Dansband

Spelningar med Engdahls

Hemsida Facebook

antal danser: 99

datum tid dansställe ort kommun län övrigt
Februari
Lör11 19.00-23.00 Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Sön12 17.00-21.00 Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Mån13 18.00-21.30 Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Mån20 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis21 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor23 13.00-17.00 Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre24 19.00-23.00 Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg Club68
Sön26 17.00-21.00 Granada Lönsboda Osby Skåne
Mars
Fre3 20.00-24.00 Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Lör4 19.00-23.00 Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Sön5 18.00-21.30 Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Tis7 18.00-22.00 Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons8 18.00-22.00 Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Fre24 20.00-24.00 Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Sön26 17.00-21.00 Törringelund Oxie Malmö Skåne
Fre31 20.00-24.00 Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
April
Lör1 19.00-23.00 Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Sön2 17.00-21.00 Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Ons5 18.00-21.30 Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Tor6 19.00-23.00 Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis11 19.00-22.30 Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Ons12 18.30-21.30 Gnistan Gullänget Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Tor13 18.30-22.00 Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Fre14 20.00-24.00 Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Lör15 20.00-24.00 Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Sön16 18.00-21.30 Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Mån24 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons26 13.30-17.00 Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Lör29 20.00-24.00 Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön30 20.00-24.00 Folkets Park Ödeshög Ödeshög Ödeshög Östergötland
Maj
Tor18 18.30-22.30 Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Sön21 17.00-21.00 Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Lör27 20.00-24.00 Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön28 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån29 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis30 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Juni
Tor1 19.00-23.00 Barva Loge Barva Eskilstuna Södermanland
Lör3 19.00-23.00 Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Ons7 18.00-21.30 Timmeleparken Timmele Ulricehamn Västra Götaland
Fre9 19.00-23.00 Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Ons14 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor15 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis20 18.30-22.30 Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Ons21 18.00-22.00 Vallsjöbaden Sävsjö Sävsjö Jönköping
Fre23 20.00-24.00 Rangelstorps loge Rangelstorp Vimmerby Kalmar
Lör24 20.00-24.00 Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Sön25 18.00-22.00 Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Mån26 18.00-21.30 Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Tis27 19.00-23.00 Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons28 18.30-22.30 Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Juli
Lör8 20.00-24.00 Kungälvsparken Kungälv Kungälv Västra Götaland
Sön9 17.00-21.00 Strandpärlan Torne Torne Alvesta Kronoberg Club68
Ons12 19.00-23.00 Stjärnsundsparken Stjärnsund Hedemora Dalarna
Tor13 19.00-23.00 Barva Loge Barva Eskilstuna Södermanland
Fre14 20.00-24.00 Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Mån17 20.00-01.00 Orrskogen Malung Malung Dalarna
Lör29 20.00-24.00 Rydsnäs loge Rydnäs Ydre Östergötland
Mån31 18.00-21.30 Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Augusti
Tis1 18.30-22.30 Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Ons2 18.30-22.30 Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Tor3 19.00-23.00 Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör5 20.00-24.00 Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland
Sön6 19.00-23.00 Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna
Tis15 18.30-22.00 Bredasjön Holmsjö Karlskrona Blekinge
Ons16 18.00-22.00 Vallsjöbaden Sävsjö Sävsjö Jönköping
Tor17 19.00-23.00 Liseberg Polketten Göteborg Göteborg Västra Götaland
Fre18 19.00-23.00 Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Lör19 20.00-24.00 Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Sön20 18.00-21.30 Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
September
Lör2 20.00-24.00 Rangelstorps loge Rangelstorp Vimmerby Kalmar
Sön3 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån4 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis5 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor7 18.00-22.00 Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Fre8 19.30-23.30 Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör9 20.00-24.00 Ramshall Veinge Laholm Halland
Sön10 18.00-22.00 Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Tor14 18.30-22.30 Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Sön17 17.00-21.00 Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Oktober
Lör7 20.00-24.00 Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland Östgötadans
Tis17 18.00-22.00 Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons18 18.00-22.00 Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Tis24 19.00-22.30 Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Ons25 13.30-17.00 Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Fre27 20.00-24.00 Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör28 20.00-24.00 Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
November
Fre3 19.00-23.00 Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg Club68
Lör4 19.00-23.00 Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Sön5 17.00-21.00 Granada Lönsboda Osby Skåne
Tor23 18.30-22.30 Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Sön26 17.00-21.00 Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Ons29 18.00-21.30 Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
December
Lör2 19.00-23.00 Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör9 20.00-00.00 Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Sön10 18.00-21.30 Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Ons13 18.00-22.00 Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Fre15 20.00-24.00 Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Tis26 19.00-23.00 Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Sön31 20.30-01.00 Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Generic 120x600