Dansband

Spelningar med Jive

Facebook

antal danser: 37

datum tid dansställe ort kommun län övrigt
Februari
Tor27 18.30-22.00 Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Fre28 19.00-22.30 Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Lör29 20.00-24.00 Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Mars
Sön1 18.00-21.30 Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Ons4 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor5 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Lör14 21.00-01.00 OLearys Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Sön15 18.00-21.30 Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Lör28 20.00-24.00 Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
April
Tor2 18.30-22.00 Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Fre3 18.30-21.30 Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Lör4 19.00-22.30 Folkets Hus Skelleftehamn - Rotan Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Sön5 19.00-22.00 Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Tor9 19.30-23.00 Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tis14 19.00-22.30 Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Fre17 19.00-23.00 Kvarnhagskällan Växjö Club68 Växjö Växjö Kronoberg
Sön19 18.00-22.00 GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Fre24 20.00-24.00 Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Sön26 17.00-21.00 Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Mån27 18.00-21.30 Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Maj
Lör2 19.00-22.30 Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg SPF
Lör9 20.00-24.00 Folkets Park Ödeshög Ödeshög Ödeshög Östergötland
Mån11 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis12 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön24 19.00-22.30 Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Juni
Tor25 19.00-23.00 Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Juli
Sön12 21.00-02.00 Orrskogen Malung Malung Dalarna
Sön19 19.00-22.30 Logen Ljusvattnet Burträsk Skellefteå Västerbotten
Ons22 Allsåklubben Överkalix Överkalix Norrbotten
Augusti
Sön9 18.00-21 30 Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland
Lör15 21.00-01.00 Talludden Sandsele Sandsele Sorsele Västerbotten
Sön16 Hejlogen Jörn Skellefteå Västerbotten
Ons19 19.00-22.30 Gräsmyr loge Gräsmyr Nordmaling Västerbotten
Tor20 19.00-22.00 Café Kajutan Båthallen Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Lör29 20.00-24.00 Rangelstorps loge Mariannelund Eksjö Jönköping
December
Ons2 13.30-17.00 Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Fre11 20.00-24.00 Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Generic 120x600