Dansband

Spelningar med Sannex

Hemsida Facebook

antal danser: 61

datum tid dansställe ort kommun län övrigt
Februari
Lör29 20.00-24.00 Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Mars
Tor5 19.00-23.00 Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre6 20.30-00.30 Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland
Lör7 21.00-01.00 Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg
Ons11 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre13 20.00-24.00 Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Lör14 20.00-24.00 Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Fre20 20.00-24.00 Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Lör21 20.00-01.00 Borgen Norrköping Norrköping Norrköping Östergötland
Sön22 18.00-22.00 Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre27 20.00-24.00 Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
April
Tor9 20.00-02.00 Sydnärkehallen Hallsberg Hallsberg Örebro
Fre10 19.00-24.00 Tångahallen - Tånga Hed Vårgårda Vårgårda Västra Götaland
Lör11 21.30-01.30 Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön12 19.00-00.30 Folkets Park Huskvarna Huskvarna Jönköping Jönköping
Mån13 17.00-21.00 Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Ons22 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre24 21.00-01.00 Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Lör25 20.00-24.00 Jivers DC Växjö Växjö Kronoberg
Maj
Fre1 20.00-24.00 Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör2 20.00-24.00 Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Ons6 18.00-23.00 Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Fre8 20.00-01.00 Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre15 21.00-01.00 Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör16 20.00-24.00 Mälarsalen Stockholm Stockholm Stockholm
Sön17 18.00-22.00 Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Tor21 17.00-21.00 Parken Götene Götene Götene Västra Götaland
Fre22 21.00-01.00 Grevieparken Grevie Båstad Skåne
Lör23 Veberöds dansgala Vebröd Lund Skåne
Lör30 19.00-24.00 Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Juni
Fre5 21.00-01.00 Björkparken Film Film Östhammar Uppsala
Lör6 21.00-01.00 Björnholmens Loge Äng Nässjö Jönköping
Sön7 17.00-21.00 Folkparken Gemla Gemla Växjö Kronoberg
Tor11 20.00-24.00 Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Fre12 21.00-01.00 Sommarparadiset Sandviken Sandviken Östersund Jämtland
Lör13 21.00-01.00 Tors loge Torsåker Hofors Gävleborg
Sön14 18.00-22.00 Folkets Park Vadstena Vadstena Vadstena Östergötland
Ons24 19.00-23.00 Liseberg Polketten Göteborg Göteborg Västra Götaland
Tor25 19.00-23.00 Folkets Park Nora Nora Nora Örebro
Fre26 21.00-01.00 Arenan Västervik Resort Västervik Västervik Kalmar
Lör27 20.00-02.00 Hedevi IP Ullared Falkenberg Halland
Mån29 21.30-01.30 Lundegård Köpingsvik Borgholm Kalmar
Juli
Tor9 20.00-01.00 Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland
Fre10 20.00-24.00 Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Lör18 20.00-02.00 Orrskogen Malung Malung Dalarna
Ons22 20.00-24.00 Ärstaparken Kyrkdal Kramfors Västernorrland
Tor23 19.00-23.00 Laduholmen Forsbacka Forsbacka Gävle Gävleborg
Fre24 19.00-24.00 Kungälvsparken Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör25 20.00-24.00 Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Augusti
Fre7 20.00-24.00 Sägnernas Hus Sandhem Mullsjö Jönköping
Ons12 18.00-23.00 Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Fre14 20.00-01.00 Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland
September
Fre11 20.00-24.00 Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Mån14 19.00-23.00 Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Lör19 20.00-24.00 Sägnernas Hus Sandhem Mullsjö Jönköping
Oktober
Sön11 18.00-22.00 Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör24 19.00-00.30 Folkets Park Huskvarna Huskvarna Jönköping Jönköping
November
Fre6 20.00-24.00 Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre13 20.00-24.00 Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Lör14 21.00-01.00 Kvarnparken Mjölby Mjölby Östergötland
Lör21 21.00-01.00 Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg
Generic 120x600