Dansband

Spelningar med Kenneth & Classe

Hemsida Facebook

antal danser: 45

datum tid dansställe ort kommun län övrigt
Februari
Ons28 18.30-22.30 Tallparken Vinslöv Hässleholm Skåne
Mars
Fre1 18.00-21.30 Tuna bygdegård Vimmerby Tuna Vimmerby Kalmar
Tis5 18.00-21.30 Hyssna bygdegård Hyssna Mark Västra Götaland
Fre8 18.30-22.00 Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland SPF
Lör9 18.00-21.30 Främmestads bygdegård Främmestad Essunga Västra Götaland
Sön10 17.00-20.00 Kville bygdegård Kville Tanum Västra Götaland
Fre15 19.00-22.30 Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland
Sön17 15.00-19.00 Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO/SPF
Tor21 18.00-21.00 Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Fre22 18.00-21.30 Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar SPF
April
Ons3 19.00-22.00 Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Sön7 13.30-16.30 Folkungaskolan Linköping Linköping Östergötland
Tis9 18.00-21.30 Hindås Rotunda Hindås Härryda Västra Götaland
Tis16 17.00-20.30 Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg PRO
Maj
Tis7 13.30-17.30 Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis14 18.30 Folkets Park Smålandsstenar Smålandsstenar Gislaved Jönköping
Sön19 18.00-21.30 Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland
Tis21 18.00-21.30 Hindås Rotunda Hindås Härryda Västra Götaland
Ons29 18.00-21.30 Orrnäset Högboda Kil Värmland
Fre31 14.00-17.00 Lagagården Laholm Laholm Halland SKPF
Juni
Sön2 17.00-20.30 Björkbacken Hynnenäs Alvesta Kronoberg SPF
Tis4 18.30-22.00 Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Tis11 18.00-21.30 Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Ons19 19.30-22.30 Folkets Park Ödeborg Ödeborg Färgelanda Västra Götaland
Ons26 18.00-21.30 Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Augusti
Tis20 18.30-22.00 Folkets Park Smålandsstenar Smålandsstenar Gislaved Jönköping
Sön25 17.00-20.30 Björkbacken Hynnenäs Alvesta Kronoberg SPF
Mån26 17.00-20.30 Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland SPF
September
Ons4 17.00-20.30 Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg PRO
Tis10 18.30-22.00 Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Fre13 18.30-22.00 Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Sön15 18.00-21.00 Folkets Park Rabbalshede Rabbalshede Tanum Västra Götaland
Fre27 14.00-17.00 Lagagården Laholm Laholm Halland SKPF
Oktober
Ons2 15.00-18.00 Medborgarhuset Hestra Hestra Gislaved Jönköping
Tis22 18.00-21.30 Hindås Rotunda Hindås Härryda Västra Götaland
Tor24 18.00-21.30 Exposkolan Värnamo Värnamo Jönköping PRO
Fre25 19.00-22.30 Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland
November
Ons6 17.00-20.30 Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Ons13 19.00-22.00 Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre15 19.00-23.00 Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Tor28 16.00-20.00 Folkets Park Knislinge Knislinge Östra Göinge Skåne PRO/SPF
December
Sön1 15.00-18.00 Valhall, Skövde Kulturhus Skövde Skövde Västra Götaland
Tis3 18.00-21.30 Hindås Rotunda Hindås Härryda Västra Götaland
Tis10 16.00-20.00 Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne PRO
Ons11 19.00-22.00 Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Generic 120x600