Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i oktober

Antal danser: 32

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Oktober 2023
Sön1 17.00-20.30 Orient Blädingegården Blädinge Alvesta Kronoberg PRO
Tis3 14.00-17.30 Orient Kulturhuset Svanen Borlänge Borlänge Dalarna PRO
Ons4 18.00-21.30 Bob Stevens Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons4 18.00-21.00 Orient Folkets Hus Brastad Brastad Lysekil Västra Götaland PRO
Ons4 19.00-22.00 Tempo Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre6 19.00-23.00 Black Jack Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg Club68
Fre6 18.30-22.00 Orient Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland SPF
Lör7 19.00-23.00 Jannez Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Sön8 18.00-22.00 Expanders Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Tis10 16.00-20.00 Kenneth & Classe Granada Lönsboda Osby Skåne PRO
Ons11 13.30-17.00 Janne Stefans Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Ons11 18.00-21.30 Mogna Män Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland PRO
Ons11 19.00-22.30 Serenad Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Lör14 19.00-23.00 Matz Bladhs Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Lör14 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön15 15.00-18.00 Orient Östra Tollstad bygdegård Mantorp Mjölby Östergötland PRO
Tis17 17.00-20.30 Rixons Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg PRO
Ons18 18.00-21.30 Holidays Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons18 19.00-22.00 Hazzes Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre20 19.00-23.00 Voize Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg Club68
Lör21 18.00-22.00 Bosse Franks Häradshammars bygdegård Vikbolandet Norrköping Östergötland
Sön22 18.00-22.00 Allstars Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Tis24 15.00-19.00 Orient Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Ons25 19.00-22.30 Christerz Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Tor26 16.00-20.00 Orient Folkets Park Knislinge Knislinge Östra Göinge Skåne PRO
Tor26 13.00-16.00 Dancemän Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Tor26 17.00-20.30 Rixons Tornsborgs Tivoli Färingtofta Klippan Skåne SPF
Tor26 18.00-21.30 Sandbergs Valhalla Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
Fre27 18.00-21.30 Orient Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar SPF
Fre27 14.00-17.00 Stisses Duo Västerlösa bygdegård Västerlösa Linköping Östergötland PRO
Lör28 19.00-23.00 Kjellez Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Lör28 20.00-24.00 Matz Bladhs Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne