Dansband

Spelningar med Kenneth & Classe

Hemsida Facebook

antal danser: 47

datum tid dansställe ort kommun län övrigt
Februari
Tor20 17.00-20.30 Folkets Park Rydaholm Rydaholm Värnamo Jönköping
Fre21 18.00-22.00 Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro PRO
Sön23 18.00-21.30 Folkets Park Brännö Brännö Hylte Halland
Mars
Sön1 18.00-21.00 Gunnarps bygdegård Gunnarp Falkenberg Halland SPF
Ons4 19.00-22.00 Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre6 14.00-17.30 Folkets Park Ödeshög Ödeshög Ödeshög Östergötland PRO
Lör7 20.00-24.00 Folkets Hus Fengersfors Fengersfors Åmål Västra Götaland
Tis10 18.00-21.30 Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland
Tor12 17.00-20.30 Eneborg Eneryda Eneryda Älmhult Kronoberg SPF
Fre13 19.00-22.30 Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland
Sön15 17.00-20.30 Seniorernas hus Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Ons18 18.00-21.00 Folkets Hus Brastad Brastad Lysekil Västra Götaland PRO
Fre20 18.30-22.00 Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland SPF
Lör21 18.00-21.30 Främmestads bygdegård Främmestad Essunga Västra Götaland
Mån23 19.00-22.00 Allhem Färgelanda Färgelanda Färgelanda Västra Götaland
Ons25 18.30-22.30 Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Tis31 16.00-19.30 Åby Herrgård Gamleby Västervik Kalmar
April
Tor2 18.00-21.00 Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland PRO
Tis14 18.00-21 30 Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Tor16 18.00-21.30 Trädgården Ulricehamn Ulricehamn Västra Götaland PRO
Fre17 18.00-21.30 Skeppet Målilla Målilla Hultsfred Kalmar PRO
Sön19 18.00-21.00 Älvsereds bygdegård Älvsered Falkenberg Halland
Fre24 18.00-21.30 Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar SPF
Tis28 18.00-21.30 Hyssna Bygdegård Hyssna Mark Västra Götaland
Ons29 18.00-21.00 Folkets Hus Brastad Brastad Lysekil Västra Götaland PRO
Maj
Lör2 20.00-24.00 Solliden Koppom Koppom Eda Värmland
Ons6 17.00-20.30 Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg
Tis12 18.30-22.00 Folkets Park Smålandsstenar Smålandsstenar Gislaved Jönköping PRO
Fre15 18.00-21.30 Folkparken Gemla Gemla Växjö Kronoberg PRO
Sön17 15.00-19.00 Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Juni
Ons3 Mossbrott Vara Vara Västra Götaland SPF
Sön14 17.00-21.00 Björkbacken Hynnenäs Hynnenäs Alvesta Kronoberg
Sön14 18.00-21.30 Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Tis16 18.30-22.00 Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Tor25 Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Juli
Ons1 18.00-21.30 Timmeleparken Timmele Ulricehamn Västra Götaland PRO
Augusti
Tis18 18.30-22.00 Folkets Park Smålandsstenar Smålandsstenar Gislaved Jönköping PRO
Sön30 18.00-21.30 Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
September
Tis1 16.00-20.00 Folkets Park Glimåkra Glimåkra Glimåkra Skåne PRO
Tis22 18.30-22.00 Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Oktober
Tis6 18.00-21.30 Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland PRO
Tis13 16.00-20.00 Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne PRO
Ons14 19.00-22.00 Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre16 15.00-18.00 Cupolen Alingsås Alingsås Alingsås Västra Götaland
November
Tis17 17.00-20.30 Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg PRO
Ons25 17.00-20.30 Kulturhuset Sävsjö Sävsjö Sävsjö Jönköping
Fre27 18.00-22.00 Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro PRO
Generic 120x600