Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i september

Antal danser: 28

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
September
Ons28 18.00-23.00 Callinaz Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping >
Ons1 18.00-23.00 Callinaz Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Ons28 18.00-23.00 Martinez Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping >
Ons1 18.00-23.00 Martinez Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Tor28 19.00-23.00 Fernandoz Barva bygdegård Barva Eskilstuna >
Tor2 19.00-23.00 Fernandoz Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Fre28 19.00-23.00 Engdahls Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Fre3 19.00-23.00 Engdahls Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre28 20.00-24.00 Xplays Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge >
Fre3 20.00-24.00 Xplays Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre28 Casanovas Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar >
Fre3 Casanovas Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar
Fre28 20.00-24.00 Blender Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar >
Fre3 20.00-24.00 Blender Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Lör28 Jannez Aspåsnäset Aspås Krokom Jämtland >
Lör4 Jannez Aspåsnäset Aspås Krokom Jämtland
Lör28 20.00-24.00 Larz Kristerz Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Lör4 20.00-24.00 Larz Kristerz Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Sön28 18.00-22.00 Blender Barva bygdegård Barva Eskilstuna >
Sön5 18.00-22.00 Blender Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Mån28 19.00-23.00 Casanovas Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland >
Mån6 19.00-23.00 Casanovas Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Ons28 18.00-23.00 Excess Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping >
Ons8 18.00-23.00 Excess Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Ons28 18.00-23.00 Wahlströms Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping >
Ons8 18.00-23.00 Wahlströms Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Tor28 19.00-23.00 Tommys (FIN) Barva bygdegård Barva Eskilstuna >
Tor9 19.00-23.00 Tommys (FIN) Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Lör28 21.00-01.00 Streaplers Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland >
Lör11 21.00-01.00 Streaplers Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland
Lör3 20.00-24.00 Flamingokvintetten Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland >
Lör11 20.00-24.00 Flamingokvintetten Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Sön28 17.00-21.00 Perikles Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge >
Sön12 17.00-21.00 Perikles Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Sön2 Casanovas Folkets Park Vetlanda Vetlanda Vetlanda Jönköping >
Sön12 Casanovas Folkets Park Vetlanda Vetlanda Vetlanda Jönköping
Tor7 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Barva bygdegård Barva Eskilstuna >
Tor16 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Fre28 19.00-23.00 Kjellez Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Fre17 19.00-23.00 Kjellez Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Lör7 Lasse Stefanz Älmhults handelsplats Älmhult Älmhult Kronoberg >
Lör18 Lasse Stefanz Älmhults handelsplats Älmhult Älmhult Kronoberg
Lör7 Vikingarna med Christer Sjögren Älmhults handelsplats Älmhult Älmhult Kronoberg >
Lör18 Vikingarna med Christer Sjögren Älmhults handelsplats Älmhult Älmhult Kronoberg
Mån13 19.00-23.00 Sannex Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland >
Mån20 19.00-23.00 Sannex Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Ons20 19.00-22.00 Avant Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten >
Ons22 19.00-22.00 Avant Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons6 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge >
Ons22 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Mån5 19.00-23.00 Blender Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland >
Mån27 19.00-23.00 Blender Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Tor1 19.00-23.00 Engdahls Barva bygdegård Barva Eskilstuna >
Tor30 19.00-23.00 Engdahls Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Tor18 17.00-20.30 Gott & Blandat Kulturhuset Sävsjö Sävsjö Sävsjö Jönköping >
Tor30 17.00-20.30 Gott & Blandat Kulturhuset Sävsjö Sävsjö Sävsjö Jönköping