Dansband

Dansband

Spelningar med Ola & Jag

Antal danser: 40

Datum Tid Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juli
Tor25 13.00-17.00 Ängby park Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Lör27 19.00-23.00 Nunisparken Gällivare Gällivare Gälivare Norrbotten
Sön28 18.00-21.30 Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland
Augusti
Lör3 18.00-21.30 Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland
Sön4 19.00-22.30 Hårkvallen Lit Lit Östersund Jämtland PRO
Lör10 19.00-22.00 Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Ons14 19.00-22.00 Kajutan Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Fre16 19.00-22.30 Trillen Åsele Åsele Åsele Västerbotten
Ons21 19.00-22.30 Gräsmyr loge Gräsmyr Nordmaling Västerbotten
Tor22 19.00-22.30 Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Lör24 20.00-24.00 Fromhedens Danspaviljong Fromheden Norsjö Västerbotten
September
Sön1 19.00-22.00 Björknäsparken Boden Boden Boden Norrbotten
Tis3 18.00-21.30 Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Ons4 13.30-17.00 Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Ons11 18.00-21.00 Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Ons18 19.00-22.00 Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Tor19 13.00-16.00 Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre20 13.30-17.00 Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Lör21 19.00-23.00 Logen Ullatti Ullatti Gällivare Norrbotten
Fre27 18.00-21.00 Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten PRO
Oktober
Sön13 18.00-21.30 Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Fre18 Folkets Hus Obbola Obbola Umeå Västerbotten PRO
Mån21 19.00-22.00 Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Fre25 19.00-22.30 Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Lör26 19.00-23.00 Sporthallen Pajala Pajala Pajala Norrbotten
Ons30 19.00-22.00 Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
November
Lör2 19.00-22.30 Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Mån4 13.30-17.00 Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Ons6 19.00-22.30 Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Lör9 18.00-22.00 Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre15 14.00-18.00 Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör16 19.00-22.30 Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg SPF
Sön17 18.00-21.30 Kulturens hus Bollnäs Bollnäs Bollnäs Gävleborg PRO
Tor28 13.00-16.00 Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
December
Fre6 18.00-21.30 Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna PRO
Mån16 19.00-22.00 Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Ons18 19.00-22.00 Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre27 19.00-23.00 Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Lör28 19.00-22.30 Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland PRO
Februari 2020
Lör1 18.00-22.00 Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg
Generic 120x600