Dansband

Dansband

Spelningar med Jannez

Antal danser: 44

Datum Tid Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juli
Tis16 20.00-01.00 Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Ons17 20.00-24.00 Furuviken Hällesjö Hällesjö Bräcke Jämtland
Fre26 19.00-24.00 Tångahallen Vårgårda Vårgårda Vårgårda Västra Götaland
Lör27 20.00-02.00 Kolsnäsparken Sunne Sunne Sunne Värmland
Sön28 18.00-22.00 Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Mån29 19.00-23.00 Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Tis30 19.00-23.00 Tyllsnäs udde Borlänge Borlänge Dalarna
Ons31 18.00-23.00 Fröjden Jönköping Jönköping Jönköping Jönköping
Augusti
Tor1 19.00-23.00 Laduholmen Forsbacka Forsbacka Gävle Gävleborg
Fre2 20.00-24.00 Skansen Galejan Stockholm Stockholm Stockholm
Lör3 20.00-24.00 Uddeholmsladan Uddeholm Hagfors Värmland
Ons7 20.00-24.00 Ärstaparken Kyrkdal Kramfors Västernorrland
Tor8 20.00-24.00 Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Fre9 21.00-01.00 Gräsmyr loge Gräsmyr Nordmaling Västerbotten
Lör10 21.00-01.00 Aspåsnäset Aspås Krokom Jämtland
Tor15 20.00-24.00 Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Fre16 21.00-01.00 Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland
Lör17 21.00-01.00 Bredsele Park Kusfors Skellefteå Västerbotten
Tor22 19.00-23.00 Dalaborgsparken Vänersborg Vänersborg Västra Götaland
Fre23 20.00-24.00 Sägnernas Hus Sandhem Mullsjö Jönköping
Lör24 20.00-24.00 Ramshall Veinge Laholm Halland
Sön25 17.00-21.00 Folkparken Gemla Gemla Växjö Kronoberg
Fre30 21.00-01.00 Älvstagården Jättendal Nordanstig Gävleborg
September
Tis17 19.00-23.00 Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Ons18 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön22 17.30-21.30 Nässjö Sportdansklubb Nässjö Nässjö Jönköping
Fre27 19.00-23.00 Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Oktober
Fre4 20.00-02.00 Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland
Sön6 18.00-22.00 Stadsöskolan Luleå Gammelstad Luleå Norrbotten
Fre11 20.00-24.00 Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Sön13 17.00-21.00 Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Ons16 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor17 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Fre18 20.00-24.00 Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Lör26 Sporthallen Föllinge Föllinge Krokom Jämtland
November
Sön10 18.00-22.00 Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön17 18.00-22.00 Holken Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Fre22 20.00-24.00 Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Lör23 20.00-24.00 Boråsparken Borås Borås Västra Götaland
Sön24 18.00-22.00 Parken Götene Götene Götene Västra Götaland
Lör30 21.00-01.00 Folkets Hus Erikslund Erikslund Ånge Västernorrland
December
Lör21 21.00-01.00 Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland
Januari 2020
Tor23 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mars
Mån23 21.00-01.00 Olympia Bredbyn Bredbyn Örnsköldsvik Västernorrland
Generic 120x600