Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser två veckor framåt

Antal danser: 250

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Oktober
Tor6 13.00-16.00 Janne Martins Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tor6 19.00-21.30 Svartlösa spelmän Arena Rotebro Rotebro Sollentuna Stockholm
Tor6 17.00-20.30 Matz Rogers Deje Kulturhus Deje Forshaga Värmland PRO
Tor6 18.30-22.00 Martinez Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Tor6 13.00-16.00 Mickes Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Tor6 19.00-23.00 Perikles Folkets Hus Säter Säter Säter Dalarna
Tor6 18.00 Hazzes Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland PRO
Tor6 13.00-17.00 Tomaz & Co Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor6 18.30-22.30 Kjellez Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor6 11.30-14.30 Janne Stefans Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland PRO
Tor6 Callinaz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor6 Dur X Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor6 Titanix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor6 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor6 Duo Vi Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor6 Sannex Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre7 19.00-22.30 Rospiggarna Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre7 21.30-01.00 Ankies Barken Arena Smedjebacken Smedjebacken Dalarna
Fre7 20.00-24.00 Allstars Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre7 20.00-24.00 Blender Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Fre7 20.00 Upplands Guld Folkets Hus Hargshamn Hargshamn Östhammar Uppsala
Fre7 19.00-23.00 Orient Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Fre7 20.00-24.00 Black Jack Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Fre7 19.00-23.00 Hedins Folkets Park Skeer Skeer Orsa Dalarna SPF
Fre7 14.00-17.30 Stisses Duo Folkets Park Ödeshög Ödeshög Ödeshög Östergötland PRO
Fre7 20.00-01.00 Jannez Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Fre7 20.00-01.00 Perikles Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Fre7 13.00-16.00 Patrick Eklöf Hjorthagens kulturhus Hjorthagen Stockholm Stockholm Dansträffen
Fre7 19.00-23.00 Matz Bladhs Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg Club68
Fre7 20.00-24.00 Expanders Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Fre7 14.00-17.00 Kalle & Stefan Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland SKPF
Fre7 19.00-22.30 Mickes Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre7 18.30-22.00 Mogna Män Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland SPF
Fre7 20.30-00.30 Streaplers Millners Tibro Tibro Tibro Västra Götaland
Fre7 18.30-21.30 Martinez Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten PRO
Fre7 21.00-01.00 Wahlströms Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Fre7 18.00-21.30 Rixons Tuna bygdegård Vimmerby Tuna Vimmerby Kalmar PRO
Fre7 20.00-24.00 Donnez Tydingesjöns Camping & Festplats Broby Östra Göinge Skåne
Fre7 Date Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre7 Duo Vi Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre7 PHs Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre7 Dur X Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre7 Scotts Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre7 Voize Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre7 Engdahls Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Fre7 Carisma (FIN) Wasaline Aurora Umeå Umeå Västerbotten
Fre7 19.30-23.00 Rent drag Ätrasalen Vessigebro Falkenberg Halland
Lör8 20.00-01.00 Perikles Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör8 20.00-01.00 Expanders Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör8 19.00-22.30 Hedins Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg SPF
Lör8 19.00-22.30 Carisma (FIN) Folkets Hus Skelleftehamn - Rotan Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör8 19.00-23.00 Donnez Folkets Park Huskvarna Huskvarna Jönköping Jönköping
Lör8 20.00-24.00 Engdahls Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör8 20.00-24.00 Martinez Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Lör8 18.00-21.30 Kenneth & Classe Främmestads bygdegård Främmestad Essunga Västra Götaland
Lör8 21.00-01.00 Allstars Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Lör8 20.00-24.00 Casanovas Jivers DC Växjö Växjö Kronoberg
Lör8 20.00-24.00 Kjellez Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Lör8 19.00-23.00 Black Jack Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Lör8 19.00-22.00 Charlies Lurs bygdegård Lur Tanum Västra Götaland Knytkalas kl 18
Lör8 20.00-24.00 Jannez Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör8 20.00-24.00 Matz Bladhs Ramshall Veinge Laholm Halland
Lör8 19.00-23.00 Samzons Rosendalsskolan Södra Vallentuna Vallentuna Stockholm
Lör8 21.00-01.00 Streaplers Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör8 Blender Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör8 Duo Vi Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör8 Dur X Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör8 Xplays Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör8 The Fantastic Four Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Lör8 New Generation Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Sön9 14.00-17.00 Swing & Beat Big Band Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Sön9 18.00-21.30 Carisma (FIN) Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Sön9 17.00-20.30 Trasthen & Stahren Folkets Hus Konga Konga Tingsryd Kronoberg PRO
Sön9 19.00-22.00 Ola & Jag Folkets Hus Norrfjärden Norrfjärden Piteå Norrbotten
Sön9 19.00-22.30 Glads Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Sön9 18.00-21.30 Kenneth & Classe Folkets Park Brännö Brännö Hylte Halland
Sön9 17.00-21.00 Jive Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön9 18.00-22.00 Highlights Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön9 18.00-22.00 Expanders Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön9 13.30-16.30 Junix Folkungaskolan Linköping Linköping Linköping Östergötland
Sön9 17.00-21.00 Matz Bladhs Granada Lönsboda Osby Skåne
Sön9 18.00-21.30 Martinez GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Sön9 17.00-21.00 PHs Holken Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön9 17.00-20.00 Spelfinkarna Kville bygdegård Kville Tanum Västra Götaland
Sön9 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön9 17.00-21.00 Rent drag Torghuset Smålandsstenar Gislaved Jönköping
Sön9 13.00-16.00 Patrick Eklöf Tuben Farsta Farsta Farsta Stockholm PRO
Sön9 17.00-21.00 Bob Stevens Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön9 Engdahls Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön9 Leif Kronlund Storband Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån10 19.00-22.00 Charlies Allhem Färgelanda Färgelanda Färgelanda Västra Götaland
Mån10 12.00-14.30 Stefan Nilsson Axelhuset Göteborg Göteborg Göteborg Västra Götaland
Mån10 15.30-19.00 BarraBazz Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Mån10 19.00-22.00 Mickes Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån10 15.00-18.30 Candys Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne PRO
Mån10 18.00-21.30 Black Jack Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Mån10 Titanix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån10 Brogrens Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån10 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis11 13.00-16.00 BarraBazz Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tis11 13.30-17.00 Samzons Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis11 19.00-22.30 Jive Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis11 15.00-19.00 Toini Ahlms Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Tis11 16.00-20.00 Hedins Granada Lönsboda Osby Skåne PRO
Tis11 18.00-21.30 Orient Hindås Rotunda Hindås Härryda Västra Götaland
Tis11 19.30-23.00 Trippix Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland
Tis11 19.00-22.30 Emg Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Tis11 15.00-17.30 Rent drag Sjöstugan Myggenäs Tjörn Västra Götaland
Tis11 18.00-22.00 Black Jack Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis11 Brogrens Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis11 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis11 Titanix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons12 13.30-17.00 BarraBazz Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons12 19.00-22.30 Jive Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons12 19.00-22.00 Avant Folkets Hus Boliden Boliden Skellefteå Västerbotten
Ons12 13.30-17.00 Cedrix Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Ons12 17.00-20.00 Bejaz Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons12 18.00-21.30 Kenneth & Classe Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland PRO
Ons12 18.00-21.00 Duo Vi Gnistan Gullänget Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Ons12 18.00-21.30 Hedins Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Ons12 19.00-22.30 Charlies Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Ons12 14.00-17.00 Tång & Co Landerydgården Hjulsbro Linköping Östergötland
Ons12 19.00-22.00 Haga-Lennart Lurs bygdegård Lur Tanum Västra Götaland
Ons12 19.00-22.30 Ola & Jag Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Ons12 19.00-22.00 Gideons Lännagården Hysingsvik Norrtälje Stockholm
Ons12 19.00-22.00 Serenad Stadsöskolan Luleå Gammelstad Luleå Norrbotten
Ons12 18.30-22.30 Candix Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons12 13.00-16.00 Kenneth Hertz Tellus fritidscenter Södermalm Stockholm Stockholm
Ons12 19.30-23.00 Emg Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Ons12 13.00-16.00 Patrick Eklöf Tystberga bygdegård Tystberga Nyköping Södermanland PRO
Ons12 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor13 13.00-16.00 Patrick Eklöf Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tor13 18.00-21.00 Rixons Bredaryds bygdegård Bredaryd Värnamo Jönköping
Tor13 17.00-20.30 Kalle & Stefan Eneborg Eneryda Eneryda Älmhult Kronoberg SPF
Tor13 13.00-16.00 Jive Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Tor13 18.30-22.00 Matz Bladhs Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor13 19.00-22.30 Glads Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland PRO
Tor13 13.00-17.00 Junix Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor13 18.30-22.30 Micke Ahlgrens Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor13 11.30-14.30 Uffes Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland PRO
Tor13 17.00-20.30 Rignells Tornsborgs Tivoli Färingtofta Klippan Skåne SPF
Tor13 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor13 Chuck Berry Mania Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tor13 Agneta & Peter Wasaline Aurora Umeå Umeå Västerbotten
Fre14 19.00-22.30 Skippers kapell Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre14 15.00 Bengt-Ingvarz Bjursnäs bygdegård Ljungbyholm Kalmar Kalmar SPF
Fre14 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre14 13.00-16.00 Christer Eklund Folkets Hus Boo Saltsjö-Boo Nacka Stockholm
Fre14 20.00-24.00 Matz Bladhs Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre14 18.30-22.00 Kvarnby Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
Fre14 20.00-24.00 Casanovas Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre14 13.30-17.00 Sandbergs Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Fre14 20.00-24.00 Blender Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre14 20.00-24.00 PHs Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre14 13.00-16.00 Tomaz & Co Hjorthagens kulturhus Hjorthagen Stockholm Stockholm Dansträffen
Fre14 20.00-24.00 Jannez Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Fre14 19.30-22.30 Linköpings storband Landerydgården Hjulsbro Linköping Östergötland
Fre14 19.00-22.30 Kalle & Stefan Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland
Fre14 14.00-18.00 Ola & Jag Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre14 18.00-22.00 Cedrix Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna PRO
Fre14 20.00-24.00 Jive Stadsöskolan Luleå Gammelstad Luleå Norrbotten
Fre14 14.00-17.00 Patrick Eklöf Södergården Motala Motala Motala Östergötland PRO
Fre14 20.00-24.00 Bob Stevens Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre14 18.30-22.00 Orient Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Fre14 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre14 Alvenfors Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Lör15 18.00-22.00 Lars Erikssons Arena Rotebro Rotebro Sollentuna Stockholm
Lör15 20.00-24.00 Callinaz Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör15 PHs Dk Nackswinget Nacka Nacka Stockholm
Lör15 20.00-24.00 Matz Bladhs Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör15 20.00-24.00 Blixterz Folkets Hus Karlholm Karlholmsbruk Tierp Uppsala Medlemsdans
Lör15 19.00-23.00 Kvarnby Folkets Hus Lövånger Lövånger Skellefteå Västerbotten
Lör15 19.00-23.30 Ingvar Fahsts Folkets Hus Teckomatorp Teckomatorp Svalöv Skåne
Lör15 20.00-24.00 Jannez Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Lör15 20.00-24.00 Matz Rogers Folkets Park Ödeshög Ödeshög Ödeshög Östergötland
Lör15 19.00-23.00 Kjellez Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör15 20.00-24.00 Mogna Män Gustafsberg Uddevalla Uddevalla Uddevalla Västra Götaland
Lör15 19.00-23.00 Sounders Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör15 18.00-22.00 Holens Lagerkvistsgatan 2 Eskilstuna Eskilstuna Södermaland
Lör15 19.00-22.00 Cover Expressen Lohärads bygdegård Lohärad Norrtälje Stockholm
Lör15 20.00-24.00 Expanders Mälarsalen Stockholm Stockholm Stockholm
Lör15 21.00-01.00 Casanovas Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Lör15 20.00-24.00 Sandins Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Lör15 19.00-23.00 Sannex Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Lör15 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör15 21.00-01.00 Blender Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör15 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön16 15.00-19.00 Orient Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön16 17.00-21.00 Blender Folkets Hus Skoghall Skoghall Hammarö Värmland
Sön16 17.00-21.00 Holidays Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön16 17.00-21.00 Bob Stevens Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön16 18.00-21.30 Micke Ahlgrens Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön16 16.00-20.00 Excess Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland
Sön16 18.00-21.30 Matz Bladhs Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Sön16 14.00-16.00 Kollijox Jakobssalen Jakobsberg Järfälla Stockholm
Sön16 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön16 17.30-21.30 Jannez Nässjö Sportdansklubb Nässjö Nässjö Jönköping
Sön16 16.00-19.30 Thor Sverre Ordenshuset Nås Nås Vansbro Dalarna
Sön16 17.00-21.00 Connys Torghuset Smålandsstenar Gislaved Jönköping
Sön16 17.00-21.00 Engdahls Törringelund Oxie Malmö Skåne
Mån17 12.00-14.30 Conny Brodin Axelhuset Göteborg Göteborg Göteborg Västra Götaland
Mån17 19.00-22.00 Duo Vi Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån17 15.00-18.30 Renés favoriter Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne PRO
Mån17 19.30-23.00 Jannez Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland
Mån17 13.30-17.00 BarraBazz Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Mån17 18.00-21.30 Wickströmz Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Mån17 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån17 Bob Stevens Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån17 Larz Kristerz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis18 13.00-16.00 Remix Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tis18 13.30-17.00 BarraBazz Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis18 13.00-16.00 Ingez Cabinen, Forum Märsta Märsta Sigtuna Stockholm
Tis18 19.00-22.30 Holidays Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis18 17.00-20.30 Erik Arnolds Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg PRO
Tis18 18.00-21.30 Trasthen & Stahren Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Tis18 15.00-19.00 Rixons Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Tis18 14.00-17.30 Eklöfs Kulturhuset Svanen Borlänge Borlänge Dalarna PRO
Tis18 14.45-17.30 Hazzes Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland PRO
Tis18 19.30-23.00 Dur X Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland
Tis18 19.00-22.30 Eva & Ingvar Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Tis18 14.00-17.00 Orient Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland
Tis18 18.00-22.00 Kjellez Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis18 Bob Stevens Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis18 Larz Kristerz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis18 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons19 18.00-22.00 Kjellez Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons19 18.00-21.30 Holidays Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons19 18.30-22.00 Ola & Jag Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Ons19 18.00-21.00 Kenneth & Classe Folkets Hus Brastad Brastad Lysekil Västra Götaland PRO
Ons19 17.00-20.00 Junix Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons19 13.30-17.00 Jompaz Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons19 19.00-22.00 Duo Vi Stadsöskolan Luleå Gammelstad Luleå Norrbotten
Ons19 19.00-22.30 Connys Sätila Bygdegård Sätila Marks Västra Götaland
Ons19 18.30-22.30 Trippz Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons19 13.00-16.00 Lars Erikssons Tellus fritidscenter Södermalm Stockholm Stockholm
Ons19 19.30-23.00 Diggarna Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Ons19 19.00-22.00 Kalle & Stefan Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Ons19 Back to the Sixties (gala) Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor20 13.00-16.00 Ingez Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tor20 19.00-21.30 Wermdö Durspelare Arena Rotebro Rotebro Sollentuna Stockholm
Tor20 19.00-23.00 Blender Brännaborg Härnösand Härnösand Västernorrland
Tor20 17.00-20.30 Cedrix Deje Kulturhus Deje Forshaga Värmland PRO
Tor20 13.00-16.00 Agneta & Peter Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Tor20 17.00-20.30 Toini Ahlms Folkets Park Rydaholm Rydaholm Värnamo Jönköping PRO
Tor20 18.00 Charlies Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland PRO
Tor20 13.00-17.00 Bob Stevens Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor20 18.30-22.30 Sandins Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor20 11.30-14.30 Kent & Henke Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland PRO
Tor20 18.00-21.30 Defenders Trädgården Ulricehamn Ulricehamn Västra Götaland
Tor20 14.00-17.30 Trippz Älvkullen Höör Höör Skåne PRO