Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i februari

Antal danser: 231

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Februari 2023
Ons1 13.30-17.00 Micke Ahlgrens Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons1 19.00-22.30 Ola & Jag Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons1 13.30-17.00 Tomaz & Co Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Ons1 18.00-21.30 Kent & Henke Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland PRO
Ons1 19.00-22.00 Mickes Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
Ons1 18.30-22.30 Kalle & Stefan Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Tor2 13.00-16.00 Mickes Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Tor2 18.30-22.00 Bob Stevens Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor2 19.00-23.00 Perikles Folkets Hus Säter Säter Säter Dalarna
Tor2 18.30-22.30 Black Jack Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor2 17.00-20.30 Kalle & Stefan Tornsborgs Tivoli Färingtofta Klippan Skåne SPF
Tor2 Vinylbandet Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tor2 New Generation Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Fre3 Jannez Centralen Sundsvall Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Fre3 19.00-23.00 Black Jack Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre3 20.00-24.00 Perikles Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre3 20.00-24.00 Bob Stevens Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre3 20.00-24.00 Fernandoz Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre3 20.00-24.00 Casanovas Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre3 20.00-24.00 Blender Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre3 14.00-17.00 Nya Widuo Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland SKPF
Fre3 19.00-22.30 Kenneth & Classe Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland
Fre3 20.00-24.00 Engdahls Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre3 18.30-22.00 Hazze Peter Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Fre3 18.00-21.30 Orient Tuna bygdegård Vimmerby Tuna Vimmerby Kalmar PRO
Lör4 19.00-23.00 Wahlströms Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör4 Perikles Folkets Hus Erikslund Erikslund Ånge Västernorrland
Lör4 20.00-24.00 Bob Stevens Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör4 19.00-23.00 Black Jack Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Lör4 19.00-23.00 Engdahls Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör4 20.00-24.00 Casanovas Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Lör4 Blender Silja Serenade Stockholm Stockholm Stockholm
Lör4 20.00-24.00 Donnez Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön5 17.00-21.00 Voize Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön5 18.00-21.30 Black Jack Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön5 17.00-21.00 Wahlströms Folkets Park Vetlanda Vetlanda Vetlanda Jönköping
Sön5 18.00-21.00 Kenneth & Classe Gunnarps bygdegård Gunnarp Falkenberg Halland SPF
Sön5 18.00-21.30 Bob Stevens Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Sön5 17.00-20.00 Charlies Kville bygdegård Kville Tanum Västra Götaland
Sön5 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön5 Blender Silja Serenade Stockholm Stockholm Stockholm
Sön5 17.00-21.00 Perikles Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Sön5 13.00-16.00 Sverre Carlsson Tuben Farsta Farsta Farsta Stockholm PRO
Mån6 19.00-22.00 Mickes Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån6 13.30-17.00 Hedins Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Mån6 14.00-17.00 Rixons Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Mån6 18.00-21.30 Bob Stevens Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Mån6 19.30-23.00 Xplays Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Tis7 13.30-17.00 Hedins Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis7 18.00-21.30 Kent & Henke Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Tis7 18.00-22.00 Matz Bladhs Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis7 Micke Ahlgrens Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis7 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis7 Alvenfors Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons8 18.00-22.00 Matz Bladhs Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons8 18.00-21.30 Fernandoz Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons8 13.30-17.00 Samzons Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons8 19.00-22.30 Christerz Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Ons8 19.00-22.00 Ola & Jag Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
Ons8 18.30-22.30 Trippz Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons8 19.00-22.00 Tempo Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Tor9 18.00-21.00 Orient Bredaryds bygdegård Bredaryd Värnamo Jönköping PRO
Tor9 17.00-20.30 Kenneth & Classe Eneborg Eneryda Eneryda Älmhult Kronoberg SPF
Tor9 18.30-22.30 Bob Stevens Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor9 19.00-23.00 Perikles Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre10 Perikles Folkets Hus & Park Skurup Skurup Skurup Skåne
Fre10 20.00-24.00 Allstars Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre10 20.00-24.00 Black Jack Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Fre10 19.30-23 30 Matz Bladhs Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Fre10 14.00-17.00 Orient Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland SKPF
Fre10 19.00-22.30 Jive Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre10 21.00-01.00 Blender Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Fre10 20.00-24.00 Donnez Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre10 Streaplers Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Lör11 19.00-23.00 Engdahls Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör11 21.30-01.30 Sannex Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Lör11 20.00-24.00 Allstars Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Lör11 20.00-24.00 Ron Thomson Folkets Hus Norrfjärden Norrfjärden Piteå Norrbotten
Lör11 19.00-23.00 Donnez Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör11 Streaplers Hotell Kristina Sigtuna Sigtuna Stockholm
Lör11 20.00-24.00 Matz Bladhs Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Lör11 Shine Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg
Lör11 19.00-23.00 Voize Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg Club68
Lör11 Junix Marmorbyns bygdegård Marmorbyn Vingåker Södermanland
Lör11 Perikles Parken Trelleborg Trelleborg Trelleborg Skåne
Lör11 20.00-24.00 Martinez Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Lör11 20.00-24.00 Black Jack Ramshall Veinge Laholm Halland
Lör11 21.00-01.00 Blender Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Sön12 19.00-22.30 Ola & Jag Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Sön12 17.00-21.00 Engdahls Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön12 18.00-22.00 Blender Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön12 17.00-21.00 Black Jack Granada Lönsboda Osby Skåne
Sön12 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön12 17.00-21.00 Matz Bladhs Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön12 Leif Kronlund Storband Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön12 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån13 18.00-21.30 Engdahls Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Mån13 Jive Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån13 Fernandoz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån13 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis14 13.30-17.00 Holens Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis14 16.00-20.00 Orient Granada Lönsboda Osby Skåne PRO
Tis14 18.00-21.30 Kent & Henke Hindås Rotunda Hindås Härryda Västra Götaland
Tis14 18.00-22.00 Voize Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis14 Fernandoz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis14 Jive Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis14 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons15 13.30-17.00 Janssons orkester Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons15 18.00-21.30 Rios Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland PRO
Ons15 19.00-22.00 Christerz Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
Ons15 18.30-22.30 Toini Ahlms Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons15 13.00-16.00 Patrick Eklöf Tystberga bygdegård Tystberga Nyköping Södermanland
Ons15 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons15 Titanix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons15 Hollyz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor16 18.30-22.00 Mickes Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor16 17.00-20.30 Orient Folkets Park Rydaholm Rydaholm Värnamo Jönköping PRO
Tor16 13.30-16.00 Junix Folkungaskolan Linköping Linköping Linköping Östergötland
Tor16 18.30-22.30 Kjellez Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor16 17.00-20.30 Trippz Tornsborgs Tivoli Färingtofta Klippan Skåne SPF
Tor16 Chuck Berry Mania Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Fre17 19.00-23.00 Holidays Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre17 20.00-24.00 Martinez Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre17 20.00-24.00 Hollyz Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre17 20.00-24.00 Jannez Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre17 19.00-23.00 Strike Folkets Park Skeer Skeer Orsa Dalarna SPF
Fre17 21.00-01.00 Matz Bladhs Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Fre17 14.00-17.00 Kenneth & Classe Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland SKPF
Fre17 18.00-21.30 Stisses Duo Skeppet Målilla Målilla Hultsfred Kalmar PRO
Fre17 20.00-24.00 Bob Stevens Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre17 18.30-22.00 Charlies Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Fre17 Micke Ahlgrens Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Lör18 19.00-23.00 Jannez Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör18 20.00-24.00 Martinez Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör18 18.00-22.00 Holens Häradshammars bygdegård Vikbolandet Norrköping Östergötland
Lör18 19.00-23.00 Kjellez Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Lör18 19.00-23.00 Matz Bladhs Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör18 20.00-24.00 Holidays Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör18 Eloge Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör18 Larz Kristerz Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Sön19 19.00-22.00 Strike Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Sön19 17.00-21.00 Holidays Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön19 18.00-21.30 Kenneth & Classe Folkets Park Brännö Brännö Hylte Halland
Sön19 17.00-21.00 Bob Stevens Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön19 18.00-21.30 Matz Bladhs Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön19 18.00-21.30 Jive Isladan Bjästa Bjästa Örnsköldsvik Västernorrland
Sön19 17.00-20.00 Spelfinkarna Kville bygdegård Kville Tanum Västra Götaland
Sön19 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön19 17.30-21.30 Excess Nässjö Sportdansklubb Nässjö Nässjö Jönköping
Sön19 17.00-20.30 Samzons Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Sön19 13.00-16.00 Tony Viborgs Tuben Farsta Farsta Farsta Stockholm PRO
Sön19 Spotlight Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån20 19.00-22.00 Ola & Jag Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån20 14.00-17.00 Kalle & Stefan Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Mån20 Spotlight Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån20 Bob Stevens Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån20 Engdahls Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis21 13.30-17.00 Tobbes Duo Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis21 17.00-20.30 Trasthen & Stahren Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg PRO
Tis21 18.00-21.30 Roger Lindbloms Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Tis21 18.00-22.00 Fernandoz Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis21 Bob Stevens Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis21 Engdahls Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis21 Spotlight Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons22 18.00-21.30 Sounders Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons22 18.00-21.00 Kenneth & Classe Folkets Hus Brastad Brastad Lysekil Västra Götaland PRO
Ons22 13.30-17.00 Jompaz Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons22 18.00-21.30 Matz Rogers Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Ons22 19.00-22.00 Jörnetorparns Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Ons22 19.00-22.30 Strike Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Ons22 18.30-22.30 Nordhs Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons22 19.00-22.00 Hazzes Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Ons22 PHs Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons22 Casanovas Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons22 Spotlight Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor23 18.00-21.30 Kalle & Stefan Exposkolan f.d. Östboskolan Värnamo Värnamo Jönköping PRO
Tor23 Sannex Folkan Matfors Matfors Sundsvall Västernorrland
Tor23 16.00-20.00 Bengt-Ingvarz Folkets Park Knislinge Knislinge Östra Göinge Skåne PRO
Tor23 18.00-21.00 Mogna Män Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland PRO
Tor23 13.00-17.00 Engdahls Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor23 13.00-16.00 Patrick Eklöf Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Tor23 18.30-22.30 Brogrens Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor23 18.00-21.30 Remix Valhalla Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
Fre24 Sannex Folkets Hus Bräcke Bräcke Bräcke Jämtland
Fre24 20.00-24.00 Ej fastställt Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre24 20.30-24.00 Black Jack Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland
Fre24 19.30-23 30 Holidays Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Fre24 18.00-21.30 Kenneth & Classe Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar PRO
Fre24 Donnez Grevieparken Grevie Båstad Skåne
Fre24 13.00-16.00 Janne Martins Hjorthagens kulturhus Hjorthagen Stockholm Stockholm Dansträffen
Fre24 19.00-23.00 Engdahls Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg Club68
Fre24 14.00-17.00 Hardys Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland SKPF
Fre24 19.00-22.30 Serenad Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre24 18.30-21.30 Mickes Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Fre24 21.00-01.00 Highlights Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Fre24 14.00-17.00 Pär Norlings Skeppsgården Bålsta Håbo Uppsala
Fre24 20.00-24.00 Fernandoz Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre24 20.00-24.00 Jannez Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Fre24 Wahlströms Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör25 21.00-01.00 Allstars Alnö bryggeri Alnö Sundsvall Västernorrland
Lör25 19.00-23.00 Donnez Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör25 19.00-23.00 Martinez Bällstabergsskolan Vallentuna Vallentuna Vallentuna Stockholm
Lör25 Sannex Folkets Hus Forum Junsele Sollefteå Västernorrland
Lör25 19.00-22.30 Jive Folkets Hus Skelleftehamn - Rotan Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör25 19.00-23.00 Expanders Folkets Park Huskvarna Huskvarna Jönköping Jönköping
Lör25 20.00-24.00 Holidays Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör25 20.00-24.00 Xplays Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Lör25 19.00-23.00 Black Jack Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör25 19.00-23.00 Foxie Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Lör25 Wahlströms Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön26 19.00-22.00 Mickes Folkets Hus Norrfjärden Norrfjärden Piteå Norrbotten
Sön26 18.00-22.00 Sannex Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön26 17.00-21.00 Engdahls Granada Lönsboda Osby Skåne
Sön26 17.00-21.00 Donnez Holken Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön26 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön26 16.30-20.30 Shine Swinghallen Växjö Växjö Växjö Kronoberg
Sön26 Junix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön26 Kjellez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön26 Black Jack Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån27 18.00-21.30 Voize Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Mån27 17.00-20.30 Nordhs Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne Seniordanser.se
Mån27 Junix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån27 Black Jack Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån27 Kjellez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis28 13.30-17.00 BarraBazz Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis28 19.00-22.30 Voize Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis28 18.00-21.30 Orient Hindås Rotunda Hindås Härryda Västra Götaland
Tis28 18.00-22.00 Brogrens Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis28 Kjellez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis28 Black Jack Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis28 Junix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm