Dansband

Spelningar med Kenneth & Classe

Hemsida Facebook

antal danser: 33

datum tid dansställe ort kommun län övrigt
Maj
Tis21 18.00-21.30 Hindås Rotunda Hindås Härryda Västra Götaland
Ons29 18.00-21.30 Orrnäset Högboda Kil Värmland
Fre31 14.00-17.00 Lagagården Laholm Laholm Halland SKPF
Juni
Sön2 17.00-20.30 Björkbacken Hynnenäs Alvesta Kronoberg SPF
Tis11 18.00-21.30 Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Tis18 18.30-22.00 Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Ons19 19.30-22.30 Folkets Park Ödeborg Ödeborg Färgelanda Västra Götaland
Ons26 18.00-21.30 Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Augusti
Tis20 18.30-22.00 Folkets Park Smålandsstenar Smålandsstenar Gislaved Jönköping
Sön25 17.00-20.30 Björkbacken Hynnenäs Alvesta Kronoberg SPF
Mån26 17.00-20.30 Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland SPF
Fre30 17.00-20.30 Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar PRO
September
Ons4 17.00-20.30 Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg PRO
Tis10 18.30-22.00 Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Fre13 18.30-22.00 Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Sön15 18.00-21.00 Folkets Park Rabbalshede Rabbalshede Tanum Västra Götaland
Fre27 14.00-17.00 Lagagården Laholm Laholm Halland SKPF
Oktober
Ons2 15.00-18.00 Medborgarhuset Hestra Hestra Gislaved Jönköping
Ons16 18.00-21.00 Folkets Hus Brastad Brastad Lysekil Västra Götaland PRO
Tis22 18.00-21.30 Hindås Rotunda Hindås Härryda Västra Götaland
Tor24 18.00-21.30 Exposkolan Värnamo Värnamo Jönköping PRO
Fre25 19.00-22.30 Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland
Tis29 18.00-21.30 Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
November
Ons6 17.00-20.30 Gruvan Grums Grums Värmland PRO
Ons13 19.00-22.00 Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre15 19.00-23.00 Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland
Tor28 16.00-20.00 Folkets Park Knislinge Knislinge Östra Göinge Skåne PRO/SPF
December
Sön1 15.00-18.00 Valhall, Skövde Kulturhus Skövde Skövde Västra Götaland
Tis3 18.00-21.30 Hindås Rotunda Hindås Härryda Västra Götaland
Sön8 18.00-21.30 Folkets Park Brännö Brännö Hylte Halland
Tis10 16.00-20.00 Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne PRO
Ons11 19.00-22.00 Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Februari 2025
Sön2 18.00-21.00 Gunnarps bygdegård Gunnarp Falkenberg Halland
Generic 120x600