Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser en vecka framåt

Antal danser: 119

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
December
Tis6 13.00-16.00 Edwings Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tis6 13.30-17.00 Jompaz Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis6 19.00-22.30 Micke Ahlgrens Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis6 18.30-21.00 Trippix Folkets Hus Norrahammar Norrahammar Jönköping Jönköping
Tis6 15.00-19.00 Tång & Co Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Tis6 18.00-21.30 Hazzes med Maria Hindås Rotunda Hindås Härryda Västra Götaland
Tis6 19.30-23.00 Charlies Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland
Tis6 19.00-22.30 Dur X Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Tis6 15.00-17.30 Trebello Sjöstugan Myggenäs Tjörn Västra Götaland
Tis6 Jive Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis6 Spotlight Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons7 13.30-17.00 Edwings Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons7 19.00-22.30 Strike Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons7 13.30-17.00 Remix Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Ons7 17.00-20.00 Bosse Franks Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons7 18.00-21.30 Svenne och Jörgen Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Ons7 19.00-22.00 C-Laget Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Ons7 14.00-17.00 Stisses Duo Landerydgården Hjulsbro Linköping Östergötland
Ons7 19.00-22.00 Evert & Gunnar Lurs bygdegård Lur Tanum Västra Götaland
Ons7 19.00-22.30 Glads Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Ons7 16.00 Candys Parken Trelleborg Trelleborg Trelleborg Skåne PRO
Ons7 19.00-22.00 Avant Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
Ons7 19.00-22.30 Lars-Rogers Sätila Bygdegård Sätila Marks Västra Götaland
Ons7 17.00-20.30 Kalle & Stefan Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg PRO
Ons7 18.30-22.30 Orient Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons7 13.00-16.00 Patrick Eklöf Tellus fritidscenter Södermalm Stockholm Stockholm
Ons7 19.30-23.00 Trippix Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Ons7 Titanix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons7 Spotlight Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons7 14.00-16.00 Phix ÖV-huset Landskrona Landskrona Landskrona Skåne
Tor8 19.00-21.30 Kollijox Arena Rotebro Rotebro Sollentuna Stockholm
Tor8 18.00-21.00 Charlies Bredaryds bygdegård Bredaryd Värnamo Jönköping PRO
Tor8 13.00-16.00 Duo Vi Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Tor8 18.30-22.00 BarraBazz Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor8 13.00-17.00 Matz Bladhs Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor8 18.30-22.30 Donnez Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor8 11.30-14.30 Connys Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor8 17.00-20.30 Orient Tornsborgs Tivoli Färingtofta Klippan Skåne SPF
Tor8 Spotlight Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor8 Chuck Berry Mania Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Fre9 19.00-22.30 Holens Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre9 19.00-23.00 Donnez Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre9 13.00-16.00 Patrick Eklöf Folkets Hus Boo Saltsjö-Boo Nacka Stockholm
Fre9 20.00-24.00 Carisma (FIN) Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre9 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre9 13.30-17.00 Junix Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Fre9 20.00-24.00 Casanovas Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre9 20.00-24.00 Sannex Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre9 13.00-16.00 Lars Erikssons Hjorthagens kulturhus Hjorthagen Stockholm Stockholm Dansträffen
Fre9 21.00-01.00 Streaplers Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Fre9 20.00-24.00 Blender Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Fre9 14.00-17.00 Cedrix Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland SKPF
Fre9 19.00-22.30 Kalle & Stefan Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland
Fre9 14.00-18.00 Tobbes Duo Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre9 Black Jack Quality Hotel Vänersborg Vänersborg Vänersborg Västra Götaland
Fre9 21.00-01.00 Lasse Stefanz Statt Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Fre9 Phix Surbrunnsparken Ystad Ystad Ystad Skåne
Fre9 14.00-17.00 Tång & Co Södergården Motala Motala Motala Östergötland PRO
Fre9 20.00-24.00 Holidays Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre9 18.30-22.00 Hazzes Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Fre9 Matz Bladhs Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Lör10 20.00-24.00 Matz Bladhs Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör10 19.00-23.00 PHs Bällstabergsskolan Vallentuna Vallentuna Vallentuna Stockholm
Lör10 21.00-01.00 Perikles Dagstorp Gillestuga Dösjebro Kävlinge Skåne
Lör10 22.00-01.00 The Neighbours DK Glada Hudik Hudiiksvall Hudiksvall Gävleborg
Lör10 Black Jack Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Lör10 20.00-24.00 Donnez Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Lör10 20.00-24.00 Carisma (FIN) Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör10 20.00-24.00 Expanders Folkets Hus Skelleftehamn - Rotan Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör10 21.00-02.00 Streaplers Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Lör10 21.00-02.00 Jannez Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Lör10 21.00-02.00 Lasse Stefanz Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Lör10 19.30-24.00 Ingvar Fahsts Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne
Lör10 21.00-24.00 Xplays Främmestads bygdegård Främmestad Essunga Västra Götaland
Lör10 19.00-23.00 Fernandoz Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör10 21.00-01.00 Callinaz Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Lör10 21.00-01.00 Mac Thonyz Hotell Scheele Köping Köping Västmanland
Lör10 20.00-24.00 Blender Jivers DC Växjö Växjö Kronoberg
Lör10 20.00-24.00 Holidays Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Lör10 21.00-01.00 Wahlströms Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Lör10 Phix Surbrunnsparken Ystad Ystad Ystad Skåne
Lör10 20.30-00.30 Kjellez Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör10 21.00-01.00 Casanovas Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör10 13.30-16.30 Uppland Big Band Vaksalaskolan Uppsala Uppsala Uppsala
Lör10 Janssons Combo Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön11 17.00-21.00 Donnez Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön11 18.00-21.30 Kalle & Stefan Folkets Park Brännö Brännö Hylte Halland
Sön11 17.00-21.00 Streaplers Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön11 18.00-21.30 Black Jack Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön11 18.00-21.30 Jive Gnistan Gullänget Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Sön11 18.00-21.30 Carisma (FIN) GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Sön11 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön11 17.30-21.30 Blender Nässjö Sportdansklubb Nässjö Nässjö Jönköping
Sön11 17.00-21.00 Fernandoz Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön11 17.00-21.00 Callinaz Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Sön11 17.00-21.00 Voize Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön11 Matz Bladhs Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön11 Erik Lihm Duo Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön11 17.00-20.00 Icaros Åkerbogården Linghem Linköping Östergötland
Sön11 15.00-18.00 Lars Erikssons Östra Tollstad bygdegård Mantorp Mjölby Östergötland PRO
Mån12 14.00-17.00 Eklöfs Allaktivitetshuset i Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm PRO
Mån12 12.00-14.30 Stefan Nilsson Axelhuset Göteborg Göteborg Göteborg Västra Götaland
Mån12 19.00-22.00 Jive Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån12 15.00-18.30 Trippz Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne PRO
Mån12 19.30-23.00 Blender Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland
Mån12 13.30-17.00 Kalle & Stefan Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Mån12 18.00-21.30 Junix Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Mån12 Matz Bladhs Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån12 Erik Lihm Duo Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis13 13.00-16.00 BarraBazz Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tis13 13.30-17.00 Matz Rogers Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis13 19.00-22.30 Sandins Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis13 18.00-21.30 Kent & Henke Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Tis13 16.00-20.00 Stefan & Tobbe Granada Lönsboda Osby Skåne PRO
Tis13 14.00-17.30 Remix Kulturhuset Svanen Borlänge Borlänge Dalarna PRO
Tis13 19.30-23.00 C-Laget Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland
Tis13 14.00-17.00 Elvis4ever Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Tis13 Erik Lihm Duo Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis13 Matz Bladhs Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm