Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i april

Antal danser: 164

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
April 2023
Lör1 18.00-22.00 Junix Arena Rotebro Rotebro Sollentuna Stockholm
Lör1 19.00-23.00 Xplays Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör1 21.30-01.30 Blender Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Lör1 20.00-24.00 Matz Bladhs Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör1 19.00-23.00 Engdahls Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör1 19.00-23.00 Holidays Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Lör1 20.00-24.00 Skåningarna Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör1 Eloge Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön2 17.00-21.00 Engdahls Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön2 18.00-21.00 Rixons Gunnarps bygdegård Gunnarp Falkenberg Halland SPF
Sön2 17.00-20.00 Orient Kville bygdegård Kville Tanum Västra Götaland
Sön2 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön2 17.00-21.00 Martinez Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna
Sön2 13.00-16.00 Kenneth Hertz Tuben Farsta Farsta Farsta Stockholm PRO
Sön2 17.00-21.00 Donnez Törringelund Oxie Malmö Skåne
Mån3 19.00-22.00 Ola & Jag Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån3 14.00-17.00 Erik Arnolds Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Mån3 19.30-23.00 Tribond Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Tis4 13.30-17.00 Gideons Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis4 18.00-21.30 Hardys Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Tis4 18.00-22.00 Bob Stevens Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons5 18.00-21.30 Engdahls Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons5 13.30-17.00 Edwings Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons5 18.00-21.30 Stisses Duo Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Ons5 19.00-22.30 Ola & Jag Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Ons5 17.00-20.30 Junix Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg PRO
Ons5 18.30-22.30 Orient Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons5 19.00-22.00 Kenneth & Classe Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Tor6 19.00-23.00 Engdahls Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tor6 18.30-22.30 Black Jack Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor6 19.00-23.00 Blender Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre7 19.00-23.00 Kjellez Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg Club68
Fre7 18.30-22.00 Mogna Män Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland SPF
Fre7 20.00-24.00 Blender Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Lör8 19.00-23.00 Streaplers Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör8 19.00-23.00 Ej fastställt Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne
Lör8 20.00-01.00 Blender Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg
Lör8 20.00-24.00 Black Jack Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön9 19.00-24.00 Blender Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Sön9 19.00-24.00 Expanders Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Sön9 19.00-23.00 Matz Bladhs Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Sön9 17.00-21.00 Skåningarna Granada Lönsboda Osby Skåne
Mån10 19.00-22.00 Mogna Män Allhem Färgelanda Färgelanda Färgelanda Västra Götaland
Mån10 18.00-21.30 Mickes Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Mån10 17.00-21.00 Matz Bladhs Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Mån10 18.00-22.00 Expanders Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Mån10 17.00-21.00 Casanovas Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Mån10 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Mån10 17.30-21.30 Wahlströms Nässjö Sportdansklubb Nässjö Nässjö Jönköping
Mån10 18.00-21.30 Kjellez Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Mån10 17.00-21.00 Martinez Trombon Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Tis11 13.30-17.00 Pär Norlings Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis11 19.00-22.30 Engdahls Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis11 16.00-20.00 Kalle & Stefan Granada Lönsboda Osby Skåne PRO
Tis11 18.00-21.30 Kenneth & Classe Hindås Rotunda Hindås Härryda Västra Götaland
Tis11 18.00-22.00 Sandins Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis11 Matz Rogers Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons12 13.30-17.00 Hedins Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons12 13.30-17.00 Lars Erikssons Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Ons12 18.00-21.30 Mogna Män Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland PRO
Ons12 18.00-21.30 Engdahls Gnistan Gullänget Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Ons12 14.00-17.00 Stisses Duo Landerydgården Hjulsbro Linköping Östergötland
Ons12 18.30-22.30 Cedrix Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons12 13.00-16.00 Patrick Eklöf Tystberga bygdegård Tystberga Nyköping Södermanland
Tor13 18.30-22.00 Engdahls Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor13 18.30-22.30 Kjellez Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor13 17.00-20.30 Candys Tornsborgs Tivoli Färingtofta Klippan Skåne SPF
Fre14 Fernandoz Centralen Sundsvall Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Fre14 19.00-23.00 Bennrix Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre14 19.00-23.00 Kenneth & Classe Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Fre14 20.00-24.00 Engdahls Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre14 20.00-24.00 Donnez Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre14 19.30-23 30 Sounders Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Fre14 20.00-24.00 Allstars Kvarnkullen Kungälv Kungälv Västra Götaland
Fre14 20.00-24.00 Bob Stevens Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre14 18.30-22.00 Hedins Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Lör15 19.00-23.00 Bob Stevens Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör15 20.00-24.00 Jannez Fjärås bygdegård Fjärås Kungsbacka Halland Föranmälan
Lör15 20.00-24.00 Engdahls Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör15 20.00-24.00 Wahlströms Jivers DC Växjö Växjö Kronoberg
Lör15 19.00-23.00 Allstars Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Lör15 20.00-24.00 Voize Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön16 16.00-20.00 Callinaz Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Sön16 17.00-21.00 Brogrens Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön16 18.00-21.30 Cedrix Folkets Park Brännö Brännö Hylte Halland
Sön16 18.00-21.30 Engdahls Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Sön16 17.00-20.00 Leif & Peo Kville bygdegård Kville Tanum Västra Götaland
Sön16 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön16 13.00-16.00 Sverre Carlsson Tuben Farsta Farsta Farsta Stockholm PRO
Mån17 19.00-22.00 Mickes Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån17 13.30-17.00 Tomaz & Co Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Mån17 14.00-17.00 Anders & Sylve Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Tis18 13.30-17.00 Junix Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis18 17.00-20.30 Orient Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg PRO
Tis18 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons19 18.00-21.30 Jive Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons19 19.00-22.00 Ola & Jag Folkets Hus Boliden Boliden Skellefteå Västerbotten
Ons19 18.00-21.00 Orient Folkets Hus Brastad Brastad Lysekil Västra Götaland PRO
Ons19 13.30-17.00 Hedins Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons19 19.00-22.00 C-Laget Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Ons19 19.00-22.30 Agneta & Peter Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Ons19 18.30-22.30 Rignells Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons19 19.00-22.00 Mogna Män Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Tor20 18.30-22.30 Jive Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre21 20.00-24.00 Jannez Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre21 19.00-24.00 Blender Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Fre21 20.00-24.00 Matz Bladhs Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Fre21 19.00-23.00 Bob Stevens Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg Club68
Fre21 14.00-17.00 Ingvar Fahsts Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland SKPF
Fre21 19.00-22.30 Mickes Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre21 18.30-22.00 Orient Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland SPF
Fre21 21.00-01.00 Sannex Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Fre21 20.00-24.00 Donnez Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör22 19.00-23.00 Allstars Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör22 20.00-24.00 Jannez Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Lör22 19.00-22.30 BarraBazz Folkets Hus Skelleftehamn - Rotan Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör22 18.00-22.00 Strike Häradshammars bygdegård Vikbolandet Norrköping Östergötland
Lör22 19.00-24.00 Blender Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Sön23 18.00-22.00 Allstars Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön23 17.00-21.00 Voize Granada Lönsboda Osby Skåne
Sön23 17.00-21.00 Casanovas Holken Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön23 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön23 17.00-20.30 Matz Rogers Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Mån24 19.00-22.00 Kenneth & Classe Allhem Färgelanda Färgelanda Färgelanda Västra Götaland
Mån24 18.00-21.30 Micke Ahlgrens Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Mån24 17.00-20.30 Orient Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne Seniordanser.se
Mån24 Engdahls Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis25 13.30-17.00 BarraBazz Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis25 18.00-21.30 Mogna Män Hindås Rotunda Hindås Härryda Västra Götaland
Tis25 18.00-22.00 Voize Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons26 13.30-17.00 Engdahls Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons26 17.00-20.00 Junix Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons26 18.00-21.30 Tomaz & Co Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland PRO
Ons26 19.00-22.00 Mickes Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
Ons26 18.30-22.30 Nordhs Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Tor27 18.00-21.30 Cedrix Exposkolan f.d. Östboskolan Värnamo Värnamo Jönköping PRO
Tor27 13.00-16.00 Mickes Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Tor27 18.30-22.00 Jive Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor27 16.00-20.00 Orient Folkets Park Knislinge Knislinge Östra Göinge Skåne PRO
Tor27 13.00-16.00 Bosse Franks Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Tor27 18.30-22.30 Bob Stevens Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor27 11.30-14.30 Mogna Män Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor27 17.00-20.30 Hedins Tornsborgs Tivoli Färingtofta Klippan Skåne SPF
Tor27 18.00-21.30 BarraBazz Valhalla Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
Fre28 19.00-23.00 Bob Stevens Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre28 19.00-23.00 Orient Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Fre28 20.00-24.00 Ej fastställt Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre28 20.00-24.00 Martinez Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre28 20.00-24.00 Wahlströms Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre28 19.30-23 30 Donnez Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Fre28 14.00-17.00 Hedins Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland SKPF
Fre28 14.00-17.00 BarraBazz Skeppsgården Bålsta Håbo Uppsala
Fre28 20.00-24.00 Voize Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre28 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Lör29 20.00-24.00 Ej fastställt Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör29 19.00-23.00 Callinaz Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Lör29 19.00-23.00 Fernandoz Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Lör29 19.00-01.00 Blender Mjölby ishall Mjölby Mjölby Östergötland
Lör29 20.00-24.00 Engdahls Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Lör29 20.30-01.00 Kjellez Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne Tingvalla Dans 40 år
Sön30 21.00-01.00 Martinez Alnö bryggeri Alnö Sundsvall Västernorrland
Sön30 19.00-23.00 Matz Bladhs Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Sön30 20.00-24.00 Engdahls Folkets Park Ödeshög Ödeshög Ödeshög Östergötland
Sön30 Donnez Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne Donnez-fest