Dansband

Spelningar med Kenneth & Classe

Hemsida Facebook

antal danser: 33

datum tid dansställe ort kommun län övrigt
Juni
Tis28 18.30-22.00 Folkets Park Smålandsstenar Smålandsstenar Gislaved Jönköping
Ons29 18.00-21.30 Timmeleparken Timmele Ulricehamn Västra Götaland
Juli
Lör2 20.00-24.00 Solliden Koppom Koppom Eda Värmland
Augusti
Ons24 19.30-22.30 Folkets Park Ödeborg Ödeborg Färgelanda Västra Götaland
Mån29 17.00-20.30 Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland SPF
Tis30 18.00-21.30 Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland
September
Fre2 19.00-23.00 Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Tis6 18.30-22.00 Folkets Park Smålandsstenar Smålandsstenar Gislaved Jönköping
Tor8 17.00-20.30 Eneborg Eneryda Eneryda Älmhult Kronoberg SPF
Fre9 17.00-20.30 Bjursnäs bygdegård Ljungbyholm Kalmar Kalmar SPF
Sön11 17.00-21.00 Björkbacken Hynnenäs Hynnenäs Alvesta Kronoberg
Tis13 18.30–22.00 Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Ons14 18.00-21.30 Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Tis20 18.00-21.30 Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Tor22 18.00-21.30 Exposkolan f.d. Östboskolan Värnamo Värnamo Jönköping PRO
Fre23 14.00-17.00 Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland SKPF
Tor29 16.00-20.00 Folkets Park Knislinge Knislinge Östra Göinge Skåne PRO
Oktober
Ons5 19.00-22.00 Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Ons12 18.00-21.30 Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland PRO
Sön16 18.00-21.00 Älvsereds bygdegård Älvsered Falkenberg Halland
Ons19 18.00-21.00 Folkets Hus Brastad Brastad Lysekil Västra Götaland PRO
Fre21 19.00-23.00 Tösse bygdegård Tösse Åmål Västra Götaland
Tis25 16.00-19.30 Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg PRO
Fre28 19.00-22.30 Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland
November
Ons2 17.00-20.30 Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg PRO
Sön6 13.30-16.30 Folkungaskolan Linköping Linköping Linköping Östergötland
Tis8 18:00-21:30 Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland
Sön20 15.00-19.00 Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne
Fre25 17.00-20.30 Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar PRO
December
Fre2 18.30-22.00 Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland SPF
Sön4 17.00-20.30 Folkets Hus Alvesta Alvesta Alvesta Kronoberg
Ons14 19.00-22.00 Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Januari 2023
Fre20 18.00-21.30 Skeppet Målilla Målilla Hultsfred Kalmar PRO
Generic 120x600