Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i juli

Antal danser: 61

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juli
Tor28 21.00-01.00 Casanovas Arenan Västervik Resort Västervik Västervik Kalmar >
Tor1 21.00-01.00 Casanovas Arenan Västervik Resort Västervik Västervik Kalmar
Tor28 19.00-23.00 Martinez Barva bygdegård Barva Eskilstuna >
Tor1 19.00-23.00 Martinez Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Tor28 Rytmix Café Kajutan Båthallen Stackgrönnan Skellefteå Västerbotten >
Tor1 Rytmix Café Kajutan Båthallen Stackgrönnan Skellefteå Västerbotten
Tor28 19.00-23.00 Hollyz Dalaborgsparken Vänersborg Vänersborg Västra Götaland >
Tor1 19.00-23.00 Hollyz Dalaborgsparken Vänersborg Vänersborg Västra Götaland
Tor28 18.00-22.00 Fernandoz Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg >
Tor1 18.00-22.00 Fernandoz Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Tor28 Black Jack Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg >
Tor1 Black Jack Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg
Tor28 Allstars Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Tor1 Allstars Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Fre28 21.00-01.00 Sannex Arenan Västervik Resort Västervik Västervik Kalmar >
Fre2 21.00-01.00 Sannex Arenan Västervik Resort Västervik Västervik Kalmar
Fre28 20.00-24.00 Callinaz Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar >
Fre2 20.00-24.00 Callinaz Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Lör2 21.00-01.00 Blender Arenan Västervik Resort Västervik Västervik Kalmar >
Lör3 21.00-01.00 Blender Arenan Västervik Resort Västervik Västervik Kalmar
Lör28 Casanovas Aspåsnäset Aspås Krokom Jämtland >
Lör3 Casanovas Aspåsnäset Aspås Krokom Jämtland
Lör28 21.00-01.00 Martinez Folkets Park Knutby Knutby Uppsala Uppsala >
Lör3 21.00-01.00 Martinez Folkets Park Knutby Knutby Uppsala Uppsala
Lör28 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland >
Lör3 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Tis28 19.00-23.00 Donnez Broby Bettna Bettna Flen Södermanland >
Tis6 19.00-23.00 Donnez Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor6 19.00-23.00 Engdahls Barva bygdegård Barva Eskilstuna >
Tor8 19.00-23.00 Engdahls Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Tor28 Bendix Café Kajutan Båthallen Stackgrönnan Skellefteå Västerbotten >
Tor8 Bendix Café Kajutan Båthallen Stackgrönnan Skellefteå Västerbotten
Tor28 PerHåkans Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg >
Tor8 PerHåkans Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg
Fre5 19.00-23.00 Fernandoz Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Fre9 19.00-23.00 Fernandoz Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör28 21.00-01.00 Streaplers Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Lör10 21.00-01.00 Streaplers Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör28 20.00-24.00 Holidays Rangelstorps loge Mariannelund Eksjö Jönköping >
Lör10 20.00-24.00 Holidays Rangelstorps loge Mariannelund Eksjö Jönköping
Lör3 21.00-01.00 Allstars Tors loge Torsåker Hofors Gävleborg >
Lör10 21.00-01.00 Allstars Tors loge Torsåker Hofors Gävleborg
Lör9 20.00-24.00 Sounders Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland >
Lör10 20.00-24.00 Sounders Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Mån28 19.00-23.00 Jannez Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland >
Mån12 19.00-23.00 Jannez Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Tis28 19.00-23.00 Lövgrens Broby Bettna Bettna Flen Södermanland >
Tis13 19.00-23.00 Lövgrens Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tis28 21.00-01.00 Jannez Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland >
Tis13 21.00-01.00 Jannez Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland
Ons3 21.00-01.00 Callinaz Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland >
Ons14 21.00-01.00 Callinaz Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland
Tor28 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Barva bygdegård Barva Eskilstuna >
Tor15 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Tor28 Avant Café Kajutan Båthallen Stackgrönnan Skellefteå Västerbotten >
Tor15 Avant Café Kajutan Båthallen Stackgrönnan Skellefteå Västerbotten
Tor28 18.00-22.00 Bennrix Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg >
Tor15 18.00-22.00 Bennrix Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Tor12 Wahlströms Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg >
Tor15 Wahlströms Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg
Tor28 20.00-01.00 Blender Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland >
Tor15 20.00-01.00 Blender Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland
Tor28 20.00-01.00 Sannex Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland >
Tor15 20.00-01.00 Sannex Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland
Tor28 Expanders Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Tor15 Expanders Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Fre28 21.00-01.00 Streaplers Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland >
Fre16 21.00-01.00 Streaplers Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland
Fre28 20.00-24.00 Sannex Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar >
Fre16 20.00-24.00 Sannex Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Lör28 21.00-01.00 Larz Kristerz Folkets Park Knutby Knutby Uppsala Uppsala >
Lör17 21.00-01.00 Larz Kristerz Folkets Park Knutby Knutby Uppsala Uppsala
Lör3 21.00-01.00 PerHåkans Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Lör17 21.00-01.00 PerHåkans Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör16 21.00-01.00 Jannez Tors loge Torsåker Hofors Gävleborg >
Lör17 21.00-01.00 Jannez Tors loge Torsåker Hofors Gävleborg
Lör28 20.00-24.00 Fernandoz Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland >
Lör17 20.00-24.00 Fernandoz Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Tis28 19.00-23.00 Martinez Broby Bettna Bettna Flen Södermanland >
Tis20 19.00-23.00 Martinez Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons28 Casanovas Ärstaparken Kyrkdal Kramfors Västernorrland >
Ons21 Casanovas Ärstaparken Kyrkdal Kramfors Västernorrland
Tor28 19.00-23.00 Bob Stevens Barva bygdegård Barva Eskilstuna >
Tor22 19.00-23.00 Bob Stevens Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Tor28 Jive Café Kajutan Båthallen Stackgrönnan Skellefteå Västerbotten >
Tor22 Jive Café Kajutan Båthallen Stackgrönnan Skellefteå Västerbotten
Tor5 Blender Ärstaparken Kyrkdal Kramfors Västernorrland >
Tor22 Blender Ärstaparken Kyrkdal Kramfors Västernorrland
Fre6 19.00-23.00 Matz Bladhs Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Fre23 19.00-23.00 Matz Bladhs Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Fre28 20.00-24.00 Martinez Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar >
Fre23 20.00-24.00 Martinez Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Lör6 19.00-23.00 Engdahls Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Lör24 19.00-23.00 Engdahls Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör1 20.00-24.00 Donaldz Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland >
Lör24 20.00-24.00 Donaldz Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Mån28 19.00-23.00 Callinaz Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland >
Mån26 19.00-23.00 Callinaz Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Tis21 19.00-23.00 Streaplers Broby Bettna Bettna Flen Södermanland >
Tis27 19.00-23.00 Streaplers Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons20 20.00-24.00 Streaplers Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland >
Ons28 20.00-24.00 Streaplers Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Ons7 Expanders Ärstaparken Kyrkdal Kramfors Västernorrland >
Ons28 Expanders Ärstaparken Kyrkdal Kramfors Västernorrland
Tor16 19.00-23.00 Jive Barva bygdegård Barva Eskilstuna >
Tor29 19.00-23.00 Jive Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Tor9 Rytmix Café Kajutan Båthallen Stackgrönnan Skellefteå Västerbotten >
Tor29 Rytmix Café Kajutan Båthallen Stackgrönnan Skellefteå Västerbotten
Tor22 18.00-22.00 Engdahls Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg >
Tor29 18.00-22.00 Engdahls Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Tor5 Sannex Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg >
Tor29 Sannex Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg
Fre3 20.00-24.00 Blender Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Fre30 20.00-24.00 Blender Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör4 21.00-01.00 Donnez Eklidens festplats Västra Harg Mjölby Östergötland >
Lör31 21.00-01.00 Donnez Eklidens festplats Västra Harg Mjölby Östergötland
Lör26 21.00-01.00 Sannex Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Lör31 21.00-01.00 Sannex Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör20 21.00-01.00 PerHåkans Tors loge Torsåker Hofors Gävleborg >
Lör31 21.00-01.00 PerHåkans Tors loge Torsåker Hofors Gävleborg
Lör21 20.00-24.00 Matz Rogers Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland >
Lör31 20.00-24.00 Matz Rogers Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland