Dansband

Spelningar med Orient

Hemsida Facebook

antal danser: 83

datum tid dansställe ort kommun län övrigt
Februari
Tis25 16.00-19.30 Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg PRO
Tor27 17.00-22.00 Tornsborgs Tivoli Färingtofta Klippan Skåne
Mars
Sön1 17.00-20.30 Folkets Hus Alvesta Alvesta Alvesta Kronoberg PRO
Tis3 18.00-21.30 Hyssna Bygdegård Hyssna Mark Västra Götaland
Fre6 18.30-22.00 Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland SPF
Tis17 15.00-19.00 Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tor19 18.00-21.00 Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland PRO
Fre20 18.00-21.30 Skeppet Målilla Målilla Hultsfred Kalmar PRO
Sön22 18.00-21.30 Folkets Park Brännö Brännö Hylte Halland
Mån23 17.00-20.30 Ryssbygården Ryssby Ljungby Kronoberg PRO
Tis24 18.00-21.30 Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland
Fre27 18.00-21.30 Risingegården Åryd Växjö Kronoberg
April
Ons1 18.30-22.30 Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Tis21 17.00-20.30 Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg PRO
Tor23 18.00-21.30 Exposkolan f.d. Östboskolan Värnamo Värnamo Jönköping PRO
Fre24 19.00-23.00 Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Sön26 17.00-20.30 Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Tis28 15.00-19.00 Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Maj
Ons6 18.00-22.00 Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Sön10 17.00-20.30 Folkets Hus Konga Konga Tingsryd Kronoberg PRO
Tis12 16.00-20.00 Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne PRO
Tor14 18.00-22.00 Fröjden Jönköping Jönköping Jönköping Jönköping
Sön17 15.00-18.30 Folkets Park Billesholm Billesholm Bjuv Skåne
Tis19 18.30-22.00 Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Tis26 15.00-19.00 Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre29 14.00-17.00 Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland
Juni
Tis2 16.00-20.00 Folkets Park Glimåkra Glimåkra Glimåkra Skåne PRO
Ons3 17.00-20.30 Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg
Fre5 18.00-21.30 Folkparken Gemla Gemla Växjö Kronoberg PRO
Sön14 18.30-22.00 Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Mån22 17.00-20.30 Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Tis23 18.30-22.00 Folkets Park Smålandsstenar Smålandsstenar Gislaved Jönköping PRO
Lör27 20.00-24.00 Hälleviksbadet Hällevik Sölvesborg Blekinge
Sön28 Björkbacken Hynnenäs Hynnenäs Alvesta Kronoberg
Tis30 18.30-22.00 Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Juli
Mån27 17.00-20.30 Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Tis28 18.30-22.30 Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Ons29 18.00-22.00 Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Tor30 21.00-24.00 Hälleviks havsbad Hällevik Sölvesborg Blekinge
Fre31 18.00-21.30 Folkparken Gemla Gemla Växjö Kronoberg PRO
Augusti
Tis11 18.30-22.00 Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Tor13 17.00-21.30 Olles Loge Stränghult Älmhult Kronoberg
Tis25 15.00-19.00 Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre28 18.00-21.30 Risingegården Åryd Växjö Kronoberg
Sön30 15.00-18.30 Folkets Park Billesholm Billesholm Bjuv Skåne
September
Tis1 18.30-22.00 Folkets Park Smålandsstenar Smålandsstenar Gislaved Jönköping PRO
Sön6 15.00-19.00 Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Tis8 16.00-20.00 Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne PRO
Fre11 17.00-20.30 Folkets Hus Sturkö Sturkö Karlskrona Blekinge
Sön13 18.30-22.00 Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Tis15 16.00-19.30 Åby Herrgård Gamleby Västervik Kalmar
Ons16 18.30-22.30 Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre25 18.00-21.30 Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar SPF
Sön27 15.00-19.00 Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne PRO
Oktober
Fre2 18.30-22.00 Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland
Sön4 17.00-20.30 Folkets Hus Alvesta Alvesta Alvesta Kronoberg PRO
Tor8 17.00-20.30 Tornsborgs Tivoli Färingtofta Klippan Skåne
Fre9 18.00-21.30 Vena bygdegård Vena Hultsfred Kalmar SPF
Sön11 17.00-20.30 Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Mån12 17.00-20.30 Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Fre16 15.00-18.30 Pårydsparken Påryd Kalmar Kalmar
Sön18 18,00-21.00 Älvsereds bygdegård Älvsered Falkenberg Halland
Tor22 18.00-21.30 Exposkolan f.d. Östboskolan Värnamo Värnamo Jönköping
Fre23 15.00-19.00 Folkets Park Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne
November
Tis3 15.00-19.00 Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Ons4 18.00-21 30 Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar PRO
Fre6 18.00-21.30 Tuna bygdegård Vimmerby Tuna Vimmerby Kalmar
Sön8 18,00-21.30 Folkets Park Brännö Brännö Hylte Halland
Ons11 19.00-22.00 Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Lör14 17.00-21.00 Nogersunds bygdegård Nogersund Sölvesborg Blekinge
Sön15 14.00-17.00 Folkungaskolan Linköping Linköping Linköping Östergötland
Tis17 15.00-19.00 Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tor19 17.00-20.30 Folkets Park Rydaholm Rydaholm Värnamo Jönköping
Fre20 18.30-22.00 Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland SPF
Sön22 15.00-19.00 Lions club Olofström Olofström Olofström Blekinge
Tis24 16.00-19.30 Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg PRO
Fre27 14.00-17.00 Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland
Sön29 15.00-18.30 Folkets Park Billesholm Billesholm Bjuv Skåne
December
Tis1 16.00-20.00 Folkets Park Glimåkra Glimåkra Glimåkra Skåne PRO
Ons2 17.00-20.30 Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg
Fre4 15.00-18.30 Skälby gård Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar
Sön6 18.00-21.00 Gunnarps bygdegård Gunnarp Falkenberg Halland SPF
Sön13 17.00-20.30 Folkets Hus Konga Konga Tingsryd Kronoberg PRO
Generic 120x600