Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i november

Antal danser: 168

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
November
Sön1 15.00-19.00 Memorys Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön1 18.00-22.00 Micke Ahlgrens GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Sön1 13.00-16.00 Bosse Franks Pensionärernas Hus i Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Sön1 17.00-21.00 Casanovas Swinghallen Växjö Växjö Växjö Kronoberg
Mån2 13.30-17.00 Samzons Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Mån2 18.00-21.30 Lövgrens Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Mån2 Martinez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis3 16.00-20.00 Gott & Blandat Folkets Park Glimåkra Glimåkra Glimåkra Skåne PRO
Tis3 15.00-19.00 Orient Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Tis3 18.00-21.30 Hasse Peters Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland PRO
Tis3 19.00-22.30 Sweedz Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Tis3 Martinez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis3 16.00-19.30 Eklöfs Åby Herrgård Gamleby Västervik Kalmar
Ons4 13.30-17.00 Sandbergs Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons4 19.00-22.30 Finezze Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Ons4 16.00-20.00 Ingvar Fahsts Parken Trelleborg Trelleborg Trelleborg Skåne PRO
Ons4 17.00-20.30 Kalle & Stefan Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping PRO
Tor5 13.00-16.00 Kvarnby Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Tor5 13.00-17.00 Holidays Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor5 Tommys (FIN) Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre6 21.00-01.00 Highlights Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre6 19.00-22.30 Jonnys Folkets Hus Hargshamn Hargshamn Östhammar Uppsala
Fre6 20.00-24.00 Martinez Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre6 20.30-00.30 Allstars Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland
Fre6 14.00-17.30 Kjell-Reines Folkets Park Ödeshög Ödeshög Ödeshög Östergötland PRO
Fre6 20.00-24.00 Sannex Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre6 21.00-01.00 Streaplers Kåken Mellerud Mellerud Mellerud Västra Götaland Förköp
Fre6 19.00-23.00 Jompaz Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna PRO
Fre6 18.00-21.30 Orient Tuna bygdegård Vimmerby Tuna Vimmerby Kalmar
Lör7 20.00-24.00 Martinez Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör7 20.00-24.00 Expanders Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Lör7 19.00-23.00 Matz Bladhs Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör7 21.00-01.00 Grönwalls Grevieparken Grevie Båstad Skåne
Lör7 17.00-21.00 Lars Erikssons Jägra bystuga Malung Jägra Malung Dalarna PRO
Lör7 19.00-23.00 Wahlströms Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping
Lör7 Tommys (FIN) Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör7 20.00-24.00 Lövgrens Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön8 17.00-21.00 Allstars Folkets Hus Skoghall Skoghall Hammarö Värmland
Sön8 17.00-21.00 Engdahls Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön8 18.00-21.30 Orient Folkets Park Brännö Brännö Hylte Halland
Sön8 18.00-21 30 Fernandoz Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön8 18.00-22.00 Jannez Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön8 14.00-17.30 Patrick Eklöf Södergården Motala Motala Motala Östergötland PRO
Sön8 15.00-18.00 Janssons orkester Östra Tollstad bygdegård Mantorp Mjölby Östergötland PRO
Mån9 19.30-23.00 Xplays Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Tis10 16.00-20.00 Kalle & Stefan Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne PRO
Tis10 19.00-22.30 Rent drag Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Tis10 18.00-22.00 Skåningarna Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons11 19.00-22.00 Christerz Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons11 18.00-21.30 Hedins Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons11 13.00-16.00 Eklöfs Tystberga bygdegård Tystberga Nyköping Södermanland
Ons11 Tommys (FIN) Viking Grace Stockholm Stockholm Stockholm
Ons11 14.00-17.00 Edwings Västerlösa bygdegård Västerlösa Linköping Östergötland
Tor12 17.00-20.30 Matz Rogers Deje Kulturhus Deje Forshaga Värmland PRO
Tor12 17.00-20.30 Cedrix Eneborg Eneryda Eneryda Älmhult Kronoberg SPF
Tor12 13.00-17.00 Micke Ahlgrens Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre13 15.00-18.00 Hazzes Cupolen Alingsås Alingsås Alingsås Västra Götaland
Fre13 21.00-01.00 Voyage Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre13 18.00-22.00 Remix Folkets Hus Lesjöfors Lesjöfors Filipstad Värmland PRO
Fre13 20.00-24.00 Sannex Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre13 20.30-00.30 Black Jack Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland
Fre13 19.00-23.00 Jonnys Folkets Park Skeer Skeer Orsa Dalarna SPF
Fre13 20.00-02.00 Callinaz Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Fre13 20.00-02.00 Highlights Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Fre13 20.00-02.00 Jannez Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Fre13 18.30-22.00 Mogna Män Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland SPF
Fre13 21.00 Lasse Stefanz Sporthallen Malmberget Malmberget Gällivare Norrbotten
Fre13 21.00 Vikingarna med Christer Sjögren Sporthallen Malmberget Malmberget Gällivare Norrbotten
Fre13 20.00-24.00 Matz Rogers Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre13 20.00-24.00 C-Laget Älvkullen Höör Höör Höör Skåne GRF
Lör14 21.00-01.00 Scotts Balders Hage Häradsbäck Älmhult Kronoberg
Lör14 21.00-01.00 Martinez Casino Cosmopol Sundsvall Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Lör14 20.00-24.00 Callinaz Folkets Hus Näsviken - Bygdegården Näsviken Hudiksvall Gävleborg
Lör14 19.00-22.30 Fernandoz Folkets Hus Skelleftehamn - Rotan Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör14 20.00-24.00 Matz Bladhs Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör14 20.00-02.00 Blender Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Lör14 20.00-02.00 Expanders Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Lör14 20.00-02.00 Shine Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Lör14 19.00-23.00 Lövgrens Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör14 Black Jack Hedareds bygdegård Hedared Borås Västra Götaland
Lör14 18.00-22.00 Gideons Jakobsbergs folkhögskola Jakobsberg Järfälla Stockholm
Lör14 20.00-24.00 Engdahls Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör14 21.00-01.00 Sannex Kvarnparken Mjölby Mjölby Östergötland
Lör14 17.00-21.00 Orient Nogersunds bygdegård Nogersund Sölvesborg Blekinge
Lör14 21.00-02.00 Lasse Stefanz Pite Havsbad Piteå Piteå Norrbotten
Lör14 21.00-02.00 Vikingarna med Christer Sjögren Pite Havsbad Piteå Piteå Norrbotten
Sön15 15.00-19.00 Bengt-Ingvarz Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön15 18.00-22.00 Matz Bladhs Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar
Sön15 13.30-17.00 Matz Rogers Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Sön15 17.00-21.00 Jannez Främmestads bygdegård Främmestad Essunga Västra Götaland
Sön15 17.00-21.00 Micke Ahlgrens Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön15 17.00-21.00 Callinaz Ingatorps bygdegård Ingatorp Eksjö Jönköping
Sön15 15.00-18.30 Jonnys Nybo bygdegård Gustafs Säter Dalarna SPF
Sön15 18.00-21.00 Mogna Män Älvsereds bygdegård Älvsered Falkenberg Halland
Mån16 19.00-22.00 Avant Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån16 18.00-21.30 Micke Ahlgrens Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Tis17 18.00-21.30 Holens Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland PRO
Tis17 15.00-19.00 Orient Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis17 19.00-22.30 Connys Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Ons18 13.30-17.00 Lars Erikssons Folkets Hus Gubbo Gubbo Smedjebacken Dalarna
Ons18 19.00-23.00 Glads Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Tor19 17.00-20.30 Toini Ahlms Folkets Park Rydaholm Rydaholm Värnamo Jönköping
Tor19 12.00-15.00 Kjell & Kenneth Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor19 18.00-21.30 Defenders Trädgården Ulricehamn Ulricehamn Västra Götaland PRO
Fre20 19.00-23.00 PerHåkans Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Fre20 20.00-24.00 Mickes Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre20 19.00-22.30 Finezze Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland PRO
Fre20 19.00-22.30 Kvarnby Folkets Hus Överkalix Överkalix Överkalix Norrbotten
Fre20 20.00-24.00 Blender Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre20 21.00-01.00 Donnez Grevieparken Grevie Båstad Skåne
Fre20 18.00-21.30 Kalle & Stefan Skeppet Målilla Målilla Hultsfred Kalmar PRO
Fre20 18.00-21.30 Pär Norlings Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna
Fre20 18.30-22.00 Orient Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland SPF
Fre20 20.00-24.00 Streaplers Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Lör21 19.00-23.00 PerHåkans Bällstabergsskolan Vallentuna Vallentuna Vallentuna Stockholm
Lör21 Martinez Folkets Hus Bergsåker Bergsåker Sundsvall Västernorrland
Lör21 Ola & Jag Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör21 19.00-23.00 Expanders Folkets Park Huskvarna Huskvarna Jönköping Jönköping
Lör21 20.00-24.00 Icaros Folkets Park Ödeshög Ödeshög Ödeshög Östergötland
Lör21 21.00-01.00 Sannex Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg
Lör21 19.00-23.00 Foxie Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Lör21 21.00-01.00 Blender Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Lör21 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör21 19.00-22.30 Olle Kjells Vemhåns bygdegård Vemhån Härjedalen Jämtland PRO
Sön22 15.00-19.00 Candys Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne PRO
Sön22 17.00-21.00 Lövgrens Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön22 18.00-21.30 Mogna Män Folkets Park Brännö Brännö Hylte Halland
Sön22 18.00-21 30 Matz Bladhs Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön22 18.00-22.00 Blender Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön22 17.00-21.00 Highlights Ingatorps bygdegård Ingatorp Eksjö Jönköping
Sön22 15.00-19.00 Orient Lions club Olofström Olofström Olofström Blekinge
Sön22 17.00-20.30 Cedrix Rottnegården Rottne Växjö Kronoberg PRO
Mån23 19.00-22.00 Agneta & Peter Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Tis24 16.00-19.30 Orient Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg PRO
Tis24 19.00-22.30 Charlies Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Tis24 18.00-22.00 Donnez Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis24 16.00-19.30 Stisses Åby Herrgård Gamleby Västervik Kalmar
Ons25 19.00-22.00 Agneta & Peter Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons25 18.00-21.30 Engdahls Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons25 13.30-17.00 Hedins Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons25 17.00-20.30 Kenneth & Classe Kulturhuset Sävsjö Sävsjö Sävsjö Jönköping
Tor26 Tommys (FIN) Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Tor26 13.00-16.00 Agneta & Peter Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Tor26 18.00-21.30 Jonnys Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
Fre27 15.00-18.00 Janne Stefans Cupolen Alingsås Alingsås Alingsås Västra Götaland
Fre27 19.00-23.00 Shine Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Fre27 21.00-01.00 Stage Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre27 18.00-22.00 Kenneth & Classe Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro PRO
Fre27 19.00-23.00 Kalle & Stefan Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Fre27 20.00-24.00 Lövgrens Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre27 20.30-00.30 Streaplers Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland
Fre27 18.00-21.30 Kjell-Reines Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar SPF
Fre27 14.00-17.00 Orient Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland
Fre27 Tommys (FIN) Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Fre27 19.00-23.00 Pär Norlings Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna PRO
Fre27 19.00-22.30 Sven-Rogers Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland
Lör28 19.00-22.30 Tommys (FIN) Folkets Hus Skelleftehamn - Rotan Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör28 19.00-23.00 Donnez Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör28 19.00-24.00 Casanovas Möbeln Tierp Tierp Uppsala
Lör28 19.00-24.00 Foxie Möbeln Tierp Tierp Uppsala
Lör28 19.00-23.00 Engdahls Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping
Sön29 15.00-18.30 Orient Folkets Park Billesholm Billesholm Bjuv Skåne
Sön29 17.00-21.00 Callinaz Folkets Park Vetlanda Vetlanda Vetlanda Jönköping
Sön29 17.00-21.00 Jannez Swinghallen Växjö Växjö Växjö Kronoberg
Mån30 19.00-22.00 Ola & Jag Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån30 18.00-21.30 Skåningarna Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Mån30 19.30-22.00 Skälby spelmanslag Vattmyraskolan Jakobsberg Jakobsberg Järfälla Stockholm
Mån30 Engdahls Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm