Dansband

Spelningar med Donnez

Hemsida Facebook

antal danser: 62

datum tid dansställe ort kommun län övrigt
Februari
Fre28 21.00-01.00 Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Lör29 20.00-24.00 Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Mars
Sön1 18.00-22.00 Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Mån2 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis3 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Fre6 20.00-24.00 Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör7 21.30-01.30 Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Fre13 20.00-24.00 Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör14 19.00-23.00 Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Sön15 17.00-21.00 Törringelund Oxie Malmö Skåne
Lör21 20.00-24.00 Ramshall Veinge Laholm Halland
Sön22 17.00-21.00 Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
April
Fre3 20.30-00.30 Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland
Lör4 21.00-01.00 Grevieparken Grevie Båstad Skåne
Sön5 18.00-22.00 Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar
Lör25 20.00-24.00 Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Sön26 17.00-21.00 Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Mån27 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis28 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Maj
Fre1 21.00-01.00 Folkets Hus & Park Skurup Skurup Skurup Skåne
Lör2 19.00-23.00 Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Sön3 17.00-21.00 Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Mån4 18.00-21.30 Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Tis5 18.00-22.00 Dunder Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar
Fre8 20.00-24.00 Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör9 20.00-24.00 Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tor14 19.00-23.00 Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Fre15 20.00-24.00 Sägnernas Hus Sandhem Mullsjö Jönköping
Lör16 20.00-24.00 Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Sön17 18.00-22.00 Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Sön24 18.00-22.00 Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Mån25 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons27 18.00-23.00 Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Juni
Ons3 18.30-22.30 Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Fre5 20.00-24.00 Rangelstorps loge Mariannelund Eksjö Jönköping
Lör6 18.30-22.30 Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor25 19.00-23.00 Dalaborgsparken Vänersborg Vänersborg Västra Götaland
Tis30 19.00-23.00 Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Juli
Lör4 20.00-24.00 Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Lör11 20.00-24.00 Täftelogen Umeå Täfteå Umeå Västerbotten
Tor16 20.00-24.00 Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland
Lör18 20.00-02.00 Orrskogen Malung Malung Dalarna
Mån20 18.00-21.30 Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Tor23 19.00-23.00 Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön26 20.00-24.00 Kulla Rörum Rörum Simrishamn Skåne
Tor30 20.00-24.00 Sägnernas Hus Sandhem Mullsjö Jönköping
Augusti
Ons5 18.00-23.00 Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Tor6 19.00-23.00 Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Fre7 19.00-23.00 Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör15 20.00-01.00 Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland
Tor20 19.00-23.00 Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Tor27 19.00-23.00 Barva bygdegård Barva Eskilstuna
September
Sön27 18.00-22.00 Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Oktober
Fre2 20.00-24.00 Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Lör3 20.00-24.00 Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Mån5 18.00-21.30 Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Lör10 20.00-24.00 Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
November
Lör28 19.00-23.00 Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
December
Fre4 20.00-24.00 Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Lör5 20.00-24.00 Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Sön6 Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Lör12 21.00-01.00 Kvarnparken Mjölby Mjölby Östergötland
Generic 120x600