Dansband

Spelningar med Ola & Jag

Hemsida

antal danser: 49

datum tid dansställe ort kommun län övrigt
Februari
Tor27 13.00-16.00 Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Mars
Mån2 19.00-22.00 Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Lör7 Solbergsbacken Solberg Örnsköldsvik Västernorrland
Mån9 13.30-17.00 Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Fre13 19.00-22.30 Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Ons18 19.00-22.00 Folkets Hus Boliden Boliden Skellefteå Västerbotten
Lör21 19.00-23.00 Folkets Hus Tärendö Tärendö Pajala Norrbotten
Sön22 18.00-21.00 Forsmoträffen Forsmo Sollefteå Västernorrland
Fre27 14.00-18.00 Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Sön29 18.00-21.30 Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
April
Lör4 19.00-22.30 Lövåsgården Vemdalen Härjedalen Jämtland PRO
Sön19 19.00-22.30 Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Ons22 19.00-22.00 Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre24 18.00-21.30 Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna PRO
Maj
Fre8 19.00-23.00 Folkets Hus Överkalix Överkalix Överkalix Norrbotten
Mån11 14.00-17.30 Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland PRO
Mån18 19.00-22.00 Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Sön24 19.00-22.30 Hårkvallen Lit Lit Östersund Jämtland
Juni
Fre19 20.00-23.30 Fromhedens Danspaviljong Fromheden Norsjö Västerbotten
Lör20 20.00-23.30 Fromhedens Danspaviljong Fromheden Norsjö Västerbotten
Sön21 18.30-22.00 Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland
Tis23 18.00-21.30 Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Juli
Sön5 19.00-22.30 Logen Ljusvattnet Burträsk Skellefteå Västerbotten
Lör11 19.00-22.30 Folkets Hus Lajksjö Lajksjö Dorotea Västerbotten
Sön12 19.00-22.00 Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Ons15 19.00-22.00 Café Kajutan Båthallen Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Tor16 18.00-21.30 Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg PRO
Ons22 19.00-22.30 Grönänge Dvärsätt Krokom Jämtland PRO
Augusti
Lör1 19.00-22.00 Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Sön2 19.00-22.30 Hårkvallen Lit Lit Östersund Jämtland
Ons5 19.00-22.30 Gräsmyr loge Gräsmyr Nordmaling Västerbotten
Sön16 19.00-22.30 Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Tis18 13.00-17.00 Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Lör22 19.00-23.00 Folkets Hus Tärendö Tärendö Pajala Norrbotten
Ons26 13.30-17.00 Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Lör29 20.00-23.30 Fromhedens Danspaviljong Fromheden Norsjö Västerbotten
Sön30 19.00-22.00 Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
September
Tis1 18.00-21.30 Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Fre4 13.30-17.00 Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna
Ons16 19.00-23.00 Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Ons23 19.00-22.00 Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre25 Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Oktober
Mån12 19.00-22.00 Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Ons21 19.00-22.00 Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre23 19.00-22.30 Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre30 19.00-22.30 Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland
November
Lör21 Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Mån30 19.00-22.00 Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
December
Mån28 19.00-22.30 Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland PRO
Generic 120x600