Dansprogram

Mannes loge

Välj till vänster hur du vill att danserna ska listas för dig.

Sök även fritt på

  • dansband
  • dansställe
  • ort
  • kommun
  • län
  • datum (använd formatet $idag)

Markera Söka bara på hela ord om du vill matcha ett helt ord och inte delar av ett ord.

Danser visas för de månader det finns registrerade danser i upp till 12 månader framåt i tiden.

Observera! Danserna ska ses som preliminära. Danser ändras och ställs in. Kontrollera därmed alltid med dansställets och dansbandets hemsida eller ring till arrangören innan ni åker på en dans.

Inställda danser

Datum Dansband Dansställe Kommun Län
Lör 28 Mars Holens Häradshammars bygdegård Norrköping Östergötland
Lör 28 Mars Ankies Sveaborg Spannarboda Lindesberg Örebro
Lör 28 Mars Hedins Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Lör 28 Mars Barbados Aronsborg Bålsta Håbo Uppsala
Lör 28 Mars Holidays Folkets Hus Svanskog Säffle Värmland
Lör 28 Mars Highlights Kvarnparken Mjölby Östergötland
Lör 28 Mars Callinaz Parkhallen Borås Borås Västra Götaland
Lör 28 Mars Wickströmz Skoga bygdegård Hagfors Värmland
Lör 28 Mars Jannez Olympia Bredbyn Örnsköldsvik Västernorrland
Lör 28 Mars Wahlströms Jivers DC Växjö Kronoberg
Lör 28 Mars Casanovas Folkets Hus Skelleftehamn - Rotan Skellefteå Västerbotten
Lör 28 Mars Matz Bladhs Folkets Hus Kusmark Skellefteå Västerbotten
Lör 28 Mars Duo Vi Oreparken Rättvik Dalarna
Lör 28 Mars Jive Folkets Park Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör 28 Mars Jönköpings storband Kulturhuset Spira Jönköping Jönköping Jönköping
Lör 28 Mars Samzons Arena Rotebro Sollentuna Stockholm
Lör 28 Mars Glenn-Endys Fyris park Uppsala Uppsala
Lör 28 Mars Lasse Stefanz Surbrunnsparken Ystad Ystad Skåne
Lör 28 Mars Black Jack Dannero Skurup Skåne
Lör 28 Mars Mannerz Folkets Hus Järvsö Ljusdal Gävleborg
Lör 28 Mars Micke Ahlgrens Alsikeskolan Knivsta Uppsala
Lör 28 Mars Gideons Malmabergs mötesplats Västerås Västmanland
Lör 28 Mars Mickeys Stora Björn (Galaxen) Borlänge Dalarna
Lör 28 Mars Streaplers Pumpen Södra Vi Vimmerby Kalmar
Lör 28 Mars Danze On Bräkne-Hoby bygdegård Ronneby Blekinge
Lör 28 Mars Engdahls Tingvalla Åstorp Åstorp Skåne
Lör 28 Mars Larz Kristerz Träffen Båberg Trollhättan Västra Götaland
Lör 28 Mars Scotts Galej Göteborg Göteborg Västra Götaland
Lör 28 Mars Blender Folkets Park Sala Sala Västmanland
Lör 28 Mars PerHåkans Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör 28 Mars Lövgrens Folkets Hus & Park Skurup Skurup Skåne
Sön 29 Mars Titanix Birka Stockholm Stockholm
Sön 29 Mars Charlies Centrum Långås Falkenberg Halland
Sön 29 Mars Leif Hermanssons Duo Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Sön 29 Mars Junix Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Sön 29 Mars Sten & Stanley Storband Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Sön 29 Mars Foxie Nässjö Sportdansklubb Nässjö Jönköping
Sön 29 Mars Toini Ahlms Folkungaskolan Linköping Linköping Östergötland
Sön 29 Mars Mogna Män Kvarnkullen Kungälv Västra Götaland
Sön 29 Mars Trasthen & Stahren Folkets Hus Svedala Svedala Skåne
Sön 29 Mars Matz Bladhs Häreborg Sundsvall Västernorrland
Sön 29 Mars Ola & Jag Festplatsen Vännäsby Vännäs Västerbotten
Sön 29 Mars Olle Kjells Folkets Hus Östersund Östersund Jämtland
Sön 29 Mars Jonnys Ordenshuset Nås Vansbro Dalarna
Sön 29 Mars Micke Ahlgrens Trombon Södertälje Södertälje Stockholm
Sön 29 Mars Edwings Storfors Kulturhus Storfors Värmland
Sön 29 Mars Mannerz Holken Karlstad Karlstad Värmland
Sön 29 Mars Humbles Folkets Park Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön 29 Mars Mats Bergmans Folkets Park Hedemora Hedemora Dalarna
Sön 29 Mars Avant Norrmalmia Piteå Piteå Norrbotten
Sön 29 Mars Gideons Folkets Hus Kumla Kumla Örebro
Sön 29 Mars Kjell Dahls Seniorernas hus Karlstad Karlstad Värmland
Sön 29 Mars Hollyz Värmdö bygdegård Värmdö Stockholm
Sön 29 Mars Likes Folkets Park Vetlanda Vetlanda Jönköping
Sön 29 Mars Skippers kapell Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Sön 29 Mars Jannez Skultuna Lagårn Västerås Västmanland
Sön 29 Mars Holidays Folkets Park Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön 29 Mars Bob Stevens Törringelund Malmö Skåne
Mån 30 Mars Chiquita Birka Stockholm Stockholm
Mån 30 Mars Tommys (FIN) Birka Stockholm Stockholm
Mån 30 Mars Fernandoz Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Mån 30 Mars Leif Hermanssons Duo Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Mån 30 Mars Drifters Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Mån 30 Mars Rospiggarna Viking Rosella Norrtälje Stockholm
Mån 30 Mars Agneta & Peter Folkparken Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån 30 Mars Tommy Löbel Swing Band Arnest bar & restaurang Sundbyberg Stockholm
Mån 30 Mars Matz Rogers Folkets Park Sala Sala Västmanland
Mån 30 Mars Micke Ahlgrens Tibroparken Tibro Västra Götaland
Mån 30 Mars Stefan Nilsson Axelhuset Göteborg Göteborg Västra Götaland
Tis 31 Mars Kenneth & Classe Åby Herrgård Västervik Kalmar
Tis 31 Mars Mats Bergmans Folkets Hus Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis 31 Mars Tång & Co Folkets Park Sjöbo Sjöbo Skåne
Tis 31 Mars Chiquita Birka Stockholm Stockholm
Tis 31 Mars Connys Lagagården Laholm Laholm Halland
Tis 31 Mars Fernandoz Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Tis 31 Mars Leif Hermanssons Duo Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Tis 31 Mars Drifters Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Tis 31 Mars Carlzons Alviks Kulturhus Stockholm Stockholm
Tis 31 Mars Rospiggarna Viking Rosella Norrtälje Stockholm
Tis 31 Mars Ingvar & Co Kvarnkullen Kungälv Västra Götaland
Tis 31 Mars Widuo Granbacken Löberöd Eslöv Skåne
Tis 31 Mars BarraBazz Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis 31 Mars Micke Ahlgrens Sundspärlan Helsingborg Skåne
Tis 31 Mars Trippix Parkhallen Borås Borås Västra Götaland
Tis 31 Mars Hazzes Wartagården Göteborg Göteborg Västra Götaland
Tis 31 Mars Matz Rogers Folkets Park Lidköping Lidköping Västra Götaland
Tis 31 Mars Ingez Cabinen, Forum Märsta Sigtuna Stockholm
Ons 1 April Kalle & Stefan Södra Ljunga bygdegård Ljungby Kronoberg
Ons 1 April Bosse Franks Folkets Hus Skärblacka Norrköping Östergötland
Ons 1 April Foxie Birka Stockholm Stockholm
Ons 1 April Leif Hermanssons Duo Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Ons 1 April Blender Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Ons 1 April Micke Ahlgrens Eringsboda Brunn Ronneby Blekinge
Ons 1 April Engdahls Stena Danica Göteborg Västra Götaland
Ons 1 April Rospiggarna Viking Rosella Norrtälje Stockholm
Ons 1 April Emg Antens Såg Alingsås Västra Götaland
Ons 1 April Matz Rogers Gruvan Grums Grums Värmland
Ons 1 April Orient Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons 1 April Sandins Folkets Park Arboga Arboga Västmanland
Ons 1 April Agneta & Peter Blackis Luleå Norrbotten
Ons 1 April Ingvar & Co Tölögården Kungsbacka Halland
Ons 1 April Lövgrens Falköpingsparken Falköping Västra Götaland
Ons 1 April Tång & Co Landerydgården Linköping Östergötland
Ons 1 April Guns Rosor (FIN) Viking Grace Stockholm Stockholm
Ons 1 April Ingez Tellus fritidscenter Stockholm Stockholm
Ons 1 April Charlies Folkets Hus Brastad Lysekil Västra Götaland
Ons 1 April Connys Sätila Bygdegård Marks Västra Götaland
Ons 1 April Trippix Tofta bygdegård Varberg Halland
Ons 1 April Erik Arnolds Parken Trelleborg Trelleborg Skåne
Tor 2 April Znits Fyris park Uppsala Uppsala
Tor 2 April Foxie Birka Stockholm Stockholm
Tor 2 April Leif Hermanssons Duo Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Tor 2 April Kenneth & Classe Folkets Park Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Tor 2 April Mogna Män Parkhallen Borås Borås Västra Götaland
Tor 2 April Christerz Folkets Hus Ersboda Umeå Västerbotten
Tor 2 April BriGoT Arena Rotebro Sollentuna Stockholm
Tor 2 April Anders Björk Stala bygdegård Orust Västra Götaland
Tor 2 April Gideons Biff Grill & Bar Eskilstuna Södermaland
Tor 2 April Mannerz Säterdalen Säter Dalarna
Tor 2 April Titanix Viking Grace Stockholm Stockholm
Tor 2 April Lövgrens Granbacken Löberöd Eslöv Skåne
Tor 2 April Tore Olofsson Kulturhuset Möllan Mölndal Västra Götaland
Fre 3 April Zandex Folkets Hus Lesjöfors Filipstad Värmland
Fre 3 April Leif Hermanssons Duo Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Fre 3 April Sverre Carlsson Fältöversten Dansträffen Stockholm Stockholm
Fre 3 April Likes Viking Rosella Norrtälje Stockholm
Fre 3 April Mannerz Folkets Hus Ersboda Umeå Västerbotten
Fre 3 April Callinaz Arena Varberg Varberg Halland
Fre 3 April Martinez Alviks Kulturhus Stockholm Stockholm
Fre 3 April Hazzes Medborgarhuset Tvååker Varberg Halland
Fre 3 April Charlies Älvkullen Höör Höör Skåne
Fre 3 April Pär Norlings Trångsvikens bygdegård Krokom Jämtland
Fre 3 April Gott & Blandat Folkets Hus Tving Karlskrona Blekinge
Fre 3 April Zethzons Folkets Hus Boo Nacka Stockholm
Fre 3 April Glenn-Endys Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre 3 April Skåningarna Folkets Park Arboga Arboga Västmanland
Fre 3 April Perikles Halmstad Live Halmstad Halland
Fre 3 April Black Jack Borgen Norrköping Norrköping Östergötland
Fre 3 April Blender Bellevueparken Karlshamn Karlshamn Blekinge
Fre 3 April Micke Ahlgrens Kvarnhagskällan Växjö Club68 Växjö Kronoberg
Fre 3 April Sandins Folkets Park Avesta Avesta Dalarna
Fre 3 April Jive Oasen Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Fre 3 April Cedrix Folkets Park Ödeshög Ödeshög Östergötland
Fre 3 April Mickes Folkets Hus Storuman Storuman Västerbotten
Fre 3 April Donnez Folkets Park Skara - Fokus Skara Västra Götaland
Lör 4 April Charlies Främmestads bygdegård Essunga Västra Götaland
Lör 4 April Hedins Folkets Hus Fengersfors Åmål Västra Götaland
Lör 4 April Engdahls Kvarnkullen Kungälv Västra Götaland
Lör 4 April Likes Viking Rosella Norrtälje Stockholm
Lör 4 April Sandins Delsbo bygdegård Hudiksvall Gävleborg
Lör 4 April Matz Bladhs Folkets Hus Forshaga Forshaga Värmland
Lör 4 April Jive Folkets Hus Skelleftehamn - Rotan Skellefteå Västerbotten
Lör 4 April Casanovas Parkhallen Borås Borås Västra Götaland
Lör 4 April Blender Parkhallen Borås Borås Västra Götaland
Lör 4 April Christerz Folkets Hus Lajksjö Dorotea Västerbotten
Lör 4 April Skåningarna Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Lör 4 April Mannerz Folkets Hus Piteå Piteå Norrbotten
Lör 4 April Donnez Grevieparken Båstad Skåne
Lör 4 April Samzons Jakobsbergs folkhögskola Järfälla Stockholm
Lör 4 April Expanders Vallsta bygdegård Bollnäs Gävleborg
Lör 4 April Ola & Jag Lövåsgården Härjedalen Jämtland
Sön 5 April Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön 5 April Edwings Best Western Plaza Hotel Eskilstuna Södermanland
Sön 5 April Jannez Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Sön 5 April Callinaz Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Sön 5 April Charlies Gunnarps bygdegård Falkenberg Halland
Sön 5 April Agneta & Peter Folkets Hus Östersund Östersund Jämtland
Sön 5 April Kalle & Stefan Kville bygdegård Tanum Västra Götaland
Sön 5 April Hedins Storfors Kulturhus Storfors Värmland
Sön 5 April Jive Blackis Luleå Norrbotten
Sön 5 April Ankies Färnäs bygdegård Mora Dalarna
Sön 5 April Pia Pihlgrens Folkets Park Hedemora Hedemora Dalarna
Sön 5 April Martinez GT-gården Jättendal Nordanstig Gävleborg
Sön 5 April Dur X Centrum Långås Falkenberg Halland
Sön 5 April Casanovas Ebba dansklubb Botkyrka Stockholm
Sön 5 April Donnez Folkets Hus Blomstermåla Mönsterås Kalmar
Sön 5 April Shine Folkets Hus Skoghall Hammarö Värmland
Sön 5 April Sandins Kulturens hus Bollnäs Bollnäs Gävleborg
Sön 5 April Cedrix Pensionärernas Hus i Nyköping Nyköping Södermanland
Sön 5 April Kjell-Reines Folkets Hus Arkelstorp Kristianstad Skåne
Mån 6 April Hedins Möklintagården Sala Västmanland
Mån 6 April PerHåkans Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Mån 6 April Mats Bergmans Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Mån 6 April Spotlight Viking Rosella Norrtälje Stockholm
Mån 6 April Xplays Tofta bygdegård Varberg Halland
Mån 6 April Mickes Folkparken Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån 6 April Jambalaya Arnest bar & restaurang Sundbyberg Stockholm
Mån 6 April Cedrix Allhuset Södertälje Södertälje Stockholm
Mån 6 April Anders Björk Axelhuset Göteborg Göteborg Västra Götaland
Mån 6 April Kalle & Stefan Allhem Färgelanda Färgelanda Västra Götaland
Tis 7 April Nordhs Folkets Park Sjöbo Sjöbo Skåne
Tis 7 April Junix Folkets Park Skara - Fokus Skara Västra Götaland
Tis 7 April PerHåkans Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Tis 7 April Mats Bergmans Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Tis 7 April Kjell Dahls Alviks Kulturhus Stockholm Stockholm
Tis 7 April Spotlight Viking Rosella Norrtälje Stockholm
Tis 7 April Renés favoriter Granbacken Löberöd Eslöv Skåne
Tis 7 April Hedins Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis 7 April Skåningarna Folkets Hus Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis 7 April Charlies Wartagården Göteborg Göteborg Västra Götaland
Tis 7 April Kalle & Stefan Kulturhuset Svanen Borlänge Dalarna
Tis 7 April Trippix Lagagården Laholm Laholm Halland
Tis 7 April C-Laget Folkets Hus Norrahammar Jönköping Jönköping
Ons 8 April Kenneth Hertz Folkets Hus Skärblacka Norrköping Östergötland
Ons 8 April Excess Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Ons 8 April Junix Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västmanland
Ons 8 April Cedrix Folkets Hus Ludvika Ludvika Dalarna
Ons 8 April Spotlight Viking Rosella Norrtälje Stockholm
Ons 8 April Charlies Åttersruds bygdegård Vänersborg Västra Götaland
Ons 8 April Avant Lauker byastuga Arvidsjaur Norrbotten
Ons 8 April Eklöfs Västerlösa bygdegård Linköping Östergötland
Ons 8 April Lars Erikssons Sporthallen Kungsgården Sandviken Gävleborg
Ons 8 April BarraBazz Blackis Luleå Norrbotten
Ons 8 April Bendéns Folkets Park Karlsholme Mariestad Västra Götaland
Ons 8 April Holens Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Ons 8 April Martinez Bergeforsparken Timrå Västernorrland
Ons 8 April Rent drag Sätila Bygdegård Marks Västra Götaland
Ons 8 April Connys Tofta bygdegård Varberg Halland
Ons 8 April Christerz Gnistan Gullänget Örnsköldsvik Västernorrland
Tor 9 April Edwings Folkets Park Vingåker Vingåker Södermanland
Tor 9 April Kalle & Stefan Eneborg Eneryda Älmhult Kronoberg
Tor 9 April Tommys (FIN) Folkets Hus Ersboda Umeå Västerbotten
Tor 9 April Date Viking Rosella Norrtälje Stockholm
Tor 9 April Sandbergs Alviks Kulturhus Stockholm Stockholm
Tor 9 April Jive Alviks Kulturhus Stockholm Stockholm
Tor 9 April Sannex Sydnärkehallen Hallsberg Örebro
Tor 9 April Larz Kristerz Sydnärkehallen Hallsberg Örebro
Tor 9 April Janssons orkester Boglösa bygdegård Enköping Uppsala
Fre 10 April Streaplers Folkets Park Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Fre 10 April Tommys (FIN) Folkets Hus Kalix Kalix Norrbotten
Fre 10 April Date Viking Rosella Norrtälje Stockholm
Fre 10 April Eva & Ingvar Falköpingsparken Falköping Västra Götaland
Fre 10 April Tony Alms Tofta bygdegård Varberg Halland
Fre 10 April Blender Tångahallen - Tånga Hed Vårgårda Västra Götaland
Fre 10 April Sannex Tångahallen - Tånga Hed Vårgårda Västra Götaland
Fre 10 April Holidays Folkets Park Sala Sala Västmanland
Fre 10 April Larz Kristerz Hotell Gustaf Fröding Karlstad Värmland
Lör 11 April Date Viking Rosella Norrtälje Stockholm
Lör 11 April Expanders Tångahallen - Tånga Hed Vårgårda Västra Götaland
Lör 11 April Casanovas Tångahallen - Tånga Hed Vårgårda Västra Götaland
Lör 11 April Rose-Maries Folkets Hus Arkelstorp Kristianstad Skåne
Lör 11 April Gideons Bankiren Västerås Västerås Västmanland
Lör 11 April Perikles Tingvalla Tomelilla Tomelilla Skåne
Sön 12 April Barbados Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Sön 12 April Titanix Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Sön 12 April Date Viking Rosella Norrtälje Stockholm
Sön 12 April Fernandoz Skoga bygdegård Hagfors Värmland
Sön 12 April Junix Lagerkvistsgatan 2 Eskilstuna Södermaland
Sön 12 April Engdahls Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Sön 12 April Larz Kristerz Eringsboda Brunn Ronneby Blekinge
Sön 12 April Candys Folkets Park Tomelilla Tomelilla Skåne
Sön 12 April Rent drag Centrum Långås Falkenberg Halland
Sön 12 April Glenn-Endys Ramshall Laholm Halland
Sön 12 April Sounders Folkets Park Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön 12 April Perikles Ekebo Ängelholm Skåne
Mån 13 April Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Mån 13 April Engdahls Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Mån 13 April Black Jack Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Mån 13 April Mogna Män Folkets Park Brännö Hylte Halland
Mån 13 April Agneta & Peter Häreborg Sundsvall Västernorrland
Mån 13 April Tommys (FIN) Norrmalmia Piteå Piteå Norrbotten
Mån 13 April Drifters Trombon Södertälje Södertälje Stockholm
Mån 13 April Edwings Folkungaskolan Linköping Linköping Östergötland
Mån 13 April Only on a monday Arnest bar & restaurang Sundbyberg Stockholm
Mån 13 April Matz Rogers Tibroparken Tibro Västra Götaland
Mån 13 April Hedins Viking Rosella Norrtälje Stockholm
Mån 13 April Casanovas Folkets Park Mörrum Karlshamn Blekinge
Mån 13 April Blender Parken Götene Götene Västra Götaland
Mån 13 April Trippix Sätila Bygdegård Marks Västra Götaland
Mån 13 April Wahlströms Nässjö Sportdansklubb Nässjö Jönköping
Tis 14 April Engdahls Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Tis 14 April Black Jack Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Tis 14 April Edwings Alviks Kulturhus Stockholm Stockholm
Tis 14 April Gott & Blandat Granbacken Löberöd Eslöv Skåne
Tis 14 April Kjell Dahls Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis 14 April Jive Folkets Hus Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis 14 April Rent drag Parkhallen Borås Borås Västra Götaland
Tis 14 April Kalle & Stefan Folkets Park Sjöbo Sjöbo Skåne
Tis 14 April Kjell & Kenneth Wartagården Göteborg Göteborg Västra Götaland
Tis 14 April Kenneth & Classe Folkets Park Lidköping Lidköping Västra Götaland
Tis 14 April Charlies Lagagården Laholm Laholm Halland
Ons 15 April Carlzons Duo Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Ons 15 April Mannerz Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Ons 15 April Sandins Gruvan Grums Grums Värmland
Ons 15 April Kjell Dahls Folkets Park Arboga Arboga Västmanland
Ons 15 April Mickes Blackis Luleå Norrbotten
Ons 15 April Hobbygänget Tölögården Kungsbacka Halland
Ons 15 April Lars Erikssons Landerydgården Linköping Östergötland
Ons 15 April Glenn-Endys Falköpingsparken Falköping Västra Götaland
Ons 15 April Kenneth Hertz Tellus fritidscenter Stockholm Stockholm
Ons 15 April Tång & Co Folkets Hus Brastad Lysekil Västra Götaland
Ons 15 April Diggarna Tofta bygdegård Varberg Halland
Tor 16 April Kalle & Stefan Folkets Park Rydaholm Värnamo Jönköping
Tor 16 April Svensktoppskalaset Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Tor 16 April Carlzons Duo Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Tor 16 April Titanix Viking Cinderella Stockholm Stockholm
Tor 16 April Tomaz & Co Folkets Park Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Tor 16 April BarraBazz Folkets Hus Ersboda Umeå Västerbotten
Tor 16 April Sigtuna Spelmän Arena Rotebro Sollentuna Stockholm
Tor 16 April Matz Lennarts Stala bygdegård Orust Västra Götaland
Fre 17 April Matz Bladhs Folkets Park Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Fre 17 April Lars Erikssons Fältöversten Dansträffen Stockholm Stockholm
Fre 17 April Tomaz & Co Folkets Hus Boo Nacka Stockholm
Fre 17 April Kalle & Stefan Södergården Motala Motala Östergötland
Fre 17 April Callinaz Folkets Hus Hallunda Botkyrka Stockholm
Fre 17 April Hasse Peters Medborgarhuset Tvååker Varberg Halland
Fre 17 April Sven-Rogers Folkets Park Avesta Avesta Dalarna
Fre 17 April Kvarnby Oasen Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Fre 17 April Streaplers Folkets Park Skara - Fokus Skara Västra Götaland
Lör 18 April Bob Stevens Skoga bygdegård Hagfors Värmland
Lör 18 April Mannerz Bällstabergsskolan Vallentuna Vallentuna Stockholm
Lör 18 April Bendix Folkets Hus Skelleftehamn - Rotan Skellefteå Västerbotten
Lör 18 April Lars Erikssons Höganlids Bygdegård Kinda Östergötland
Lör 18 April Wahlströms Viking Rosella Norrtälje Stockholm
Lör 18 April Tottes Klintgården Filipstad Värmland
Lör 18 April Kalle & Stefan Jägra bystuga Malung Malung Dalarna
Sön 19 April Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön 19 April Callinaz Folkets Park Vetlanda Vetlanda Jönköping
Sön 19 April Jonnys Folkets Park Arboga Arboga Västmanland
Sön 19 April Jive GT-gården Jättendal Nordanstig Gävleborg
Sön 19 April Connys Centrum Långås Falkenberg Halland
Sön 19 April Lövgrens Folkets Hus Blomstermåla Mönsterås Kalmar
Sön 19 April Junix Kulturens hus Bollnäs Bollnäs Gävleborg
Sön 19 April Cedrix Folkets Hus Arkelstorp Kristianstad Skåne
Mån 20 April Duo Vi Folkparken Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån 20 April Wojtek kvartett Arnest bar & restaurang Sundbyberg Stockholm
Mån 20 April Junix Allhuset Södertälje Södertälje Stockholm
Mån 20 April Conny Brodin Axelhuset Göteborg Göteborg Västra Götaland
Tis 21 April Hazzes Folkets Park Skara - Fokus Skara Västra Götaland
Tis 21 April BarraBazz Alviks Kulturhus Stockholm Stockholm
Tis 21 April Charlies Kvarnkullen Kungälv Västra Götaland
Tis 21 April Orient Folkets Hus Timsfors Markaryd Kronoberg
Tis 21 April Ajax Granbacken Löberöd Eslöv Skåne
Tis 21 April Lars Erikssons Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis 21 April Lövgrens Folkets Hus Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis 21 April Gott & Blandat Folkets Park Sjöbo Sjöbo Skåne
Tis 21 April Kent & Henke Wartagården Göteborg Göteborg Västra Götaland
Tis 21 April Junix Kulturhuset Svanen Borlänge Dalarna
Ons 22 April Lars Erikssons Folkets Hus Gubbo Smedjebacken Dalarna
Ons 22 April BarraBazz Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västmanland
Ons 22 April Roger Lindbloms Folkets Park Karlsholme Mariestad Västra Götaland
Ons 22 April Bex:s Tellus fritidscenter Stockholm Stockholm
Ons 22 April Rent drag Tofta bygdegård Varberg Halland
Ons 22 April Serenad Gnistan Gullänget Örnsköldsvik Västernorrland
Tor 23 April Holens Folkets Park Vingåker Vingåker Södermanland
Tor 23 April Avant Folkets Hus Ersboda Umeå Västerbotten
Tor 23 April Karl-Erik Park Malåborg Malå Västerbotten
Tor 23 April Stefan Nilsson Stala bygdegård Orust Västra Götaland
Tor 23 April Expanders Vemdalsskalet Härjedalen Jämtland
Fre 24 April Tomaz & Co Fältöversten Dansträffen Stockholm Stockholm
Fre 24 April Mogna Män Tofta bygdegård Varberg Halland
Fre 24 April Olle Kjells Folkets Hus Östavall Ånge Västernorrland
Fre 24 April Charlies Tösse bygdegård Åmål Västra Götaland
Fre 24 April Mickes Medborgarhuset Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre 24 April Black Jack Folkets Hus Östersund Östersund Jämtland
Fre 24 April Kalle & Stefan Västerlösa bygdegård Linköping Östergötland
Fre 24 April Jannez Vemdalsskalet Härjedalen Jämtland
Fre 24 April Engdahls Folkets Park Arboga Arboga Västmanland
Fre 24 April Excess Folkets Hus Hallunda Botkyrka Stockholm
Fre 24 April Larz Kristerz Halmstad Live Halmstad Halland
Fre 24 April Streaplers Grevieparken Båstad Skåne
Fre 24 April BoMix Grevieparken Båstad Skåne
Lör 25 April Mickeys Olympia Bredbyn Örnsköldsvik Västernorrland
Lör 25 April Matz Rogers Arena Rotebro Sollentuna Stockholm
Lör 25 April Mats Bergmans Kristallen Nybro Nybro Kalmar
Lör 25 April Drifters Liseberg Polketten Göteborg Västra Götaland
Lör 25 April Eloge Vemdalsskalet Härjedalen Jämtland
Lör 25 April Gott & Blandat Häradshammars bygdegård Norrköping Östergötland
Lör 25 April Larz Kristerz Kristianstad ishall Kristianstad Skåne
Lör 25 April Matz Bladhs Kristianstad ishall Kristianstad Skåne
Sön 26 April Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön 26 April Mickes Häreborg Sundsvall Västernorrland
Sön 26 April Candix Folkets Hus Svedala Svedala Skåne
Sön 26 April Danz-Anderz Seniorernas hus Karlstad Karlstad Värmland
Sön 26 April Kjell-Reines Folkungaskolan Linköping Linköping Östergötland
Sön 26 April Diggarna Centrum Långås Falkenberg Halland
Mån 27 April Bendix Folkparken Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån 27 April Tommy Löbel Swing Band Arnest bar & restaurang Sundbyberg Stockholm
Mån 27 April Jive Tibroparken Tibro Västra Götaland
Mån 27 April Micke Ahlgrens Silja Galaxy Stockholm Stockholm
Mån 27 April Bengt Åkerberg Axelhuset Göteborg Göteborg Västra Götaland
Tis 28 April Bosse Franks Åby Herrgård Västervik Kalmar
Tis 28 April Eklöfs Alviks Kulturhus Stockholm Stockholm
Tis 28 April Connys Kvarnkullen Kungälv Västra Götaland
Tis 28 April Cedrix Granbacken Löberöd Eslöv Skåne
Tis 28 April Junix Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis 28 April Orient Folkets Park Sjöbo Sjöbo Skåne
Tis 28 April Mogna Män Folkets Park Lidköping Lidköping Västra Götaland
Ons 29 April Charlies Kulturhuset Sävsjö Sävsjö Jönköping
Ons 29 April Cedrix Tölögården Kungsbacka Halland
Ons 29 April Stisses Landerydgården Linköping Östergötland
Ons 29 April Wahlén & Segeblad Tellus fritidscenter Stockholm Stockholm
Ons 29 April Kenneth & Classe Folkets Hus Brastad Lysekil Västra Götaland
Tor 30 April Charlies Folkets Park Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Tor 30 April Chiquita Kvarnkullen Kungälv Västra Götaland
Tor 30 April Martinez Liseberg Polketten Göteborg Västra Götaland
Tor 30 April Matz Rogers Folkets Park Avesta Avesta Dalarna