Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i januari

Antal danser: 92

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Januari 2022
Mån1 19.30-23.00 PHs Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland >
Mån3 19.30-23.00 PHs Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Ons28 17.00-20.00 Tomaz & Co Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland >
Ons5 17.00-20.00 Tomaz & Co Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons28 19.00-23.00 Carisma (FIN) Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten >
Ons5 19.00-23.00 Carisma (FIN) Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten
Ons28 21.30-01.30 Blender Folkets Hus Umeå Umeå Umeå Västerbotten >
Ons5 21.30-01.30 Blender Folkets Hus Umeå Umeå Umeå Västerbotten
Ons28 21.00-01.00 Allstars Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland >
Ons5 21.00-01.00 Allstars Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Ons28 Engdahls Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne >
Ons5 Engdahls Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Ons28 21.00-01.00 Nordhs Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne >
Ons5 21.00-01.00 Nordhs Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne Andelsdans
Ons28 Black Jack Törringelund Oxie Malmö Skåne >
Ons5 Black Jack Törringelund Oxie Malmö Skåne
Tor28 Micke Ahlgrens Arena Rotebro Rotebro Sollentuna Stockholm >
Tor6 Micke Ahlgrens Arena Rotebro Rotebro Sollentuna Stockholm Vaccinationsintyg
Tor28 20.00-01.00 Blender Folkets Hus Skelleftehamn - Rotan Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten >
Tor6 20.00-01.00 Blender Folkets Hus Skelleftehamn - Rotan Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten Vaccinationsintyg
Tor28 17.00-21.00 Black Jack Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne >
Tor6 17.00-21.00 Black Jack Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Fre3 19.00-23.00 Kvarnby Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten >
Fre7 19.00-23.00 Kvarnby Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
Fre28 20.00-01.00 Allstars Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg >
Fre7 20.00-01.00 Allstars Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre28 20.00-01.00 Blender Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg >
Fre7 20.00-01.00 Blender Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör28 17.00-21.00 Blender Ebba dansklubb Tullinge Botkyrka Stockholm >
Lör8 17.00-21.00 Blender Ebba dansklubb Tullinge Botkyrka Stockholm
Lör28 21.00-01.00 Allstars Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland >
Lör8 21.00-01.00 Allstars Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Lör28 21.00-01.00 Jannez Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland >
Lör8 21.00-01.00 Jannez Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Lör28 21.00-01.00 Sannex Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar >
Lör8 21.00-01.00 Sannex Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Sön28 13.00-16.00 Bosse Franks Pensionärernas Hus i Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland >
Sön9 13.00-16.00 Bosse Franks Pensionärernas Hus i Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Tis3 13.30-17.00 Junix Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro >
Tis11 13.30-17.00 Junix Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Ons2 16.00-20.00 Reflex Parken Trelleborg Trelleborg Trelleborg Skåne >
Ons12 16.00-20.00 Reflex Parken Trelleborg Trelleborg Trelleborg Skåne PRO
Fre28 20.00-24.00 Blender Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm >
Fre14 20.00-24.00 Blender Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Fre28 20.00-24.00 Engdahls Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Fre14 20.00-24.00 Engdahls Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre9 21.00-01.00 Callinaz Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar >
Fre14 21.00-01.00 Callinaz Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Lör28 20.00-24.00 Holidays Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland >
Lör15 20.00-24.00 Holidays Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör10 20.00-24.00 Blender Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland >
Lör15 20.00-24.00 Blender Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Lör28 19.00-23.00 Kjellez Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping >
Lör15 19.00-23.00 Kjellez Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping
Lör13 20.00-24.00 Engdahls Ramshall Veinge Laholm Halland >
Lör15 20.00-24.00 Engdahls Ramshall Veinge Laholm Halland
Tis8 19.00-22.30 Micke Ahlgrens Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm >
Tis18 19.00-22.30 Micke Ahlgrens Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Ons10 13.30-17.00 Micke Ahlgrens Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland >
Ons19 13.30-17.00 Micke Ahlgrens Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Tor12 17.00-20.30 Orient Folkets Park Rydaholm Rydaholm Värnamo Jönköping >
Tor20 17.00-20.30 Orient Folkets Park Rydaholm Rydaholm Värnamo Jönköping PRO
Lör28 21.00-01.00 Blender Kvarnparken Mjölby Mjölby Mjölby Östergötland >
Lör22 21.00-01.00 Blender Kvarnparken Mjölby Mjölby Mjölby Östergötland
Sön12 17.00-21.00 Black Jack Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna >
Sön23 17.00-21.00 Black Jack Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna Vaccinationsintyg
Sön7 17.00-21.00 Blender Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland >
Sön23 17.00-21.00 Blender Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Sön28 Duo Vi Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Sön23 Duo Vi Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön28 Dur X Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Sön23 Dur X Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön28 Hedins Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Sön23 Hedins Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön28 Matz Bladhs Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Sön23 Matz Bladhs Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön28 Micke Ahlgrens Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Sön23 Micke Ahlgrens Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön28 Streaplers Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Sön23 Streaplers Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån28 Hardys Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland >
Mån24 Hardys Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland
Mån4 Black Jack Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Mån24 Black Jack Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån4 Chiquita Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Mån24 Chiquita Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån4 Donnez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Mån24 Donnez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån4 Duo Vi Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Mån24 Duo Vi Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån4 Dur X Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Mån24 Dur X Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån4 Wahlströms Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Mån24 Wahlströms Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis28 Duo Vi Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Tis25 Duo Vi Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis28 Dur X Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Tis25 Dur X Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis28 Jannez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Tis25 Jannez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis28 Kjellez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Tis25 Kjellez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis28 Larz Kristerz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Tis25 Larz Kristerz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis28 Martinez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Tis25 Martinez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons3 19.00-22.00 Avant Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten >
Ons26 19.00-22.00 Avant Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons17 18.00-21.30 Micke Ahlgrens Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland >
Ons26 18.00-21.30 Micke Ahlgrens Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons28 17.00-20.00 Junix Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland >
Ons26 17.00-20.00 Junix Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons24 Casanovas Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Ons26 Casanovas Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons24 Duo Vi Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Ons26 Duo Vi Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons24 Dur X Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Ons26 Dur X Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons24 Engdahls Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Ons26 Engdahls Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons24 Jive Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Ons26 Jive Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons24 Sannex Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Ons26 Sannex Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor7 12.00-15.00 Mogna Män Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland >
Tor27 12.00-15.00 Mogna Män Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor26 18.00-21.30 Ola & Jag Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg >
Tor27 18.00-21.30 Ola & Jag Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
Tor14 Allstars Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Tor27 Allstars Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor14 Callinaz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Tor27 Callinaz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor14 Duo Vi Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Tor27 Duo Vi Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor14 Dur X Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Tor27 Dur X Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor14 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Tor27 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor14 Titanix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Tor27 Titanix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre28 19.00-23.00 Blender Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro >
Fre28 19.00-23.00 Blender Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Fre2 20.00-24.00 Jannez Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Fre28 20.00-24.00 Jannez Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre2 19.00-23.00 Engdahls Kvarnhagskällan Växjö Club68 Växjö Växjö Kronoberg >
Fre28 19.00-23.00 Engdahls Kvarnhagskällan Växjö Club68 Växjö Växjö Kronoberg
Fre9 14.00-17.00 Hardys Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland >
Fre28 14.00-17.00 Hardys Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland SKPF
Fre21 21.00-01.00 Casanovas Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar >
Fre28 21.00-01.00 Casanovas Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Fre17 Duo Vi Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Fre28 Duo Vi Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre17 Dur X Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Fre28 Dur X Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre17 Expanders Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Fre28 Expanders Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre17 PHs Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Fre28 PHs Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre17 Scotts Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Fre28 Scotts Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre17 Voize Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Fre28 Voize Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör9 21.00-01.00 Jannez Bjuråkers bygdegård Bricka Hudiksvall Gävleborg >
Lör29 21.00-01.00 Jannez Bjuråkers bygdegård Bricka Hudiksvall Gävleborg
Lör5 Ankies Grängsbo bygdegård Hälsingebyn Ovanåker Gävleborg >
Lör29 Ankies Grängsbo bygdegård Hälsingebyn Ovanåker Gävleborg
Lör17 19.00-23.00 Callinaz Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland >
Lör29 19.00-23.00 Callinaz Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Lör6 19.00-23.00 Bob Stevens Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping >
Lör29 19.00-23.00 Bob Stevens Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping
Lör8 Barbados Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Lör29 Barbados Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör8 Blender Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Lör29 Blender Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör8 Duo Vi Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Lör29 Duo Vi Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör8 Dur X Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Lör29 Dur X Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör8 Xplays Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Lör29 Xplays Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön15 15.00-19.00 Liljas Rosenhagen Anderslöv Anderslöv Trelleborg Skåne >
Sön30 15.00-19.00 Liljas Rosenhagen Anderslöv Anderslöv Trelleborg Skåne
Sön5 17.00-21.00 Micke Ahlgrens Trombon Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm >
Sön30 17.00-21.00 Micke Ahlgrens Trombon Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm