Dansband

Spelningar med Matz Bladhs

Hemsida Facebook

antal danser: 45

datum tid dansställe ort kommun län övrigt
April
Ons17 Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Tor25 18.30-22.30 Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre26 19.00-22.30 Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Lör27 14.00-18.00 Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Sön28 17.00-21.00 Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Maj
Lör4 19.00-23.00 Tydingesjöns Camping & Festplats Broby Östra Göinge Skåne
Tis7 Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Ons8 Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Lör11 20.00-24.00 Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Mån13 18.00-21.30 Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Tor23 19.00-23.00 Barva Loge Barva Eskilstuna Södermanland
Lör25 19.00-23.00 Kungälvsparken Kungälv Kungälv Västra Götaland
Juni
Tis4 Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Ons5 Birka Gotland Södermalm, Stadsgårdshamnen Stockholm Stockholm
Fre28 20.00-24.00 Nya Åhusparken Åhus Kristianstad Skåne
Lör29 20.00-24.00 Rydsnäs loge Rydnäs Ydre Östergötland
Sön30 18.00-22.00 Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Juli
Tis2 18.30-22.30 Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Tor4 19.00 Liseberg Polketten Göteborg Göteborg Västra Götaland
Fre5 19.00-23.00 Tydingesjöns Camping & Festplats Broby Östra Göinge Skåne
Lör6 19.00-23.00 Skansen Galejan Djurgården Stockholm Stockholm
Fre12 21.00-01.00 Idre Hembygdsgård Idre Älvdalen Dalarna
Sön14 19.00-23.00 Lilltorpet Falun Falun Dalarna
Tis16 20.00-01.00 Orrskogen Malung Malung Dalarna
Ons17 18.30-22.30 Vallsjöbaden Sävsjö Sävsjö Jönköping
Tor18 20.00-23.00 Stadsparken Borås Borås Borås Västra Götaland
Lör20 20.00-24.00 Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Sön21 18.00-21.30 Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Augusti
Lör3 20.00-24.00 Rangelstorps loge Rangelstorp Vimmerby Kalmar
Sön4 18.00-22.00 Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Tor8 18.00-22.00 Gröna Lund Djurgården Stockholm Stockholm
Fre9 20.00-24.00 Kustladan Skoved Kramfors Västernorrland
Sön11 19.00-22.30 Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Ons14 18.30-22.30 Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Tor15 18.00-22.00 Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Lör17 20.00-24.00 Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland
Lör24 20.00-24.00 Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
September
Tis17 18.00-22.00 Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Lör28 19.00-23.00 Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Oktober
Lör12 19.00-23.00 Kulturhuset Pigalle Nässjö Nässjö Jönköping
Ons16 18.00-21.30 Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
November
Lör16 19.00-23.00 Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
December
Ons4 13.30-17.00 Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Sön8 18.00-21.30 Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Lör14 14.00-18.00 Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Generic 120x600