Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i december

Antal danser: 96

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
December
Sön1 13.00-16.00 Stickanz Aktivitetshuset Tuben Farsta Stockholm Stockholm
Sön1 17.00-21.00 Allstars Folkets Hus Skoghall Skoghall Hammarö Värmland
Sön1 13.00-16.00 Patrick Eklöf Ludgo bygdegård Ludgo Nyköping Södermanland
Sön1 15.00-18.00 Kenneth & Classe Valhall, Skövde Kulturhus Skövde Skövde Västra Götaland
Mån2 13.30-17.00 Tomaz & Co Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Mån2 18.00-21.30 Kjellez Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Mån2 Engdahls Viking Gabriella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis3 13.30-17.00 Junix Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis3 15.00-19.00 Orient Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Tis3 16.00-19.30 Hardys Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg PRO
Tis3 18.00-21.30 Kenneth & Classe Hindås Rotunda Hindås Härryda Västra Götaland
Tis3 15.00-17.30 Spelfinkarna Sjöstugan Myggenäs Tjörn Västra Götaland
Tis3 Engdahls Viking Gabriella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis3 14.00-17.00 Stefan Nilsson Wartagården Bräcke Göteborg Västra Götaland
Ons4 13.30-17.00 Matz Bladhs Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons4 18.00-21.30 Junix Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland
Ons4 18.30-22.00 Finezze Gnistan Gullänget Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Ons4 17.00-20.30 Matz Rogers Gruvan Grums Grums Värmland PRO
Ons4 14.00-17.00 Stisses Duo Landerydgården Hjulsbro Linköping Östergötland
Ons4 17.00-20.30 Orient Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg PRO
Tor5 13.00-16.00 Glads Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Tor5 13.00-17.00 Engdahls Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor5 11.30-14.30 Charlies Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor5 17.00-20.30 Orient Tornsborgs Tivoli Färingtofta Klippan Skåne SPF
Fre6 19.00-23.00 Kjellez Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre6 13.00-16.00 Tomaz & Co Folkets Hus Boo Saltsjö-Boo Nacka Stockholm
Fre6 20.00-24.00 Jive Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre6 20.00-24.00 Streaplers Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre6 14.00-17.00 Rixons Lagagården Laholm Laholm Halland SKPF
Fre6 19.00-22.30 Jompaz Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland
Fre6 18.30-22.00 Charlies Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Fre6 18.00-21.30 Gulliz och Åke Vena bygdegård Vena Hultsfred Kalmar
Lör7 19.00-23.00 Wahlströms Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör7 20.00-24.00 Donnez Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Lör7 19.00-23.00 Hollyz Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Sön8 17.00-21.00 Black Jack Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön8 18.00-21.30 Matz Bladhs Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön8 18.00-22.00 Highlights Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön8 17.30-21.30 Blender Nässjö Sportdansklubb Nässjö Nässjö Jönköping
Sön8 13.00-16.00 Stisses Duo Pensionärernas Hus i Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Mån9 18.00-21.30 Jive Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Tis10 13.30-17.00 Remix Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis10 18.00-21.30 Orient Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Tis10 16.00-20.00 Kenneth & Classe Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne PRO
Tis10 17.00-20.30 Stisses Duo Tyllinge medborgarhus Tyllinge Västervik Kalmar
Tis10 14.00-19.00 Hazzes Wartagården Bräcke Göteborg Västra Götaland Föranmälan
Ons11 13.30-17.00 Kjellez Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons11 18.00-21.30 Engdahls Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons11 13.30-17.00 Janne Stefans Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Ons11 17-00-20.00 Junix Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons11 18.30-22.30 Orient Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons11 13.00-15.45 Stickanz Tellus fritidscenter Södermalm Stockholm Stockholm
Ons11 19.00-22.00 Kenneth & Classe Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Tor12 13.00-16.00 Thor Görans Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Tor12 13.00-16.00 Patrick Eklöf Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor12 11.30-14.30 Hazzes Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Fre13 20.00-24.00 Allstars Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre13 13.30-17.00 Junix Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Fre13 19.00-23.00 Donnez Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg
Fre13 19.00-22.30 Peter G's Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland
Lör14 14.00-18.00 Matz Bladhs Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör14 20.00-24.00 Allstars Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Lör14 19.00-22.30 Peter G's Folkets Hus Skelleftehamn - Rotan Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör14 19.00-23.00 Engdahls Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Sön15 16.00-20.00 Callinaz Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Sön15 15.00-19.00 Orient Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Mån16 18.00-21.30 Holidays Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Tis17 13.30-17.00 Gideons Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis17 17.00-20.30 Rixons Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg PRO
Tis17 18.00-21.30 Mogna Män Hindås Rotunda Hindås Härryda Västra Götaland
Ons18 13.30-17.00 Matz Rogers Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons18 18.30-22.00 Tobbez Gnistan Gullänget Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Ons18 19.00-22.00 Avant Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
Fre20 21.00-01.00 Allstars Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Fre20 20.00-24.00 Bob Stevens Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Lör21 19.00-23.00 Sannex Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör21 16.00-20.00 Gideons Lagerkvistsgatan 2 Eskilstuna Eskilstuna Södermanland
Sön22 18.00-22.00 Wahlströms Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Tor26 19.00-23.00 Fernandoz Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tor26 19.00-23.00 Engdahls Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Tor26 18.00-21.30 Kalle & Stefan Exposkolan Värnamo Värnamo Jönköping PRO
Tor26 17.00-20.00 Holens Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland
Tor26 18.00-21.30 Bob Stevens Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Tor26 16.00-20.00 Trippz Folkets Park Knislinge Knislinge Östra Göinge Skåne PRO/SPF
Tor26 18.00-22.00 Icaros Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Tor26 19.00-23.00 Holidays Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Tor26 17.00-21.00 Martinez Trombon Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Fre27 18.30-22.00 Ola & Jag Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland PRO/SPF
Fre27 18.00-21.30 Eklöfs Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar SPF
Fre27 18.30-22.00 BarraBazz Gnistan Gullänget Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Fre27 17.00-20.30 Toini Ahlms Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar PRO
Mån30 19.00-24.00 PHs Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Mån30 19.00-24.00 Xplays Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Mån30 18.00-21.30 Carlssonz Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Tis31 20.00-01.00 Donnez Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis31 Martinez Hotell Lappland Lycksele Lycksele Västerbotten