Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i maj

Antal danser: 446

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Maj
Fre1 19.30-23.00 Matz Bladhs Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre1 19.00-23.00 Jackpots Arlövs teater Arlöv Burlöv Skåne
Fre1 20.00-24.00 Black Jack Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Fre1 21.00-01.00 Donnez Folkets Hus & Park Skurup Skurup Skurup Skåne
Fre1 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre1 19.00-23.00 Voize Folkets Park Malmö Malmö Malmö Skåne
Fre1 14.00-17.30 Patrick Eklöf Folkets Park Ödeshög Ödeshög Ödeshög Östergötland PRO
Fre1 17.00-21.00 Blender Folkparken Gemla Gemla Växjö Kronoberg
Fre1 18.00 Rent drag Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Fre1 20.00-24.00 Sannex Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre1 19.00-23.00 Lövgrens Kvarnhagskällan Växjö Club68 Växjö Växjö Kronoberg
Fre1 Perikles Litemer Ystad Ystad Ystad Skåne
Fre1 20.00-24.00 Martinez Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Fre1 20.00-24.00 Casanovas Sägnernas Hus Sandhem Mullsjö Jönköping
Fre1 18.00-22.00 Jannez Säterdalen Säter Säter Dalarna
Fre1 20.00-24.00 Engdahls Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre1 Janssons Duo Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre1 Foxie Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Lör2 21.00-01.00 Martinez Blackstad bygdegård Blackstad Västervik Kalmar
Lör2 20.00-24.00 Sannex Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör2 19.00-22.30 Jive Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg SPF
Lör2 20.00-24.00 Framed Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland
Lör2 20.00-24.00 Engdahls Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör2 19.00-23.00 Donnez Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör2 22.00-02.00 Grönwalls Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Lör2 21.00-01.00 Expanders Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg
Lör2 20.00-24.00 Matz Bladhs Kungälvsparken Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör2 19.00-23.30 Ej fastställt Nalen Stockholm Stockholm Stockholm
Lör2 Jannez Näskottshallen Nälden Krokom Jämtland
Lör2 Streaplers Näskottshallen Nälden Krokom Jämtland
Lör2 19.00-23.00 Jonnys Oreparken Furudal Rättvik Dalarna SPF
Lör2 20.00-24.00 Lövgrens Ramshall Veinge Laholm Halland
Lör2 20.00-24.00 Kenneth & Classe Solliden Koppom Koppom Eda Värmland
Lör2 21.00-01.00 Blender Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör2 Janssons Duo Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör2 Foxie Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Sön3 18.00-22.00 Excess Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Sön3 15.00-19.00 Liljas Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön3 18.00-22.00 Micke Ahlgrens GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Sön3 16.00-20.00 BarraBazz Idrottshallen Månkarbo Månkarbo Tierp Uppsala PRO
Sön3 13.00-16.00 Eklöfs Pensionärernas Hus i Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Sön3 13.00-16.00 Tomaz & Co Tuben Farsta Farsta Farsta Stockholm PRO
Sön3 18.00-22.00 Lövgrens Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön3 Leif Kronlund Storband Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön3 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån4 17.00-20.30 Bendéns Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Mån4 18.00-21.00 Kustbandet Socitetshuset Öregrund Öregrund Östhammar Uppsala PRO
Mån4 18.00-21.30 Donnez Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Mån4 19.30-23.00 Perikles Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Mån4 Sounders Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån4 Thor Görans & Agneta Olzzon Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån4 BarraBazz Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tis5 Hazzes Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Tis5 13.00-16.00 Tobbe & Stefan Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tis5 15.00-19.00 Trippz Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis5 18.30-22.00 Cedrix Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Tis5 17.00-20.00 Orient Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Tis5 18.00-22.00 Lövgrens Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis5 19.00-22.00 Jonnys Ulvsättra loge Kallhäll Järfälla Stockholm
Tis5 Sounders Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis5 Thor Görans & Agneta Olzzon Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis5 BarraBazz Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Ons6 19.00-22.00 Duo Vi Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons6 18.00-23.00 Sannex Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Ons6 18.00-23.00 Wahlströms Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Ons6 18.00-21.00 Mickes Gnistan Gullänget Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Ons6 19.00-22.00 Tomaz & Co Lohärads bygdegård Lohärad Norrtälje Stockholm
Ons6 19.00-22.30 Pär Norlings Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Ons6 17.00-20.00 Stisses Löfstad Loge Löfstad Norrköping Östergötland PRO
Ons6 16.00-20.00 Charlies Parken Trelleborg Trelleborg Trelleborg Skåne PRO
Ons6 Donaldz Stena Danica Göteborg Göteborg Västra Götaland
Ons6 17.00-20.30 Kenneth & Classe Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg
Ons6 18.00-22.00 Orient Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Ons6 Jannez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons6 BarraBazz Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tor7 13.00-16.00 Lars Erikssons Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tor7 19.00-23.00 Lövgrens Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Tor7 19.00-23.00 Foxie Dalaborgsparken Vänersborg Vänersborg Västra Götaland
Tor7 18.30-22.00 Tommys (FIN) Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor7 18.00-22.00 Holidays Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Tor7 13.00-17.00 Sandins Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor7 18.30-22.30 Matz Rogers Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor7 19.00-22.00 Jannez Gröna lund Stockholm Stockholm Stockholm
Tor7 12.00-15.00 Kjell & Kenneth Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor7 19.00-23.00 Blender Säterdalen Säter Säter Dalarna
Tor7 17.00-20.30 Kjell-Reines Tornsborgs Tivoli Färingtofta Klippan Skåne SPF
Fre8 19.30-23.00 Micke Ahlgrens Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre8 20.00-02.00 Callinaz Aspåsnäset Aspås Krokom Jämtland
Fre8 20.00-02.00 Shine Aspåsnäset Aspås Krokom Jämtland
Fre8 16.00 Hazzes Bjursnäs bygdegård Ljungbyholm Kalmar Kalmar SPF
Fre8 19.00-23.00 Fernandoz Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre8 18.00-22.00 Edwings Folkets Hus Filipstad Filipstad Filipstad Värmland PRO
Fre8 19.00-23.00 Ola & Jag Folkets Hus Överkalix Överkalix Överkalix Norrbotten
Fre8 20.00-24.00 Jannez Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Fre8 19.00-23.00 Kjell Dahls Folkets Park Skeer Skeer Orsa Dalarna SPF
Fre8 21.00-01.00 Flamingokvintetten Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Fre8 18.00-21.30 Jonnys Nybo bygdegård Gustafs Säter Dalarna SPF
Fre8 14.00-18.00 Sandins Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre8 20.00-01.00 Mats Bergmans Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre8 20.00-01.00 Matz Bladhs Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre8 20.00-01.00 Perikles Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre8 20.00-01.00 Sannex Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre8 21.00-01.00 Lasse Stefanz Sägnernas Hus Sandhem Mullsjö Jönköping
Fre8 20.00-24.00 Blender Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Fre8 20.00-24.00 Donnez Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre8 18.00-21.30 Lars Erikssons Vena bygdegård Vena Hultsfred Kalmar SPF
Fre8 20.00-24.00 Ajax Älvkullen Höör Höör Höör Skåne GRF
Lör9 20.00-02.00 Expanders Aspåsnäset Aspås Krokom Jämtland
Lör9 20.00-02.00 Voyage Aspåsnäset Aspås Krokom Jämtland
Lör9 20.00-24.00 Jannez Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Lör9 20.00-24.00 Donnez Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör9 20.00-24.00 Jive Folkets Park Ödeshög Ödeshög Ödeshög Östergötland
Lör9 20.00-24.00 Martinez Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Lör9 19.00-23.00 Matz Bladhs Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör9 19.00-22.30 Löpsjötorparns GT-lokalen Hedeviken Hedeviken Härjedalen Jämtland PRO
Lör9 20.00-24.00 Matz Rogers Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Lör9 19.00-24.00 Sounders Kungälvsparken Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör9 19.00-24.00 Streaplers Kungälvsparken Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör9 21.00-01.00 Casanovas Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland
Lör9 20.00 Björn Björklund Band Restaurang Bari Råtorp Karlstad Värmland
Lör9 20.00-24.00 Tommys (FIN) Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Lör9 20.00-01.00 Barbados Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Lör9 20.00-01.00 Engdahls Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Lör9 20.00-01.00 Glenn-Endys Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Lör9 20.00-01.00 Larz Kristerz Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Lör9 20.00-24.00 Bob Stevens Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör9 20.00-24.00 Flamingokvintetten Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Sön10 18.00-22.00 Wahlströms Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Sön10 18.00-22.00 Callinaz Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Sön10 18.00-21.30 Strike Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Sön10 17.00-20.30 Orient Folkets Hus Konga Konga Tingsryd Kronoberg PRO
Sön10 19.00-22.30 Löpsjötorparns Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Sön10 18.00-21 30 Fernandoz Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön10 18.00-22.00 Jannez Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön10 17.00-21.00 Casanovas Folkparken Gemla Gemla Växjö Kronoberg
Sön10 18.00 Svante & Co Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Sön10 18.30-22.00 Mogna Män Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Sön10 18.00-21.30 Martinez Isladan Bjästa Bjästa Örnsköldsvik Västernorrland
Sön10 18.00-22.00 Holidays Törringelund Oxie Malmö Skåne
Mån11 18.00-21.30 Matz Bladhs Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Mån11 Fernandoz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån11 Jive Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån11 Carlzons Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tis12 18.30-22.00 Bendéns Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Tis12 13.00-16.00 Leif Hermanssons Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tis12 13.00-16.00 Lars Erikssons Cabinen, Forum Märsta Märsta Sigtuna Stockholm
Tis12 16.00-20.00 Orient Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne PRO
Tis12 15.00-19.00 Candys Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis12 18.00-22.00 Matz Bladhs Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis12 19.00-22.00 Gideons Ulvsättra loge Kallhäll Järfälla Stockholm
Tis12 Fernandoz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis12 Jive Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis12 Carlzons Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Ons13 19.00-22.00 Christerz Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons13 18.30-22.00 Mickes Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Ons13 18.00-23.00 Callinaz Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Ons13 18.00-23.00 Excess Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Ons13 19.00-22.00 Tribond Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Ons13 17.00-20.00 Anders Nilssons Löfstad Loge Löfstad Norrköping Östergötland PRO
Ons13 Bendéns Mossbrott Vara Vara Västra Götaland PRO
Ons13 18.00-21.30 Svantes Orrnäset Högboda Kil Värmland
Ons13 18.00-22.00 Mogna Män Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Ons13 13.00-16.00 Tomaz & Co Tystberga bygdegård Tystberga Nyköping Södermanland
Ons13 Perikles Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons13 Carlzons Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tor14 13.00-16.00 Patrick Eklöf Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tor14 19.00-23.00 Donnez Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Tor14 Micke Ahlgrens Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor14 19.00-23.00 Fernandoz Dalaborgsparken Vänersborg Vänersborg Västra Götaland
Tor14 18.00-21.00 Roger Lindbloms Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland PRO
Tor14 18.00-22.00 Matz Bladhs Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Tor14 18.00-21.30 Orient Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Tor14 13.00-17.00 Sandbergs Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor14 18.30-22.30 Skåningarna Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor14 12.00-15.00 Hazzes Kulturhuset Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor14 19.00-23.00 Foxie Säterdalen Säter Säter Dalarna
Fre15 19.30-23.00 Holens Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre15 20.00-24.00 Skåningarna Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Fre15 20.00-24.00 Excess Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Fre15 19.00-22.30 Agneta & Peter Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland PRO
Fre15 19.00-22.30 SOS Folkets Hus Östavall Östavall Ånge Västernorrland PRO
Fre15 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre15 20.00-01.00 Black Jack Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Fre15 20.00-01.00 Sounders Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Fre15 21.00-01.00 Sannex Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Fre15 19.00-23.00 Engdahls Folkets Park Malmö Malmö Malmö Skåne
Fre15 20.00-01.00 Callinaz Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre15 20.00-01.00 Wahlströms Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre15 18.00-21.30 Kenneth & Classe Folkparken Gemla Gemla Växjö Kronoberg PRO
Fre15 20.00-24.00 Blender Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre15 21.00-01.00 Larz Kristerz Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Fre15 20.00-24.00 Casanovas Kungälvsparken Kungälv Kungälv Västra Götaland
Fre15 19.00-23.00 Samzons Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna PRO
Fre15 21.00-01.00 Perikles Sommarparadiset Sandviken Sandviken Östersund Jämtland
Fre15 21.00 Lasse Stefanz Sporthallen Malmberget Malmberget Gällivare Norrbotten
Fre15 21.00 Vikingarna med Christer Sjögren Sporthallen Malmberget Malmberget Gällivare Norrbotten
Fre15 20.00-24.00 Donnez Sägnernas Hus Sandhem Mullsjö Jönköping
Fre15 20.00-24.00 Matz Bladhs Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör16 20.00-24.00 Mickeys Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Lör16 20.00-24.00 Skåningarna Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör16 19.00-22.30 Agneta & Peter Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg SPF
Lör16 20.00-01.00 Fernandoz Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör16 20.00-01.00 Martinez Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör16 21.00-01.00 Wahlströms Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör16 20.00-01.00 Casanovas Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Lör16 20.00-01.00 Xplays Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Lör16 19.00-23.00 Lövgrens Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör16 20.00-01.00 Jannez Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Lör16 20.00-01.00 Perikles Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Lör16 Black Jack John Scotts Kopparberg Ljusnarsberg Örebro
Lör16 17.00-21.00 Janne Stefans Jägra bystuga Malung Jägra Malung Dalarna PRO
Lör16 19.00-23.00 Donaldz Kungälvsparken Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör16 20.00-24.00 Sannex Mälarsalen Stockholm Stockholm Stockholm
Lör16 Tommys (FIN) OLearys Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Lör16 21.00-02.00 Lasse Stefanz Pite Havsbad Piteå Piteå Norrbotten
Lör16 21.00-02.00 Vikingarna med Christer Sjögren Pite Havsbad Piteå Piteå Norrbotten
Lör16 20.00-24.00 Engdahls Ramshall Veinge Laholm Halland
Lör16 20.00-24.00 Mats Bergmans Rangelstorps loge Mariannelund Eksjö Jönköping
Lör16 21.00-01.00 Blender Tors loge Torsåker Hofors Gävleborg
Lör16 20.00-24.00 Donnez Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Sön17 18.00-22.00 Sannex Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Sön17 Sounders Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön17 16.00-20.00 Perikles Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Sön17 15.00-18.30 Hedins Boglösa bygdegård Boglösa Enköping Uppsala
Sön17 15.00-19.00 Kenneth & Classe Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön17 15.00-18.30 Orient Folkets Park Billesholm Billesholm Bjuv Skåne
Sön17 17.00-21.00 Diggarna Folkets Park Smålandsstenar Smålandsstenar Gislaved Jönköping
Sön17 18.00-22.00 Skåningarna Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Sön17 18.00 Trippix Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Sön17 17.00-21.00 Glenn-Endys Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön17 Löpsjötorparns Hårkvallen Lit Lit Östersund Jämtland PRO
Sön17 18.00-22.00 Donnez Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Sön17 18.00-22.00 Mats Bergmans Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön17 Janssons orkester Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön17 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön17 Swing & Beat Big Band Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Sön17 19.00-22.30 Junix Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Mån18 Hedins Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån18 Lövgrens Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån18 18.00-21.30 Humbles Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Mån18 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån18 Sandins Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis19 18.30-22.00 Mogna Män Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Tis19 13.00-16.00 Carlzons Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tis19 Hedins Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis19 Lövgrens Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis19 15.00-19.00 Memorys Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis19 18.30-22.00 Orient Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Tis19 17.00-20.00 Elvis4ever Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Tis19 18.00-22.00 Chiquita Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis19 19.00-22.00 Samzons Ulvsättra loge Kallhäll Järfälla Stockholm
Tis19 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis19 Sandins Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis19 20.00-24.00 Blender Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Ons20 21.00-01.00 Micke Ahlgrens Bahcohallen Enköping Enköping Enköping Uppsala
Ons20 19.00-22.00 Mickes Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons20 21.00-01.00 Lasse Stefanz Bokskogen Burseryd Burseryd Gislaved Jönköping
Ons20 20.00-24.00 Voyage Folkets Hus Skelleftehamn - Rotan Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Ons20 18.00-23.00 Casanovas Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Ons20 18.00-23.00 Perikles Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Ons20 13.30-17.00 Jonnys Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Ons20 21.00-01.00 Black Jack Litslena bygdegård Litslena Enköping Uppsala
Ons20 19.00-22.00 Gideons Lohärads bygdegård Lohärad Norrtälje Stockholm
Ons20 17.00-20.00 Kjell Dahls Löfstad Loge Löfstad Norrköping Östergötland PRO
Ons20 Charlies Mossbrott Vara Vara Västra Götaland SPF
Ons20 18.00-21.30 Defenders Timmeleparken Timmele Ulricehamn Västra Götaland PRO
Ons20 Junix Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Ons20 Date Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons20 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons20 21.00-01.00 Larz Kristerz Åkerlänna bygdegård Bälinge Uppsala Uppsala
Tor21 19.00-23.00 Sandins Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Tor21 17.00-21.00 Kalle & Stefan Björkbacken Hynnenäs Hynnenäs Alvesta Kronoberg
Tor21 18.30-22.00 Duo Vi Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor21 20.00-24.00 Bob Stevens Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor21 16.00-20.00 Hedins Idrottshallen Månkarbo Månkarbo Tierp Uppsala PRO
Tor21 17.00-21.00 Sannex Parken Götene Götene Götene Västra Götaland
Tor21 18.00-22.00 Lövgrens Säterdalen Säter Säter Dalarna
Tor21 17.00-20.30 M & M Tornsborgs Tivoli Färingtofta Klippan Skåne SPF
Tor21 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor21 20.00-24.00 Blender Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Fre22 19.30-23.00 Janne Martins Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre22 19.00-23.00 Humbles Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre22 19.00-22.30 Tomaz & Co Folkets Hus Hargshamn Hargshamn Östhammar Uppsala
Fre22 Streaplers Granbacka Bäckefors Bengtsfors Västra Götaland
Fre22 21.00-01.00 Sannex Grevieparken Grevie Båstad Skåne
Fre22 21.00-01.00 Blender Gräsmyr loge Gräsmyr Nordmaling Västerbotten
Fre22 20.00-24.00 Expanders Kungälvsparken Kungälv Kungälv Västra Götaland
Fre22 19.00-23.00 Jannez Liseberg Polketten Göteborg Göteborg Västra Götaland
Fre22 18.00-21.30 Lars Erikssons Skeppet Målilla Målilla Hultsfred Kalmar PRO
Fre22 21.00-01.00 Fernandoz Sommarparadiset Sandviken Sandviken Östersund Jämtland
Fre22 20.00-24.00 Black Jack Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre22 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre22 14.00-17.30 Cedrix Änga Väderstad Väderstad Mjölby Östergötland PRO
Lör23 21.00-01.00 Blender Aspåsnäset Aspås Krokom Jämtland
Lör23 Black Jack Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Lör23 21.00-01.00 Lasse Stefanz Folkets Park Österbybruk Österbybruk Östhammar Uppsala
Lör23 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör23 20.00-01.00 Casanovas Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar
Lör23 20.00-01.00 Wahlströms Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar
Lör23 Streaplers Hasselbacken Finspång Regna Finspång Östergötland
Lör23 20.00-24.00 Samzons Häradshammars bygdegård Vikbolandet Norrköping Östergötland
Lör23 18.00-21.30 Eklöfs Höganlids Bygdegård Hycklinge Kinda Östergötland
Lör23 19.00-23.00 Bob Stevens Kungälvsparken Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör23 19.00-23.00 Sandins Oreparken Furudal Rättvik Dalarna SPF
Lör23 20.00-24.00 Skåningarna Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör23 21.00-01.00 Expanders Tors loge Torsåker Hofors Gävleborg
Lör23 20.00-24.00 Lövgrens Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland
Lör23 20.00-24.00 Matz Bladhs Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Lör23 Magnus Carlsson Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör23 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön24 Highlights Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Sön24 18.00-22.00 Expanders Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Sön24 Titanix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön24 18.00-21.30 Serenad Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Sön24 18.00-21.30 Bob Stevens Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön24 17.00-21.00 Charlies Folkets Park Smålandsstenar Smålandsstenar Gislaved Jönköping
Sön24 18.00-22.00 Donnez Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Sön24 18.00 Eva & Ingvar Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Sön24 19.00-22.30 Finezze Hårkvallen Lit Lit Östersund Jämtland
Sön24 19.00-22.30 Ola & Jag Hårkvallen Lit Lit Östersund Jämtland
Sön24 18.00-22.00 Framed Kolsnäslogen Sunne Sunne Värmland
Sön24 18.00-22.00 Skåningarna Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Sön24 18.00-22.00 Sounders Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön24 18.00-21.30 Lars Erikssons Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Sön24 Carlzons Duo Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön24 Kjell Dahls Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön24 Leif Kronlund Storband Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön24 Sten & Stanley Storband Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön24 19.00-22.30 Jive Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Mån25 Chiquita Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån25 18.00-21.30 Holidays Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Mån25 Carlzons Duo Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån25 Donnez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån25 Martinez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis26 Kenneth & Classe Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Tis26 13.00-16.00 Lars Erikssons Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tis26 Chiquita Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis26 19.00-23.00 Black Jack Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tis26 18.30-22.00 Hazzes Folkets Park Smålandsstenar Smålandsstenar Gislaved Jönköping PRO
Tis26 15.00-19.00 Orient Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis26 16.00-19.30 Erik Arnolds Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg PRO
Tis26 18.00-22.00 Mats Bergmans Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis26 19.00-22.00 Löpsjötorparns Ulvsättra loge Kallhäll Järfälla Stockholm
Tis26 Lövgrens Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis26 Martinez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis26 20.30-24.00 Dur X Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis26 20.30-24.00 Perikles Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis26 20.00-24.00 Callinaz Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Ons27 Chiquita Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons27 Likes Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons27 19.00-22.00 Agneta & Peter Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons27 19.00-23.00 PerHåkans Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons27 18.30-22.00 Hedins Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Ons27 18.00-23.00 Donnez Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Ons27 18.00-23.00 Streaplers Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Ons27 19.00-22.00 Blender Gröna lund Stockholm Stockholm Stockholm
Ons27 19.00-22.30 Serenad Grönänge Dvärsätt Krokom Jämtland PRO
Ons27 13.30-17.00 Gideons Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Ons27 18.30-22.30 Skåningarna Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Ons27 17.00-20.00 Eklöfs Löfstad Loge Löfstad Norrköping Östergötland PRO
Ons27 18.00-21.30 Mogna Män Mossbrott Vara Vara Västra Götaland
Ons27 18.00-21.30 Cedrix Orrnäset Högboda Kil Värmland
Ons27 19.00-23.00 Black Jack Vallsjöbaden Sävsjö Sävsjö Sävsjö Jönköping
Ons27 Callinaz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons27 Carlzons Duo Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor28 19.00-23.00 Engdahls Barva bygdegård Barva Eskilstuna
Tor28 Likes Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor28 19.00-23.00 Black Jack Dalaborgsparken Vänersborg Vänersborg Västra Götaland
Tor28 19.00-23.00 Blender Folkets Park Nora Nora Nora Örebro
Tor28 18.00-22.00 Mats Bergmans Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Tor28 18.00-21.30 Samzons Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Tor28 13.00-17.00 Junix Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor28 13.00-16.00 Patrick Eklöf Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Tor28 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Gröna lund Stockholm Stockholm Stockholm
Tor28 19.00-23.00 Hedins Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Tor28 18.00-21.30 Lars Erikssons Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
Tor28 Carlzons Duo Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor28 20.00-24.00 Casanovas Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Fre29 19.30-23.00 Chiquita Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre29 19.00-23.00 Candys Arlövs teater Arlöv Burlöv Skåne
Fre29 20.00-24.00 Matz Bladhs Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Fre29 Flamingokvintetten Dannero Skivarp Skurup Skåne
Fre29 Serenad Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
Fre29 18.00-21.30 Renés favoriter Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar SPF
Fre29 18.00-21.30 Cedrix Folkparken Gemla Gemla Växjö Kronoberg PRO
Fre29 Lasse Stefanz Hultevi festplats Håbol Dals-Ed Västra Götaland
Fre29 19.00-23.00 Svantes Klässbolsparken Klässbol Arvika Värmland
Fre29 20.00-24.00 PerHåkans Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Fre29 14.00-17.00 Orient Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland
Fre29 19.00-23.00 Black Jack Liseberg Polketten Göteborg Göteborg Västra Götaland
Fre29 19.00-24.00 Expanders Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Fre29 19.00-24.00 Perikles Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Fre29 20.00-24.00 Martinez Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Fre29 21.00-01.00 Casanovas Sommarparadiset Sandviken Sandviken Östersund Jämtland
Fre29 20.00-24.00 Likes Sundsta säteri Norrtälje Sundsta Norrtälje Stockholm
Fre29 20.00-24.00 Blender Sägnernas Hus Sandhem Mullsjö Jönköping
Fre29 13.30-17.00 Kjell Dahls Söderbärkeparken Söderbärke Smedjebacken Dalarna PRO
Fre29 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre29 Voize Törringelund Oxie Malmö Skåne
Fre29 Streaplers Ursand Vänersborg Vänersborg Vänersborg Västra Götaland
Fre29 Carlzons Duo Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör30 21.00-01.00 Icaros Bestorpsparken Bestorp Linköping Östergötland
Lör30 20.00-24.00 Blixterz Blackstad bygdegård Blackstad Västervik Kalmar
Lör30 Hedins Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg
Lör30 21.00-01.00 Martinez Eklidens Festplats Västra Harg Mjölby Östergötland
Lör30 18.00-22.00 Ingvar Fahsts Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne PRO
Lör30 20.00-24.00 Chiquita Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör30 20.00-23.30 Agneta & Peter Fromhedens Danspaviljong Fromheden Norsjö Västerbotten
Lör30 Eloge Fröjdholmen Myrviken Berg Jämtland
Lör30 19.00-23.00 Mats Bergmans Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör30 20.00-01.00 Excess Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Lör30 20.00-01.00 Highlights Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Lör30 19.00-24.00 Blender Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör30 19.00-24.00 Expanders Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör30 21.00-01.00 Mannerz Mannes Loge Boda, Svärdsjö Falun Dalarna
Lör30 21.00-01.00 PerHåkans Pottåkers loge Funbo Uppsala Uppsala
Lör30 20.00-24.00 Holidays Ramshall Veinge Laholm Halland
Lör30 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Rangelstorps loge Mariannelund Eksjö Jönköping
Lör30 21.00-01.00 Streaplers Råglannaparken Främmestad Essunga Västra Götaland
Lör30 19.00-24.00 Casanovas Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Lör30 19.00-24.00 Sannex Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Lör30 20.00-24.00 Sandins Solliden Koppom Koppom Eda Värmland
Lör30 Black Jack Törringelund Oxie Malmö Skåne
Lör30 Perikles Törringelund Oxie Malmö Skåne
Lör30 Lasse Stefanz Uddeholmsladan Uddeholm Hagfors Värmland
Lör30 20.00-24.00 Matz Bladhs Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland
Lör30 20.00-24.00 Glenn-Endys Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Lör30 Carlzons Duo Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör30 21.00-01.00 Barbados Vittingeparken Vittinge Heby Uppsala
Sön31 18.00-22.00 Jannez Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Sön31 Titanix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön31 17.00-21.00 Cedrix Björkbacken Hynnenäs Hynnenäs Alvesta Kronoberg
Sön31 17.00-20.30 Erik Arnolds Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge PRO
Sön31 17.00-21.00 Dur X Folkets Park Smålandsstenar Smålandsstenar Gislaved Jönköping
Sön31 18.00 Diggarna Fröjden, Stadsparken Jönköping Jönköping Jönköping
Sön31 17.00-22.00 Casanovas Hågelbyparken Tumba Botkyrka Stockholm
Sön31 17.00-22.00 PerHåkans Hågelbyparken Tumba Botkyrka Stockholm
Sön31 18.00-21 30 Duo Vi Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland
Sön31 18.00-22.00 Black Jack Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Sön31 19.00-22.30 Mickes Täftelogen Umeå Täfteå Umeå Västerbotten
Sön31 18.00-22.00 Skåningarna Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön31 18.00-21.30 Svantes Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Sön31 Hanes dansduo Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön31 Leif Kronlund Storband Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön31 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön31 19.00-22.30 Hedins Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland