Dansband

Spelningar med Lövgrens

Hemsida Facebook

antal danser: 53

datum tid dansställe ort kommun län övrigt
Februari
Fre21 20.00-24.00 Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör22 20.00-24.00 Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Sön23 17.00-21.00 Törringelund Oxie Malmö Skåne
Mars
Sön15 17.00-21.00 Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Tis17 18.00-22.00 Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons18 18.00-22.00 Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Sön22 17.00-21.00 Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Mån23 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis24 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör28 21.00-01.00 Folkets Hus & Park Skurup Skurup Skurup Skåne
April
Ons1 18.00-21.30 Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Tor2 18.30-22.30 Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Lör11 20.00-24.00 Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Fre17 19.30-23.00 Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Lör18 20.00-24.00 Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön19 Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar
Tis21 19.00-22.30 Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Mån27 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Maj
Fre1 19.00-23.00 Kvarnhagskällan Växjö Club68 Växjö Växjö Kronoberg
Lör2 20.00-24.00 Ramshall Veinge Laholm Halland
Sön3 18.00-22.00 Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tis5 18.00-22.00 Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tor7 19.00-23.00 Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Lör16 19.00-23.00 Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Mån18 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis19 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor21 18.00-22.00 Säterdalen Säter Säter Dalarna
Lör23 20.00-24.00 Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland
Tis26 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön31 17.00-21.00 Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Juni
Mån1 18.00-21.30 Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Lör13 20.00-24.00 Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Lör20 20.00-24.00 Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Mån22 18.00-21.30 Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Lör27 20.00-24.00 Solliden Koppom Koppom Eda Värmland
Juli
Tor2 19.00-23.00 Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Tis7 19.00-23.00 Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons15 13.30-17.00 Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Lör18 20.00-02.00 Orrskogen Malung Malung Dalarna
Augusti
Tor13 19.00-23.00 Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Lör15 20.00-24.00 Täftelogen Umeå Täfteå Umeå Västerbotten
Sön16 18.00-21 30 Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland
September
Lör5 20.00-24.00 Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Lör12 19.00-23.00 Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Sön13 18.00-21 30 Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Tor17 19.00-23.00 Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Oktober
Lör10 20.00-24.00 Folkets Park Ödeshög Ödeshög Ödeshög Östergötland
November
Mån2 18.00-21.30 Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Lör7 20.00-24.00 Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör14 19.00-23.00 Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Sön22 Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Fre27 20.00-24.00 Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
December
Sön6 18.00-22.00 Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Generic 120x600