Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i januari

Antal danser: 270

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Januari 2023
Sön1 18.00-22.00 Kjellez Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Sön1 18.00-22.00 Donnez Ramshall Veinge Laholm Halland
Sön1 17.00-21.00 Casanovas Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Sön1 20.00-24.00 Streaplers Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Sön1 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön1 Hollyz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön1 Engdahls Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån2 18.00-21.30 Bob Stevens Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Mån2 19.30-23.00 Foxie Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Mån2 Black Jack Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån2 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån2 Engdahls Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis3 18.00-21.30 Kenneth & Classe Hindås Rotunda Hindås Härryda Västra Götaland
Tis3 Engdahls Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis3 Black Jack Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis3 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons4 13.30-17.00 Matz Rogers Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons4 18.00-21.00 Ola & Jag Gnistan Gullänget Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Ons4 19.00-22.30 Framed Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Ons4 19.00-23.00 Casanovas Stora Björn - Galaxen Borlänge Borlänge Dalarna
Ons4 17.00-20.30 Hardys Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg PRO
Ons4 PHs Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons4 Callinaz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons4 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor5 19.00-23.00 Streaplers Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tor5 Larz Kristerz Bygdegården Evertsberg Evertsberg Älvdalen Dalarna
Tor5 19.00-23.00 Ej fastställt Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne
Tor5 20.00-24.00 Carisma (FIN) Folkets Hus Norrfjärden Norrfjärden Piteå Norrbotten
Tor5 21.30-01.30 Jannez Folkets Hus Umeå Umeå Umeå Västerbotten
Tor5 21.30-01.30 Blender Folkets Hus Umeå Umeå Umeå Västerbotten
Tor5 19.00-23.00 Casanovas Folkets Park Huskvarna Huskvarna Jönköping Jönköping
Tor5 Holidays Folkets Park Knislinge Knislinge Östra Göinge Skåne
Tor5 21.00-01.00 Allstars Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Tor5 21.00-01.00 Engdahls Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor5 20.00-24.00 Donnez Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Tor5 20.00-24.00 Date Kåken Mellerud Mellerud Mellerud Västra Götaland
Tor5 18.00-22.00 Kalle & Stefan Lagerkvistsgatan 2 Eskilstuna Eskilstuna Södermaland
Tor5 21.00-01.00 Lasse Stefanz Parken Trelleborg Trelleborg Trelleborg Skåne
Tor5 Brogrens Surbrunnsparken Ystad Ystad Ystad Skåne
Tor5 21.00-01.00 Nordhs Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne Andelsdans
Tor5 20.00-24.00 Matz Bladhs Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Tor5 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre6 17.00-21.00 Micke Ahlgrens Arena Rotebro Rotebro Sollentuna Stockholm
Fre6 19.00-23.00 Matz Bladhs Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre6 17.00-21.00 Fernandoz Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Fre6 20.00-24.00 Blender Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Fre6 20.00-24.00 Callinaz Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre6 20.00-24.00 Wahlströms Kristinehamn CC Kristinehamn Kristinehamn Värmland
Fre6 20.00-24.00 Casanovas Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Fre6 21.00-01.00 Sannex Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Fre6 Jannez Sporthallen Häggenås Häggenås Östersund Jämtland
Fre6 21.00-01.00 Larz Kristerz Statt Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Fre6 18.30-22.00 Cedrix Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Fre6 17.00-21.00 Donnez Trombon Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Fre6 19.00-22.30 Ola & Jag Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland
Fre6 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre6 PHs Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Lör7 19.00-23.00 Casanovas Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör7 Jannez Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Lör7 Perikles Grand Kristianstad Kristianstad Kristianstad Skåne
Lör7 19.00-23.00 Donnez Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör7 19.00-24.00 Expanders Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör7 19.00-24.00 Blender Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör7 21.00-01.00 Lasse Stefanz Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Lör7 Callinaz Sägnernas Hus Sandhem Mullsjö Jönköping
Lör7 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön8 17.00-21.00 Blender Ebba dansklubb Tullinge Botkyrka Stockholm
Sön8 17.00-21.00 Micke Ahlgrens Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön8 17.00-20.00 Kalle & Stefan Kville bygdegård Kville Tanum Västra Götaland
Sön8 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön8 13.00-16.00 Holens Pensionärernas Hus i Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Sön8 13.00-16.00 Happy Tunes Tuben Farsta Farsta Farsta Stockholm PRO
Sön8 Bob Stevens Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön8 Donnez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön8 Dur X Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön8 Casanovas Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön8 Duo Vi Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön8 Streaplers Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön8 17.00-21.00 Matz Bladhs Walencia Falkenberg Falkenberg Halland
Mån9 13.30-17.00 Tobbes Duo Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Mån9 14.00-17.00 Farozon Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Mån9 18.00-21.30 Matz Rogers Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Mån9 Duo Vi Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån9 Fernandoz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån9 Matz Bladhs Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån9 Dur X Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån9 Micke Ahlgrens Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån9 Pia Pihlgrens Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis10 13.30-17.00 Edwings Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis10 18.00-21.30 Kenneth & Classe Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Tis10 16.00-20.00 Ingvar Fahsts Granada Lönsboda Osby Skåne PRO
Tis10 14.00-17.30 Junix Kulturhuset Svanen Borlänge Borlänge Dalarna PRO
Tis10 18.00-22.00 Bennrix Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis10 Duo Vi Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis10 Larz Kristerz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis10 Hedins Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis10 Martinez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis10 Dur X Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis10 Blender Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons11 18.00-21.30 Hollyz Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons11 13.30-17.00 Sandbergs Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons11 18.00-21.30 Kenneth & Classe Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Ons11 19.00-22.30 Glads Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Ons11 19.00-22.00 Christerz Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
Ons11 18.30-22.30 Orient Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons11 19.00-22.00 Charlies Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Ons11 Duo Vi Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons11 Expanders Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons11 Xplays Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons11 Jive Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons11 Dur X Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons11 Sannex Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor12 17.00-20.30 Orient Eneborg Eneryda Eneryda Älmhult Kronoberg SPF
Tor12 18.30-22.30 Voize Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor12 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor12 PHs Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor12 Dur X Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor12 Perikles Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor12 Titanix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor12 Duo Vi Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor12 Jannez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre13 20.00-24.00 Perikles Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Fre13 20.00-24.00 Hollyz Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Fre13 19.30-23.30 Engdahls Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Fre13 19.00-23.00 Donnez Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg Club68
Fre13 Micke Ahlgrens Ladan Gimo Gimo Östhammar Uppsala
Fre13 14.00-17.00 Kalle & Stefan Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland SKPF
Fre13 19.00-22.30 Ola & Jag Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre13 18.30-22.00 Kenneth & Classe Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland SPF
Fre13 21.00-01.00 Wahlströms Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Fre13 14.00-17.00 Stisses Duo Södergården Motala Motala Motala Östergötland PRO
Fre13 20.00-24.00 Kjellez Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre13 Rune Rudberg Band (N) Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre13 Dur X Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre13 Boots On Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre13 Shine Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre13 Voize Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre13 Duo Vi Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre13 Callinaz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör14 19.00-23.00 Xplays Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör14 19.00-23.00 Excess Bällstabergsskolan Vallentuna Vallentuna Vallentuna Stockholm
Lör14 21.00-01.00 Jannez Folkets Hus Erikslund Erikslund Ånge Västernorrland Nostalgidans
Lör14 20.00-24.00 Hollyz Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör14 Eloge GT-lokalen Hedeviken Hedeviken Härjedalen Jämtland
Lör14 20.00-24.00 Donnez Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Lör14 20.00-24.00 Engdahls Ramshall Veinge Laholm Halland
Lör14 21.00-01.00 Wahlströms Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör14 Dur X Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör14 Magnus Carlsson Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör14 Foxie Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör14 Högtryck (FIN) Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör14 Duo Vi Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör14 Bhonus Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön15 19.00-22.00 Ola & Jag Folkets Hus Norrfjärden Norrfjärden Piteå Norrbotten
Sön15 18.00-21.30 Orient Folkets Park Brännö Brännö Hylte Halland
Sön15 18.00-22.00 Xplays Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön15 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön15 17.00-21.00 Donnez Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön15 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön15 Holidays Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön15 Alvenfors Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån16 15.30-19.00 Kent & Henke Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Mån16 18.00-21.30 Jive Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Tis17 13.30-17.00 Junix Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis17 19.00-22.30 Micke Ahlgrens Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis17 17.00-20.30 Trippz Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg PRO
Tis17 18.00-21.30 Cedrix Hindås Rotunda Hindås Härryda Västra Götaland
Tis17 18.00-22.00 Jive Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons18 13.30-17.00 Sandbergs Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons18 13.30-17.00 Edwings Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Ons18 17.00-20.00 Stisses Duo Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons18 18.00-21.30 Cedrix Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland PRO
Ons18 18.30-22.30 Hedins Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons18 13.00-16.00 Patrick Eklöf Tystberga bygdegård Tystberga Nyköping Södermanland
Tor19 18.30-22.00 Ola & Jag Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor19 17.00-20.30 Kenneth & Classe Folkets Park Rydaholm Rydaholm Värnamo Jönköping PRO
Tor19 18.30-22.30 Fernandoz Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor19 17.00-20.30 Rixons Tornsborgs Tivoli Färingtofta Klippan Skåne SPF
Fre20 19.00-23.00 Fernandoz Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre20 20.00-24.00 Jive Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre20 20.00-24.00 Blender Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre20 20.00-24.00 Callinaz Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Fre20 14.00-17.00 Elvis4ever Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland SKPF
Fre20 19.00-22.30 Charlies Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland
Fre20 20.00-24.00 Holidays Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre20 18.30-22.00 Kalle & Stefan Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Lör21 19.00-23.00 Matz Bladhs Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör21 20.00-24.00 Jive Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör21 19.00-23.00 Holidays Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör21 18.00-22.00 Eklöfs Häradshammars bygdegård Vikbolandet Norrköping Östergötland
Lör21 20.00-24.00 Blender Jivers DC Växjö Växjö Kronoberg
Lör21 21.00-01.00 Jannez Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg
Lör21 19.00-23.00 Bob Stevens Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Lör21 20.00-24.00 Matz Rogers Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Lör21 20.00-24.00 Casanovas Sägnernas Hus Sandhem Mullsjö Jönköping
Lör21 20.00-24.00 Fernandoz Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör21 21.00-01.00 Perikles Ätrasalen Vessigebro Falkenberg Halland Föranmälan
Sön22 17.00-21.00 Engdahls Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön22 17.00-21.00 Matz Bladhs Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön22 18.00-21.30 Donnez Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön22 18.00-21.30 Ola & Jag Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Sön22 17.00-20.00 Kenneth & Classe Kville bygdegård Kville Tanum Västra Götaland
Sön22 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön22 17.30-21.30 Perikles Nässjö Sportdansklubb Nässjö Nässjö Jönköping
Sön22 13.00-16.00 Patrick Eklöf Tuben Farsta Farsta Farsta Stockholm PRO
Sön22 17.00-21.00 Bob Stevens Törringelund Oxie Malmö Skåne
Mån23 14.00-17.00 Hardys Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Tis24 13.30-17.00 Jompaz Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis24 19.00-22.30 Holidays Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis24 18.00-21.30 Mogna Män Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Tis24 15.00-19.00 Orient Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Tis24 16.00-19.30 Kenneth & Classe Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg PRO
Tis24 18.00-22.00 Donnez Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons25 18.00-22.00 Donnez Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons25 18.00-21.30 Micke Ahlgrens Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons25 13.30-17.00 Eklöfs Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons25 18.00-21.30 Junix Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Ons25 19.00-22.00 Tribond Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Ons25 19.00-22.30 BarraBazz Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Ons25 18.30-22.30 Cedrix Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons25 19.00-22.00 Connys Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Tor26 18.00-21.30 Orient Exposkolan f.d. Östboskolan Värnamo Värnamo Jönköping PRO
Tor26 Black Jack Folkan Matfors Matfors Sundsvall Västernorrland
Tor26 16.00-20.00 Toini Ahlms Folkets Park Knislinge Knislinge Östra Göinge Skåne PRO
Tor26 13.00-16.00 Edwings Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Tor26 18.30-22.30 Matz Bladhs Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor26 11.30-14.30 Mogna Män Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor26 19.00-23.00 Casanovas Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tor26 18.00-21.30 Ola & Jag Valhalla Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
Fre27 Black Jack Folkets Hus Bräcke Bräcke Bräcke Jämtland
Fre27 20.00-24.00 Blender Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Fre27 19.30-23.30 Bob Stevens Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Fre27 Voize Grevieparken Grevie Båstad Skåne
Fre27 19.00-23.00 Matz Bladhs Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg Club68
Fre27 14.00-17.00 Trippz Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland SKPF
Fre27 19.00-22.30 Martinez Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre27 21.00-01.00 Casanovas Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Fre27 14.00-17.00 Ola & Jag Skeppsgården Bålsta Håbo Uppsala
Fre27 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre27 20.00-24.00 Donnez Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Fre27 Callinaz Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Lör28 21.00-01.00 Sannex Alnö bryggeri Alnö Sundsvall Västernorrland
Lör28 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör28 19.00-23.00 Casanovas Bällstabergsskolan Vallentuna Vallentuna Vallentuna Stockholm
Lör28 19.00-22.30 Ola & Jag Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg SPF
Lör28 Perikles Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Lör28 Black Jack Folkets Hus Forum Junsele Sollefteå Västernorrland
Lör28 19.00-22.30 Bendix Folkets Hus Skelleftehamn - Rotan Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör28 20.00-24.00 Callinaz Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Lör28 20.00-24.00 Engdahls Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Lör28 19.00-23.00 Hollyz Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Lör28 Blender Kvarnparken Mjölby Mjölby Mjölby Östergötland
Lör28 20.00-24.00 Excess Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Lör28 20.00-24.00 Matz Bladhs Ramshall Veinge Laholm Halland
Lör28 21.00-01.00 Jannez Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Sön29 18.00-22.00 Blender Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön29 18.00-22.00 Wahlströms Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön29 13.30-16.30 Kenneth & Classe Folkungaskolan Linköping Linköping Linköping Östergötland
Sön29 17.00-21.00 Bob Stevens Granada Lönsboda Osby Skåne
Sön29 17.00-21.00 Jannez Holken Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön29 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön29 16.30-20.30 Callinaz Swinghallen Växjö Växjö Växjö Kronoberg
Mån30 19.00-22.00 Kent & Henke Allhem Färgelanda Färgelanda Färgelanda Västra Götaland
Mån30 18.00-21.30 Sandins Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Mån30 17.00-20.30 Rignells Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne Seniordanser.se
Tis31 13.30-17.00 Matz Rogers Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis31 19.00-22.30 Black Jack Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis31 15.00-19.00 Hedins Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Tis31 18.00-21.30 Kalle & Stefan Hindås Rotunda Hindås Härryda Västra Götaland
Tis31 18.00-22.00 Kjellez Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne