Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i juni

Antal danser: 57

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juni
Tis28 19.00-23.00 Black Jack Broby Bettna Bettna Flen Södermanland >
Tis1 19.00-23.00 Black Jack Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons28 19.00-23.00 Casanovas Broby Bettna Bettna Flen Södermanland >
Ons2 19.00-23.00 Casanovas Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons28 18.00-23.00 Donnez Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping >
Ons2 18.00-23.00 Donnez Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Ons28 18.00-23.00 Streaplers Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping >
Ons2 18.00-23.00 Streaplers Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Tor28 19.00-23.00 Donnez Barva bygdegård Barva Eskilstuna >
Tor3 19.00-23.00 Donnez Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Tor28 Avant Café Kajutan Båthallen Stackgrönnan Skellefteå Västerbotten >
Tor3 Avant Café Kajutan Båthallen Stackgrönnan Skellefteå Västerbotten
Tor2 19.00-23.00 Highlights Dalaborgsparken Vänersborg Vänersborg Västra Götaland >
Tor3 19.00-23.00 Highlights Dalaborgsparken Vänersborg Vänersborg Västra Götaland
Tor28 Jannez Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Tor3 Jannez Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Fre28 20.00-24.00 Wahlströms Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar >
Fre4 20.00-24.00 Wahlströms Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Lör28 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Rangelstorps loge Mariannelund Eksjö Jönköping >
Lör5 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Rangelstorps loge Mariannelund Eksjö Jönköping
Lör28 21.00-01.00 Wahlströms Tors loge Torsåker Hofors Gävleborg >
Lör5 21.00-01.00 Wahlströms Tors loge Torsåker Hofors Gävleborg
Lör28 20.00-24.00 Matz Bladhs Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland >
Lör5 20.00-24.00 Matz Bladhs Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Sön28 17.00-21.00 Lövgrens Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge >
Sön6 17.00-21.00 Lövgrens Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Tis28 19.00-23.00 Fernandoz Broby Bettna Bettna Flen Södermanland >
Tis8 19.00-23.00 Fernandoz Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons28 18.00-23.00 Jannez Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping >
Ons9 18.00-23.00 Jannez Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Ons28 18.00-23.00 Voize Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping >
Ons9 18.00-23.00 Voize Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Tor8 19.00-23.00 Bob Stevens Barva bygdegård Barva Eskilstuna >
Tor10 19.00-23.00 Bob Stevens Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Tor28 Tommys (FIN) Café Kajutan Båthallen Stackgrönnan Skellefteå Västerbotten >
Tor10 Tommys (FIN) Café Kajutan Båthallen Stackgrönnan Skellefteå Västerbotten
Tor28 18.00-22.00 Engdahls Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg >
Tor10 18.00-22.00 Engdahls Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Tor3 Perikles Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Tor10 Perikles Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Fre28 19.00-23.00 Engdahls Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Fre11 19.00-23.00 Engdahls Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Lör28 Perikles Aspåsnäset Aspås Krokom Jämtland >
Lör12 Perikles Aspåsnäset Aspås Krokom Jämtland
Lör4 Highlights Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar >
Lör12 Highlights Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar
Lör10 20.00-24.00 Kjellez Rangelstorps loge Mariannelund Eksjö Jönköping >
Lör12 20.00-24.00 Kjellez Rangelstorps loge Mariannelund Eksjö Jönköping
Lör28 21.00-01.00 Allstars Tors loge Torsåker Hofors Gävleborg >
Lör12 21.00-01.00 Allstars Tors loge Torsåker Hofors Gävleborg
Lör2 20.00-24.00 Sounders Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland >
Lör12 20.00-24.00 Sounders Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Sön10 18.00-22.00 Allstars Barva bygdegård Barva Eskilstuna >
Sön13 18.00-22.00 Allstars Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Mån28 19.00-23.00 Mannerz Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland >
Mån14 19.00-23.00 Mannerz Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Tis13 19.00-23.00 Kjellez Broby Bettna Bettna Flen Södermanland >
Tis15 19.00-23.00 Kjellez Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons7 19.00-23.00 Callinaz Broby Bettna Bettna Flen Södermanland >
Ons16 19.00-23.00 Callinaz Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons2 18.00-23.00 Excess Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping >
Ons16 18.00-23.00 Excess Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Ons2 18.00-23.00 PerHåkans Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping >
Ons16 18.00-23.00 PerHåkans Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Tor5 19.00-23.00 Fernandoz Barva bygdegård Barva Eskilstuna >
Tor17 19.00-23.00 Fernandoz Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Tor28 Kvarnby Café Kajutan Båthallen Stackgrönnan Skellefteå Västerbotten >
Tor17 Kvarnby Café Kajutan Båthallen Stackgrönnan Skellefteå Västerbotten
Tor10 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg >
Tor17 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Tor28 Xplays Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Tor17 Xplays Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Fre1 20.00-24.00 Shine Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge >
Fre18 20.00-24.00 Shine Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre28 20.00-24.00 PerHåkans Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar >
Fre18 20.00-24.00 PerHåkans Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Lör28 Callinaz Aspåsnäset Aspås Krokom Jämtland >
Lör19 Callinaz Aspåsnäset Aspås Krokom Jämtland
Lör3 21.00-01.00 Sannex Tors loge Torsåker Hofors Gävleborg >
Lör19 21.00-01.00 Sannex Tors loge Torsåker Hofors Gävleborg
Lör28 20.00-24.00 Lövgrens Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland >
Lör19 20.00-24.00 Lövgrens Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Sön4 17.00-21.00 Streaplers Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge >
Sön20 17.00-21.00 Streaplers Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Tis28 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Broby Bettna Bettna Flen Södermanland >
Tis22 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons2 18.00-23.00 Highlights Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping >
Ons23 18.00-23.00 Highlights Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Ons2 18.00-23.00 Xplays Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping >
Ons23 18.00-23.00 Xplays Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Tor16 19.00-23.00 Kjellez Barva bygdegård Barva Eskilstuna >
Tor24 19.00-23.00 Kjellez Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Tor28 Avant Café Kajutan Båthallen Stackgrönnan Skellefteå Västerbotten >
Tor24 Avant Café Kajutan Båthallen Stackgrönnan Skellefteå Västerbotten
Fre28 20.00-24.00 Kjellez Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Fre25 20.00-24.00 Kjellez Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Fre28 20.00-24.00 Engdahls Rangelstorps loge Mariannelund Eksjö Jönköping >
Fre25 20.00-24.00 Engdahls Rangelstorps loge Mariannelund Eksjö Jönköping
Lör19 20.00-24.00 Lövgrens Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Lör26 20.00-24.00 Lövgrens Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör12 20.00-24.00 Donaldz Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland >
Lör26 20.00-24.00 Donaldz Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Mån22 19.00-23.00 Excess Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland >
Mån28 19.00-23.00 Excess Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Tis25 19.00-23.00 Engdahls Broby Bettna Bettna Flen Södermanland >
Tis29 19.00-23.00 Engdahls Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons13 19.00-23.00 PerHåkans Broby Bettna Bettna Flen Södermanland >
Ons30 19.00-23.00 PerHåkans Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons14 18.00-23.00 Blender Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping >
Ons30 18.00-23.00 Blender Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Ons14 18.00-23.00 Casanovas Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping >
Ons30 18.00-23.00 Casanovas Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Ons26 Allstars Ärstaparken Kyrkdal Kramfors Västernorrland >
Ons30 Allstars Ärstaparken Kyrkdal Kramfors Västernorrland