Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i december

Antal danser: 108

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
December
Tor28 11.30-14.30 Mogna Män Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland >
Tor1 11.30-14.30 Mogna Män Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor28 Junix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Tor1 Junix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre28 20.00-24.00 Jannez Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten >
Fre2 20.00-24.00 Jannez Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre28 19.00-23.00 Lars Erikssons Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland >
Fre2 19.00-23.00 Lars Erikssons Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Fre28 20.00-24.00 Donnez Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland >
Fre2 20.00-24.00 Donnez Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Fre28 19.00-23.00 Voize Kvarnhagskällan Växjö Club68 Växjö Växjö Kronoberg >
Fre2 19.00-23.00 Voize Kvarnhagskällan Växjö Club68 Växjö Växjö Kronoberg
Fre28 19.00-22.30 BarraBazz Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten >
Fre2 19.00-22.30 BarraBazz Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre28 18.30-22.00 Kenneth & Classe Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland >
Fre2 18.30-22.00 Kenneth & Classe Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland SPF
Fre28 18.00-21.30 Svante & Co Vena bygdegård Vena Hultsfred Kalmar >
Fre2 18.00-21.30 Svante & Co Vena bygdegård Vena Hultsfred Kalmar PRO
Lör28 19.00-22.30 BarraBazz Folkets Hus Skelleftehamn - Rotan Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten >
Lör3 19.00-22.30 BarraBazz Folkets Hus Skelleftehamn - Rotan Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör28 19.00-23.00 Holidays Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala >
Lör3 19.00-23.00 Holidays Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör28 21.00-01.00 Black Jack Hatstore arena Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar >
Lör3 21.00-01.00 Black Jack Hatstore arena Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar
Lör28 21.00-01.00 Lasse Stefanz Hatstore arena Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar >
Lör3 21.00-01.00 Lasse Stefanz Hatstore arena Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar
Lör28 21.00-01.00 Vikingarna med Christer Sjögren Hatstore arena Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar >
Lör3 21.00-01.00 Vikingarna med Christer Sjögren Hatstore arena Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar
Lör28 21.00-01.00 Jannez Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg >
Lör3 21.00-01.00 Jannez Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg
Lör28 19.00-23.00 Engdahls Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping >
Lör3 19.00-23.00 Engdahls Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Sön3 18.00-21.30 Bendix Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten >
Sön4 18.00-21.30 Bendix Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Sön28 17.00-20.30 Kenneth & Classe Folkets Hus Alvesta Alvesta Alvesta Kronoberg >
Sön4 17.00-20.30 Kenneth & Classe Folkets Hus Alvesta Alvesta Alvesta Kronoberg
Sön3 18.00-22.00 Matz Bladhs Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar >
Sön4 18.00-22.00 Matz Bladhs Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar
Sön28 17.00-21.00 Jannez Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna >
Sön4 17.00-21.00 Jannez Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön28 18.00-22.00 Allstars Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland >
Sön4 18.00-22.00 Allstars Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön28 13.00-16.00 Holens Pensionärernas Hus i Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland >
Sön4 13.00-16.00 Holens Pensionärernas Hus i Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Sön28 Engdahls Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Sön4 Engdahls Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån28 18.00-21.30 Framed Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland >
Mån5 18.00-21.30 Framed Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Mån28 Engdahls Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Mån5 Engdahls Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis28 16.00-20.00 Trippz Folkets Park Knislinge Knislinge Östra Göinge Skåne >
Tis6 16.00-20.00 Trippz Folkets Park Knislinge Knislinge Östra Göinge Skåne PRO
Tis2 18:00-21:30 Hazzes med Maria Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland >
Tis6 18:00-21:30 Hazzes med Maria Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland
Tis28 Engdahls Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Tis6 Engdahls Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons3 19.00-22.00 Avant Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten >
Ons7 19.00-22.00 Avant Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons28 17.00-20.00 Bosse Franks Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland >
Ons7 17.00-20.00 Bosse Franks Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons28 18.00-21.30 Cedrix Gruvan Grums Grums Grums Värmland >
Ons7 18.00-21.30 Cedrix Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Ons28 14.00-17.00 Stisses Duo Landerydgården Hjulsbro Linköping Östergötland >
Ons7 14.00-17.00 Stisses Duo Landerydgården Hjulsbro Linköping Östergötland
Ons2 17.00-20.30 Kalle & Stefan Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg >
Ons7 17.00-20.30 Kalle & Stefan Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg PRO
Ons2 18.30-22.30 Orient Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne >
Ons7 18.30-22.30 Orient Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Tor28 18.30-22.00 BarraBazz Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland >
Tor8 18.30-22.00 BarraBazz Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor1 17.00-20.30 Orient Tornsborgs Tivoli Färingtofta Klippan Skåne >
Tor8 17.00-20.30 Orient Tornsborgs Tivoli Färingtofta Klippan Skåne
Fre8 19.00-23.00 Donnez Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Fre9 19.00-23.00 Donnez Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre28 20.00-24.00 Carisma (FIN) Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten >
Fre9 20.00-24.00 Carisma (FIN) Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre28 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Fre9 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre28 13.30-17.00 Junix Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna >
Fre9 13.30-17.00 Junix Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Fre28 20.00-24.00 Holidays Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne >
Fre9 20.00-24.00 Holidays Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör28 20.00-24.00 Donnez Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland >
Lör10 20.00-24.00 Donnez Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Lör6 20.00-24.00 Carisma (FIN) Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten >
Lör10 20.00-24.00 Carisma (FIN) Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör28 20.30-00.30 Sounders Folkets Park Ödeshög Ödeshög Ödeshög Östergötland >
Lör10 20.30-00.30 Sounders Folkets Park Ödeshög Ödeshög Ödeshög Östergötland
Lör28 19.00-23.00 Fernandoz Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala >
Lör10 19.00-23.00 Fernandoz Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör28 20.00-24.00 Holidays Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar >
Lör10 20.00-24.00 Holidays Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Lör28 20.00-24.00 Kjellez Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne >
Lör10 20.00-24.00 Kjellez Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör28 Jannez Östersund Arena Östersund Östersund Jämtland >
Lör10 Jannez Östersund Arena Östersund Östersund Jämtland
Sön28 18.00-21.30 Black Jack Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland >
Sön11 18.00-21.30 Black Jack Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön28 18.00-21.30 Jive Gnistan Gullänget Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland >
Sön11 18.00-21.30 Jive Gnistan Gullänget Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Sön28 17.30-21.30 Blender Nässjö Sportdansklubb Nässjö Nässjö Jönköping >
Sön11 17.30-21.30 Blender Nässjö Sportdansklubb Nässjö Nässjö Jönköping
Mån28 13.30-17.00 Kalle & Stefan Möklintagården Möklinta Sala Västmanland >
Mån12 13.30-17.00 Kalle & Stefan Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Tis4 13.30-17.00 Matz Rogers Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro >
Tis13 13.30-17.00 Matz Rogers Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis10 15.00-19.00 Orient Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne >
Tis13 15.00-19.00 Orient Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Ons1 13.30-17.00 Gideons Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland >
Ons14 13.30-17.00 Gideons Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons28 19.00-22.00 Agneta & Peter Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten >
Ons14 19.00-22.00 Agneta & Peter Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons13 18.00-22.00 Engdahls Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge >
Ons14 18.00-22.00 Engdahls Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons7 18.00-21.30 Mogna Män Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland >
Ons14 18.00-21.30 Mogna Män Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons7 17.00-20.00 Lars Erikssons Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland >
Ons14 17.00-20.00 Lars Erikssons Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons28 13.30-17.00 Pär Norlings Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Ons14 13.30-17.00 Pär Norlings Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons28 19.00-22.00 Hollyz Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland >
Ons14 19.00-22.00 Hollyz Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Ons6 19.00-22.00 Kenneth & Classe Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland >
Ons14 19.00-22.00 Kenneth & Classe Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Tor2 13.00-16.00 Patrick Eklöf Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland >
Tor15 13.00-16.00 Patrick Eklöf Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Tor28 18.30-22.30 Holidays Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne >
Tor15 18.30-22.30 Holidays Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre6 20.00-24.00 Ron Thomson Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten >
Fre16 20.00-24.00 Ron Thomson Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre11 Jannez Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland >
Fre16 Jannez Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland
Fre5 19.00-23.00 Holidays Kvarnhagskällan Växjö Club68 Växjö Växjö Kronoberg >
Fre16 19.00-23.00 Holidays Kvarnhagskällan Växjö Club68 Växjö Växjö Kronoberg
Fre12 19.00-22.30 Strike Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland >
Fre16 19.00-22.30 Strike Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland
Lör16 19.00-23.00 Mickes Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten >
Lör17 19.00-23.00 Mickes Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör16 19.00-23.00 Tobbes Duo Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten >
Lör17 19.00-23.00 Tobbes Duo Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör2 19.00-23.30 Nordhs Folkets Hus Teckomatorp Teckomatorp Svalöv Skåne >
Lör17 19.00-23.30 Nordhs Folkets Hus Teckomatorp Teckomatorp Svalöv Skåne
Lör28 19.00-23.00 Callinaz Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland >
Lör17 19.00-23.00 Callinaz Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Lör5 20.00-24.00 Engdahls Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland >
Lör17 20.00-24.00 Engdahls Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör28 18.00-22.00 Gideons Lagerkvistsgatan 2 Eskilstuna Eskilstuna Södermaland >
Lör17 18.00-22.00 Gideons Lagerkvistsgatan 2 Eskilstuna Eskilstuna Södermaland
Lör2 20.00-24.00 Holidays Ramshall Veinge Laholm Halland >
Lör17 20.00-24.00 Holidays Ramshall Veinge Laholm Halland
Sön28 18.00-22.00 Callinaz Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland >
Sön18 18.00-22.00 Callinaz Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön28 17.00-21.00 Xplays Swinghallen Växjö Växjö Växjö Kronoberg >
Sön18 17.00-21.00 Xplays Swinghallen Växjö Växjö Växjö Kronoberg
Sön11 17.00-21.00 Engdahls Törringelund Oxie Malmö Skåne >
Sön18 17.00-21.00 Engdahls Törringelund Oxie Malmö Skåne
Mån17 19.00-22.00 Avant Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten >
Mån19 19.00-22.00 Avant Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån11 18.00-21.30 Holidays Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland >
Mån19 18.00-21.30 Holidays Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Tis4 17.00-20.30 Rixons Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg >
Tis20 17.00-20.30 Rixons Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg PRO
Tis28 18:00-21:30 Mogna Män Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland >
Tis20 18:00-21:30 Mogna Män Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland
Ons28 19.00-22.00 Ola & Jag Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten >
Ons21 19.00-22.00 Ola & Jag Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons28 17.00-20.00 Samzons Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland >
Ons21 17.00-20.00 Samzons Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Sön28 19.00-23.00 Engdahls Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Sön25 19.00-23.00 Engdahls Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Sön14 20.00-24.00 Bob Stevens Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne >
Sön25 20.00-24.00 Bob Stevens Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Mån2 15.00-19.00 Ingvar Fahsts Börringe bygdegård Börringe Svedala Skåne >
Mån26 15.00-19.00 Ingvar Fahsts Börringe bygdegård Börringe Svedala Skåne PRO
Mån9 17.00-20.00 Bejaz Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland >
Mån26 17.00-20.00 Bejaz Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Mån10 18.00-21.30 Engdahls Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland >
Mån26 18.00-21.30 Engdahls Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Mån23 18.00-22.00 Icaros Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland >
Mån26 18.00-22.00 Icaros Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Mån28 19.00-23.00 Holidays Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping >
Mån26 19.00-23.00 Holidays Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Tis23 18.00-21.30 Avant Gnistan Gullänget Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland >
Tis27 18.00-21.30 Avant Gnistan Gullänget Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Tis1 17.00-20.30 Orient Våxtorps bygdegård Våxtorp Laholm Halland >
Tis27 17.00-20.30 Orient Våxtorps bygdegård Våxtorp Laholm Halland SPF
Ons13 18.00-21.30 Sounders Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland >
Ons28 18.00-21.30 Sounders Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons27 17.00-20.00 Tomaz & Co Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland >
Ons28 17.00-20.00 Tomaz & Co Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons28 19.00-22.30 Ola & Jag Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland >
Ons28 19.00-22.30 Ola & Jag Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland
Ons28 17.00-20.30 Orient Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar >
Ons28 17.00-20.30 Orient Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar PRO
Ons28 19.00-23.00 Swedish Dance Mafia Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland >
Ons28 19.00-23.00 Swedish Dance Mafia Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Ons28 14.00-17.00 Junix Landerydgården Hjulsbro Linköping Östergötland >
Ons28 14.00-17.00 Junix Landerydgården Hjulsbro Linköping Östergötland
Tor18 16.00-20.00 Orient Folkets Park Knislinge Knislinge Östra Göinge Skåne >
Tor29 16.00-20.00 Orient Folkets Park Knislinge Knislinge Östra Göinge Skåne PRO
Fre2 18.00-21.30 Bosse Franks Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar >
Fre30 18.00-21.30 Bosse Franks Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar SPF
Fre23 21.00-01.00 Expanders Nornan Stugun Stugun Ragunda Jämtland >
Fre30 21.00-01.00 Expanders Nornan Stugun Stugun Ragunda Jämtland
Fre2 20.00-24.00 Donaldz Vinbergs bygdegård Vinberg Falkenberg Halland >
Fre30 20.00-24.00 Donaldz Vinbergs bygdegård Vinberg Falkenberg Halland
Lör14 Gideons Eskils Gille Eskilstuna Eskilstuna Södermanland >
Lör31 Gideons Eskils Gille Eskilstuna Eskilstuna Södermanland Medlem
Lör11 21.00-01.00 Micke Ahlgrens Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala >
Lör31 21.00-01.00 Micke Ahlgrens Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör27 Avant Hotell Lappland Lycksele Lycksele Västerbotten >
Lör31 Avant Hotell Lappland Lycksele Lycksele Västerbotten
Lör4 Agneta & Peter Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten >
Lör31 Agneta & Peter Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten PRO Föranmälan
Lör13 20.30-01.00 Engdahls Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne >
Lör31 20.30-01.00 Engdahls Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne