Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i juni

Antal danser: 114

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juni
Fre19 20.00-23.30 Ola & Jag Fromhedens Danspaviljong Fromheden Norsjö Västerbotten
Fre19 Wickströmz Gamla torget Torsby Torsby Torsby Värmland
Fre19 Martinez Haverö hembygdsgård Säter Ånge Västernorrland
Fre19 19.00-23.00 Sounders Kungälvsparken Kungälv Kungälv Västra Götaland
Fre19 20.00-24.00 Skåningarna Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Fre19 20.00-24.00 Engdahls Rangelstorps loge Mariannelund Eksjö Jönköping
Fre19 20.00-24.00 Caspers Ronneby havscamping Listerby Ronneby Blekinge
Fre19 18.00-23.00 Klas & Mats Skönstavik camping Karlskrona Karlskrona Blekinge
Fre19 21.00-01.00 Callinaz Sommarparadiset Sandviken Sandviken Östersund Jämtland
Fre19 18.00-23.00 Mios Tornsborgs Tivoli Färingtofta Klippan Skåne Förköp
Fre19 Agneta & Peter Udden Kangos Kangos Pajala Norrbotten
Fre19 20.00-24.00 Titanix Öveds Eke Öveds Eke Sjöbo Skåne
Lör20 Donnez Björnholmens Loge Äng Nässjö Jönköping
Lör20 Rose-Maries Böda Sand Böda Borgholm Kalmar
Lör20 19.00-22.30 Mickes Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Lör20 18.00-21.30 Samzons Folkets Park Nora Nora Nora Örebro PRO
Lör20 Voize Folkets Park Solstadström Solstadström Västervik Kalmar
Lör20 20.00-24.00 Hilltons Folkets Park Ödeshög Ödeshög Ödeshög Östergötland
Lör20 20.00-23.30 Ola & Jag Fromhedens Danspaviljong Fromheden Norsjö Västerbotten
Lör20 20.00-00.30 Engdahls Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Lör20 20.00-24.00 Phix Kulla Rörum Rörum Simrishamn Skåne
Lör20 20.00-24.00 Lövgrens Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör20 Excess Lustikulle Brevens Bruk Örebro Örebro
Lör20 21.00-01.00 Micke Ahlgrens Pottåkers loge Funbo Uppsala Uppsala
Lör20 19.00-23.00 Mikael Litén Ronneby havscamping Listerby Ronneby Blekinge
Lör20 Wickströmz Torsby camping Torsby Torsby Värmland
Lör20 20.00-02.00 Callinaz Trätojordsbacken Hammarstrand Hammarstrand Ragunda Jämtland
Lör20 20.00-02.00 Martinez Trätojordsbacken Hammarstrand Hammarstrand Ragunda Jämtland
Lör20 20.00-24.00 Nordhs Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör20 11.30 Sweedz Öveds Eke Öveds Eke Sjöbo Skåne
Sön21 18.00-21 30 Sounders Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön21 18.00-22.00 Highlights Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Sön21 18.00-21.30 Erik Arnolds Folkparken Gemla Gemla Växjö Kronoberg PRO
Sön21 18.30-22.00 Ola & Jag Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland
Sön21 19.00-23.00 Donnez Lilltorpet Falun Falun Dalarna
Sön21 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten
Sön21 18.00-22.00 Engdahls Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Sön21 18.00-22.00 Bob Stevens Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön21 17.00-21.00 Fernandoz Uddeholmsladan Uddeholm Hagfors Värmland
Sön21 18.00-21.30 Samzons Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Sön21 19.00-22.30 Finezze Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Mån22 18.00-21.30 Lövgrens Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Mån22 17.00-20.30 Orient Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Mån22 19.00-23.00 Highlights Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Mån22 13.30-17.00 Pär Norlings Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland PRO
Tis23 16.00-19.30 Bengt Hedin & Co Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg PRO
Tis23 13.00-17.00 Micke Ahlgrens Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tis23 19.00-23.00 Casanovas Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Ons24 Tommys (FIN) Allsåklubben Överkalix Överkalix Norrbotten
Ons24 18.00-23.00 Blender Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Ons24 18.00-23.00 Expanders Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Ons24 19.00-23.00 Perikles Gröna lund Stockholm Stockholm Stockholm
Ons24 19.00-22.30 Agneta & Peter Grönänge Dvärsätt Krokom Jämtland PRO
Ons24 19.00-23.00 Streaplers Gårdsjölogen Gårdserud Sunne Värmland
Ons24 18.30-21.00 Arizonaz Killehuset Bara Bara Svedala Skåne
Ons24 11.00-14.00 C-Laget Liseberg Polketten Göteborg Göteborg Västra Götaland
Ons24 19.00-23.00 Sannex Liseberg Polketten Göteborg Göteborg Västra Götaland
Ons24 18.30-22.30 Mats Bergmans Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Ons24 17.00-20.00 Samzons Löfstad Loge Löfstad Norrköping Östergötland PRO
Ons24 Hedins Mossbrott Vara Vara Västra Götaland SPF
Ons24 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten
Ons24 18.00-22.00 Kjell Dahls Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Ons24 19.00-23.00 Holidays Vallsjöbaden Sävsjö Sävsjö Sävsjö Jönköping
Ons24 20.00-24.00 Allstars Ärstaparken Kyrkdal Kramfors Västernorrland
Tor25 19.00-23.00 Donnez Dalaborgsparken Vänersborg Vänersborg Västra Götaland
Tor25 19.00-23.00 Glenn-Endys Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Tor25 19.00-23.00 Sannex Folkets Park Nora Nora Nora Örebro
Tor25 20.00-24.00 Allstars Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Tor25 18.00-21.30 Kenneth & Classe Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Tor25 13.00-16.00 Kjell Dahls Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Tor25 18.00-21.30 Pär Norlings Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg PRO
Tor25 19.00-23.00 Tommys (FIN) Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Tor25 19.00-23.00 Black Jack Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg
Tor25 19.00-23.00 Foxie Lilltorpet Falun Falun Dalarna
Tor25 21.00-23.30 Martinez Stadsparken Borås Borås Borås Västra Götaland
Tor25 20.00-24.00 Perikles Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Tor25 13.00-17.00 Humbles Ängby park Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Fre26 20.00-24.00 Tommys (FIN) Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre26 18.00-21.30 Maximalt Bullerbyn Pelarne Pelarne Vimmerby Kalmar SPF
Fre26 18.00-21.30 Sweedz Folkparken Gemla Gemla Växjö Kronoberg PRO
Fre26 21.00-01.00 Lövgrens Kustladan Skoved Kramfors Västernorrland
Fre26 19.00-23.00 Humbles Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Fre26 19.00-23.00 Matz Bladhs Liseberg Polketten Göteborg Göteborg Västra Götaland
Fre26 19.00-23.00 Rios Pustaparken Vitsand Torsby Värmland
Fre26 20.00-24.00 Callinaz Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Fre26 21.00-01.00 Streaplers Sommarparadiset Sandviken Sandviken Östersund Jämtland
Fre26 20.00-24.00 Engdahls Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre26 20.00-24.00 Casanovas Älvstagården Jättendal Nordanstig Gävleborg
Fre26 14.00-17.30 Eklöfs Änga Väderstad Väderstad Mjölby Östergötland PRO
Lör27 21.00-02.00 Casanovas Aspåsnäset Aspås Krokom Jämtland
Lör27 21.00-02.00 Perikles Aspåsnäset Aspås Krokom Jämtland
Lör27 20.00-24.00 Shine Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Lör27 21.00-01.00 Callinaz Borkhults festplats Borkhult Åtvidaberg Östergötland
Lör27 20.00-00.30 Holidays Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Lör27 20.00-24.00 Orient Hälleviksbadet Hällevik Sölvesborg Blekinge
Lör27 19.00-23.00 Glenn-Endys Kungälvsparken Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör27 19.00-23.00 Fernandoz Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör27 20.00-24.00 Black Jack Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland
Lör27 19.00-23.00 Kjell Dahls Oreparken Furudal Rättvik Dalarna SPF
Lör27 21.30-02.00 PerHåkans Sidskogen Järvsö Järvsö Ljusdal Gävleborg
Lör27 Eloge Sätervallen Älvros Härjedalen Jämtland
Lör27 Skåningarna Trolldalen Degeberga Degeberga Kristianstad Skåne
Sön28 17.00-21.00 Orient Björkbacken Hynnenäs Hynnenäs Alvesta Kronoberg
Sön28 19.00-22.00 Avant Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Sön28 18.00-22.00 PerHåkans Borensbergsparken Borensberg Motala Östergötland
Sön28 Hedins Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Sön28 18.00-22.00 Donnez Hembygdsgården Gräsmark Gräsmark Sunne Värmland
Sön28 19.00-22.30 Mickes Logen Ljusvattnet Burträsk Skellefteå Västerbotten
Sön28 18.30-21.00 Mogna Män Ramnaparken Borås Borås Borås Västra Götaland Fri entré
Sön28 18.00-22.00 Mats Bergmans Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Sön28 20.00-24.00 Streaplers Täftelogen Umeå Täfteå Umeå Västerbotten
Sön28 18.00-22.00 Alvenfors Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön28 18.00-21.30 Kjell Dahls Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Sön28 19.00-22.30 Tommys (FIN) Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland