Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i oktober

Antal danser: 342

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Oktober
Tis1 13.00-16.00 Remix Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm 4M1G
Tis1 Kjellez Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Tis1 13.30-17.00 Tobbez Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis1 19.00-22.30 Streaplers Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis1 18.00-21.30 Kent & Henke Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Tis1 18.00-21.30 Kalle & Stefan Hyssna bygdegård Hyssna Mark Västra Götaland
Tis1 18.00-22.00 Holidays Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis1 17.00-20.30 Junix Tyllinge medborgarhus Tyllinge Västervik Kalmar
Tis1 Bob Stevens Viking Cinderella Södermalm, Stadsgården Stockholm Stockholm
Tis1 14.00-17.00 Anders Björk Wartagården Bräcke Göteborg Västra Götaland
Ons2 Shine Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Ons2 Titanix Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Ons2 18.00-22.00 Holidays Brunnen Eringsboda Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons2 18.00-21.30 Jive Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons2 18.00-21.00 Spelfinkarna Folkets Hus Brastad Brastad Lysekil Västra Götaland PRO
Ons2 17.00-20.00 Tomaz & Co Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons2 13.30-17.00 Hedins Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons2 19.00-22.30 Christerz Lyransgården Fåker Östersund Jämtland
Ons2 15.00-18.00 Kenneth & Classe Medborgarhuset Hestra Hestra Gislaved Jönköping
Ons2 16.00-20.00 Trippz Parken Trelleborg Trelleborg Trelleborg Skåne PRO
Ons2 17.00-20.30 Kent & Henke Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg PRO
Ons2 18.30-22.30 Candix Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons2 19.00-22.00 Tempo Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Ons2 Streaplers Viking Glory Södermalm, Stadsgården Stockholm Stockholm
Tor3 17.00-20.30 Tobbez Deje Kulturhus Deje Forshaga Värmland PRO
Tor3 18.30-22.00 Lövgrens Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Tor3 13.00-16.00 Finezze Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Tor3 18.00-21.00 Kalle & Stefan Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland PRO
Tor3 13.00-17.00 Bob Stevens Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor3 18.30-22.30 Black Jack Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor3 11.30-14.30 Janne Stefans Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor3 18.00-21.30 Tång & Co Stala bygdegård Varekil Orust Västra Götaland SPF
Fre4 19.00-23.00 Frippez Bygdens Danshöla Linnebäck Karlskoga Örebro
Fre4 20.00-24.00 Allstars Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre4 20.00-24.00 Blender Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Fre4 18.30-22.00 Glads Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland PRO/SPF
Fre4 13.30-17.00 Sandbergs Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Fre4 19.30-23.30 Wahlströms Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland Knytis från 18.30
Fre4 14.00-17.00 Tång & Co Folkets Park Ödeshög Ödeshög Ödeshög Östergötland PRO
Fre4 13.00-16.00 Tomaz & Co Hjorthagens kulturhus Hjorthagen Stockholm Stockholm
Fre4 19.00-23.00 Black Jack Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg
Fre4 14.00-17.00 Orient Lagagården Laholm Laholm Halland SKPF
Fre4 18.30-22.00 Lövgrens Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Fre4 20.00-24.00 Highlights Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Fre4 20.00 Sannex Restaurang Bolaget Sandviken Sandviken Gävleborg
Fre4 20.00-24.00 Bennrix Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre4 18.00-21.30 Hardys Tuna bygdegård Vimmerby Tuna Vimmerby Kalmar
Lör5 18.00-23.00 Cedrix Bergs Bygdegård Berg Växjö Kronoberg
Lör5 19.00-23.00 Sannex Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör5 19.00-23.00 Bob Stevens Folkets Hus Färila Färila Ljusdal Gävleborg
Lör5 19.00-22.30 Lövgrens Folkets Hus Skelleftehamn - Rotan Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör5 19.00-23.00 Kjellez Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör5 20.00-24.00 Perikles Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Lör5 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör5 20.00-24.00 Highlights Haninge Kulturhus Handen Haninge Stockholm
Lör5 19.00-23.00 Brogrens Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Lör5 21.00-01.00 Eloge Ljungalid Ljungdalen Berg Jämtland
Lör5 20.00-24.00 Xplays Näsvikens Bygdegård Näsviken Hudiksvall Gävleborg
Lör5 18.00-22.00 Hedins Rosendalsskolan Södra Vallentuna Vallentuna Stockholm 2M1G
Sön6 13.00-16.00 Stickanz Aktivitetshuset Tuben Farsta Stockholm Stockholm
Sön6 17.00-20.30 Toini Ahlms Blädingegården Blädinge Alvesta Kronoberg PRO
Sön6 17.00-21.00 PHs Ebba dansklubb Tullinge Botkyrka Stockholm
Sön6 15.00-19.00 Kenneth & Classe Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne
Sön6 16.00-19.30 Frippez Folkets Hus Högboda Högboda Kil Värmland
Sön6 17.00-21.00 Bob Stevens Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön6 18.00-22.00 Casanovas Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön6 18.30-22.00 Mickes Furuparken Torvalla Östersund Jämtland PRO
Sön6 17.00-21.00 Black Jack Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön6 18.00-21.30 Lövgrens GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Sön6 18.00-21.00 Orient Gunnarps bygdegård Gunnarp Falkenberg Halland
Sön6 18.00-21.30 Thor Görans Isladan Bjästa Bjästa Örnsköldsvik Västernorrland
Sön6 13.30-17.00 Lars Erikssons Kulturhuset Svanen Borlänge Borlänge Dalarna
Sön6 13.00-16.00 Patrick Eklöf Ludgo bygdegård Ludgo Nyköping Södermanland
Sön6 17.00-21.00 Donnez Törringelund Oxie Svedala Skåne
Sön6 15.00-18.00 Mogna Män Valhall, Skövde Kulturhus Skövde Skövde Västra Götaland
Mån7 12.00-14.30 Ingvar & Co Axelhuset Högsbotorp Göteborg Västra Götaland
Mån7 Micke Ahlgrens Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Mån7 Black Jack Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Mån7 19.00-22.00 Avant Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån7 13.30-17.00 Kalle & Stefan Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Mån7 14.00-17.00 Elvis4ever Snöstorps allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Mån7 18.00-21.30 Bob Stevens Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Tis8 13.00-16.00 Junix Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm 4M1G
Tis8 Black Jack Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Tis8 13.30-17.00 Kent & Henke Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis8 14.00-17.30 Sandins Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis8 15.00-19.00 Orient Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Tis8 16.00-20.00 Hardys Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne PRO
Tis8 18.00-21.30 Mogna Män Hindås Rotunda Hindås Härryda Västra Götaland
Tis8 15.00-17.30 Tång & Co Sjöstugan Myggenäs Tjörn Västra Götaland
Tis8 18.00-22.00 Kjellez Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis8 14.00-17.00 Stefan Nilsson Wartagården Bräcke Göteborg Västra Götaland
Ons9 13.30-17.00 Micke Ahlgrens Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons9 Pia Pihlgrens Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Ons9 Streaplers Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Ons9 13.30-17.00 Junix Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Ons9 18.00-21.30 Hasse Peters Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland
Ons9 18.30-22.00 Engdahls Gnistan Gullänget Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Ons9 17.00-20.30 Kalle & Stefan Gruvan Grums Grums Värmland PRO
Ons9 14.00-17.00 Lars Erikssons Landerydgården Hjulsbro Linköping Östergötland
Ons9 19.00-22.00 Thor Görans Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
Ons9 18.30-22.30 Rignells Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons9 13.00-15.45 Stickanz Tellus fritidscenter Södermalm Stockholm Stockholm
Ons9 Kjellez Viking Glory Södermalm, Stadsgården Stockholm Stockholm
Ons9 Tommys (FIN) Viking Grace Södermalm, Stadsgården Stockholm Stockholm
Tor10 18.00-21.30 Rixons Bredaryds bygdegård Bredaryd Värnamo Jönköping PRO
Tor10 17.00-20.30 Kalle & Stefan Eneborg Eneryda Älmhult Kronoberg
Tor10 13.00-16.00 Thor Görans Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Tor10 18.30-22.00 Engdahls Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor10 13.00-17.00 Holidays Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor10 18.30-22.30 Voize Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor10 13.00-16.00 Wahlén & Segeblad Hägerstensåsens Medborgarhus Hägerstensåsen Stockholm Stockholm
Tor10 11.30-14.30 Uffes Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor10 18.00-21.30 Janne Stefans Stala bygdegård Varekil Orust Västra Götaland SPF
Tor10 17.00-20.30 Rignells Tornsborgs Tivoli Färingtofta Klippan Skåne SPF
Tor10 Larz Kristerz Viking Grace Södermalm, Stadsgården Stockholm Stockholm
Fre11 17.00-20.30 Christer Lundgren Bjursnäs bygdegård Ljungbyholm Kalmar Kalmar SPF
Fre11 Micke Ahlgrens Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre11 19:00-23:00 PHs Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Fre11 13.00-16.00 Patrick Eklöf Folkets Hus Boo Saltsjö-Boo Nacka Stockholm
Fre11 20.00-24.00 Engdahls Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre11 21.00-01.00 Eloge Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Fre11 20.00-24.00 Sounders Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre11 20.00-24.00 Xplays Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre11 20.00-24.00 Sannex Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre11 13.00-16.00 Lars Erikssons Hjorthagens kulturhus Hjorthagen Stockholm Stockholm
Fre11 21.00-01.00 Streaplers Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Fre11 18.30-22.00 Mickes Kulturhuset Åsele Åsele Åsele Västerbotten
Fre11 19.00-22.30 Matz Rogers Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland
Fre11 14.00-18.00 Sandbergs Sporthallen Kungsgården Kungsgården Sandviken Gävleborg
Fre11 14.00-17.00 Orient Södergården Motala Motala Motala Östergötland PRO
Fre11 20.00-24.00 Matz Bladhs Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre11 18.30-22.00 Mogna Män Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Fre11 18.00-21.30 Stisses Duo Vena bygdegård Vena Hultsfred Kalmar PRO/SPF
Lör12 19.00-23.00 Xplays Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör12 20.00-24.00 Engdahls Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör12 19.00-23.00 Bob Stevens Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör12 19.00-23.00 Lövgrens Folkets Park Ödeshög Ödeshög Ödeshög Östergötland
Lör12 19.00-23.00 Donnez Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör12 19.00-23.00 PHs Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Lör12 19.00-23.00 Matz Bladhs Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Lör12 19.00-23.00 Holidays Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Lör12 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön13 Leif Kronlund Storband Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Sön13 17.00-21.00 Bob Stevens Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön13 17.00-21.00 Holidays Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön13 18.00-21.30 Donnez Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön13 18.00-22.00 Xplays Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön13 18.30-22.00 Pär Norlings Furuparken Torvalla Östersund Jämtland PRO
Sön13 17.00-21.00 Ola & Jag Fyren Norrsundet Norrsundet Gävle Gävleborg
Sön13 18.00-21.30 Engdahls Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Sön13 16.00-19.30 Frippez Ordenshuset Nås Nås Vansbro Dalarna
Sön13 13.00-16.00 Tony Viborgs Pensionärernas Hus i Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Mån14 14.00-17.00 Stickanz Allaktivitetshuset i Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Mån14 12.00-14.30 Stefan Nilsson Axelhuset Högsbotorp Göteborg Västra Götaland
Mån14 Holidays Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Mån14 Matz Bladhs Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Mån14 19.00-22.00 Tobbez Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån14 18.00-21.30 Engdahls Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Tis15 13.00-16.00 Ola & Jag Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm 4M1G
Tis15 Matz Bladhs Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Tis15 Holidays Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Tis15 13.30-17.00 Mogna Män Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis15 19.00-22.30 Martinez Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis15 17.00-20.30 Orient Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg PRO
Tis15 18.00-21.30 Kalle & Stefan Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Tis15 15.00-19.00 Rixons Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne
Tis15 18.00-21.30 Kent & Henke Hyssna bygdegård Hyssna Mark Västra Götaland
Tis15 18.00-22.00 Donnez Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis15 14.00-17.00 Hazzes Wartagården Bräcke Göteborg Västra Götaland
Ons16 Blender Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Ons16 Excess Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Ons16 18.00-21.30 Lövgrens Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons16 18.30-22.00 Micke Ahlgrens Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Ons16 18.00-21.00 Kenneth & Classe Folkets Hus Brastad Brastad Lysekil Västra Götaland PRO
Ons16 17.00-20.00 Edwings Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons16 13.30-17.00 Cedrix Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons16 19.00-22.30 Ola & Jag Lyransgården Fåker Östersund Jämtland
Ons16 18.30-22.30 Erik Arnolds Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons16 13.00-16.00 Patrick Eklöf Tystberga bygdegård Tystberga Nyköping Södermanland
Ons16 19.00-22.00 Charlies Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Tor17 Excess Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Tor17 Xplays Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Tor17 17.00-20.30 Herrgårds & Berghorn Deje Kulturhus Deje Forshaga Värmland PRO
Tor17 13.00-16.00 Micke Ahlgrens Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Tor17 18.00-21.00 Orient Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Tor17 13.00-17.00 Sandins Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor17 18.30-22.30 Engdahls Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor17 11.30-14.30 Hasse Peters Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor17 19.00-21.00 Martinez Nordstan Göteborg Göteborg Västra Götaland
Tor17 18.00-21.30 Kalle & Stefan Stala bygdegård Varekil Orust Västra Götaland SPF
Fre18 18.00-21.30 Cedrix Folkets Hus Ankarsrum Ankarsrum Västervik Kalmar PRO
Fre18 20.00-24.00 Casanovas Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre18 20.00-24.00 Xplays Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Fre18 19.00-23.00 Orient Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland
Fre18 13.30-17.00 Lars Erikssons Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna
Fre18 19.00-01.00 Callinaz Gavlehovshallen Gavlehov Gävle Gävleborg
Fre18 19.00-01.00 Perikles Gavlehovshallen Gavlehov Gävle Gävleborg
Fre18 19.00-01.00 PHs Gavlehovshallen Gavlehov Gävle Gävleborg
Fre18 13.00-16.00 Kenneth Hertz Hjorthagens kulturhus Hjorthagen Stockholm Stockholm
Fre18 19.00-23.00 Voize Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg
Fre18 14.00-17.00 Kalle & Stefan Lagagården Laholm Laholm Halland SKPF
Fre18 20.00-24.00 Blender Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Fre18 Micke Ahlgrens Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
Fre18 20.00-24.00 Black Jack Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör19 19.00-23.00 Black Jack Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör19 19.00-23.00 Callinaz Bällstabergsskolan Vallentuna Vallentuna Stockholm
Lör19 18.00-22.00 The Jumpin Jukbox Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Lör19 20.30-00.30 Frippez Dömle Herrgård Deje Forshaga Värmland
Lör19 20.00-24.00 Casanovas Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Lör19 19.00-22.30 Micke Ahlgrens Folkets Hus Skelleftehamn - Rotan Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör19 19.00-23.00 Bob Stevens Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör19 19.00-01.00 Ankies Gavlehovshallen Gavlehov Gävle Gävleborg
Lör19 19.00-01.00 Allstars Gavlehovshallen Gavlehov Gävle Gävleborg
Lör19 19.00-01.00 Blender Gavlehovshallen Gavlehov Gävle Gävleborg
Lör19 17.00-21.00 Zandex Klintgården Gåsborn Filipstad Värmland
Lör19 19.00-23.00 Holidays Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Lör19 Engdahls Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör19 18.00-22.00 Pär Norlings Oreparken Furudal Rättvik Dalarna
Sön20 13.00-16.00 Sverre Carlsson Aktivitetshuset Tuben Farsta Stockholm Stockholm
Sön20 Fernandoz Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Sön20 Martinez Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Sön20 18.00-21.30 Mogna Män Folkets Park Brännö Brännö Hylte Halland
Sön20 17.00-21.00 Voize Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön20 18.00-22.00 Sannex Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön20 18.30-22.00 Peter G's Furuparken Torvalla Östersund Jämtland PRO
Sön20 18.00-22.00 Xplays Gavlehovshallen Gavlehov Gävle Gävleborg
Sön20 18.00-22.00 Casanovas Gavlehovshallen Gavlehov Gävle Gävleborg
Sön20 17.00-21.00 Engdahls Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön20 13.30-17.00 Tomaz & Co Kulturhuset Svanen Borlänge Borlänge Dalarna
Sön20 13.30-17.00 BarraBazz Norrby Bygdegård Norrby Sala Västmanland
Sön20 17.30-21.30 Excess Nässjö Sportdansklubb Nässjö Nässjö Jönköping
Sön20 17.00-20.30 Matz Rogers Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Sön20 17.00-21.00 Holidays Törringelund Oxie Svedala Skåne
Sön20 15.00-19.00 Stisses Duo Östra Tollstad bygdegård Mantorp Mjölby Östergötland
Mån21 19.00-22.00 Orient Allhem Färgelanda Färgelanda Färgelanda Västra Götaland
Mån21 12.00-14.30 Conny Brodin Axelhuset Högsbotorp Göteborg Västra Götaland
Mån21 Fernandoz Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Mån21 Martinez Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Mån21 19.00-22.00 Mickes Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån21 14.00-17.00 Erik Arnolds Snöstorps allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Mån21 18.00-21.30 Voize Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Tis22 13.00-16.00 Edwings Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm 4M1G
Tis22 Pia Pihlgrens Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Tis22 13.30-17.00 Orient Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis22 14.00-17.30 Bob Stevens Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis22 16.00-19.30 Caspers Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg PRO
Tis22 18.00-21.30 Kenneth & Classe Hindås Rotunda Hindås Härryda Västra Götaland
Tis22 15.00-17.30 Sture Johansson Sjöstugan Myggenäs Tjörn Västra Götaland
Tis22 18.00-22.00 Engdahls Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis22 14.00-17.00 Conny Brodin Wartagården Bräcke Göteborg Västra Götaland
Ons23 13.30-17.00 Bob Stevens Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons23 Pia Pihlgrens Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Ons23 18.00-21.30 Orient Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland
Ons23 18.30-22.00 Thor Görans Gnistan Gullänget Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Ons23 17.00-20.30 Charlies Gruvan Grums Grums Värmland PRO
Ons23 19.00-22.00 Avant Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
Ons23 18.30-22.30 Toini Ahlms Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons23 Martinez Viking Glory Södermalm, Stadsgården Stockholm Stockholm
Tor24 18.00-21.30 Kenneth & Classe Exposkolan Värnamo Värnamo Jönköping PRO
Tor24 13.00-16.00 Glads Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Tor24 18.30-22.00 Avant Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor24 13.00-17.00 Jive Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor24 13.00-16.00 Bosse Franks Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor24 18.30-22.30 Sandins Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor24 11.30-14.30 Hazzes Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor24 17.00-20.30 Erik Arnolds Tornsborgs Tivoli Färingtofta Klippan Skåne SPF
Fre25 13.00-16.00 Christer Eklund Folkets Hus Boo Saltsjö-Boo Nacka Stockholm
Fre25 17.00-20.30 Samzons Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro
Fre25 20.00-24.00 Donnez Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre25 20.00-24.00 Ankies Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre25 20.00-24.00 Blender Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre25 18.00-21.30 Trippz Frödinge bygdegård Vimmerby Vimmerby Kalmar SPF
Fre25 20.00-24.00 PHs Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre25 13.00-16.00 Janne Martins Hjorthagens kulturhus Hjorthagen Stockholm Stockholm
Fre25 21.00-01.00 Fernandoz Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Fre25 17.00-20.30 Cedrix Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar PRO
Fre25 14.00-17.00 Mogna Män Lagagården Laholm Laholm Halland SKPF
Fre25 19.00-22.30 Kenneth & Classe Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland
Fre25 18.00-22.00 Stickanz Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna
Fre25 14.00-17.00 Tomaz & Co Skeppsgården Bålsta Håbo Uppsala PRO
Fre25 13.30-17.00 Lars Erikssons Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna PRO
Fre25 14.00-18.00 Pär Norlings Sporthallen Kungsgården Kungsgården Sandviken Gävleborg
Fre25 20.00-24.00 Kjellez Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre25 18.30-22.00 Hazze Peter Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Fre25 19.00-22.30 Ola & Jag Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland
Fre25 14.00-17.00 Eklöfs Västerlösa bygdegård Västerlösa Linköping Östergötland PRO
Lör26 19.00-23.00 PHs Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör26 20.00-24.00 Donnez Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör26 19.00-23.00 Engdahls Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör26 19.00-22.30 Finezze Föreningshuset Lajksjö Lajksjö Dorotea Västerbotten
Lör26 21.00-01.00 Lasse Stefanz Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Lör26 19.00-23.00 Herrgårds & Berghorn Häradshammars bygdegård Vikbolandet Norrköping Östergötland
Lör26 19.00-23.00 Kjellez Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Lör26 19.00-23.00 Gideons Medborgarhuset Tillberga Tillberga Västerås Västmanland
Lör26 18.00-22.00 Holens Rosendalsskolan Södra Vallentuna Vallentuna Stockholm 2M1G
Lör26 19.00-23.00 Jive Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Lör26 Danzerz Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
Lör26 20.00-24.00 Brogrens Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön27 17.00-21.00 Blender Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Sön27 Ankies Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Sön27 17.00-21.00 Canyons Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön27 17.00-21.00 Engdahls Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön27 18.00-21.30 Jive Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön27 18.00-22.00 Sannex Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön27 17.00-21.00 Strike Fyren Norrsundet Norrsundet Gävle Gävleborg
Sön27 17.00-21.00 Streaplers Holken, Mariebergsskogen Karlstad Karlstad Värmland
Sön27 18.00-21.30 Donnez Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Sön27 17.00-20.00 Kenneth & Classe Kville bygdegård Kville Tanum Västra Götaland
Sön27 16.00-19.30 Remix Ordenshuset Nås Nås Vansbro Dalarna
Sön27 17.00-21.00 J.R. Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna Föranmälan 070-4053892
Sön27 18.00-21.30 Cedrix Ätrasalen Vessigebro Falkenberg Halland
Mån28 14.00-17.00 Sverre Carlsson Allaktivitetshuset i Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Mån28 12.00-14.30 Trebello Axelhuset Högsbotorp Göteborg Västra Götaland
Mån28 Ankies Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Mån28 19.00-22.00 Ola & Jag Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån28 18.00-21.30 Sandins Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Tis29 13.00-16.00 BarraBazz Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm 4M1G
Tis29 13.30-17.00 Pär Norlings Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis29 19.00-22.30 Donnez Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis29 18.00-21.30 Kenneth & Classe Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Tis29 18.00-21.30 Mogna Män Hyssna bygdegård Hyssna Mark Västra Götaland
Tis29 13.00-16.00 Tomaz & Co Härads bygdegård Strängnäs Strängnäs Södermanland
Tis29 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis29 14.00-17.00 Tång & Co Wartagården Bräcke Göteborg Västra Götaland
Ons30 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Brunnen Eringsboda Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons30 18.00-21.30 Matz Bladhs Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons30 18.00-21.00 Kent & Henke Folkets Hus Brastad Brastad Lysekil Västra Götaland PRO
Ons30 13.30-17.00 Janne Stefans Folkets Hus Gubbo Gubbo Smedjebacken Dalarna
Ons30 17.00-20.00 Samzons Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons30 13.30-17.00 Strike Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons30 18.30-22.30 Nordhs Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons30 19.00-22.00 Hazzes Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Tor31 18.30-22.00 Jive Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Tor31 13.00-16.00 Bendix Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Tor31 16.00-20.00 Kalle & Stefan Folkets Park Knislinge Knislinge Östra Göinge Skåne PRO/SPF
Tor31 18.00-21.00 Charlies Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland PRO
Tor31 13.00-17.00 Martinez Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor31 18.30-22.30 Micke Ahlgrens Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor31 11.30-14.30 Peconz Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor31 18.00-21.30 Kent & Henke Stala bygdegård Varekil Orust Västra Götaland SPF
Tor31 18.00-21.30 Sandbergs Valhalla Sandviken Sandviken Gävleborg PRO