Dansband

Spelningar med Fernandoz

Hemsida Facebook

antal danser: 55

datum tid dansställe ort kommun län övrigt
Juli
Lör2 21.00-01.00 Trolldalen Degeberga Degeberga Kristianstad Skåne
Tor7 21.00-01.00 Ransäters hembygdsgård Ransäter Munkfors Värmland
Lör9 20.00-24.00 Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Tis12 19.00-23.00 Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Fre15 21.00-01.00 Idreyran Idre Älvdalen Dalarna
Lör16 19.00-23.00 Skansen Galejan Stockholm Stockholm Stockholm
Sön17 18.00-22.00 Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Mån18 18.00-21.30 Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Tis19 18.30-22.30 Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Ons20 18.00-22.00 Vallsjöbaden Sävsjö Sävsjö Sävsjö Jönköping
Tor21 19.00-23.00 Barva Loge Barva Eskilstuna Södermanland
Lör23 20.00-02.00 Orrskogen Malung Malung Dalarna
Ons27 19.00-22.30 Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Tor28 20.00-24.00 Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Fre29 20.00-24.00 Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Lör30 20.00-24.00 Täftelogen Umeå Täfteå Umeå Västerbotten
Sön31 19.00-22.30 Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Augusti
Fre5 21.00-01.00 Gropafesten Fjugesta Lekeberg Örebro
Lör6 20.00-24.00 Sägnernas Hus Sandhem Mullsjö Jönköping
Tis9 19.00-21.00 Stortorpsparken Trångsund Trångsund Huddinge Stockholm
Ons10 19.00-23.00 Stjärnsundsparken Stjärnsund Hedemora Dalarna
Tor11 19.00-23.00 Dalaborgsparken Vänersborg Vänersborg Västra Götaland
Lör13 20.00-00.30 Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Sön14 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm Höga-Kusten-Kryssning
Mån15 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm Höga-Kusten-Kryssning
Tis16 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm Höga-Kusten-Kryssning
Lör20 20.00-01.00 Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland
Ons24 18.00-22.00 Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Tor25 18.00-22.00 Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Fre26 20.00-24.00 Folkets Hus Bromölla Bromölla Bromölla Skåne
Sön28 18.00-22.00 Törringelund Oxie Malmö Skåne
September
Tor1 19.00-23.00 Barva Loge Barva Eskilstuna Södermanland
Sön4 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån5 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis6 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre9 20.00-24.00 Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör10 20.00-24.00 Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön18 17.00-21.00 Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Ons21 18.00-21.30 Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Fre30 19.00-23.00 Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Oktober
Lör1 20.00-24.00 Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön2 18.00-22.00 Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar
Sön30 17.00-21.00 Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Mån31 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
November
Tis1 Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre4 19.00-23.00 Kvarnhagskällan Växjö Club68 Växjö Växjö Kronoberg
Fre11 19.00-01.00 Surbrunnsparken Ystad Ystad Ystad Skåne
Lör12 19.00-23.00 Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Sön13 18.00-21.30 Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Lör19 19.00-23.00 Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Tor24 18.30-22.00 Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Lör26 20.00-24.00 Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
December
Lör3 20.00-24.00 Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Lör10 19.00-23.00 Fyris Park Uppsala Uppsala Uppsala
Januari 2023
Lör21 20.00-24.00 Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Generic 120x600