Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i september

Antal danser: 398

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
September
Sön1 17.00-21.00 Xplays Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Sön1 Engdahls Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Sön1 17.00-20.30 Orient Blädingegården Blädinge Alvesta Kronoberg PRO
Sön1 18.00-21.00 Tompas Dansbanan Brandbergen Brandbergen Haninge Stockholm
Sön1 15.00-19.00 Toini Ahlms Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön1 17.00-21.00 Alvenfors Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön1 18.00-21.30 Sandins Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön1 18.00-22.00 Blender Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön1 18.00-21.00 Charlies Folkets Park Rabbalshede Rabbalshede Tanum Västra Götaland
Sön1 17.00-21.00 Casanovas Folkets Park Smålandsstenar Smålandsstenar Gislaved Jönköping
Sön1 17.00-21.00 Tobbez Fyren Norrsundet Norrsundet Gävle Gävleborg
Sön1 15.00 Framed Liseberg Polketten Göteborg Göteborg Västra Götaland
Sön1 15.00 Hollyz Liseberg Polketten Göteborg Göteborg Västra Götaland
Sön1 13.00-16.00 Patrick Eklöf Ludgo bygdegård Ludgo Nyköping Södermanland
Sön1 16.00-18.30 Jan Svensson Sjöstugan Myggenäs Tjörn Västra Götaland
Sön1 16.00-19.30 Frippez Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön1 18.00-22.00 Fernandoz Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Sön1 18.00-21.30 Junix Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Sön1 19.00-22.30 Martinez Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Mån2 14.00-17.00 Tomaz & Co Allaktivitetshuset i Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Mån2 Engdahls Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Mån2 17.00-20.30 Rixons Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland SPF
Mån2 19.00-23.00 Casanovas Rotundan, Nöjesparken Varberg Varberg Halland
Mån2 Micke Ahlgrens Viking Cinderella Södermalm, Stadsgården Stockholm Stockholm
Tis3 18.00-21.30 Kent & Henke Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Tis3 13.00-16.00 Edwings Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm 4M1G
Tis3 Jive Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Tis3 Sandins Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Tis3 18.30-22.30 Fernandoz Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Tis3 13.30-17.00 Kalle & Stefan Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis3 18.00-21.30 Roger Lindbloms Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Tis3 18.30-22.00 Orient Folkets Park Smålandsstenar Smålandsstenar Gislaved Jönköping
Tis3 18.00-22.00 Sounders Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis3 17.00-20.30 Cedrix Tyllinge medborgarhus Tyllinge Västervik Kalmar
Tis3 19.00-22.00 Janssons orkester Ulvsättra loge Kallhäll Järfälla Stockholm
Tis3 Micke Ahlgrens Viking Cinderella Södermalm, Stadsgården Stockholm Stockholm
Tis3 14.00-17.00 Tång & Co Wartagården Bräcke Göteborg Västra Götaland
Ons4 Shine Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Ons4 Titanix Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Ons4 18.00-21.30 Hollyz Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons4 18.00-21.30 Holens Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Ons4 18.00-23.00 Highlights Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Ons4 18.00-23.00 PHs Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Ons4 13.30-17.00 Mogna Män Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Ons4 19.00-22.00 Janne Martins Lohärads bygdegård Lohärad Norrtälje Stockholm
Ons4 18.30-22.30 Bennrix Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Ons4 19.00-22.30 Tobbez Lyransgården Fåker Östersund Jämtland
Ons4 17.00-20.00 Stisses Duo Löfstad Loge Löfstad Norrköping Östergötland
Ons4 15.00-18.00 Donaldz Medborgarhuset Hestra Hestra Gislaved Jönköping
Ons4 16.00-20.00 Erik Arnolds Parken Trelleborg Trelleborg Trelleborg Skåne PRO
Ons4 Eloge Sätervallen Älvros Älvros Härjedalen Jämtland
Ons4 17.00-20.30 Kenneth & Classe Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg PRO
Ons4 18.30-22.30 Orient Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons4 19.00-22.00 Cedrix Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Ons4 18.30-22.30 Engdahls Vallsjöbaden Sävsjö Sävsjö Jönköping
Ons4 Larz Kristerz Viking Glory Södermalm, Stadsgården Stockholm Stockholm
Tor5 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Barva Loge Barva Eskilstuna Södermanland
Tor5 Titanix Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Tor5 Shine Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Tor5 18.30-22.00 Holidays Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Tor5 13.00-17.00 Donaldz Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor5 18.30-22.30 Brogrens Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor5 18.00-22.00 Fernandoz Gröna Lund Djurgården Stockholm Stockholm
Tor5 19.00-23.00 Callinaz Hågelbyparken Tumba Botkyrka Stockholm
Tor5 11.30-14.30 Hazzes Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor5 18.00-21.30 Charlies Stala bygdegård Varekil Orust Västra Götaland SPF
Fre6 20.00-24.00 Holidays Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Fre6 20.00-24.00 Mickes Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre6 20.00-24.00 Peter G's Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre6 20.00-24.00 Sannex Centralen Sundsvall Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Fre6 20.00-24.00 Tomas Fantz (FIN) Folkets Hus Erkheikki Erkheikki Pajala Norrbotten
Fre6 20.00-24.00 Ron Thomson Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre6 19.00-23.00 Kalle & Stefan Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland
Fre6 13.30-17.00 Hedins Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Fre6 14.00-17.00 Cedrix Folkets Park Ödeshög Ödeshög Ödeshög Östergötland PRO
Fre6 20.00-24.00 Xplays Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar
Fre6 13.00-16.00 Janne Martins Hjorthagens kulturhus Hjorthagen Stockholm Stockholm
Fre6 19.00-23.00 PHs Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg
Fre6 19.00-23.00 Engdahls Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Fre6 17.00-20.00 Charlies Lagagården Laholm Laholm Halland SKPF
Fre6 20.00-24.00 Callinaz Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Fre6 21.00-01.00 Allstars Sommarparadiset Sandviken Sandviken Östersund Jämtland
Fre6 20.00-24.00 Sounders Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre6 18.00-21.30 Orient Tuna bygdegård Vimmerby Tuna Vimmerby Kalmar PRO
Lör7 19.00-24.00 Casanovas Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör7 19.00-24.00 Blender Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör7 19.00-23.00 Engdahls Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör7 17.00-21.00 Cedrix Jägra bystuga Jägra Malung Dalarna PRO
Lör7 20.00-24.00 Allstars Lundgrens Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Lör7 20.30-01.00 Sannex Nalen Stockholm Stockholm Stockholm Föranmälan
Lör7 20.30-01.00 PHs Nalen Stockholm Stockholm Stockholm Föranmälan
Lör7 20.00-24.00 Wikstrands Solliden Koppom Koppom Eda Värmland
Lör7 20.00-24.00 Date Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Sön8 13.00-16.00 Tomaz & Co Aktivitetshuset Tuben Farsta Stockholm Stockholm
Sön8 17.00-21.00 Callinaz Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Sön8 Holidays Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Sön8 Hanes dansduo Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Sön8 17.00-20.30 Kalle & Stefan Björkbacken Hynnenäs Alvesta Kronoberg SPF
Sön8 14.00-17.30 Junix Dahls loge Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
Sön8 17.00-21.00 Lövgrens Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön8 17.00-21.00 Kjellez Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön8 17.00-21.00 Date Holken, Mariebergsskogen Karlstad Karlstad Värmland
Sön8 18.00-21.30 Avant Isladan Bjästa Bjästa Örnsköldsvik Västernorrland
Sön8 13.30-17.00 Pär Norlings Kulturhuset Svanen Borlänge Borlänge Dalarna
Sön8 17.00-21.00 PHs Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Sön8 18.00-22.00 Engdahls Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Sön8 Micke Ahlgrens Tallink Baltic Queen Stockholm Stockholm Stockholm
Sön8 17.00-21.00 Voize Törringelund Oxie Svedala Skåne
Sön8 18.00-21.30 Matz Rogers Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Sön8 19.00-22.30 Finezze Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Mån9 12.00-14.30 Stefan Nilsson Axelhuset Högsbotorp Göteborg Västra Götaland
Mån9 Hanes dansduo Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Mån9 Holidays Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Mån9 19.30-23.00 Excess Hjortnäs Torestorp Torestorp Mark Västra Götaland
Mån9 13.30-17.00 Herrgårds & Berghorn Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Mån9 14.00-17.00 Cedrix Snöstorps allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Mån9 Micke Ahlgrens Tallink Baltic Queen Stockholm Stockholm Stockholm
Mån9 18.00-21.30 Jive Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Tis10 13.00-16.00 Lars Erikssons Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm 4M1G
Tis10 Larz Kristerz Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Tis10 Hanes dansduo Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Tis10 18.30-22.30 Canyons Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Tis10 13.30-17.00 Eklöfs Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis10 14.00-17.30 Jive Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis10 16.00-20.00 Hedins Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne PRO
Tis10 18.00-21.30 Kent & Henke Hindås Rotunda Hindås Härryda Västra Götaland
Tis10 15.00-17.30 Charlies Sjöstugan Myggenäs Tjörn Västra Götaland
Tis10 18.30-22.00 Kenneth & Classe Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Tis10 18.00-22.00 Lövgrens Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis10 19.00-22.00 Samzons Ulvsättra loge Kallhäll Järfälla Stockholm
Tis10 14.00-17.00 Stefan Nilsson Wartagården Bräcke Göteborg Västra Götaland
Ons11 13.30-17.00 Sandbergs Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons11 19.00-22.30 Finezze Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons11 Highlights Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Ons11 Larz Kristerz Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Ons11 Hanes dansduo Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Ons11 14.00-17.30 Thor Görans Folkets Hus Iggesund Iggesund Hudiksvall Gävleborg
Ons11 13.30-17.00 Pär Norlings Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Ons11 18.00-21.30 Cedrix Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland
Ons11 18.00-23.00 Voize Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Ons11 18.00-23.00 Framed Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Ons11 18.30-22.00 Ola & Jag Gnistan Gullänget Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Ons11 17.00-20.30 Kent & Henke Gruvan Grums Grums Värmland PRO
Ons11 14.00-17.00 Stisses Duo Landerydgården Hjulsbro Linköping Östergötland
Ons11 17.00-20.00 Eklöfs Löfstad Loge Löfstad Norrköping Östergötland PRO
Ons11 19.00-22.00 BarraBazz Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
Ons11 18.30-22.30 Kenneth & Classe Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Tor12 Eloge Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Tor12 Highlights Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Tor12 17.00-20.30 Cedrix Eneborg Eneryda Älmhult Kronoberg
Tor12 13.00-16.00 Mickes Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Tor12 18.30-22.00 Carisma (FIN) Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor12 18.00-21.00 Hazzes Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland PRO
Tor12 18.00-22.00 Casanovas Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Tor12 13.00-17.00 Gideons Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor12 18.30-22.30 Sounders Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor12 18.00-22.00 Black Jack Gröna Lund Djurgården Stockholm Stockholm
Tor12 13.00-16.00 Stickanz Hägerstensåsens Medborgarhus Hägerstensåsen Stockholm Stockholm
Tor12 11.30-14.30 Mogna Män Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor12 18.00-21.30 Janne Stefans Stala bygdegård Varekil Orust Västra Götaland SPF
Tor12 19.00-23.00 Callinaz Säterdalen Säter Säter Dalarna
Tor12 17.00-20.30 Trippz Tornsborgs Tivoli Färingtofta Klippan Skåne SPF
Fre13 19.00-22.30 Micke Ahlgrens Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre13 17.00-20.30 Toini Ahlms Bjursnäs bygdegård Ljungbyholm Kalmar Kalmar SPF
Fre13 19.00-23.00 Black Jack Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre13 21.00-24.00 Fernandoz Elmia Jönköping Jönköping Jönköping Förköp via Tickster
Fre13 13.00-16.00 Christer Eklund Folkets Hus Boo Saltsjö-Boo Nacka Stockholm
Fre13 20.00-24.00 Carisma (FIN) Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre13 20.00-24.00 PHs Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre13 20.00-24.00 Casanovas Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre13 Strike Folkets Park Skeer Skeer Orsa Dalarna
Fre13 20.00-24.00 Callinaz Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre13 13.00-16.00 Ingez Hjorthagens kulturhus Hjorthagen Stockholm Stockholm
Fre13 14.00-17.00 Trippz Lagagården Laholm Laholm Halland SKPF
Fre13 19.00-22.30 Charlies Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland
Fre13 21.00-01.00 Ankies Renen & Älgen Idre Idre Himmelfjäll Älvdalen Dalarna
Fre13 13.30-17.00 Ola & Jag Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna PRO
Fre13 20.00-01.00 Mickeys Sommarparadiset Sandviken Sandviken Östersund Jämtland
Fre13 20.00-01.00 Streaks Sommarparadiset Sandviken Sandviken Östersund Jämtland
Fre13 14.00-18.00 Tobbez Sporthallen Kungsgården Kungsgården Sandviken Gävleborg
Fre13 20.00-24.00 Engdahls Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre13 18.30-22.00 Kenneth & Classe Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Fre13 19.00-23.00 Brogrens Tydingesjöns Festplats Tydinge Östra Göinge Skåne
Fre13 18.00-21.30 Kalle & Stefan Vena bygdegård Vena Hultsfred Kalmar PRO/SPF
Lör14 14.00-18.00 Engdahls Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör14 21.00-24.00 Highlights Elmia Jönköping Jönköping Jönköping Förköp via Tickster
Lör14 20.00-24.00 Carisma (FIN) Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör14 17.00-21.00 Tony Viborgs Klintgården Gåsborn Filipstad Värmland
Lör14 19.00-23.00 Fernandoz Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Lör14 19.00-23.00 Sannex Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Lör14 21.00-01.00 Titanix Renen & Älgen Idre Idre Himmelfjäll Älvdalen Dalarna
Lör14 19.00-23.00 Ankies Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna Föranmälan 070-4053892
Lör14 20.00-24.00 Callinaz Sägnernas Hus Sandhem Mullsjö Jönköping
Lör14 20.00-24.00 Holidays Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör14 20.00-01.00 Larz Kristerz Uddeholmsladan Uddeholm Hagfors Värmland
Lör14 20.00-24.00 Black Jack Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Sön15 Jive Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Sön15 17:00-21:00 Xplays Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Sön15 17.00-21.00 Fernandoz Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön15 17.00-21.00 Micke Ahlgrens Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön15 18.00-21.30 Engdahls Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön15 18.00-22.00 Callinaz Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön15 18.00-21.00 Kenneth & Classe Folkets Park Rabbalshede Rabbalshede Tanum Västra Götaland
Sön15 18.30-22.00 Serenad Furuparken Torvalla Östersund Jämtland PRO
Sön15 17.00-21.00 Herrgårds & Berghorn Fyren Norrsundet Norrsundet Gävle Gävleborg
Sön15 18.00-21.30 Carisma (FIN) Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Sön15 13.30-17.00 Ola & Jag Norrby Bygdegård Norrby Sala Västmanland
Sön15 13.00-16.00 Junix Pensionärernas Hus i Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Sön15 17.00-20.30 Tomaz & Co Seniorernas hus Karlstad Karlstad Värmland
Sön15 18.00-22.00 Canyons Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Mån16 12.00-14.30 Trebello Axelhuset Högsbotorp Göteborg Västra Götaland
Mån16 Jive Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Mån16 19.00-23.00 Perikles Rotundan, Nöjesparken Varberg Varberg Halland
Mån16 Fernandoz Viking Cinderella Södermalm, Stadsgården Stockholm Stockholm
Tis17 13.00-16.00 Herrgårds & Berghorn Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm 4M1G
Tis17 Jive Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Tis17 13.30-17.00 Strike Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis17 19.00-22.30 Micke Ahlgrens Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis17 17.00-20.30 Kent & Henke Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg PRO
Tis17 18.00-21.30 Cedrix Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Tis17 18.30-22.00 Donaldz Folkets Park Smålandsstenar Smålandsstenar Gislaved Jönköping
Tis17 18.00-21.30 Hasse Peters Hyssna bygdegård Hyssna Mark Västra Götaland
Tis17 13.00-16.00 Tomaz & Co Härads bygdegård Strängnäs Strängnäs Södermanland
Tis17 18.00-22.00 Matz Bladhs Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis17 19.00-22.00 Edwings Ulvsättra loge Kallhäll Järfälla Stockholm
Tis17 Fernandoz Viking Cinderella Södermalm, Stadsgården Stockholm Stockholm
Tis17 14.00-17.00 Hazzes Wartagården Bräcke Göteborg Västra Götaland
Ons18 Mickeys Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Ons18 Date Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Ons18 18.00-22.00 Matz Bladhs Brunnen Eringsboda Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons18 18.00-21.30 Voize Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons18 17.00-20.00 Dancemän Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons18 13.30-17.00 BarraBazz Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons18 19.00-22.30 Peter G's Lyransgården Fåker Östersund Jämtland
Ons18 19.00-22.00 Avant Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
Ons18 18.30-22.30 Hedins Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons18 13.00-16.00 Lars Erikssons Tellus fritidscenter Södermalm Stockholm Stockholm
Ons18 13.00-16.00 Patrick Eklöf Tystberga bygdegård Tystberga Nyköping Södermanland
Ons18 19.00-22.00 Kalle & Stefan Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Ons18 Micke Ahlgrens Viking Glory Södermalm, Stadsgården Stockholm Stockholm
Tor19 Date Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Tor19 Mickeys Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Tor19 17.00-20.30 Mogna Män Deje Kulturhus Deje Forshaga Värmland PRO
Tor19 18.30-22.00 Peter G's Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Tor19 18.30-22.00 Donnez Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Tor19 13.00-16.00 Jive Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Tor19 18.00-21.00 Hardys Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Tor19 13.00-17.00 Fernandoz Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor19 18.30-22.30 Kjellez Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor19 11.30-14.30 Kent & Henke Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor19 19.00-21.00 Callinaz Nordstan Göteborg Göteborg Västra Götaland
Tor19 Höilands Viking Glory Södermalm, Stadsgården Stockholm Stockholm
Fre20 20.00-24.00 Fernandoz Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Fre20 18.00-21.30 Stisses Duo Folkets Hus Ankarsrum Ankarsrum Västervik Kalmar PRO
Fre20 20.00-24.00 Sannex Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Fre20 19.00-23.00 Cedrix Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland
Fre20 13.30-17.00 Ola & Jag Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna
Fre20 20.00-24.00 Streaplers Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Fre20 13.00-16.00 Sverre Carlsson Hjorthagens kulturhus Hjorthagen Stockholm Stockholm
Fre20 19.00-23.00 Kjellez Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg Club68
Fre20 14.00-17.00 Hedins Lagagården Laholm Laholm Halland SKPF
Fre20 20.00-24.00 Callinaz Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Fre20 18.00-22.00 Junix Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna
Fre20 21.00-01.00 Donnez Sommarparadiset Sandviken Sandviken Östersund Jämtland
Fre20 20.00-24.00 Voize Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre20 20.00-24.00 Martinez Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Fre20 19.00-23.00 Black Jack Tydingesjöns Festplats Tydinge Östra Göinge Skåne
Fre20 Höilands Viking Glory Södermalm, Stadsgården Stockholm Stockholm
Lör21 18.00-22.00 Gideons Arena Rotebro Rotebro Sollentuna Stockholm
Lör21 19.00-23.00 Callinaz Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör21 20.00-24.00 Xplays Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Lör21 19.00-22.30 Thor Görans Folkets Hus Skelleftehamn - Rotan Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör21 19.00-23.00 Martinez Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör21 19.00-23.00 Voize Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Lör21 19.00-23.00 Bob Stevens Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör21 20.00-24.00 Streaplers Näsvikens Bygdegård Näsviken Hudiksvall Gävleborg
Lör21 20.00-24.00 Sannex Sägnernas Hus Sandhem Mullsjö Jönköping
Lör21 Höilands Viking Glory Södermalm, Stadsgården Stockholm Stockholm
Sön22 13.00-16.00 Patrick Eklöf Aktivitetshuset Tuben Farsta Stockholm Stockholm
Sön22 Janssons Duo Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Sön22 Bob Stevens Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Sön22 16.00-19.30 Hasse Peters Folkets Hus Högboda Högboda Kil Värmland
Sön22 17.00-21.00 Donnez Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön22 18.30-22.00 BarraBazz Furuparken Torvalla Östersund Jämtland PRO
Sön22 17.00-21.00 Lövgrens Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön22 18.00-21.30 Martinez GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Sön22 13.30-17.00 Strike Kulturhuset Svanen Borlänge Borlänge Dalarna
Sön22 17.30-21.30 Callinaz Nässjö Sportdansklubb Nässjö Nässjö Jönköping
Sön22 17.00-20.30 Samzons Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Sön22 16.30-20.30 Perikles Swinghallen Växjö Växjö Växjö Kronoberg
Sön22 Black Jack Tallink Baltic Queen Stockholm Stockholm Stockholm
Sön22 17.00-21.00 Micke Ahlgrens Törringelund Oxie Svedala Skåne
Sön22 Leif Kronlund Storband Viking Glory Södermalm, Stadsgården Stockholm Stockholm
Sön22 Höilands Viking Glory Södermalm, Stadsgården Stockholm Stockholm
Sön22 18.00-21.00 Öbor Värmdö bygdegård Hemmesta Värmdö Stockholm
Sön22 15.00-18.00 Lars Erikssons Östra Tollstad bygdegård Mantorp Mjölby Östergötland
Mån23 12.00-14.30 Tång & Co Axelhuset Högsbotorp Göteborg Västra Götaland
Mån23 Janssons Duo Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Mån23 Bob Stevens Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Mån23 19.00-22.00 Bendix Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån23 14.00-17.00 Hardys Snöstorps allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Mån23 Black Jack Tallink Baltic Queen Stockholm Stockholm Stockholm
Mån23 18.00-21.30 Sounders Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Mån23 Matz Bladhs Viking Gabriella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån23 Höilands Viking Glory Södermalm, Stadsgården Stockholm Stockholm
Tis24 13.00-16.00 Sverre Carlsson Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm 4M1G
Tis24 Janssons Duo Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Tis24 Bob Stevens Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Tis24 13.30-17.00 Hedins Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis24 14.00-17.30 Sounders Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis24 20.00-24.00 Jive Folkets Hus Kaunisvaara Kaunisvaara Pajala Norrbotten
Tis24 16.00-19.30 Trippz Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg PRO
Tis24 18.00-21.30 Orient Hindås Rotunda Hindås Härryda Västra Götaland
Tis24 15.00-17.30 Haga-Lennart Sjöstugan Myggenäs Tjörn Västra Götaland
Tis24 18.00-22.00 Voize Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis24 Matz Bladhs Viking Gabriella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis24 Höilands Viking Glory Södermalm, Stadsgården Stockholm Stockholm
Tis24 14.00-17.00 Svenne och Jörgen Wartagården Bräcke Göteborg Västra Götaland
Ons25 13.30-17.00 Hedins Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons25 Janssons Duo Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Ons25 13.30-17.00 Lars Erikssons Folkets Hus Gubbo Gubbo Smedjebacken Dalarna
Ons25 18.30-22.00 Strike Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Ons25 18.00-21.30 Mogna Män Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland
Ons25 17.00-20.30 Junix Gruvan Grums Grums Värmland PRO
Ons25 20.00-24.00 Jive Jar-Ka klubblokal Jarhois Pajala Norrbotten
Ons25 14.00-17.00 Bosse Franks Landerydgården Hjulsbro Linköping Östergötland
Ons25 19.00-22.00 Ola & Jag Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
Ons25 18.30-22.30 Cedrix Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons25 13.00-15.45 Tomaz & Co Tellus fritidscenter Södermalm Stockholm Stockholm
Ons25 Matz Bladhs Viking Glory Södermalm, Stadsgården Stockholm Stockholm
Tor26 Ankies Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Tor26 PHs Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Tor26 18.00-21.30 Cedrix Exposkolan Värnamo Värnamo Jönköping PRO
Tor26 13.00-16.00 Avant Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Tor26 16.00-20.00 Orient Folkets Park Knislinge Knislinge Östra Göinge Skåne PRO
Tor26 18.00-22.00 Kjellez Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Tor26 13.00-17.00 Lövgrens Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor26 13.00-16.00 Junix Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor26 18.30-22.00 Martinez Gnistan Gullänget Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Tor26 18.30-22.30 Bob Stevens Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor26 11.30-14.30 Connys Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor26 18.00-21.30 Leif & Peo Stala bygdegård Varekil Orust Västra Götaland SPF
Tor26 19.00-23.00 Sannex Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tor26 17.00-20.30 Kalle & Stefan Tornsborgs Tivoli Färingtofta Klippan Skåne SPF
Tor26 18.00-21.30 Peter G's Valhalla Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
Fre27 19.00-23.00 Bob Stevens Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre27 19.00-23.00 Sandraz Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Fre27 13.00-16.00 Sverre Carlsson Folkets Hus Boo Saltsjö-Boo Nacka Stockholm
Fre27 17.00-20.30 Stickanz Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro
Fre27 20.00-24.00 Martinez Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre27 20.00-24.00 Tomas Fantz (FIN) Folkets Hus Tärendö Tärendö Pajala Norrbotten
Fre27 20.00-24.00 Lövgrens Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre27 20.00-24.00 Callinaz Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre27 18.00-21.30 Lars Erikssons Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar SPF
Fre27 13.00-16.00 Patrick Eklöf Hjorthagens kulturhus Hjorthagen Stockholm Stockholm
Fre27 21.00-01.00 Larz Kristerz Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Fre27 17.00-20.30 Trippz Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar PRO
Fre27 14.00-17.00 Kenneth & Classe Lagagården Laholm Laholm Halland SKPF
Fre27 19.00-22.30 Mogna Män Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland
Fre27 13.30-17.00 Tomaz & Co Nybo bygdegård Gustafs Säter Dalarna
Fre27 14.00-17.00 Janssons orkester Skeppsgården Bålsta Håbo Uppsala PRO
Fre27 19.00-24.00 Blender Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Fre27 19.00-24.00 Sannex Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Fre27 14.00-18.00 Strike Sporthallen Kungsgården Kungsgården Sandviken Gävleborg
Fre27 18.30-22.00 Cedrix Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Fre27 19.00-22.30 Pär Norlings Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland
Fre27 14.00-17.00 Kalle & Stefan Västerlösa bygdegård Västerlösa Linköping Östergötland PRO
Lör28 19.00-23.00 Streaplers Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör28 19.00-23.00 Highlights Bällstabergsskolan Vallentuna Vallentuna Stockholm
Lör28 Perikles Dagstorp Gillestuga Dösjebro Kävlinge Skåne
Lör28 20.00-24.00 Martinez Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör28 19.00-24.00 Blender Folkets Park Huskvarna Huskvarna Jönköping Jönköping
Lör28 19.00-24.00 Sannex Folkets Park Huskvarna Huskvarna Jönköping Jönköping
Lör28 19.00-23.00 Matz Bladhs Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör28 21.00-01.00 Grönwalls Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Lör28 19.00-23.00 Kenthas Häradshammars bygdegård Vikbolandet Norrköping Östergötland
Lör28 19.00-23.00 Bob Stevens Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Lör28 18.00-22.00 Cedrix Oreparken Furudal Rättvik Dalarna
Lör28 19.00-23.00 Matz Rogers Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Lör28 20.00-24.00 Fernandoz Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön29 Kjellez Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Sön29 16.00-19.00 Gideons Folkets Hus Kumla Kumla Kumla Örebro
Sön29 17.00-21.00 Donnez Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön29 17.00-21.00 Sounders Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön29 18.00-21.30 Fernandoz Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön29 18.00-22.00 Casanovas Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön29 18.00-21.00 Kalle & Stefan Folkets Park Rabbalshede Rabbalshede Tanum Västra Götaland
Sön29 17.00-21.00 Sandbergs Fyren Norrsundet Norrsundet Gävle Gävleborg
Sön29 17.00-21.00 Callinaz Holken, Mariebergsskogen Karlstad Karlstad Värmland
Sön29 18.00-21.30 Martinez Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Sön29 16.00-19.30 Janne Stefans Ordenshuset Nås Nås Vansbro Dalarna
Mån30 14.00-17.00 Lars Erikssons Allaktivitetshuset i Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Mån30 12.00-14.30 Conny Brodin Axelhuset Högsbotorp Göteborg Västra Götaland
Mån30 Kjellez Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Mån30 19.00-22.00 Peter G's Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån30 Date Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland
Mån30 18.00-21.30 Holidays Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Mån30 Bob Stevens Viking Cinderella Södermalm, Stadsgården Stockholm Stockholm