Dansband

Spelningar med Junix

Hemsida Facebook

antal danser: 85

datum tid dansställe ort kommun län övrigt
September
Mån16 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis17 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons18 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor19 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön22 15.00-18.30 Boglösa bygdegård Enköping Boglösa Enköping Uppsala
Oktober
Sön6 17.00-20.30 Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Lör12 19.00-23.00 Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Ons16 13.30-17.00 Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre18 13.30-17.00 Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Ons23 19.00-22.30 Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Tor24 13.00-16.00 Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre25 18.00-22.00 Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro PRO
Ons30 Lännagården Norrtälje Hysingsvik Norrtälje Stockholm
November
Lör2 18.00-21.30 Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg
Sön3 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån4 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis5 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons6 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor7 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön10 15.00-18.30 Forumdansen Kvarnsveden Kvarnsveden Borlänge Dalarna PRO
Tor14 18.30-22.00 Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Fre15 18.30-21.30 Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Tis19 13.30-17.00 Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Fre29 14.00-18.00 Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
December
Sön1 18.00-21.30 Kulturens hus Bollnäs Bollnäs Bollnäs Gävleborg PRO
Ons4 18.00-21.30 Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Sön15 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån16 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis17 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons18 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor19 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor26 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Fre27 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Lör28 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön29 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån30 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Januari 2020
Sön5 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån6 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis7 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons8 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor9 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre10 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör11 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis21 13.30-17.00 Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Februari
Tis4 18.00-21.30 Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Fre14 19.00-23.00 Lagerkvistsgatan 2 Eskilstuna Eskilstuna Eskilstuna Södermaland
Lör15 20.00-24.00 Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön16 13.30-17.00 Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Tor27 18.00-21.30 Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
Fre28 14.00-17.00 Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Mars
Sön1 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön8 17.00-20.30 Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons11 18.00-21.30 Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland PRO
Mån16 14.00-17.30 Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland PRO
Ons18 18.00-21.30 Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
April
Tis7 18.00-21.30 Folkets Park Skara Skara Skara Västra Götaland PRO
Ons8 13.30-17.00 Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Tor9 16.00-20.00 Idrottshallen Månkarbo Månkarbo Tierp Uppsala PRO
Sön12 19.00-23.00 Lagerkvistsgatan 2 Eskilstuna Eskilstuna Eskilstuna Södermaland
Mån20 14.00-17.00 Allhuset Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm PRO
Maj
Mån4 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis5 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons6 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor7 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre8 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör9 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön17 19.00-22.30 Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Juni
Ons3 18.00-21.30 Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Sön7 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån8 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis9 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör27 20.00-23.30 Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg SPF
Juli
Sön5 18.00-21.30 Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Mån6 13.30-17.00 Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland PRO
Ons8 17.00-20.30 Löfstad Loge Löfstad Norrköping Östergötland PRO
Fre10 19.00-23.00 Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna PRO
Sön12 19.00-22.30 Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Lör18 17.00-20.00 Ekudden Katrineholm Forssjö Katrineholm Södermanland PRO
Fre24 13.30-17.00 Söderbärkeparken Söderbärke Smedjebacken Dalarna PRO
Ons29 18.00-21.30 Mossbrott Vara Vara Västra Götaland PRO
Augusti
Ons5 18.00-21.30 Orrnäset Högboda Kil Värmland
Sön23 18.00-21.30 Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Mån31 14.00-17.30 Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland PRO
September
Mån7 14.00-17.30 Allhuset Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm PRO
Ons9 17.00-20.30 Löfstad Loge Löfstad Norrköping Östergötland PRO
Generic 120x600