Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i februari

Antal danser: 52

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Februari
Fre28 13.00-16.00 You & Me Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre28 19.30-23.00 Holens Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre28 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre28 19.00-23.00 PerHåkans Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Fre28 19.00-23.00 Cedrix Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Fre28 21.00-01.00 Pepita Slappers Folkets Hus Ljusne Ljusne Söderhamn Gävleborg
Fre28 19.00-22.30 Matti Modig Folkets Hus Östavall Östavall Ånge Västernorrland PRO
Fre28 21.00-01.00 Donnez Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Fre28 18.00-21.30 Eklöfs Frödinge bygdegård Vimmerby Vimmerby Kalmar SPF
Fre28 20.00-24.00 Callinaz Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre28 13.00-16.00 Leif Hermanssons Duo Fältöversten Dansträffen Stockholm Stockholm Stockholm PRO
Fre28 21.00-01.00 Lasse Stefanz Grevieparken Grevie Båstad Skåne
Fre28 15.00-18.30 Kalle & Stefan Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Fre28 19.00-22.30 Bo Liljedahl Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland
Fre28 19.00-22.30 Jive Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre28 14.00-18.00 Hedins Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre28 21.00-01.00 Blender Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Fre28 14.00-17.00 Tomaz & Co Skeppet Bålsta Bålsta Håbo Uppsala
Fre28 18.00-21.30 Lars Erikssons Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna PRO
Fre28 21.00-01.00 Black Jack Stadt Vetlanda Vetlanda Vetlanda Jönköping
Fre28 20.00-24.00 Holidays Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre28 20.00-24.00 Streaplers Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Fre28 18.30-22.00 Charlies Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland SPF
Fre28 20.00-24.00 Martinez Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Fre28 19.00-23.00 Svantes Tösse bygdegård Tösse Åmål Västra Götaland
Fre28 Mickeys Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Lör29 15.00-18.00 Lars Erikssons Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Lör29 21.00-01.00 Drifters Arenan Västervik Resort Västervik Västervik Kalmar
Lör29 20.00-24.00 Skåningarna Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör29 22.00-02.00 Avant Camp Borga Borgafjäll Dorotea Västerbotten
Lör29 20.30 Maximalt Charlies Oxelösund Oxelösund Oxelösund Södermaland
Lör29 20.00-24.00 Jive Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör29 20.00-24.00 Donnez Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Lör29 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör29 20.00-24.00 Highlights Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Lör29 20.00-24.00 Glenn-Endys Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör29 19.00-23.00 Engdahls Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör29 20.00-02.00 Grönwalls Hotell Charlottenberg Charlottenberg Eda Värmland
Lör29 20.00-02.00 Pia Pihlgrens Hotell Charlottenberg Charlottenberg Eda Värmland
Lör29 20.00-24.00 Gideons Häradshammars bygdegård Vikbolandet Norrköping Östergötland
Lör29 20.00-24.00 Blender Jivers DC Växjö Växjö Kronoberg
Lör29 20.00-24.00 Sannex Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Lör29 21.00-01.00 PerHåkans Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Lör29 21.00-01.00 Micke Wez Restaurang Le Chef Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör29 19.00-23.00 Hedins Rosendalsskolan Vallentuna Vallentuna Stockholm
Lör29 19.00-23.00 Kalle & Stefan Sjötofta Fritid Sävshult Tranemo Västra Götaland
Lör29 20.00-24.00 Fernandoz Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Lör29 21.00-02.00 Martinez Stora Björn Borlänge Borlänge Borlänge Dalarna
Lör29 20.00-24.00 Matz Bladhs Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör29 21.00-01.00 Flamingokvintetten Törringelund Oxie Malmö Skåne
Lör29 21.00-01.00 Streaplers Törringelund Oxie Malmö Skåne
Lör29 Mickeys Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm