Dansband

Spelningar med Skåningarna

Hemsida Facebook

antal danser: 60

datum tid dansställe ort kommun län övrigt
Februari
Lör29 20.00-24.00 Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Mars
Sön1 17.00-21.00 Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Tor19 13.00-17.00 Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre20 18.30-21.30 Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Lör21 21.00-01.00 Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Sön22 18.00-22.00 GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Mån23 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis24 Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Fre27 20.00-24.00 Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
April
Fre3 20.00-24.00 Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Lör4 19.00-23.00 Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping
Mån6 18.00-21.30 Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Tis7 19.00-22.30 Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Fre10 20.00-24.00 Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör11 19.00-23.00 Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Sön12 20.00-24.00 Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Fre17 20.00-24.00 Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Lör18 20.00-24.00 Ramshall Veinge Laholm Halland
Sön19 18.00-22.00 Törringelund Oxie Malmö Skåne
Fre24 19.00-23.00 Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Sön26 18.00-21.30 Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Tis28 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons29 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Maj
Tor14 18.30-22.30 Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre15 20.00-24.00 Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Lör16 20.00-24.00 Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Sön17 18.00-22.00 Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör23 20.00-24.00 Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön24 18.00-22.00 Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Ons27 18.30-22.30 Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Sön31 18.00-22.00 Törringelund Oxie Malmö Skåne
Juni
Tis2 18.30-22.30 Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Tor4 19.00-23.00 Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Fre5 20.00-24.00 Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Lör6 20.00-24.00 Täftelogen Umeå Täfteå Umeå Västerbotten
Sön7 Hejlogen Jörn Skellefteå Västerbotten
Fre19 20.00-24.00 Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör20 20.00-24.00 Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Lör27 Trolldalen Degeberga Degeberga Kristianstad Skåne
Tis30 19.00-23.00 Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Juli
Tis7 18.30-22.30 Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Sön12 21.00-02.00 Orrskogen Malung Malung Dalarna
Tis28 19.00-23.00 Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Augusti
Lör1 20.00-24.00 Rangelstorps loge Mariannelund Eksjö Jönköping
Mån3 18.00-21.30 Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Lör8 20.00-24.00 Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Tis11 20.30-24.00 Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Fre14 20.00-01.00 Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland
Lör15 20.00-24.00 Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön30 Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
September
Tor24 19.00-23.00 Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Lör26 20.00-24.00 Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön27 18.00-21 30 Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Oktober
Lör3 19.00-23.00 Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre16 20.00-24.00 Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre23 20.00-24.00 Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
November
Sön22 18.00-22.00 Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Mån30 18.00-21.30 Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
December
Sön6 18.00-22.00 Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar
Lör19 19.00-23.00 Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping
Generic 120x600