Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser på onsdag

Antal danser: 19

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
December
Ons3 13.30-17.00 Edwings Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland >
Ons7 13.30-17.00 Edwings Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons3 19.00-22.30 Strike Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland >
Ons7 19.00-22.30 Strike Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons28 13.30-17.00 Remix Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna >
Ons7 13.30-17.00 Remix Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Ons28 17.00-20.00 Bosse Franks Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland >
Ons7 17.00-20.00 Bosse Franks Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons28 18.00-21.30 Svenne och Jörgen Gruvan Grums Grums Grums Värmland >
Ons7 18.00-21.30 Svenne och Jörgen Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Ons28 19.00-22.00 C-Laget Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland >
Ons7 19.00-22.00 C-Laget Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Ons28 14.00-17.00 Stisses Duo Landerydgården Hjulsbro Linköping Östergötland >
Ons7 14.00-17.00 Stisses Duo Landerydgården Hjulsbro Linköping Östergötland
Ons28 19.00-22.00 Evert & Gunnar Lurs bygdegård Lur Tanum Västra Götaland >
Ons7 19.00-22.00 Evert & Gunnar Lurs bygdegård Lur Tanum Västra Götaland
Ons28 19.00-22.30 Glads Lyransgården Fåker Östersund Jämtland >
Ons7 19.00-22.30 Glads Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Ons28 16.00 Candys Parken Trelleborg Trelleborg Trelleborg Skåne >
Ons7 16.00 Candys Parken Trelleborg Trelleborg Trelleborg Skåne PRO
Ons28 19.00-22.00 Avant Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten >
Ons7 19.00-22.00 Avant Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
Ons28 19.00-22.30 Lars-Rogers Sätila Bygdegård Sätila Marks Västra Götaland >
Ons7 19.00-22.30 Lars-Rogers Sätila Bygdegård Sätila Marks Västra Götaland
Ons28 17.00-20.30 Kalle & Stefan Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg >
Ons7 17.00-20.30 Kalle & Stefan Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg PRO
Ons5 18.30-22.30 Orient Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne >
Ons7 18.30-22.30 Orient Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons28 13.00-16.00 Patrick Eklöf Tellus fritidscenter Södermalm Stockholm Stockholm >
Ons7 13.00-16.00 Patrick Eklöf Tellus fritidscenter Södermalm Stockholm Stockholm
Ons28 19.30-23.00 Trippix Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland >
Ons7 19.30-23.00 Trippix Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Ons1 Spotlight Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Ons7 Spotlight Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons1 Titanix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Ons7 Titanix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons28 14.00-16.00 Phix ÖV-huset Landskrona Landskrona Landskrona Skåne >
Ons7 14.00-16.00 Phix ÖV-huset Landskrona Landskrona Landskrona Skåne