Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i april

Antal danser: 122

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
April 2020
Ons1 Foxie Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons1 Tommys (FIN) Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons1 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons1 18.00-21.30 Lövgrens Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons1 13.30-17.00 Sandins Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons1 18.00-21.30 Matz Rogers Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Tor2 Foxie Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor2 12.00-15.00 Kjell & Kenneth Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Fre3 19.00-23.00 Jannez Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Fre3 21.00-01.00 Mannerz Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre3 19.00-22.30 Mickes Folkets Hus Storuman Storuman Storuman Västerbotten
Fre3 20.00-24.00 Skåningarna Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre3 20.30-00.30 Donnez Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland
Fre3 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Kvarnhagskällan Växjö Club68 Växjö Växjö Kronoberg
Fre3 20.00-24.00 Glenn-Endys Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre3 20.00-24.00 Charlies Älvkullen Höör Höör Höör Skåne GRF
Lör4 20.00-24.00 Hedins Folkets Hus Fengersfors Fengersfors Åmål Västra Götaland
Lör4 20.00-24.00 Mannerz Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Lör4 21.00-01.00 Donnez Grevieparken Grevie Båstad Skåne
Lör4 20.00-24.00 Engdahls Kvarnkullen Kungälv Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör4 Blender Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Lör4 Casanovas Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Lör4 19.00-23.00 Skåningarna Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping
Lör4 19.00-22.30 Jive Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör4 18.00-21.30 Patrick Eklöf Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg
Sön5 18.00-22.00 Donnez Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar
Sön5 17.00-21.00 Holidays Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Mån6 13.30-17.00 Hedins Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Mån6 14.00-17.00 Renés favoriter Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Tis7 18.00-21.30 Junix Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland PRO
Ons8 13.30-17.00 Junix Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons8 13.30-17.00 Cedrix Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Ons8 19.00-22.30 Löpsjötorparns Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Ons8 18.00-21.30 Lars Erikssons Sporthallen Kungsgården Kungsgården Sandviken Gävleborg PRO
Tor9 20.00-24.00 Martinez Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Tor9 18.30-22.00 Mickes Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor9 21.00-01.00 Jannez Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Tor9 16.00-20.00 Junix Idrottshallen Månkarbo Månkarbo Tierp Uppsala PRO
Fre10 18.00-21.30 Eva & Ingvar Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Fre10 20.00-24.00 Holidays Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Lör11 20.00-24.00 Matz Bladhs Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör11 20.00-24.00 Matz Rogers Vårvik Bengtsfors Krokfors Bengtsfors Västra Götaland
Sön12 19.00-23.00 Junix Lagerkvistsgatan 2 Eskilstuna Eskilstuna Eskilstuna Södermaland
Sön12 19.00-22.00 Tommys (FIN) Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön12 20.00-24.00 Glenn-Endys Ramshall Veinge Laholm Halland
Mån13 Sounders Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån13 18.00-21.30 Mogna Män Folkets park Brännö Brännö Hylte Halland
Mån13 18.00-22.00 Xplays Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Mån13 14.00-17.00 Edwings Folkungaskolan Linköping Linköping Linköping Östergötland
Mån13 18.00-21.30 Matz Rogers Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Mån13 17.00-21.00 Drifters Trombon Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Mån13 Engdahls Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis14 Sounders Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis14 Engdahls Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis14 14.00-17.00 Kjell & Kenneth Wartagården Göteborg Göteborg Göteborg Västra Götaland
Ons15 Callinaz Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons15 Sounders Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons15 18.00-21.30 Glenn-Endys Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons15 13.30-17.00 Kjell Dahls Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons15 13.00-16.00 Edwings Tystberga bygdegård Tystberga Nyköping Södermanland
Tor16 Callinaz Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor16 17.00-20.30 Kalle & Stefan Folkets Park Rydaholm Rydaholm Värnamo Jönköping
Fre17 20.30-00.30 Streaplers Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland
Fre17 18.30-21.30 Kvarnby Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Fre17 20.00-24.00 Skåningarna Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Lör18 19.00-22.30 Bendix Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Sön19 Titanix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön19 13.30-17.00 Jonnys Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Sön19 17.00-21.00 Engdahls Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön19 18.00-22.00 Martinez GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Mån20 14.00-17.00 Junix Allhuset Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm PRO
Mån20 Matz Bladhs Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån20 18.00-21.30 Engdahls Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Tis21 Matz Bladhs Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis21 18.00-21.30 Hazzes Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland PRO
Tis21 18.00-22.00 Engdahls Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons22 Excess Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons22 19.00-22.00 Bendix Folkets Hus Boliden Boliden Skellefteå Västerbotten
Ons22 19.00-22.30 Agneta & Peter Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Tor23 Excess Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor23 18.00-21.30 Orient Exposkolan f.d. Östboskolan Värnamo Värnamo Jönköping PRO
Tor23 18.30-22.00 Martinez Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor23 13.00-17.00 Engdahls Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Tor23 13.00-16.00 Tomaz & Co Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Tor23 18.30-22.30 Holidays Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre24 19.30-23.00 Martinez Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre24 19.00-22.30 Gideons Folkets Hus Hargshamn Hargshamn Östhammar Uppsala
Fre24 20.00-24.00 Engdahls Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre24 19.00-22.30 Mickes Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre24 20.00-01.00 Foxie Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Fre24 20.00-01.00 Mickeys Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Fre24 18.00-21.30 Ola & Jag Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna PRO
Fre24 18.30-22.00 Mogna Män Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Fre24 20.00-24.00 Glenn-Endys Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre24 14.00-17.00 Kalle & Stefan Västerlösa bygdegård Västerlösa Linköping Östergötland PRO
Lör25 20.00-24.00 Mannerz Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Lör25 20.00-24.00 Gott & Blandat Häradshammars bygdegård Vikbolandet Norrköping Östergötland
Lör25 19.00-01.00 Casanovas Mjölby ishall Mjölby Mjölby Östergötland
Lör25 19.00-01.00 Wahlströms Mjölby ishall Mjölby Mjölby Östergötland
Lör25 19.00-01.00 Xplays Mjölby ishall Mjölby Mjölby Östergötland
Lör25 19.00-23.00 Bennrix Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping
Lör25 20.00-01.00 Expanders Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör25 20.00-01.00 Foxie Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör25 Perikles Stena Danica Göteborg Göteborg Västra Götaland
Sön26 Titanix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön26 18.00-22.00 Highlights Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön26 14.00-17.00 Kjell-Reines Folkungaskolan Linköping Linköping Linköping Östergötland
Mån27 Donnez Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån27 Engdahls Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån27 Micke Ahlgrens Silja Galaxy Stockholm Stockholm Stockholm
Mån27 18.00-21.30 Jive Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Tis28 Donnez Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis28 Engdahls Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis28 18.00-21.30 Mogna Män Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Tis28 14.00-17.00 Ingvar & Co Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Tis28 18.00-22.00 Martinez Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons29 Engdahls Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons29 18.00-21.30 Martinez Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons29 13.30-17.00 Matz Rogers Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons29 13.30-17.00 Stisses Landerydgården Linköping Hjulsbro Linköping Östergötland
Tor30 13.30-17.00 Matz Rogers Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Tor30 20.00-24.00 Glenn-Endys Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne