygdegård Ingatorp Eksjö Jönköping
Fre9 20.00-24.00 Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör24 19.00-00.30 Folkets Park Huskvarna Huskvarna Jönköping Jönköping
November
Sön1 17.00-21.00 Swinghallen Växjö Växjö Växjö Kronoberg
December
Sön6 18.00-22.00 Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Generic 120x600