Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i december

Antal danser: 49

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
December
Fre1 13.30-17.00 Cedrix Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Fre1 19.00-23.00 Fernandoz Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg Club68
Fre1 18.00-21.30 Kenneth & Classe Vena bygdegård Vena Hultsfred Kalmar SPF & PRO
Lör2 19.00-23.00 Engdahls Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör2 Jannez Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg
Lör2 19.00-23.00 Martinez Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Sön3 17.00-20.30 Cedrix Blädingegården Blädinge Alvesta Kronoberg PRO
Sön3 18.00-22.00 Wahlströms Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Ons6 13.30-17.00 Junix Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons6 13.30-17.00 Edwings Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Ons6 17.00-20.00 Samzons Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons6 14.00-17.00 Stisses Duo Landerydgården Hjulsbro Linköping Östergötland
Ons6 19.00-22.30 Strike Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Ons6 14.30-20.00 Candys Parken Trelleborg Trelleborg Trelleborg Skåne PRO
Ons6 17.00-20.30 Orient Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg PRO
Ons6 18.30-22.30 Cedrix Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre8 17.00-21.00 Orient Nakterhuset Sölvesborg Sölvesborg Sölvesborg Blekinge
Fre8 14.00-17.00 Tång & Co Södergården Motala Motala Motala Östergötland PRO
Fre8 20.00-24.00 Holidays Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör9 20.00-24.00 Donnez Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Lör9 20.00-00.00 Engdahls Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Lör9 19.00-23.00 Hollyz Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Sön10 18.00-21.30 Engdahls Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Tis12 15.00-19.00 Orient Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Tis12 16.00-20.00 Trippz Granada Lönsboda Osby Skåne PRO
Ons13 18.00-22.00 Engdahls Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons13 18.00-21.30 Kjellez Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons13 13.30-17.00 Ola & Jag Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons13 19.00-22.00 Orient Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Tor14 13.00-16.00 Patrick Eklöf Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Fre15 19.00-23.00 Holidays Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg Club68
Fre15 20.00-24.00 Engdahls Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre15 19.00-22.30 Agneta & Peter Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland
Lör16 19.00-23.00 Hollyz Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Lör16 19.00-23.00 Holidays Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Sön17 15.00-19.00 Orient Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön17 18.00-22.00 Callinaz Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön17 18.00-22.00 Gideons Lagerkvistsgatan 2 Eskilstuna Eskilstuna Södermaland
Tis19 17.00-20.30 Elvis4ever Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg PRO
Ons20 17.00-20.00 Norlingz Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Tis26 19.00-23.00 Engdahls Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Tis26 18.00-21.30 Bob Stevens Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Tis26 19.00-22.30 Sven-Rogers Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Ons27 18.00-21.30 Hollyz Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons27 17.00-20.00 Cirrus Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons27 14.00-17.00 Junix Landerydgården Hjulsbro Linköping Östergötland
Tor28 16.00-20.00 Rignells Folkets Park Knislinge Knislinge Östra Göinge Skåne PRO
Lör30 20.00-24.00 Donaldz Vinbergs bygdegård Vinberg Falkenberg Halland
Sön31 20.30-01.00 Engdahls Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne