Dansband

Spelningar med Hedins

Hemsida Facebook

antal danser: 55

datum tid dansställe ort kommun län övrigt
Februari
Fre28 14.00-18.00 Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör29 19.00-23.00 Rosendalsskolan Vallentuna Vallentuna Stockholm
Mars
Mån2 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis3 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons4 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis10 13.00-16.00 Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Ons11 19.00-22.30 Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Tor12 18.30-22.00 Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Sön15 18.00-21.00 Älvsereds bygdegård Älvsered Falkenberg Halland
Mån16 18.00-21.30 Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Tis17 18.00-21 30 Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Ons18 18.30-22.30 Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör21 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön22 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån23 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis24 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons25 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor26 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre27 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör28 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
April
Lör4 20.00-24.00 Folkets Hus Fengersfors Fengersfors Åmål Västra Götaland
Sön5 17.00-20.30 Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Mån6 13.30-17.00 Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Tis7 13.30-17.00 Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tor9 18.30-22.30 Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Mån13 Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tis14 Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Ons15 Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Maj
Sön17 15.00-18.30 Boglösa bygdegård Boglösa Enköping Uppsala
Mån18 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis19 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons27 18.30-22.00 Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Tor28 19.00-23.00 Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Sön31 19.00-22.30 Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Juni
Sön14 18.00-21.30 Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Mån15 18.00-21.30 Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Tis23 18.30-22.30 Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Ons24 Mossbrott Vara Vara Västra Götaland SPF
Juli
Tis14 18.30-22.00 Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Ons15 18.00-21.30 Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Tor16 20.00-01.00 Orrskogen Malung Malung Dalarna
Lör18 19.00-23.00 Oreparken Furudal Rättvik Dalarna SPF
Augusti
Ons12 13.30-17.00 Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Fre14 13.30-17.00 Söderbärkeparken Söderbärke Smedjebacken Dalarna PRO
Sön16 18.00-21.30 Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Mån17 13.30-17.00 Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland PRO
Tor20 18.00-21.30 Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
September
Ons2 18.00-21.30 Sporthallen Kungsgården Kungsgården Sandviken Gävleborg PRO
Mån7 13.30-17.00 Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Lör19 20.00-24.00 Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Oktober
Fre16 19.00-23.00 Folkets Park Skeer Skeer Orsa Dalarna SPF
Tis20 18.00-21.30 Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland PRO
Ons21 13.30-17.00 Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
November
Ons11 18.00-21.30 Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons25 13.30-17.00 Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Generic 120x600